Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateizam kao vjera i kao religija???

+13
zbracun
pustinja
Lenica
evitaa
Prop
damfisk
Teo
diabolik.
WEYLAND-YUTANI
Hunnerkongen
RobinUd
fosforica
Iron Man
17 posters

Stranica 6 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 6:43 pm

e robine, malo si zakasnio,
mišu je već totalno diskreditirao zbraćo kao vjernik, pa nema potrebe truditi se Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by RobinUd sri svi 15, 2013 7:27 pm

Postoje labilne i neuke osobe, koje bi mozda pale pod utjecaj ovakvom agresivnom nacinu pisanja, punom neistina i gluposti, "okicenim" kojekakvim stranim rijecima, kojima vecinom nezna znacenje.
Uvijek sam tvrdio, tko zeli, neka vjeruje. No, imam nesto protiv nacina, da se vjeru "utjeruje" strahom.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun sri svi 15, 2013 7:43 pm

RobinUd je napisao/la:Postoje labilne i neuke osobe, koje bi mozda pale pod utjecaj ovakvom agresivnom nacinu pisanja, punom neistina i gluposti, "okicenim" kojekakvim stranim rijecima, kojima vecinom nezna znacenje.
Uvijek sam tvrdio, tko zeli, neka vjeruje. No, imam nesto protiv nacina, da se vjeru "utjeruje" strahom.

Tu si u pravu. Dužnost kršćana je da upozna nevjernike i one nekih drugih vjera i sekti sa Isusovim učenjem na jednostavan i miran način, lako shvatljiv. Znači, malo prilagoditi današnjem načinu izražavanja. Na taj način je daleko lakše nešto shvatiti, nego samo nabrajati citate iz Biblije. I onda ostaviti neka ide dalje sve svojim tokom. Silovanje vjere može izazvati samo kontraefekat, inat i odbacivanje, šta se sigurno nebi desilo da se svemu pristupi na prihvatljiviji način. Znači, reci svoje, pa ako se netko zainteresira, odgovori mu na pitanje koja mu nisu jasna. Ako se ne pokaže izraziti interes, pusti ljude na miru. Možda će kasnije razmisliti o tome. Uglavnom, svatko ima slobodu da misli i osjeća sukladno svojoj prirodi.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 8:04 pm

u pravu si i oćito da se nećemo sukobiti oko vjerskih pitanja,
možda oko filozofskih ali vjerskih ne!
moguće recimo da ti uputim koje pitanje zbog svojih nedoumica, ne zato da bi te provocirao, ako dopuštaš, jer eto ja sam radoznalac i dalje!
potpuno ti je jasno da sam prestao vjerovati u Boga upravo zato što sam pročitao i bibliju i evanđelja i što sam se intenzivno bavio s tim problemom,
dakle potomak sam iz protestantske obitelji koji se krste kao punoljetni, a ja sam postao ateist daleko prije, pa sam ja nekrst i nikada nisam bio komunist za razliku od 99% političara moje generacije!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun sri svi 15, 2013 8:32 pm

To poštujem kod tebe. Neki ne mogu shvatiti da smo svi različiti i da smo takvi s razlogom. Često puta i genijalci nisu u stanju shvatiti neke relativno jednostavne stvari, a isto tako neki tupani itekako mogu iznenaditi svojim razumjevanjem teško shvatljivog. To su krajnosti, a između toga postoji jako veliki broj varijacija.
Kako sam spreman čuti objašnjenja meni nepoznatog i teže shvatljivog, tako sam spreman i pojasniti nekome nešto šta je meni blisko. U biti, to je jedini način da se znanje širi. Jedino nastaje problem kod jezičnog bogatstva, zapravo ograničenja pojedinaca. Nemoguće je u nekim slučajevima prenijeti riječima ono šta se nalazi kao jasna slika, prikaz, u glavi. Ako se bolje pogleda, trebalo bi uzeti u obzir i neke slikare, koji su to prenosili na platno. Na taj način bi trebali kombinirat riječi i slike, da bi nešto razumjeli. A za neke stvari ni to nije dovoljno. U biti, svaki pojedinac bi trebao biti otvoren i pokušati na osnovu nečijih riječi sebi predočiti to u mislima kao sliku. Samo se tako može razumjeti. Ako se to ne pokuša, nego se ostane samo na riječima, teško da će se nešto razjasniti. A može se pokušati samo ako imamo neku vjeru, povjerenje, u onoga tko nam govori. Bez toga ćemo bez razmišljanja odbaciti njegove riječi.
Vidiš, kad sam jednom rekao da za tebe ima nade, nisam to rekao bez osnova i to sam stvarno mislio. Možda je to rečeno prekratko, i djelovalo je neozbiljno, ali stvarno nije tako. Ti si poseban materijal sa kojim treba znati i pravilno se potruditi.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 8:52 pm

gle, sada se ti ipak postavljaš u višu poziciju,
rekao si da za mene ima nade?
dali to možeš elaborirati?
kakve nade,
ja ne tražim spas ni zagrobni život,
postavio sam svoja mjerila vrijednosti svjestan sam svog kraja i ne bojim ga se, moja je želja da me se kremira i pepeo razbaca, jer ne želim obvezati svoje potomke da obilaze moj grob,
a biti ću živ dok će biti uspomena na mene.
nemoj se truditi samnom, jer nikada neću postati vjernik, poštuj me kao ateistu, kao što ja tebe poštujem kao vjernika,
zbog svoje vjere nemoj se osječati nadmočnim, nemoj mi pričati o nekakvoj nadi za mene, ako to nije nada, dobar komad,
ako me hočeš spojiti s nadom uvjek sam tu Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost sri svi 15, 2013 9:02 pm

Mihael12 je napisao/la:

Ne uzimaj uzalud u usta ime Boga Isusa Krista!
Svi komunisti su bili ateisti, i to je odlucujici argument za ovu temu.
Isus Krist nije nikad naucavao pervertirani komunizam, koji su si zamislili tvorci komunisticke doktrine zla. Krscanski nauk podrazumijeva pod zajednistvom ljubav, a ne komunisticki egoizam.
Fazit: komunizam pervertira krscanski nauk i trosi se u ludilu egalitarizma, naturalizma i relativizma svih mogucih vrsta.
daj molim te, al molim te onak, ko čovjeka...nemoj srat više, koju ljubav?
ljubi bližnjeg svog-al samo ako se moli istom bogu ko i ti?
ne ubij-umjesto toga muči, spaljuj na lomačama, razapinji, kolji...
jel znaš ti uopće šta pišeš, spametuje se, pročitaj si još koji puta tu knjigu punu ljubavi na kojoj se temelji svo tvoje blebetanje, al pokušaj shvatiti napisano onda dođi ljudima prodavat muda pod bubrege.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 9:05 pm

daj gabri naj se ljutiti, imaj krščansko milosrđe prema zabludjeloj ofci Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost sri svi 15, 2013 9:11 pm

ma daaaj, prenapuhani bahati serator bez pokrića...fuj
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 9:17 pm

Gabrijel je napisao/la:ma daaaj, prenapuhani bahati serator bez pokrića...fuj
pa gle, to što mu ti odgovoriš koji se još nisi vjerski definirao ili što mu ja odgovorim kao ateista, nema nikako težine,kao kada mu odgovori zbracun kao vjernik,
eto ja sam ostao zblokiran i oduševljen kada je zbraco dao odgovor miši Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost sri svi 15, 2013 10:19 pm

hožeš reći da njegovo trkeljanje ima težinu?

zapravo ima, strašno teško je čitati, treba baš puno truda uložiti u to
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 4:06 am

RobinUd je napisao/la:

1) Cista laz. Ne postoji ni jedan jedini dokument Isuovih suvremenika.

2) Kao prvo, vec spomenuh Komunisticku Partiju Italije. Jednu cijenjenu instituciju koja je od 1946. zastupljena u talijanskoj vladi. Kao drugo, realnija je opasnost po krscanstvo iznutra, s licemjernim i kriminalnim popovima, kardinalima i papama, koji za narod propovjedaju jedno, a zive suprotno od toga, i od ovakvih "krscana", kakav si ti.
Brzi odgovori rezistentnima na ucenje:
Ad 1) Niti jedan ozbiljan povjesnicar ne sumnja u povijesnost Isusa Krista. Sarlatani i neznalice pokusavaju svojim negiranjem opravdati svoje iracionalne svjetonazore.
2) Talijanski komunisti nisu bili nikakvi komunisti, nego se prerusavaju pod socijalistickim mantilom kao dobrotvorci, a u stvari su i oni vukovi u ovcijem runu. Toliko za covjeka koji je rezistentan na svaki oblik ucenja i koji se u 21 stoljecu jos uvijek sluzi znanjem iz 19 stoljeca, i nije se izdigao na stupanj moderne Kvantne mehanike, koja je vec davno pokopala materijalizam i njegove adepte.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 4:11 am

Gabrijel je napisao/la:
daj molim te, al molim te onak, ko čovjeka...nemoj srat više, koju ljubav?
ljubi bližnjeg svog-al samo ako se moli istom bogu ko i ti?
ne ubij-umjesto toga muči, spaljuj na lomačama, razapinji, kolji...
jel znaš ti uopće šta pišeš, spametuje se, pročitaj si još koji puta tu knjigu punu ljubavi na kojoj se temelji svo tvoje blebetanje, al pokušaj shvatiti napisano onda dođi ljudima prodavat muda pod bubrege.
To da ja znam sto pisem, evidentno je za sve, ali da ti nemas pojma o cemu trkeljas, i to galerija vidi. Naime, da si upoznat sa povijesnim stanjem u krscanstvu, onda bi ti upalo u oci, da je doktrina jedno, a rad pojedinaca drugo.
Za RKC mogu iskljucivo reci, da se kroz povijest vise puta ogrijesila o krscanski nauk Isusa Krista, ali ne u toj mjeri, u kojoj se ti kreces.
Naime, RKC- nije ubila, spalila ili zaklala ama bas niti jednu osobu, nego su to ucinile svjetovne vlast za nju.
Toliko za neuke proletere!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 4:15 am

RobinUd je napisao/la:Postoje labilne i neuke osobe, koje bi mozda pale pod utjecaj ovakvom agresivnom nacinu pisanja, punom neistina i gluposti, "okicenim" kojekakvim stranim rijecima, kojima vecinom nezna znacenje.
Uvijek sam tvrdio, tko zeli, neka vjeruje. No, imam nesto protiv nacina, da se vjeru "utjeruje" strahom.
Kako vec napisah, ne moze se jednom proleteru uma i tijela atestirati inteligencija, ako se u 21 stoljecu jos uvjek koristi znanjem iz 19 stoljeca, a zaboravlja da je kvantna fizika vec davno pokopala materijalizam i njegov scijentizam.
Gdje bi smo jos dosli, kada bi ti bio taj, koji odobrava vjerovanje? Covjece skuliraj se i pocni vec jednom misliti kako Bog zapovijeda: racionalno i logicno. Iskljucivo se ateizam utjerivao strahom, dokazano u prakticnoj primjeni komunisticke doktrine zla.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 4:24 am

zbracun je napisao/la:

Tu si u pravu. Dužnost kršćana je da upozna nevjernike i one nekih drugih vjera i sekti sa Isusovim učenjem na jednostavan i miran način, lako shvatljiv. Znači, malo prilagoditi današnjem načinu izražavanja. Na taj način je daleko lakše nešto shvatiti, nego samo nabrajati citate iz Biblije. I onda ostaviti neka ide dalje sve svojim tokom. Silovanje vjere može izazvati samo kontraefekat, inat i odbacivanje, šta se sigurno nebi desilo da se svemu pristupi na prihvatljiviji način. Znači, reci svoje, pa ako se netko zainteresira, odgovori mu na pitanje koja mu nisu jasna. Ako se ne pokaže izraziti interes, pusti ljude na miru. Možda će kasnije razmisliti o tome. Uglavnom, svatko ima slobodu da misli i osjeća sukladno svojoj prirodi.
Odgovarati jednom tako neukom puckoskolcu i devastatoru krscanskog nauka nije moj nacin komuniciranja, posebno ne u virtualnom prostoru. Ako si ti krscanin, onda je tvoj Robin-UD traktor, jer braniti takve ljude je zlo. Isus Krist sam kaze, da se takvima mora ukloniti s puta kada psuju i truju virtualni prostor svojim lazima i zabludama, a ne pisati im niz "dlaku" i unistavati vlastiti religijski identitet, kao sto ti cinis, pa mi je postalo potpuno jasno, da ti niti si, niti mozes biti krscanin. Ovo je Forum, pa je onda dozvoljena diskusija i o ateizmu.
Svaki covjek ima razum, u manjem ili vecem obujmu, ali diskutirati sa jednim koji je uskotracan i rezistentan na ucenje predstavlja cisti mazohizam, pa bih te onda zelio odpustiti iz repliciranja.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by RobinUd čet svi 16, 2013 8:57 am

Smjenjuju se upisi, na pocetku je svakako zanimljivo citati, nikad neznas gdje su granice ljudske gluposti, kad je vjera i religija u pitanju. Taman kad pomislim, gluplje od ovog ne ide, ti opet pomaknes granicu gluposti korak blize bezdanu.

Nisu svi vjernici sposobni (na)uciti. Bog je nesto naucio. Vidi da ne moze drzati korak s ovim vremenom, pa se ne javlja vec dvije tisuce godina. Prije je, za svako sranje, dolazio i "uredovao". Napustila ga je i umna i tjelesna snaga, impotentan je ("napravio" je jednog sina na sumnjiv nacin), u vrijeme bezicne komunikacije, jos uvijek je medijski nepismen. Mogao je napraviti update svojih zakona i preko interneta. No ne, on se pojavljuje iskljucivo medju intelektualno inferniornima. Najbolje se osjeca medju sebi slicnima.
Vjernik bi se trebao zamisliti, bar onaj, koji ima cime razmisljati...
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by damfisk čet svi 16, 2013 10:56 am

tanuki je napisao/la:eto opet ti po svom, zasrali smo temu spamom, ali ti si prvi počeo,
ti mene žališ,
analiziraj samog sebe, napravio si spam samo zato što se slažeš s jednim mojim napisom!
fiškalski prepotentno:
” no no vidiš kako možeš biti pristojan!”
da mogu prema onima koji jesu pristojni , a ti to sigurno nisi i nikada nećeš biti,
pojavi se i kod tebe pokoja lucidnost, pa umjesto već popularnog :
lažeš, možeš napisati i pokoju pametnu, ali to nije pravilo već iznimka Wink



Starče, gubiš se... shvaćam da ti je teško pratit konverzaciju, ali daj se bar malo koncentriraj, a ako to nisi u stanju onda radije uopće nemoj niti započinjat. Usereš, brate, svaki topic.

Ako nisi u stanju suzdržat se od vrijeđanja, pljucanja, omalovažavanja, histeričnih ispada i podmuklog blaćenja sugovornika, nemoj niti dolazit na forum.

Jer ovako em sebe sramotiš, em drugima dosađuješ.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 11:38 am

RobinUd je napisao/la:Smjenjuju se upisi, na pocetku je svakako zanimljivo citati, nikad neznas gdje su granice ljudske gluposti, kad je vjera i religija u pitanju. Taman kad pomislim, gluplje od ovog ne ide, ti opet pomaknes granicu gluposti korak blize bezdanu.

Nisu svi vjernici sposobni (na)uciti. Bog je nesto naucio. Vidi da ne moze drzati korak s ovim vremenom, pa se ne javlja vec dvije tisuce godina. Prije je, za svako sranje, dolazio i "uredovao". Napustila ga je i umna i tjelesna snaga, impotentan je ("napravio" je jednog sina na sumnjiv nacin), u vrijeme bezicne komunikacije, jos uvijek je medijski nepismen. Mogao je napraviti update svojih zakona i preko interneta. No ne, on se pojavljuje iskljucivo medju intelektualno inferniornima. Najbolje se osjeca medju sebi slicnima.
Vjernik bi se trebao zamisliti, bar onaj, koji ima cime razmisljati...

"Bog je perverzna i stetna ideja i treba ju iskorijenuti", odkuda mi je poznat ovaj "bojni poklik", ako ne iz ateistickog komunizma? Sva sredstva na putu odstranjivanja su ne samo dozvoljena, nego i pozeljna: demagogija, scijentisticke lazi, difamiranje, progoni i pogromi, maltretiranje kao praznovjerje, glupost, zaostalost, maloumnost i sto jos vise, kako bi se religiju i vjernike denunciralo kao opce zlo i ludost u drustvu. S pravom se mozemo upitati: odakle tolika mrznja prema religiji i vjernicima, jer gore navedeni atributi i netolerantna terapija moze poteci iskljucivo iz ekscesivne mrznje i straha, a religija se pokazuje kao pobjednik u borbi za ISTINU sa tzv. prosvjetiteljstvom i postmodernizmom, buduci proleteri duha, ciji adept je i nas nogometas nisu u stanju shvatiti, da su svi poznati znanstvenici i napredni ljudi, pioniri i otkrivaci bili vjernici, a ne ateisti.

Osim Toga, takozvani napredni i scijentizmu i evolucionizmu privrzeni zlocinci kao Lenjin, Staljin, Mao, Tito ili Hitler bili su deklarirani ateisti. Oni su unistili ljudsko dostojanstvo postulirano od Boga i Judeo-krscanske doktrine i ucinili su covjeka zivotinjom medju zivotinjama. A onaj koji ukine Boga, dodje vrlo brzo u kusnju da ukine i covjeka. To su oni i napravili pobivsi vise od 150 milijuna nevinih ljudi, sto u klasnom sto u rasnom genocidu. Ako ljudi nisu vise Bozja stvorenja nego produkt besciljne i besmislene evolucije, onda ih se moze tamaniti bez kajanja i griznje savjesti, mislili su ovi zlocinci. Pa ipak su se prevarili. Lenjin i Staljin su na smrtnoj postelji trazili oprost od svega i svacega, u delirijumu straha pred vlastitim djelima i potocima krvi koje su ostavili iza sebe.

Medjutim, jedan od najvecih filozofa u Njemackoj i deklarirani ateist, J. Habermas decidirano kaze, da "izgubljenu modernu i posmodernu filozofiju moze iskljucivo spasiti okretanje prema religiji i njezinim transcendentnim entitetima", kako bi se spasilo drustvo. On otvoreno priznaje da je se moderna filozofija izgubila u iluzijama i bez okretanja religiji i njezinim sadrzajima prijeti svojim nestankom. On je misljenja, da ateizam stvara nesagledivu patnju, besmisao i beznadje u zivotu ljudi: doktrina bez nade u srcima ljudi rezultira drogiranjima svih vrsta, putenom hedonizmu i pornografiji sa masom bijelog roblja i prostitucije, organiziranog kriminala i korupcije na svim podrucjima u drustvu, te se svrstava u najopasniji svjetonazor koji se ikad pojavio u ljudskoj socijalizaciji.
A ako to kaze jedan ateisticki filozof habermas, onda mi je dosta. A. Flew, jos jedan ateisticki filozof je na koncu svog Zivota konvertirao na krscanstvo, jer je preko znanstvenih otkrica moderne znanosti dosao do spoznaje, da Bog mora postojati.

Nas Robin-UD luta "po sumama i gorama" ateisticko-komunistickih proletera u nadi da ce konacno unistiti religiju i cijelo nogometno drustvo izvesti iz tame, u koju ga je uvela religija.
Koje li iluzije i kojeg li ludila!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun čet svi 16, 2013 11:47 am

tanuki je napisao/la:gle, sada se ti ipak postavljaš u višu poziciju,
rekao si da za mene ima nade?
dali to možeš elaborirati?
kakve nade,
ja ne tražim spas ni zagrobni život,
postavio sam svoja mjerila vrijednosti svjestan sam svog kraja i ne bojim ga se, moja je želja da me se kremira i pepeo razbaca, jer ne želim obvezati svoje potomke da obilaze moj grob,
a biti ću živ dok će biti uspomena na mene.
nemoj se truditi samnom, jer nikada neću postati vjernik, poštuj me kao ateistu, kao što ja tebe poštujem kao vjernika,
zbog svoje vjere nemoj se osječati nadmočnim, nemoj mi pričati o nekakvoj nadi za mene, ako to nije nada, dobar komad,
ako me hočeš spojiti s nadom uvjek sam tu Wink

Ma naći ću ja tebi neku Nadu, nema problema kesek .
A sa vjerske strane, ja vjerujem da si ti stepenicu više nego ja kod Boga, tako da nebi rekao da se postavljam u višu poziciju. Ti si ateista i postavljaš si neka pitanja. Ja sam vjernik i isto si postavljam neka pitanja. A prema spisima, zbog postavljanja takvih pitanja, Lucifer (svjetlonoša), anđeo prvi do Boga je završio među nama, na Zemlji.
U biti, ja se uopće ne trebam truditi s tobom. Ti si u poziciji da prije dođeš do nekih odgovora nego većina vjernika. A šta će biti onda, to samo Bog zna.
Dakle, uopće se ne osjećam nadmoćan i cijenim tvoj ateizam jer nije to prazni ateizam kao kod nekih. To će nekima ispast malo neshvatljivo, ali nije važno. Vjerujem da ti shvaćaš šta hoću reći.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun čet svi 16, 2013 1:04 pm

Mihael12 je napisao/la:
Odgovarati jednom tako neukom puckoskolcu i devastatoru krscanskog nauka nije moj nacin komuniciranja, posebno ne u virtualnom prostoru. Ako si ti krscanin, onda je tvoj Robin-UD traktor, jer braniti takve ljude je zlo. Isus Krist sam kaze, da se takvima mora ukloniti s puta kada psuju i truju virtualni prostor svojim lazima i zabludama, a ne pisati im niz "dlaku" i unistavati vlastiti religijski identitet, kao sto ti cinis, pa mi je postalo potpuno jasno, da ti niti si, niti mozes biti krscanin. Ovo je Forum, pa je onda dozvoljena diskusija i o ateizmu.
Svaki covjek ima razum, u manjem ili vecem obujmu, ali diskutirati sa jednim koji je uskotracan i rezistentan na ucenje predstavlja cisti mazohizam, pa bih te onda zelio odpustiti iz repliciranja.

Ovo boldano pokazuje koliko si nizak, bahat, netolerantan, sirov i bez mozga. Neznaš dali sam čistač ulica ili doktor nauka, a imaš obraza i hrarosti pisati ovako nešto. Šta je bio Isus? Ovim riječima si popljuvao i njega, i može te biti sram. Tu opet pokazuješ svoju nasilnu narav i nesnošljivost prema svakome tko imalo razmišlja drugačije od tebe.
Ti da pročitaš sve na svijetu, zapamtiš sve znanje ovog svijeta, nećeš biti ni mrvicu pametniji od nekog nižeg primata. Jednostavno nisi u stanju to znanje iskoristiti na smisleni način, nego samo tupiš nekoliko stvari za koje si se zakvačio. Prije svega, trebaš znati da smo svi Božja djeca i jednaki pred Bogom, a ti se postavljaš kao da si ravan Bogu, iznad svih. I komunisti su Božja djeca. I opet ti ponavljam, komunista ne znači ateista, ali ti si toliko glup i zadojen mržnjom da to ne možeš shvatiti ni prihvatiti. Gdje ti je ljubav za bližnjega? Zar nije Isus rekao, kakva ti korist ako ljubiš samo istomišljenike?.
Ne, ti sada definitivno nisi Božji sluga, nego podmukli đavolji sluga koji pod krinkom vjernika širiš mržnju i netoleranciju. Toliko si pun mržnje umjesto ljubavi prema bližnjem, da to vidi i najprostodušniji čovjek.
Da, i ne razbacuj se "stručnim" izrazima, jer to pokazuje tvoju bezgraničnu glupost, a ne pamet. Neka ti Bog pomogne. Ne mogu reći, Bože oprosti mu, nezna što čini, jer ti znaš što činiš. Širiš zlo među ljudima.
Amen
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by RobinUd čet svi 16, 2013 2:05 pm

Mihael12 je napisao/la:

"Bog je perverzna i stetna ideja i treba ju iskorijenuti", odkuda mi je poznat ovaj "bojni poklik", ako ne iz ateistickog komunizma? Sva sredstva na putu odstranjivanja su ne samo dozvoljena, nego i pozeljna: demagogija, scijentisticke lazi, difamiranje, progoni i pogromi, maltretiranje kao praznovjerje, glupost, zaostalost, maloumnost i sto jos vise, kako bi se religiju i vjernike denunciralo kao opce zlo i ludost u drustvu. S pravom se mozemo upitati: odakle tolika mrznja prema religiji i vjernicima, jer gore navedeni atributi i netolerantna terapija moze poteci iskljucivo iz ekscesivne mrznje i straha, a religija se pokazuje kao pobjednik u borbi za ISTINU sa tzv. prosvjetiteljstvom i postmodernizmom, buduci proleteri duha, ciji adept je i nas nogometas nisu u stanju shvatiti, da su svi poznati znanstvenici i napredni ljudi, pioniri i otkrivaci bili vjernici, a ne ateisti.

Osim Toga, takozvani napredni i scijentizmu i evolucionizmu privrzeni zlocinci kao Lenjin, Staljin, Mao, Tito ili Hitler bili su deklarirani ateisti. Oni su unistili ljudsko dostojanstvo postulirano od Boga i Judeo-krscanske doktrine i ucinili su covjeka zivotinjom medju zivotinjama. A onaj koji ukine Boga, dodje vrlo brzo u kusnju da ukine i covjeka. To su oni i napravili pobivsi vise od 150 milijuna nevinih ljudi, sto u klasnom sto u rasnom genocidu. Ako ljudi nisu vise Bozja stvorenja nego produkt besciljne i besmislene evolucije, onda ih se moze tamaniti bez kajanja i griznje savjesti, mislili su ovi zlocinci. Pa ipak su se prevarili. Lenjin i Staljin su na smrtnoj postelji trazili oprost od svega i svacega, u delirijumu straha pred vlastitim djelima i potocima krvi koje su ostavili iza sebe.

Medjutim, jedan od najvecih filozofa u Njemackoj i deklarirani ateist, J. Habermas decidirano kaze, da "izgubljenu modernu i posmodernu filozofiju moze iskljucivo spasiti okretanje prema religiji i njezinim transcendentnim entitetima", kako bi se spasilo drustvo. On otvoreno priznaje da je se moderna filozofija izgubila u iluzijama i bez okretanja religiji i njezinim sadrzajima prijeti svojim nestankom. On je misljenja, da ateizam stvara nesagledivu patnju, besmisao i beznadje u zivotu ljudi: doktrina bez nade u srcima ljudi rezultira drogiranjima svih vrsta, putenom hedonizmu i pornografiji sa masom bijelog roblja i prostitucije, organiziranog kriminala i korupcije na svim podrucjima u drustvu, te se svrstava u najopasniji svjetonazor koji se ikad pojavio u ljudskoj socijalizaciji.
A ako to kaze jedan ateisticki filozof habermas, onda mi je dosta. A. Flew, jos jedan ateisticki filozof je na koncu svog Zivota konvertirao na krscanstvo, jer je preko znanstvenih otkrica moderne znanosti dosao do spoznaje, da Bog mora postojati.

Nas Robin-UD luta "po sumama i gorama" ateisticko-komunistickih proletera u nadi da ce konacno unistiti religiju i cijelo nogometno drustvo izvesti iz tame, u koju ga je uvela religija.
Koje li iluzije i kojeg li ludila!

Rijetko kada (skoro nikada ne) ponavljam cijeli post. Dijelovi ove tvoje "umotvorine" su to zasluzili. Tu opisujes tocno takvog boga, kakvog ga ja u ironiji cijelo vrijeme spominjem: impotentnog, nemocnog, zaostalog, osvetoljubivog....
U prvim lekcijama svih filozofskih smjerova se uci, da se vecina od nabrojanih osobina pripisuje osobama skromne intelektalne razine.
Trebam li dalje komentirati ?!
Ne trebam. Ako tvoj bog navrati na forum, neka se najprije pozabavi tobom.
Imati ce dosta posla....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost čet svi 16, 2013 2:51 pm

Mihael12 je napisao/la:To da ja znam sto pisem, evidentno je za sve, ali da ti nemas pojma o cemu trkeljas, i to galerija vidi. Naime, da si upoznat sa povijesnim stanjem u krscanstvu, onda bi ti upalo u oci, da je doktrina jedno, a rad pojedinaca drugo.
Za RKC mogu iskljucivo reci, da se kroz povijest vise puta ogrijesila o krscanski nauk Isusa Krista, ali ne u toj mjeri, u kojoj se ti kreces.
Naime, RKC- nije ubila, spalila ili zaklala ama bas niti jednu osobu, nego su to ucinile svjetovne vlast za nju.
Toliko za neuke proletere!
ako znaš, ako si svjestan što pišeš onda za tebe nema nade više.
koja galerija, šta si ti zamišljaš da si u nekoj areni punoj lavova i boriš se za kršćanstvo,
smatraš sebe stupom kršćanstva dok ti gomile sa "galerija" kliču u zanosu mukaa

opss daj se probudi, jest u pravu si, nekoliko puta po par stoljeća.
RKC nije, tu si u pravu, bar ne kao zgrada/objekat, ali kao institucija i ljudi koji su
tada bili potčinjeni toj instituciji itekako jesu, da nije svjetovnih zakona to bi radili i danas
ako je suditi po tebi.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 3:27 pm

zbracun je napisao/la:



Ovo boldano pokazuje koliko si nizak, bahat, netolerantan, sirov i bez mozga. Neznaš dali sam čistač ulica ili doktor nauka, a imaš obraza i hrarosti pisati ovako nešto. Šta je bio Isus? Ovim riječima si popljuvao i njega, i može te biti sram. Tu opet pokazuješ svoju nasilnu narav i nesnošljivost prema svakome tko imalo razmišlja drugačije od tebe.
Nije ti potrebna tolika poniznost, jer i za cistaca ulica si nekvalificiran, kao sto si prekvalificiran za doktora nauka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hahahahahahaha,,,,,,,,,,,,,, papa ,,,,,,,jos jedan proleter!

Pa edukacija je korisna za one koji su zeljni znanja, ali za isprane mozgove i na ucenje rezistentne tipove je potpuno suvisna. Ti si apsolvent posebne skole: huhe

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 3:34 pm

Gabrijel je napisao/la:
1) ako znaš, ako si svjestan što pišeš onda za tebe nema nade više.
koja galerija, šta si ti zamišljaš da si u nekoj areni punoj lavova i boriš se za kršćanstvo,
smatraš sebe stupom kršćanstva dok ti gomile sa "galerija" kliču u zanosu mukaa

2) opss daj se probudi, jest u pravu si, nekoliko puta po par stoljeća.
RKC nije, tu si u pravu, bar ne kao zgrada/objekat, ali kao institucija i ljudi koji su
tada bili potčinjeni toj instituciji itekako jesu, da nije svjetovnih zakona to bi radili i danas
ako je suditi po tebi.
1) Da li si ti misljenja, da ovo sto mi ovdje pisemo nitko ne cita!? Na tvoju zalost, ovo citaju i drugi i cudom se cude jos jednom apsolventu posebne skole. Ja se ne borim niti za koga, a najmanje za krscanstvo, jer krscanstvo ne potrebuje ni tutora ni branioca. Isus Krist je sam rekao, da ce krscanstvo biti na koncu kraja devastirano i progonjeno kao nikada prije. Ali, Kristovu crkvu nece nadvladati ni vrata pakla, kojima si ti i Adept i zastitnik. Badava ti trud, tvoja nesuvisla piskaranja nikoga ne impresioniraju, a najmanje nas krscane.
2) BLA, bla,,,,,bla,,,truc,,muc,,,smuc,,,, Very Happy

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 čet svi 16, 2013 3:39 pm

RobinUd je napisao/la:
Rijetko kada (skoro nikada ne) ponavljam cijeli post. Dijelovi ove tvoje "umotvorine" su to zasluzili. Tu opisujes tocno takvog boga, kakvog ga ja u ironiji cijelo vrijeme spominjem: impotentnog, nemocnog, zaostalog, osvetoljubivog....
U prvim lekcijama svih filozofskih smjerova se uci, da se vecina od nabrojanih osobina pripisuje osobama skromne intelektalne razine.
Trebam li dalje komentirati ?!
Ne trebam. Ako tvoj bog navrati na forum, neka se najprije pozabavi tobom.
Imati ce dosta posla....
Pa i meni je jedno oduvjek bilo jasno: rijetko kada ce jedan nogometas postati DOKTOR, posebno ne onda, ako je toliko potentan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hahahahahaha,,,,,,,,, oj ,,,,,,,vrati se u sumu Robine i pjevaj "po sumama i gorama", jer to je tvoj metije! Paradni neznalica na putu zaborava. kjutic migic

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 6 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.