Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

+8
bokaso1
Neu
jasim
WEYLAND-YUTANI
Mass
Hell
scorpio57
tanuki
12 posters

Stranica 7 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki pon kol 16, 2010 10:41 pm

scorpio57 je napisao/la:ajme fiju kiša malo sam si dao truda i pročitao par tvojih postova
na jednoj temi,vidim da si pravi rtnik morzeov,povučeš se ko kuja podvijena
repa kada te obruše argumenti,jadan si samo neznam jesi li toga svjestan-ja
mislim da nisi-da ja sam to napisao...jel ti uopće kužiš šta tu piše poklapanje
znam da me želiš isprovocirati ali barem za sada jok.Skužio sam da si običan
provokator eo + ako imam grophug

sry dobiš sutra sve sam na tebe ispucao Wink
ma ja ti dam pusu-
ti jesi emotivac, ali si u kucu Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m uto kol 17, 2010 7:45 am

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
jebiga .........






kiša
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 uto kol 17, 2010 10:35 am

Bravo obojici +,no spamate temu
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 uto kol 17, 2010 11:52 am

Piše:Branimir Bradarić


Toga 18. studenoga prije 18 godina, u sablasnoj povorci razorenim ulicama izmučeni su Vukovarci napuštali grad. Među izgladnjelim i uplašenim licima izdvajalo se ono šestogodišnje uplakane djevojčice u plavom kaputiću.

Ta je slika istoga trenutka postala simbol Vukovara, a djevojčici, Željki Jurić, odredila je budućnost. – Bilo mi je samo šest godina, ali su slike užasa i razaranja i danas svježe u mojim mislima.

Proveli smo cijeli rat u naselju Olajnici, a samo smo posljednjih deset dana, koji su bili najgori, odlazili u podrum, prisjeća se Željka koja danas živi u Berku, selu nedaleko od Vukovara. Pamti lica branitelja koje je njezina majka, ranjene, previjala.

Nikada neće zaboraviti trenutak kada su iz kolone koja je napuštala grad izvukli njezina prijatelja (gardista koji joj je pod granatama donosio bombone) Aleksandra Labu, ustrijelili ga i bacili usput u ruševinu. Neposredno potom novinari su je snimili šokiranu. – Toliko je stradanja i krvi bilo oko mene da nikad neće nestati iz mojih snova... – Željka.

Prije 2,5 godina udala se. Sa suprugom Lukom Mitrovićem, braniteljem i 70-postotnim invalidom, živi u kući njegovih roditelja u Berku u kojoj je 1991. godine bio logor.

U drugom je stanju, a liječnici su joj kao termin odredili 22. studenog iako joj svi kažu da će sigurno roditi upravo 18. studenoga. Bavi se zaštitom okoliša u Ini. Još sebi nije ispunila želju iz djetinjstva – da otvori cvjećarnicu.

Odakle joj novac? Piše pjesme, već je objavila dvije knjige o Vukovaru, priprema i treću. Smrkne se kad priča kako joj majka nikada nije dobila posao, a kuća im nikada nije obnovljena iako su stizale donacije. – Profitirala je München bojna – odreže, ali ne da da joj ogorčenje pokvari sreću. A uskoro će biti – još sretnija.


Majka je postala ali ne 18.već 29.studenog-djevojčica
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sub kol 21, 2010 10:48 am

1.8.91

JNA je iz Vojvodine ušla erdutskim mostom (most Bogojevo-Erdut) u Hrvatsku i zaposjeli su Erdut, Dalj i Aljmaš. Četnici masakriraju hrvatsku pučanstvo u Dalju, Erdutu, Aljmašu i Sarvašu, dok se neki zatvaraju u logore kao što je bio onaj u Dalju kojeg vode Arkanovci. Samo u prvom napadu na Dalj ubijeno je ukupno 60 osoba
pripadnici policije: Josip Glibušić, Slavko Putnik, Đuro Butorac, Zdravko Kovčalija, Zlatko Takač, Dario Dujmović, Ivan Horvat, Jovica Matin, Željko Svalina, Goran Mihaljević, Stjepan Pavić, Mladen Palinkaš, Antun Mihaljev, Vinko Dujić, Mijo Džanko, Josip Kemenji, Boško Paradžik, Stanislav Guljašević, Petar Kovčalija, Josip Kraštek. Pripadnici Zbora narodne garde: Ivica Abramović, Tunica Belečetić, Dragan Cesarec, Ivan Dizdar, Željko Đakalović, Stanislav Eljuga, Dražen Kiš, Dario Ligenza, Đuro Lončarek, Željko Roguljić, Branko Sabljo, Darko Sekulić, Vlado Varga, Mario Vuknić, Marko Poplašan.
Pripadnici civilne zaštite: Ile Galić, Andrija Ripić, Drago Kovčalija, Franjo Kovčalija);
25 tijela od kojih su neka bila masakrirana izvučeno je nakon nekoliko dana posredstvom Crvenog križa na JNA koja je negirala pokolj. Ostala tijela ekshumirana su iz nekoliko masovnih grobnica na katoličkom groblju u Dalju. Ukupno oko 500 osoba se vodi kao nestalo. Njih 57 ekshumirano je iz Daljske planine. Smatra se kako ima puno pojedinačnih i masovnih grobnica na području mjesta, dok je većina ubijenih završila u Dunavu.
U progonstvo preko šlepova na Dunavu, krenulo je nekoliko tisuća civila prema Osijeku i Vinkovcima. Do 14 sati okupacija Dalja i Erduta bila je dovršena. Po navodu jednog neidentificiranog oficira JA, člana Upravne stanice "Avala", snage JA dobile su u zadatak pucati po MUP-u i ZNG-u i u slučaju isticanja bijele zastave (cijeli razgovor bio je snimljen na vrpci koja se je nalazila u MUP-u RH).
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sub kol 21, 2010 11:44 am

malo zakasnila reakcija

PREDMET: NN počinitelj ili više njih, kaznena

prijava, dostavlja se.-



Jučerašnjega dana, znači 15.08.2010. sati u neutvrđeno vrijeme između, oko podnevna, u mjestu Aljmaš, na privremenom parikrališnom prostoru za vrijeme održavanja mise povodom blagdana Velike Gospe, NN počinitelj ili više njih, počinio je kazneno djelo iz čl. 151 st. 1, te kazneno djelo iz čl. 174 st.1,2 i 3 KZ RH-a, a na štetu više osoba nazočnih proslavi blagdana Velike Gospe.

Dana 15.08.2010. sati u mjestu Aljmaš, u prijepodnevnim, te poslijepodnevnim satima, održavala se proslava vjerskog blagdana Velike Gospe, kojom prilikom se okupilo više građana, te su svoja vozila ostavljali na prostoru gdje ih je usmjeravala policija, što znači samim time, vozila su trebala biti pod zaštitom organa vlasti, jer su svojom zapovjedi, ograničili kretanje vozila u željenom i slobodnom smjeru, a stavili ih na određeno prostor ili izvršili tzv. “blokadu”.

Za vrijeme održavanja Svete mise, odsutnost vlasnika vozila iskoristio je NN počinitelj ili više njih, te na nekoliko vozila neutvrđenim predmetom, na poklopcima motora ispisa čirilićnim slovima 4 “C” (“Samo sloga Srbina spašava”), što u konkretnom slučaju, ne radi se samo o kaznenom djelu “Uništenje i oštećenje tuđe stvari”, već ima predznak nacionalne i vjerske netrpeljivosti, samim time što se dogodio na jedan od većih vjerskih blagdana u katolika. (sam događaj i oštećeni poznati su Policiji).



Stoga sukladno odredbama ZKP-a, tražimo da se sprovedu istražnje radnje u cilju rasvjetljavanja ovog događaja, te protiv počinitelja podnese odgovarajuća kaznena prijava.

U Đurđevcu, 16. 08. 2010.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 ned kol 22, 2010 4:53 pm

1993. - VOJNOREDARSTVENA OPERACIJA "PERUČA"

DATUM: 27. - 28.1.1993. godine

VOJNOREDARSTVENA OPERACIJA: "Peruča"

BOJIŠTE: Sjevernodalmatinko bojište

CILJ OPERACIJE:

OSLOBOĐEN TERITORIJ: HV oslobodila hidrocentralu i branu "Peruča" na Cetini i više naselja oko nje u površini od 140 četvornih kilometara.

GUBICI:

Hrvatska strana: Poginula su 2 branitelja i 2 su bila ranjena.

Agresorska strana: Zarobljena 2 neprijateljska vojnika, 1 PZT 20/3 mm, 3 MB 82 mm, 1 m/v i izvjesne količine streljiva.

TIJEK VOJNOREDARSTVENE OPERACIJE:

Prvi dan (27.1.1993.): Od 9 - 14 sati neprijatelj je grupirao snaga u selima Potravlje i Satrić. U16.00 sati pripadnici UNPROFOR-a napuštaju Alebića Kulu, a na njihovo mjesto dolaze četnici. Na bojišnici su pripadnici HV, pojačali oprez i spremnost za napadna djelovanja. Topništvo 126. br. je djelovalo po četničkim snagama u Alebića Kuli i Satriću. U večernjim satima, dvojica pripadnika 6. dp, koji su išli u izviđanje, su zarobljeni.

Drugi dan (28.1.1993.): Tijekom noći u 02.00 sati zapovjednik 6. dp i 126. br. odlučuju osloboditi Alebića Kulu i HE Peruću. Glavne snage TG-3 (126. br.) imala je zadaću djelovati u smjeru brane Peruće, pomoćne snage (6. dp) ovladati gornjim dijelom s. Potravlje. U 10.15 sati četnici su aktivirali eksploziv na brani. Postrojbe HV su poslije toga krenule u napad i u brzoj akciji ovladali širim prostorom oko brane Peruća. Nastupilo je dvodnevno žurno saniranje brane.

Pri bijegu srpski teroristi su u hidrocentralu postavili 20 tona raznog eksploziva i pokušali je razoriti. Prijetio je veliki vodeni valom (460 milijuna prostornih metara) koji bi porušio sve u donjem toku rijeke i ugrozilo oko 20.000 stanovnika. Naboji su doduše eksplodirali, ali do ozbiljnijih posljedica ipak nije došlo jer teško oštećena brana nije popustila i i nije došlo do smrti više tisuća Hrvata do ušća Cetine u moru u Omišu i velike materijalne štete.
Akcije HV i MUP-a o kojima se malo zna i piše
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m sri ruj 01, 2010 6:06 am

jučer malo slušam zabršne riječi u suđenju našim herojima , generalima , ljudima ,legendama ....

pa ispada da u ustvari tamo samo da bi ispunili neku normu ...
da su ih naši poglavari tamo izručili damo da se uvuku netkome u guzicu , evropi ....

uglavnom koliko sam čuo odvjetinic su uspjeli pobiti sve optužbe i to vrlo uspješno ...
jel za neke nema niti dokaza , uspjeli su dokazati na sudu ono što se stvarno dogodilo , da su srbi iz krajine sami napustili svoje kuče pod prisilnom evakuacojom od strane svojih " hrabrih" ratnika , ustvari da su ih njihovi potjerali ....
nisu uspijeli niti dokazati , jel ga nije niti bilo , ono prekomjerno granatiranje okupiranoga knina ...

eto nadam se da če biti oslobađajuča presuda ...
jel bilo bi velika sramota da je šnjivanćanin za onaj masakar u Vukovaru dobio nekaj sitno , a da naši ljudi , heroji , generali dobiju veelike kazne zatvora zato što su oslobađali okupirani teritorij svoje države ...

baš su bili vrhunski odvjetnici u izlaganju završne riječi ... ...

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass sri ruj 01, 2010 10:02 am

Eno ih i sad čitaju debele knjige na hrtu2
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by pustinja sri ruj 01, 2010 11:02 am

Politički sud, političke plače, političke presude, međutim kako su nam u oluji pomogli ameri ovo je i suđenje njima od suda koji su oni uspostavili.
Nitko nikada za zločine iz iraka od amera nije završio na tom sudu, pitam se zašto, niti od NATO snaga a bogami niti od židova za zločine u palestini.

Jedva čekam referendum za EU da zaokružim i podebljam onaj NE ili PROTIV bez obzira što će pisati.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m čet ruj 02, 2010 5:24 am

upravo tako NE , ne I JOŠ MALO OPET NE ......

a što se tiče amera oni su face . oni su donjeli zakon da ne izručuju svoje vojnike nikome , nego im oni sami sude ..
koja fora ....
ali zato eto druge države ucijenjuju , maltretiraju da izručuju svoje vojnike .....

ameri su donjeli taj zakon samo da mogu jako fino zataškavati pizdarije koje napravi njihova vojska ..... i uspjevaju u tome
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass čet ruj 02, 2010 8:19 am

Baš me zanima što bi se dogodilo sa hrvatskim narodom i dijelom naše države da nismo imali ljude kao što su Gotovina, Markač i ekipa.. To im je hvala
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m pet ruj 03, 2010 7:05 am

ono što zagovara minutus .......

ona poznata rečenica naših susjeda ...
tko nas bre zavadi a lepo nam je bilo ....


nekako se nadam da če ipak dobiti oslobađajuču pesudu ...
to su naši heroji ...
malo mi je žao što nije kao u jugi , da ulice nose imena naših heroja .....
recimo ulica Marka Babića ...
ne znam dali postoji ...

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet ruj 03, 2010 12:41 pm

ja sam siguran u olobađajuću presudu dobrodošao
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass pet ruj 03, 2010 1:27 pm

Ja vjerujem da će dobit 5 godina, a mislim da su toliko i bili u ćuzi..
Jer ako im daju oslobađajuću presudu trebali bi im i platit neku veeeliku odštetu što su ih držali u zatvoru
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet ruj 03, 2010 4:43 pm

i to je moguće u biti sam na takvo što i mislio dobrodošao
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki čet ruj 09, 2010 9:35 am

masiello88 je napisao/la:Baš me zanima što bi se dogodilo sa hrvatskim narodom i dijelom naše države da nismo imali ljude kao što su Gotovina, Markač i ekipa.. To im je hvala
ša bi bilo?
ma nemoj a šta bi trebalo biti?porobili bi nas možda srbi?
jbte pa nije nas tuđman i gotovina spasio!
spasili smo se sami, obični ljudi koji su stali u obranu hrvatske, a među njima je bilo i građana srpske nacionalnosti!
uvjek moramo robaovati nekakvom kultu ličnosti!
slažem se da gotovinu nije trebalo izručiti hagu,
jer on se oglušio o zakone hrvatske-
bio je u bijegu, dakle dezertirao je-
trebalo ga je uhapsiti i osuditi za taj prekršaj, i
eventualno poslje kazne predati haškom tužiteljstvu-
ovako uhapšen je na kanarima ili tamo negdje nakon bogovske večere,,
sada u hagu ima daleko bolje uvijete nego prosječni hrvatski radnik!
i što reći-
gotovina i markač spasili hrvatsku!
nisu ni tuđman ni gotovina spasili hrvatsku, već običan narod-
jest da nije bilo 1/2 miliona kao što se sada tvrdi, ali bilo nas je!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m čet ruj 09, 2010 9:50 am

ej za par godina biti če i 3 000 000 ........
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 čet ruj 09, 2010 11:12 am

ako se ti upišeš 2 500 000 puta duplonko Very Happy
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m čet ruj 09, 2010 11:17 am

loš ti je pitpis jel je čista laž
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet ruj 10, 2010 3:50 pm

pitpis sw7 šta je to hmm
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet ruj 10, 2010 4:32 pm

Hvala dragom Bogu da postoji nebo, inače bi pomislio kako je sve gubitničko. Pa, i ja sam. Gubitnički je živjeti na svijetu, u državi, okruženoj gubitnicima, te tako čovjek pomisli, kako smo i mi gubitnička država, bez obzira na naše ratne pobjede.
Koliko nam vrijede te naše ratne pobjede, ako nam ih okolni gubitnički svijet želi poništiti, kad nam ih ne može oteti ? One su za nas sve. Svijet oko nas je zao, jer njim vladaju zli i ljubomorni ljudi ne samo na nas Hrvate kao ljude, niti na našu povijest, već na našu bogatu i slavnu Domovinu. Bogata je stoga što mi u njoj živimo, kako bi joj obnavljali vječnu slavu, što i činimo. To zao svijet ne može gledati. Više bih volio, da nam taj zao vladalački svijet otme pobjede, i da nam ih poništi, iako je jedno i drugo nemoguće, odnosno moguće je samo na papiru (a papir trune), nego da nam otme Domovinu, koju bi u mah uništio, što se vidjelo svjetskom blagonaklonom (prije zlo naklonom) politikom prema krvoločnoj srpsko-partizanskoj agresiji prema nama i svemu što liči i podsjeća na Hrvatsku, pa tako sve do danas, gdje nas trpaju u isti (ako ne i gori) kontejner sa Srbijom, uništavačicom naše povijesti. Naši stari su bili puno snalažljiviji i oprezniji od nas, jer povijest su pisali u kamenu, koji je temelj zemlje kao planeta. Kako se god okreće zemlja okolo sunca, tako se okreće s njim i naša kamena povijest, kroz svo vrijeme, ozarena svetom osi vida. I traje. I trajati će uvijek i dan i noć, jer taj zar vidimo i u javi i u snu. Žalosno je mučenički narod, nakon teškog i krvavog rata, imenovati udrugom zlog uspjeha, a koljače, pljačkaše, genocidaše i njihove zle svjetske ideologe, proglasiti žrtvama. To je zato, što mi u Domovinskom ratu, nismo pobijedili samo povampirenu Srbiju i Srbe van nje, već i moćnu svjetsku politiku zla, što nam njihova zla politika dokazuje iz dana u dan. Mrze nas, jer smo ih sve pobijedili. I pobjeđivati ćemo ih i dalje, bar dok nam ne dokažu, kako čovjek sklopljenih očiju ne vidi svjetlost, a u snu, dok spava ju vidi? Prema tome Bog i mi Hrvati smo lampica svijesti u njihovim zlim mozgovima. Njihova noćna mora.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass pet ruj 10, 2010 4:40 pm

Ako si ovo ti piso ja sam batman
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m pon ruj 13, 2010 7:17 am

masiello88 je napisao/la:Ako si ovo ti piso ja sam batman

ma daj pa nije , kopira od nekog lika tekstove i baca tu ....
ima jeda lik na jednom forum koji dosta dobro piše ...
pa je skorpi manje više sve njegove tekstove tu prebacio .....
skoro cijela tema da se ne zaboravi u kojoj piše o zločinima , gdje nabraja zločince ...
to je sve taj lik napisao , od riječi do riječi njgovi tekstovi .......

niti jedna riječ nije škorpijeva i to mogu potvrditi , ako netkom treba link neka traži ja mu ga pošajem na pp , da ne bi bilo da opet lažem ...
niti jedna riječ nije škorpijeva .....

i da masi pa vidio sam te u batmanovom plaštu onaj dan ...
onaj superman kaj je protrčao kraj tebe , onaj u plaštu oko 03: 14 h ...
to sam ti bio ja ...
ali ja sam tebe skužio odmah , jel ti je pljuga bila u ruci ...
mislio sam te žicati dim ali onda bih otkio svoj indentitet ....
pa eto nisam .....

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki pon ruj 13, 2010 7:26 am

dali je uopće bitno tko prepisuje?
ako je scorpi prepisao, znaći da je oduševljen tekstom,
ali tekst je patetičan , pa izašao iz umotvorine scorpija ili nekog drugog!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 7 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.