Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateizam kao vjera i kao religija???

+13
zbracun
pustinja
Lenica
evitaa
Prop
damfisk
Teo
diabolik.
WEYLAND-YUTANI
Hunnerkongen
RobinUd
fosforica
Iron Man
17 posters

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 uto svi 14, 2013 7:05 pm

diabolik. je napisao/la:Damfisk, banirat će te Neu. Very Happy
Cisto sumnjam u to, jer on je "advocatus diaboli", pa ne vidim razloga za takvo nesto. sw3

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 uto svi 14, 2013 7:09 pm

damfisk je napisao/la:Ne varam se ja niti malo.

Ali, ti lažeš kao i obično.

Komunizam, zajedno sa svim drugim ne-religijskim ideološkim razlozima i povodima za ratove, nije odnio niti približno toliko žrtava koliko religije i vjerovanja u kojekakva božanstva.

Brojka koju si ispljunuo nije točna, nije istinita, ne temelji se potvrđenim činjenicama niti na provjerenim podacima.

Kao šta se niti jedna tvrdnja kojom si zagnjojio forum ne temelji na činjenicama, već su to tek sulude tlapnje, izmišljotine, budalaštine i laži slabašnog mozga podložnog najtupavijim sugestijama - dakle, mozga tipičnog vjerskog fanatika.

Nisi čak ni interesantan, već samo tipizan, stereotipan fanatik nesposoban za iole ozbiljniju diskusiju, pa suočen sa istinom samo bljuješ otrovne, zavidne laži.

Vrati se u mračnu sakristiju u kojoj si do maločas zajedno sa kakvim popom bludničio.

Lažove.
Koju vrstu argumentacije mi nudis kako bi osporio moje Argumente, Osim ad hominem tirada?
Nista ne vidjeh sto bi iole licilo na neku vrstu argumentacije.
Kao referenciju za moje navode nudim ti znanstveno djelo "CRNA KNJIGA KOMUNIZMA", autora S. Courtois et al.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun uto svi 14, 2013 7:39 pm

Mihael12 je napisao/la:
Interesantno, da je za tebe pisanje istine mrznja. Covjece, pokazi mi te stvari koje nisu na mjestu, mozes li, molio bih te, prije nego li se budes i dalje egzaltirao u neosnovanim optuzbama.
Pokazi mi te tekstove, kako bi ih zajednicki obradili. To da si ti vjernik, ne impresionira me niti najmanje, jer biti vjernik ne znaci ujedno biti i dobar covjek.

Vidiš, sa ovim si rekao jednu istinu. Isto važi i u drugom slučaju. Sigurno je Bogu draži ateist koji se zbog svoje prirode i bez znanja Biblije i religije ponaša ljudski i prema Božjim zapovjedima, nego neki bogomoljac koji zna napamet Bibliju, liže oltare, poznaje sve moguće molitve, redovit je u crkvi, pjeva u crkvi kao anđeo, a ponaša se nepošteno i više je bližnjem na štetu nego na korist. A takvih poznajem, hvala Bogu, jako puno. Čak bi se usudio reći da je većina bogomoljaca takva.
Druga stvar, ti raspolažeš nekim zapisima u čiju si istinitost bezuvjetno uvjeren, a ne pitaš se tko je to i zašto pisao. Nije ti palo na pamet da postoje i drugi zapisi, potpuno suprotni ovima do kojih tako držiš? Nije ti palo na pamet da postoji i puno živih ljudi koji ti mogu tvrditi iz svog iskustva suprotno? Dakle, ne biraj ti šta je prava istina jer će ti se desiti ono na šta se u Bibliji upozorava, "ne sudi, da ti se nebi sudilo".
Čitam tvoje postove i ne samo da iz tebe izbija neka mržnja koja Bogu nije draga, nego i jako velika arogancija. I zapamti za uvijek. Citiranje nečijih riječi nikako ne znači da si i ti dobar čovjek koji vidi samo istinu, nego bi moglo značiti da pokušavaš manipulirat ljudima i birat "istinu" radi optuživanja, sramoćenja i ponižavanja drugih.
Svi smo isti, ne diži se iznad drugih, jer postupaš suprotno od Isusovog učenja. Budi čovjek, pa ako nešto znaš, bez pristranosti pouči one šta neznaju. Daleko si ti od dobrog i poštenog kršćana. Šta prije to shvatiš, prije ćeš se spasiti. Ne izigravaj Božjeg glasnika na taj način.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by diabolik. sri svi 15, 2013 5:05 am

zbracun je napisao/la:

Sigurno je Bogu draži ateist koji se zbog svoje prirode i bez znanja Biblije i religije ponaša ljudski i prema Božjim zapovjedima, nego neki bogomoljac koji zna napamet Bibliju, liže oltare, poznaje sve moguće molitve, redovit je u crkvi, pjeva u crkvi kao anđeo, a ponaša se nepošteno i više je bližnjem na štetu nego na korist.

Ja sam iz nekih rasprava na ovom i nekim drugim forumima o ateizmu i vjeri stekao dojam da ateisti ili ne griješe, ili se prema grijehu odnose potpuno nonšalantno. Sve prepuste zemaljskome zakonu i sudu, pa ako te zakon sustigne i kazni, onda ćeš odgovarat, a ako utekneš, nikom ništa, ujeo vuk magare.
Kod vjernika mi se to čini drukčije, jer oni iako uteknu zemaljskome zakonu, uvijek žive u "strahu" od božjeg zakona, pa im to biva ujedno i jedna kočnica i opomena da se opet ne upuštaju u nešto griješno.
Naravno da je to moj osobni dojam i da nije sve generalno tako , ali bit svega bi bila otprilike u gore navedenim mojim osobnim impresijama.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty74 / 99974 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 5:54 am

Ja sam iz nekih rasprava na ovom i nekim drugim forumima o ateizmu i vjeri stekao dojam da ateisti ili ne griješe, ili se prema grijehu odnose potpuno nonšalantno. Sve prepuste zemaljskome zakonu i sudu, pa ako te zakon sustigne i kazni, onda ćeš odgovarat, a ako utekneš, nikom ništa, ujeo vuk magare.
Kod vjernika mi se to čini drukčije, jer oni iako uteknu zemaljskome zakonu, uvijek žive u "strahu" od božjeg zakona, pa im to biva ujedno i jedna kočnica i opomena da se opet ne upuštaju u nešto griješno.
Naravno da je to moj osobni dojam i da nije sve generalno tako , ali bit svega bi bila otprilike u gore navedenim mojim osobnim impresijama.


miha je ovdje nešto pobrkao a očito i ti

pravi ateizam i komunizam nemaju blage veze.
komunizam je ideologija, koja odbacuje boga, bazirana na filozofskoj ideji jednog ili više filozofa.
kao ideja nikako nije loša, ali u praksi se iskurvala, jer nije nastala prirodno.
zašto je uopće ta ideja saživjela u praksi, to se može zapitati ondšnja crva, a zašto ima sve više ateista danas , to se može zapitati današnja crkva.

razliku između dobra i zla spoznaje se od rođenja.
to su ljudske moralne norme koje su neovisne o religiji. one postoje u svakom pojedincu i razvijaju se ili potiskuju ponaosob, ovisno o odgoju i karakteru.

vjeru i crkvu, unatoč naporima komunizam nije uspio istrijebiti, pače osnažio ih je ( vjerski fanatizam u postkominističkim zemljama daleko je jači od kapitalističkih).
svi evropljani dakle vuku religiozn obiteljsku tradiciju.
pitanje je zašto onda poneki odbacuju vjeru u boga, zašto postaju ateisti?

upravo zbog moralnih normi,
čovjek koji nakon čitanja knjiga i religioznih i svjetovnih, nakon primjera iz prakse o uporabi religije, nakon razmišljanja o životu i smrti, odbaci Boga, zato što ne može ni zamisliti raj sa tako iščašenim mjerilima moralnih vrijednosti, počevši od samog Boga.
čovjek koji razmišlja, daleko će teže podnjeti zločin i pratiće ga grizoušje, jer zločin je počinio u svoje ime i nema od koga tražiti oprost!

tvrdnja o amoralnosti ateisa je atavistički stav još iz perioda lova na vještice!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by diabolik. sri svi 15, 2013 6:32 am

tanuki je napisao/la:

pravi ateizam i komunizam nemaju blage veze.
komunizam je ideologija, koja odbacuje boga, bazirana na filozofskoj ideji jednog ili više filozofa.

tvrdnja o amoralnosti ateisa je atavistički stav još iz perioda lova na vještice!


Ne mogu se ateisti odricati komunizma iz razloga što komunizam nije valjao, pa ćemo sad reći, komunisti nisu bili pravi ateisti, a na vjernike ćemo svim oružjem i oruđem radi nekih grijeha Katoličke Crkve.
Vjera i religija ima puno i rasprava samo o vjernicima KC može za sobom povući i paralelu s ateistima i komunizmom.
Moralnih i nemoralnih ljudi ima bez obzira bili oni vjernici, ili ateisti.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty74 / 99974 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 6:59 am

Ne mogu se ateisti odricati komunizma iz razloga što komunizam nije valjao, pa ćemo sad reći, komunisti nisu bili pravi ateisti, a na vjernike ćemo svim oružjem i oruđem radi nekih grijeha Katoličke Crkve.
Vjera i religija ima puno i rasprava samo o vjernicima KC može za sobom povući i paralelu s ateistima i komunizmom.
Moralnih i nemoralnih ljudi ima bez obzira bili oni vjernici, ili ateisti.

nemaju se ateisti čega odricati.
komunizam je jedna ideologija koja se pogrešno poistovječuje sa ateizmom,
ja ne podržavam komunizamni ni fašizam kao društveni poredak, a ne sviđa mi se ni ovaj kapitalizam.
stalno se mješaju kruške i jabuke, politika, ideologija, vjera.
ateizam je stav, odnosno osobni odnos čovjeka naspram bogu,
i jedino se na takav način treba odnositi prema njemu
ateista je bilo oduvijek, kao i vjernika u svim režimima.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun sri svi 15, 2013 10:35 am

diabolik. je napisao/la:


Kod vjernika mi se to čini drukčije, jer oni iako uteknu zemaljskome zakonu, uvijek žive u "strahu" od božjeg zakona, pa im to biva ujedno i jedna kočnica i opomena da se opet ne upuštaju u nešto griješno.
Naravno da je to moj osobni dojam i da nije sve generalno tako , ali bit svega bi bila otprilike u gore navedenim mojim osobnim impresijama.

Tvoj dojam je u neku ruku u redu, i tako bi zapravo trebalo biti. Ali, u praksi je malo drugačije. Većina vjernika u biti i ne vjeruje u boga, vjeruje u popa i njega se boji. I baš zbog tog nevjerovanja, ne boje se Božje kazne i izvrću zapovijedi prema datim prilikama.
Kod svih ljudi je ugrađena savjest, i kako Tanuki kaže, u stvarnosti je prisutna kod svih, bez obzira na vjeru ili bilo koji oblik stava prema nečemu. Samo je pitanje u kojoj mjeri je ta savjest izražena. I to će biti glavni faktor kod Boga, a ne pripadnost nekoj crkvi. Svi ćemo na kraju, nakon smrti, vidjeti (ili ne vidjeti, kako bi rekli neki ateisti) šta je istina, pa ako vjera propovjeda pravu istinu o postojanju Boga, i vjernici i ateisti će se susresti sa sudom. A onda će svatko suditi sebi prema svojim djelima.
A šta se komunizma tiče, ako se malo pažljivije pogleda ideologija, lako se uoči da je to vrlo slično vjerskoj ideologiji. Od određenih zakona, jednakosti, prava čovjeka, posla, i još toga. Samo treba pročitati pažljivo i jedno i drugo. Ali ne čitati neke i nečije iskrivljene izvedenice, pošto se stječe potpuno pogrešan dojam. A i među komunistima je bilo jako puno vjernika i nije im se branilo slavljenje Boga i šta sve ide uz to. Tako da se ne može reći da je to sistem koji isključuje Boga, nego da se oslanja na ljudski potencijal ne oslanjajući se na Božju pomoć i slično. Druga je stvar kako se je to u praksi provodilo po komunističkim zemljama. I tu je bilo jako puno razlike.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 11:16 am

eto, ja se kao ateist slažem u ovom natpisu sa vjernikom zbracunom od slova do slova Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by damfisk sri svi 15, 2013 12:24 pm

Mihael12 je napisao/la:
Koju vrstu argumentacije mi nudis kako bi osporio moje Argumente, Osim ad hominem tirada?
Nista ne vidjeh sto bi iole licilo na neku vrstu argumentacije.
Kao referenciju za moje navode nudim ti znanstveno djelo "CRNA KNJIGA KOMUNIZMA", autora S. Courtois et al.

Istu vrstu argumenata kou ti nudiš. Vrijeđanje, pljucanje, omalovažavanje sugovornikove osobe i stava, ignoriranje realnih činjenica i naturanje vlastitih izmišljotina kao činjenica.

Wink
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost sri svi 15, 2013 1:28 pm

diabolik. je napisao/la:


Ne mogu se ateisti odricati komunizma iz razloga što komunizam nije valjao, pa ćemo sad reći, komunisti nisu bili pravi ateisti, a na vjernike ćemo svim oružjem i oruđem radi nekih grijeha Katoličke Crkve.
Vjera i religija ima puno i rasprava samo o vjernicima KC može za sobom povući i paralelu s ateistima i komunizmom.
Moralnih i nemoralnih ljudi ima bez obzira bili oni vjernici, ili ateisti.
komunizam i ateizam NIKAD nisu bili sinonimi,
a ako ćeš do detalja prvi komunist je bio upravo isus, odnosno komunizam
je temeljen na jednakim vrijednostima koje je utemeljio isus, nešto drugo je
postalo nakon što su obje ideje izvrnute do neprepoznatljivosti.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by damfisk sri svi 15, 2013 1:37 pm

tanuki je napisao/la:
miha je ovdje nešto pobrkao a očito i ti

pravi ateizam i komunizam nemaju blage veze.
komunizam je ideologija, koja odbacuje boga, bazirana na filozofskoj ideji jednog ili više filozofa.
kao ideja nikako nije loša, ali u praksi se iskurvala, jer nije nastala prirodno.
zašto je uopće ta ideja saživjela u praksi, to se može zapitati ondšnja crva, a zašto ima sve više ateista danas , to se može zapitati današnja crkva.

razliku između dobra i zla spoznaje se od rođenja.
to su ljudske moralne norme koje su neovisne o religiji. one postoje u svakom pojedincu i razvijaju se ili potiskuju ponaosob, ovisno o odgoju i karakteru.

vjeru i crkvu, unatoč naporima komunizam nije uspio istrijebiti, pače osnažio ih je ( vjerski fanatizam u postkominističkim zemljama daleko je jači od kapitalističkih).
svi evropljani dakle vuku religiozn obiteljsku tradiciju.
pitanje je zašto onda poneki odbacuju vjeru u boga, zašto postaju ateisti?

upravo zbog moralnih normi,
čovjek koji nakon čitanja knjiga i religioznih i svjetovnih, nakon primjera iz prakse o uporabi religije, nakon razmišljanja o životu i smrti, odbaci Boga, zato što ne može ni zamisliti raj sa tako iščašenim mjerilima moralnih vrijednosti, počevši od samog Boga.
čovjek koji razmišlja, daleko će teže podnjeti zločin i pratiće ga grizoušje, jer zločin je počinio u svoje ime i nema od koga tražiti oprost!

tvrdnja o amoralnosti ateisa je atavistički stav još iz perioda lova na vještice!



Je li vidiš da možeš pisat normalno i pristojno kad hoćeš? Je li vidiš?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 1:48 pm

komunizam i ateizam NIKAD nisu bili sinonimi,
a ako ćeš do detalja prvi komunist je bio upravo isus, odnosno komunizam
je temeljen na jednakim vrijednostima koje je utemeljio isus, nešto drugo je
postalo nakon što su obje ideje izvrnute do neprepoznatljivosti.
e sad ja se polovično slažem,
komunizam u praksi jest ispao nakaradan,
ali isus nije dokazano povjesna ličnost,
daleko starije povjesne ličnosti su ostavile pisani trag i djelo.
filozofija, matematika, umjetnost....
isus nije ostavio nikakav pisani trag, nikakvo pisano djelo, osim apostolskih svjedočanstava,
ono što piše u bibliji jest jako slično ideji komunizma, možda je i sam marx bio nadahnut isusom i činjenica jest da je ideja komunizma jako stara, ali ako isus i jest postojao, ipak neko drugi stoji iza ideje krščanstva,
ja bih rekao ekipa filozofa kralja konstantina!
jer ideja jednakosti je tako privlačna za mase, koja je u dnu piramide, tako da je krščanstvo niknulo na ofucanim idejama rimskog mnogoboštva, a tisuću i nešto godina kasnije ista ideja je profunkcionirala u prksi, jer je nudila taj otrovani kolač jednakosti!
jednakosti nikada neće biti dok se ponašamo kao životinje, u povoljnom okruženju množimo se kao skakavci,
sada čujem i nekakve stupidne preporuke o prehrani insektima!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 1:54 pm

Je li vidiš da možeš pisat normalno i pristojno kad hoćeš? Je li vidiš?
možeš i ti kada hoćeš i ja to znam i zbog tog nisi u ignoreu, a ne zbog onog što ti tvrdiš Wink
da neki tvoji napisi su mi se stvarno svidjeli, ali negdje si stvarno gnjida Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by damfisk sri svi 15, 2013 1:58 pm

evo ga opet... bog te vidio... No
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 2:22 pm

damfisk je napisao/la:evo ga opet... bog te vidio... No
što opet, jesi li ti spamao na temi:
Je li vidiš da možeš pisat normalno i pristojno kad hoćeš? Je li vidiš?
ako si ti spreman, ja sam uvijek,
možemo zakopati ratnu sjekiru, mada će mi faliti malo fajta,jer tak si mi simpatićan kad se "uspjeniš" Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by damfisk sri svi 15, 2013 2:29 pm

Tipičan kompleksaški odgovor. Kapciozan, neistinit i lažno optužujući.

Vjerovatno si iskoristio svoj limit normalnih postova, pa se vraćaš starim navadama.

Ponekad mi te zbilja žao. Mora da je strašno živjet tako, izmučen takvim užasnim kompleksima koji ti onemogućavaju normalnu komunikaciju.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 2:40 pm

eto opet ti po svom, zasrali smo temu spamom, ali ti si prvi počeo,
ti mene žališ,
analiziraj samog sebe, napravio si spam samo zato što se slažeš s jednim mojim napisom!
fiškalski prepotentno:
” no no vidiš kako možeš biti pristojan!”
da mogu prema onima koji jesu pristojni , a ti to sigurno nisi i nikada nećeš biti,
pojavi se i kod tebe pokoja lucidnost, pa umjesto već popularnog :
lažeš, možeš napisati i pokoju pametnu, ali to nije pravilo već iznimka Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Gost sri svi 15, 2013 3:16 pm

kiša
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 sri svi 15, 2013 4:36 pm

zbracun je napisao/la:
1) Vidiš, sa ovim si rekao jednu istinu. Isto važi i u drugom slučaju. Sigurno je Bogu draži ateist koji se zbog svoje prirode i bez znanja Biblije i religije ponaša ljudski i prema Božjim zapovjedima, nego neki bogomoljac koji zna napamet Bibliju, liže oltare, poznaje sve moguće molitve, redovit je u crkvi, pjeva u crkvi kao anđeo, a ponaša se nepošteno i više je bližnjem na štetu nego na korist. A takvih poznajem, hvala Bogu, jako puno. Čak bi se usudio reći da je većina bogomoljaca takva.

2) Druga stvar, ti raspolažeš nekim zapisima u čiju si istinitost bezuvjetno uvjeren, a ne pitaš se tko je to i zašto pisao. Nije ti palo na pamet da postoje i drugi zapisi, potpuno suprotni ovima do kojih tako držiš? Nije ti palo na pamet da postoji i puno živih ljudi koji ti mogu tvrditi iz svog iskustva suprotno? Dakle, ne biraj ti šta je prava istina jer će ti se desiti ono na šta se u Bibliji upozorava, "ne sudi, da ti se nebi sudilo".


3) Čitam tvoje postove i ne samo da iz tebe izbija neka mržnja koja Bogu nije draga, nego i jako velika arogancija. I zapamti za uvijek. Citiranje nečijih riječi nikako ne znači da si i ti dobar čovjek koji vidi samo istinu, nego bi moglo značiti da pokušavaš manipulirat ljudima i birat "istinu" radi optuživanja, sramoćenja i ponižavanja drugih.

4) Svi smo isti, ne diži se iznad drugih, jer postupaš suprotno od Isusovog učenja. Budi čovjek, pa ako nešto znaš, bez pristranosti pouči one šta neznaju. Daleko si ti od dobrog i poštenog kršćana. Šta prije to shvatiš, prije ćeš se spasiti. Ne izigravaj Božjeg glasnika na taj način.
1) Covjek koji ne poznaje dovoljno svoju religiju ostavlja dojam jednog sarlatana, jer primjenjujuci svoj vid stvari na objavljeni nauk, on se pozicionira na Bozji tron. Ako jedan covjek zivi posteno, on je Bogu i drag i mio, ali ako taj isti covjek odbacuje u tom istom zivotu objavljenu rijec Bozju, onda on grijesi protiv Duha Svetoga, a mi svi znamo, da se grijeh protiv Duha Svetoga ne moze oprostiti niti na ovom, niti na drugom svijetu. To kaze Isus Krist:
"Zato ce se, Kazem vam, svaki grijeh i hula oprostiti ljudima, ali hula protiv Duha Svetoga nece se oprostiti nikada. Ako tko rekne sto protiv Sina Covjecjega, moze mu se oprostiti, ali tko rekne sto protiv Duha Svetoga ne moze mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome". (Mat. 12, 31-32)
E sada moras iskljucivo znati, sto je to grijeh protiv Duha Svetoga! Pa potrudi se i nadji to znacenje, pa ces vidjeti, da ti nisi nikakav krscanin, a tvoj ulizivacki diktus je tvoj brand u tom kasiranju vrijednosti.
Osim Toga Isus Krist kaze:
"Ja sam put-istina i zivot-rece mu Isus.- Nitko ne dolazi k Ocu Osim po meni."
(Ivan 14, 6)
Kako i sam vidis, ti mozes biti sve, samo ne krscanin.
2) To se moze iskljucivo tebi dogoditi, jer za mene nema dvojbe tko je u posjedu ISTINE! Isus Krist je povijesna osoba, a krscanstvo povijesno fundirana OBJAVA. Tu ne moze biti korektura, jer ljudi koji su bili svjedoci toga dogadjaja umrli su za ISTINU, a krscanstvo kao religija nije religija knjige ili misticna religija, nego religija zivoga Boga Isusa Krista, koji je povijesno obuhvacena licnost, i koji je uskrsnuo od mrtvih. Ako nijecas povijesnu metodu u znanstvenim istrazivanjima onda ces uskoro morati odbaciti svu istinu, jer ona se iskljucivo prenosi povijesnom metodom. A za Novi Zavjet i Isusa Krista mozemo sa sigurnoscu reci, da se radi o najbolje dokumentiranom izvjescu u povijesti covjecanstva do 20 stoljeca i obuhvaca oko 30 000 dokumenata. "Kojom mjerom budes mjerio i tebi ce se mjeriti", odnosi se na privatni zivot i agiranje u njemu.
3) Ako si u posjedu Istine, onda to ne mora znaciti da si arogantan i da zelis druge ljude ponizavati, nego se moras skulirati i u argumentaciji povuci Kristovu zapovijed o misiji radosne vijesti Evandjelja.
4) Tvoj argumentativni nastup u egalitiranju svih vrijednosti, isprazni je sekularni humanizam i perverzni relativizam. Niti je, niti moze biti sve jednako. Svi ljudi kao Bozja stvorenja imaju jednako ljudsko dostojanstvo i prirodna prava, ali oni niti su niti mogu svi biti jednaki, sto nam pokazuje stvarnost. Diskrepancija izmedju bogatih i siromasnih je nepremostiva. Tvoj sund, koji si pokupio od sekularnih humanista je tvoja propast, jer si se preselio u "UTOPIJU", egalitarnosti, bratstva, jedinstva i jednakosti, maksima komunistickih ateista i masona, ciji je jedini cilj unistenje krscanstva, preko pervertiranja krscanske doktrine.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Mihael12 sri svi 15, 2013 4:45 pm

Gabrijel je napisao/la:
komunizam i ateizam NIKAD nisu bili sinonimi,
a ako ćeš do detalja prvi komunist je bio upravo isus, odnosno komunizam
je temeljen na jednakim vrijednostima koje je utemeljio isus, nešto drugo je
postalo nakon što su obje ideje izvrnute do neprepoznatljivosti.

Ne uzimaj uzalud u usta ime Boga Isusa Krista!
Svi komunisti su bili ateisti, i to je odlucujici argument za ovu temu.
Isus Krist nije nikad naucavao pervertirani komunizam, koji su si zamislili tvorci komunisticke doktrine zla. Krscanski nauk podrazumijeva pod zajednistvom ljubav, a ne komunisticki egoizam.
Fazit: komunizam pervertira krscanski nauk i trosi se u ludilu egalitarizma, naturalizma i relativizma svih mogucih vrsta.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 5:00 pm

ova tema nisu komunisti već ateisti,
eto ja se sa vjernikom zbraćom slažem po svim pitanjima, on čita ono što ja napišem i ja čitam što on napiše, pa tako kada i pomislim da bi se mogao suprotstaviti on napiše :
Svi ćemo na kraju, nakon smrti, vidjeti (ili ne vidjeti, kako bi rekli neki ateisti)
dakle on u svojim napisima ima na umu i moje ateističko razmišljanje,
a tko si ti,
bojiš se smrti, pričaš o iskustvima iz bolnice i čudima zato što čovjek nije krepao danas, a krepat će sutra, za sto ili tisuću dana?
ma koja je to demagogija, Bog postoji zato što je ostavijo svoju dušu da živi na ovom svijetu još nekoliko godina, što je nepojmljivo za život vječni,
bojiš se čovjeće, drhtiš od straha, jer misliš u podsvjesti da je raj prevara za kraj Very Happy
umjesto tvojih molitvi pročitaj nešto ljutski:

Kako je teško biti slab,
kako je teško biti sam,
i biti star, a biti mlad!

I biti slab, i nemoćan,
i sam bez igdje ikoga,
i nemiran, i očajan.

I gaziti po cestama,
i biti gažen u blatu,
bez sjaja zvijezde na nebu.

Bez sjaja zvijezde udesa
što sijaše nad kolijevkom
sa dugama i varkama.

–O Bože, Bože, sjeti se
svih obećanja blistavih
što si ih meni zadao.

O Bože, Bože, sjeti se
i ljubavi, i pobjede
i lovora i darova.

I znaj da Sin tvoj putuje
dolinom svijeta turobnom
po trnju i po kamenju,

Od nemila do nedraga,
i noge su mu krvave,
i srce mu je ranjeno.

I kosti su mu umorne,
i duša mu je žalosna,
i on je sam i zapušten.

I nema sestre ni brata,
i nema oca ni majke,
i nema drage ni druga.

I nema nigdje nikoga
do igle drača u srcu
i plamena na rukama.

I sam i samcat putuje
pod zatvorenom plaveti,
pred zamračenom pučinom,

i komu da se potuži?
Ta njega nitko ne sluša,
ni braća koja lutaju.

O Bože, žeže tvoja riječ
i tijesno joj je u grlu,
i željna je da zavapi.

Ta besjeda je lomača
i dužan sam je viknuti,
ili ću glavnjom planuti.

Pa nek sam krijes na brdima,
pa nek sam dah u plamenu,
kad nisam krik sa krovova!

O Bože, tek da dovrši
pečalno ovo lutanje
pod svodom koji ne čuje.

Jer meni treba moćna riječ,
jer meni treba odgovor,
i ljubav, ili sveta smrt.

Gorak je vijenac pelina,
mračan je kalež otrova,
ja vapim žarki ilinštak.

Jer mi je mučno biti slab,
jer mi je mučno biti sam
(kada bih mogao biti jak,

kada bih mogao biti drag),
no mučno je, najmučnije
biti već star, a tako mlad!

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by zbracun sri svi 15, 2013 5:08 pm

Mihael12 je napisao/la:
Ne uzimaj uzalud u usta ime Boga Isusa Krista!
Svi komunisti su bili ateisti, i to je odlucujici argument za ovu temu.
Isus Krist nije nikad naucavao pervertirani komunizam, koji su si zamislili tvorci komunisticke doktrine zla. Krscanski nauk podrazumijeva pod zajednistvom ljubav, a ne komunisticki egoizam.
Fazit: komunizam pervertira krscanski nauk i trosi se u ludilu egalitarizma, naturalizma i relativizma svih mogucih vrsta.

Ovo ti je prokleta laž. Nemaš pojma o čemu govoriš. Zato ti je bolje da šutiš o nečemu šta neznaš, nego da lupaš nezapamćene gluposti. Zadrži još malo dostojanstva i prestani sramotit i sebe i Boga. Ako si neki vjernik, zar se ne bojiš Boga kad valjaš takve laži i gluposti?
Kako ti je i Gabrijel rekao, a to sam i ja napisao, da je komunizam temeljen na jednakim vrijednostima koje je Isus utemeljio. Čitaj malo, educiraj se. Sve ljudske vrijednosti iz Biblije se nalaze i u statutu komunista. Nabavi ga i pročitaj, puno je kraći od Biblije. Ali, meni se čini da ti čitaš Bibliju samo za svoje interese, a drugo te ne zanima, jer bi možda mogao otkriti pravu istinu. A to bi bilo pogubno za tebe, pošto ne širiš Božju riječ, nego riječ mržnje i nesnošljivosti, čega si pun.
Dakle, boj se Boga i pazi šta misliš, pišeš, govoriš, jer ovo sve do sada te vodi u propast i pakao, a ne u Kraljevstvo nebesko. Ili si ti upravo đavolji izaslanik koji preko Biblije pokušava širiti njegovo učenje?
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by tanuki sri svi 15, 2013 5:19 pm

ljepo je vidjeti kada jedan istinski vjernik opere krščanskog talibana,
svaka čast zbraco gore
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by RobinUd sri svi 15, 2013 6:38 pm

Mihael12 je napisao/la: Isus Krist je povijesna osoba, a krscanstvo povijesno fundirana OBJAVA.

Cista laz.
Mihael12 je napisao/la: A za Novi Zavjet i Isusa Krista mozemo sa sigurnoscu reci, da se radi o najbolje dokumentiranom izvjescu u povijesti covjecanstva do 20 stoljeca i obuhvaca oko 30 000 dokumenata.
Cista laz. Ne postoji ni jedan jedini dokument Isuovih suvremenika.

Mihael12 je napisao/la: maksima komunistickih ateista i masona, ciji je jedini cilj unistenje krscanstva, preko pervertiranja krscanske doktrine.

Kao prvo, vec spomenuh Komunisticku Partiju Italije. Jednu cijenjenu instituciju koja je od 1946. zastupljena u talijanskoj vladi. Kao drugo, realnija je opasnost po krscanstvo iznutra, s licemjernim i kriminalnim popovima, kardinalima i papama, koji za narod propovjedaju jedno, a zive suprotno od toga, i od ovakvih "krscana", kakav si ti.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam kao vjera i kao religija??? - Page 5 Empty Re: Ateizam kao vjera i kao religija???

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.