Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

+8
bokaso1
Neu
jasim
WEYLAND-YUTANI
Mass
Hell
scorpio57
tanuki
12 posters

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by bokaso1 sri srp 28, 2010 8:12 am

Sad cemo Ti i ja da otkrijemo istinu........ Sta ce onda toliki sudovi......

Vidi, ja mislim da je jedan deo tih stvari bio odnosno desio se nazalost (nebitno cije su zrtve strasan je)... Ali dobar deo je montiran, narucen jer je nekom u tom trenutku tako trebalo...... Isto ali verovatno mnogo vise imas takvih izvestaja i dogadjaja i sa Srpske strane ali pitanje da li su tacni....... Ja sam se licno uverio da su lagali i RTS i HRT..... Montiranje snimaka, izvestaja sa ciljem da izazovu revolt i mrznju (jer je to nekome odgovaralo.....).... Na veliku zalos oba naroda koja su stradala u ovom ratu...... Ne mislim da su Hrvati zrtve u ovom ratu a Cetnici zli ali nema veze (da ne trosim reci jer te ne mogu ubediti u suprotno )..... Ozbiljan si covek i razmisli da li postoji samo jedna strana koja je losa a druga dobra...... A da bi to shvatio verovatno moras biti malo hladnije glave..... Veliki problem je sto si ti ozbiljan i izgleda pametan covek.....

Ja sam licno pominjao Ovcaru cim sam za nju saznao (kada o njoj 90% naroda nije znalo)..... I bio sam ubedjen da je ona revolt mestana prema Hrvatima (velika tragedija i sramota)....... Sad vise ne veruje u to jer sam saznao mnogo bitnih cinjenica koje sam povezao..... (Ne zelim te ubedjivati u suprotno ali verovatno ce se jednom pokazati kosu krivci ali otom potom...)... Da batalimo ovo ne vodi nicemu.....

Da te nesto pitam kad vec pratis te stvari kako stojis sa WW2....?

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty120 / 999120 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sri srp 28, 2010 10:09 am

Ne mogu se složit da je montirano recimo evo primjer:92 27.5
u Sl. Brodu na dječje igralište pada granata sa Motajice i ubija 4 djece 6-7-ero šta lakše šta teže povređeno.Mi nismo tukli po Srbskim gradovima,znaš vrlo dobro
da svaka granata koja padne na grad je pogodila.Kao 2 čuj u Beogradu su bacali
cvijeće na tenkove koji su išli razarat Vukovar,jel to montirano?Jel montiran pokolj
na Ovčari,logori itd.Samo hoću da se zna istina,mnogo toga sam ovdi postao i iz Srbskih medija o kažnjavanju ratnih zločinaca.Bilo je zločina i sa strane HV mnogi su
procesuirani,neki se još vode.No dosta se pravoslavaca vratilo u Hrvatsku i jbg
svi bili kuhari.Mnogo se kuća izgradilo,stanova vratilo.Šta se dešava mnogi kada dobiju papire to prodaju i u Srbiju pa tamo kuku-lele ustaše nam ne daju mira ma daj.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by bokaso1 sri srp 28, 2010 10:46 am

E sad da te pohvalim za stav... Nije po om ukusu ali je dosta realniji..... Bravo.....

Moguce da je pala granata u Slavonskom brodu i pogodila igralista...... Ne kazem da nije jer ne znam..... Ako je vojska bila u okolini onda su deca bila na pogresnom mestu ali ako je pucano na decu to je mogao samo neki degenerik..... (jer minobacac je jako precizno orudje i tesko se gresi sa njim, ustvari onaj ko je navodio je degenerik).....

Jesu bacali su cvece, ispracali vojsku u rat.... (Verujem da je ni u Hrvatskoj nisu bacali kamenje na svoje vojnike.....).... Ali sta stim hoces reci, nisu trebali ici na Vukovar....
Mozda ces se iznenaditi....
Nisu trebali slati oklopnu brigadu u Vukavar..... I tu se mozemo sloziti.... Ali verovatno ti moje misljenje nece pomoci ili znaciti.....

Ispravi me ako grasim: Sta je trazila gardiska brigada u Bosni (protiv Muslimana da ne pominjemo Srbe)... Tu su Srbi Hrvatima malko pomogli ako se dobro secam.....

Hocu reci da je ceo rat izreziran i potreban je bio nekome iz nekih razloga.... I sad mi ovde navodimo primere ljudskog idiotizma.....




bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty120 / 999120 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by bokaso1 sri srp 28, 2010 10:58 am

E da i za Ovcaru, stvarno mislim da je idiotizam ( kao i na Kupresu) i u opste bilo koji zlocin valjda je to logigno..... Ja sam mislio da je to odmazda mestana prema vojnicima hrvatima (sto je isto idiotizam) ali sam skoro saznao mnogo detalja o tome i promenio sam misljenje...... Obrati paznju ne na izvrsioce vec na narucioce ( veoma ces se iznenaditi pod uslovom da baratam sa tacnim informacijama).......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty120 / 999120 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sri srp 28, 2010 11:11 am

Znam preciznost minobacaća ako ga izračuna čovjek koji to zna
ali ako neka pijana budala piči samo da učini zlo to je zločin,ovo šta si napisao "moguće"istina je,evo slijedeći primjer u prigradskom naselju MIG-29 baci krmaču
500 kg,pogine 5 osoba.Od toga žena dva sina jednog pravoslavca koji je bio u HV
a oba brata mu bili prešli u Bosnu u četnike.Vidio sam ga prije 6-7 mj.znaš šta kaže?
"Živim da vidim barem jednog brata da ga ubijem"a prošlo 18 g. od toga događaja

Moram malo pauze ne mogu sam protiv vas dva,al borit ću se bbbb
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by pustinja sri srp 28, 2010 11:21 am

Po brodu nisu toliko udarali minobacači koliko haubice 155 mm te rakete LUNA i rakete sa ORKANA
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sri srp 28, 2010 11:46 am

Ma znam samo sam odgovorio na pitanje o minobacačima,mormalno da
su sa Motajice i Vučjaka tukle haubice
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by bokaso1 sri srp 28, 2010 12:30 pm

Znam da je u ratu bilo puno pijancenja i gluposti i slazem se da je to idiotizam..... A za ovog komsiju mislim da je covek malo blicno u glavi od tragedije koja mu se desila...... Mrzi svoja dva brata jer su presli u Cetnike (mada vi svu srpsku vojsku zovete Cetnicima) i ako ih mrzi zato onda mu je drajsnulo osigurac u glavi, drugo je da zna da mu je brat nesto ucinio nekome, onda bih razumeo mrznju..... Ovako svako se borio na svojoj strani (mada je on na vasoj)....

Vidi Scorpio, navodis mi primere neke koji su se mozda desili i koji su za osudu.... Ja mogu da ti verujem ili ne veruje..... Da ti navodim primere suprotne nije pristojno (zrtve opravdavati zrtvama, to je idiotizam).... Ja saosecam (ali iskreno sa svakom nevinom zrtvom na bilo cijoj strani.... Ne delim zrtve po veri i naciji.....Ali iskreno)... Kao sto verujem da je vecina Hrvata u rat posla iz naj cistijih namera (ne kao neki da se na ubija Srba) vec da brani svoju zemlju..... Nego malo mi nejasno sta traze vase snage u recimo Bosni tu brane verovatno Hrvate koji tamo zive...... Pa sta mislis sta su rasili Srbi iz Srbije...... Nisu svi Cetnici negativci.... Cetnik je naziv za gerilca jos iz prvog rata, casno zvanje..... U drugom ratu su se svi zvali Cetnici ( svaka budala).... Vi sad sve nazivate Cetnicima i naravno svi su negativni......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty120 / 999120 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 sri srp 28, 2010 12:44 pm

Čuj ja pišem istinu ne izmišljam ova dva primjera.Da čovjek je pukeo toćno(ti nebi)
Ako netko 200-300 g,živi u jednoj državi i dođe jedan idiot koji kaže "ko to smije srbina da bije"dobar glas daleko se čuje-loš još dalje.Ta rečenica je učinila da su se pravoslavci počeli pripremati za rat protiv svojih sugrađana Hrvata.HDZ pobjeđuje na izborima počinju problemi"balvan revolucija"izjave ljudi tipa Martića"Ovo je Srbija"
mi pečemo volove pravoslavci kopaju rovove.JNA ih naoružava,Hrvati kupuju oružje
i ratni profiteri zarađuju na nama.Nismo mi napali već smo napadnuti i danas da se takvo šta dogodi opet bi uzeo pušku u ruke jer je to moja dužnost i pravo da branim svoju Domovinu.Mnogo je i pravoslavaca i Roma bilo u HV to su ljudi koji su kada sam ih pitao kako to rekli mi pa ja,otac,djed,pradjed,prapradjed itd.moja djeca ovdje rođeni i to je moja kao i tvoja Domovina.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass sri srp 28, 2010 3:04 pm

bokaso1 je napisao/la:Vi sad sve nazivate Cetnicima i naravno svi su negativni......

Ali gle, isto ko što mi (kako kažeš) sve nazivamo četnicima tako i vi sve Hrvate nazivate ustašama.. Šta ne?

Počeo si pričati nešto za Ovčaru ali nisi dovršio, to me zanima, ako imaš volje ispričati svoju stranu priče (koju je tebi neko pričao)
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 čet srp 29, 2010 8:03 pm

neka sačekaćemo
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki čet kol 05, 2010 8:54 am

bilo je puno laži s obije strane-
najžalosnije je što se mržnje i dalje uzgaja!
nismo u eu ni vi ni mi zbog glupog rata, zbog mržnje, zbog žarišta novih sukoba!
europa se ne snalazi u našim sranjima, pa je najjednostavnije, eliminirati nas!
danas u hr slavimo vojnoredarstvenu akciju oluja,
a ta akcija je od strane srpske politike proglašena kao zločinačka akcija!
žao mi je svakog života, jer smatram da je LJUDSKI ŽIVOT svetinja!
ja sam rođen u jugoslaviji, i prihvatio sam je kao svoju državu.
upoznao sam i stekao prijatelje u svim republikama bivše yu!
nakon titove smrti sve je krenulo naglavaćke!
85. g išli smo na velebit
vozać golfa je imao slićicu miloševića i pitao nas je dali će milošević biti predsjednik yu-
kad sam rekao da nema šanse, izbacio nas je iz auta!
tada sam shvatio da je yuga cijelo vrijeme bila kompromis-
da su svi pravoslavci srbi, a katolici hrvati! ( a ja se ne uklapam nigdje)
sada srbi govore o protjerivanju srba iz hrvatske?
a meni zvoni pitanje:
kako netko može biti srbin u drugoj zemlji nakon deset generacija?
no sada se u srrpskim medijima piše o protjerivanju srba iz hrvatske,ali činjenicaje da su to ljudi kojima je obećano da će srbija protegnuti granice do njihovih kuća u hrvatskoj,
pa kad se to nije deilo, bili su u velikom strahu, u panici- i nisu protjerani, već su pobjegli-
a to je velika razlika!
citirao bi jednog forumaša sa drugog foruma:

"jedan od ključnih balkanskih naroda boluje od ozbiljne masovne neuroze i kompleksa niže vrijednosti kojeg pokušava kompenzirati tako da svako malo zarati s nekim u svome okruženju. No, kako od susjeda redovito dobivaju po piksni, tako neuroza postaje sve gora i gora... Zato bi Hag trebao zabraniti slavljenje Kosovske bitke i tako vratiti srpski narod na ispravni put mentalnoga zdravlja, gdje se slave pobjede, a porazi tek povijesno bilježe i iz njih se izvlače dragocijena iskustva. Oluja je vojno-redarstvena blistava akcija u kojoj je slomljen otpor velikosrpstvu”
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass čet kol 05, 2010 11:51 am

Olujom bi se cijeli naš narod mogao ponositi i dičiti da nekoliko usijanih glava nisu radili sranja kad se već vidilo ko će izvući deblji kraj...
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki čet kol 05, 2010 12:12 pm

masiello88 je napisao/la:Olujom bi se cijeli naš narod mogao ponositi i dičiti da nekoliko usijanih glava nisu radili sranja kad se već vidilo ko će izvući deblji kraj...
a što reći nego da si u pravu!
rat je poremećena ljudska svijest, sve moralne postavke gube vrijednost!
crkveni prvaci posvećuju oružje, makar u božijim zapovjedima stoji : "ne ubij"
psi rata podstreknuti politićarima i duhovnim vođama ubijaju neprijatelja, zato što je neprijatelj, a ne čovijek i za to očekuju nagradu, jer tako im je obećano!
sada se čude kada to klanje i ubijane nije nagrađeno, a dobili su jasni signal!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 čet kol 12, 2010 10:57 am

nebi odmah počeo kavica
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by m pet kol 13, 2010 6:26 am

evo dokumentarac koji je prikazao be 92......
ne bih ja sada o nekim zakulisnim igrama koje su počele od smrti voljenog vođe , uzornog komuniste , maršala ali prije svega druga JosipaBroza Tita ....
nego bih ja o početku napada , invazije na jedan miran slavonski gradič u kojem nisam nikada bio ali imam želju otiči , i otiči ču skoro na jedan vikend ...

tko je tamo ratovao i što je radio ....
prikazano na be 92 ....
ima na jubitou i cijeli serijal koji se prikazivao na htvju .....HEROJI VUKOVARA ...
u njemu se vidi tko je i zbog čega ratovao , a i u ovom se vidi tko je ratovao na vukovarskom područiju , tko je što radio ...
pa da nebi više bilo onakvih gluposti da su branitelj oprana mozga od strane tuđmana , špegelja , šuška .... ili možda još od radiča ili zrinskih ....
išli ratovati , ubijati , pljačkati ..

nego da je večinu tih branitelja , naših heroja rat zadesio doma , pred kučnim vratima ....a da on nisu nikoga dirali , napadali ...
bilo bi super kada bi pogledali taj serijal ...
heroji vukovara ... a u ovom ima intervju sa srpskim dobrovoljcima , kako su oni vidjeli rat , zašto su krenuli u napad na vukovar ...
i da po ovome ne stoji teza od joksima ,jasima ,joce da je u ratu sudjelovala samo jna i to crnogorci samo ... hah hahah aha a koja munjoza ...
nego da su dolazili ljdu sa svih strana srbije ratovat, haračiti , ubijati , četničiti ......

ako netko ima volje nek pogleda cijeli serijala stvarno su super dokumentarci , mene su se jako dojmili jel kada se to dešavalo bio sam dečec ....


m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty14 / 99914 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki pet kol 13, 2010 7:06 am

rat- 90-95 je bio totalna glupost-
najodgovorniji za taj rat bili su milošević i tuđman, obojca titovi pioniri!
nakon smrti tita, oni su htjeli biti glavni frajeri-
ideja juge je pala-čim je srbija dozvolila sloveniji da se makne-
vukovar je bila strateška greška-
gdje je milošević pokušao sjebati tuđmana-ali sjebo je moral JNA
još puno bi se moglo pričati o tome, ali jednostavno je apsurdno
tolike žrtve, toliko nasilja za ništa!
rezultat je da imamo pola miliona branitelja koji su ponosni što su spasili hrvatsku!
ma nemoj-
od srba možda-
pa srbi su okupirali (oslobodili) vukovar, pa opet nije ostao njihov- da su okupirali zagreb, dali bi zagreb bio srpski grad?
na ne spominjemo zadar, split dubrovnik...?
srbi su u bosni ostvarili dio ciljeva- pa sad tamo imaju republiku šumsku- sa glavnim gradom banjalukom, gdje se prije rata govorilo čistim hrvatskim književnim jezikom-
sad su totalno zbunjeni-
očekvali su pripajanje srbiji- ali to baš i ne ide kako su zamisalili!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet kol 13, 2010 9:34 am

To smo već apsolvirali.Krivac je Miliošević,ostalo sve je posljedica
njegove politike
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki pet kol 13, 2010 12:32 pm

scorpio57 je napisao/la:To smo već apsolvirali.Krivac je Miliošević,ostalo sve je posljedica
njegove politike
ništa nismo apsolvirali!
ova tvrdnja bi bila analogna tvrdnji da je hitler krivac za 2. svj. rat!
a to baš i ne stoji!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet kol 13, 2010 1:35 pm

daj ne lupetaj gluposti fataj se gastronomije-ili ako ti ni teško
malo pogledaj
http://www.herojivukovara.hr/
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet kol 13, 2010 2:07 pm

http://www.herojivukovara.hr/serijal.aspx?id=groblje

jbg sry ali edit mi istekao
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Mass pet kol 13, 2010 2:17 pm

Zašto je Milošević krivac? Krivi su ljudi koji su nasjeli na njegove štoseve valjda.. Da ga narod nije slušo nebi on mogo ništa..
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet kol 13, 2010 2:31 pm

No nebi sa tebom htio o tome,usput ako ti on ni krivac vodi ga kući Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 705933
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 pet kol 13, 2010 7:31 pm

Nakon višegodišnje istrage Županijsko državno odvjetništvo u Sisku
podiglo je pred Županijskim sudom u Sisku optužnicu protiv petorice
državljana Republike Srbije za ratne zločine na području Gline.

Dr.
Dušan Jović (1942.), Vlado Ćupović (1941.) i Marko Vrcelj (1950.)
optuženi su za ratni zločin protiv civilnog stanovništva, Mile Paspalj
(1954.) tereti se za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, a Josu
Kovačevića (1948.) optužnica tereti i za jedno i drugo. Okrivljenom
Dušanu Joviću stavlja se na teret da je od rujna 1991. do travnja 1992.,
na području općine Glina kao predsjednik ratnog predsjedništva toga
grada sudjelovao u planiranju napada i naredio napade postrojba
Teritorijalne obrane Glina i njima podčinjene milicije "SAO Krajine" na
sela nastanjena pretežito hrvatskim pučanstvom.

Okrivljenog Vladu
Ćupovića tereti se da je od listopada 1991. do travnja 1992. godine,
kao komandant štaba Teritorijalne obrane Glina, naredio nastavak napada
na sela između rijeka Gline i Kupe nastanjena pretežito hrvatskim
pučanstvom. Tako su teritorijalci Ćupovića i pripadnici 24. pješadijske
brigade Glina, kojom je zapovijedao potpukovnik Marko Vrcalj, napali
mnoga naselja na području Gline, a posebno na području od Viduševca do
Kupe, pri čemu su njima podčinjeni počinili brojne zločine. Svu trojicu
tereti se da, iako su znali da njihovi podčinjeni čine zločine, nisu
ništa poduzeli da to spriječe. U tim zločinima ubijeno je 185 osoba, a
još se 60-ak smatra nestalim.

Uništeno je ili spaljeno 1401 kuća i dvije stambene zgrade, te oštećeno ili razoreno osam crkava i župnih dvorova.

Okrivljenog
Milu Paspalja tereti se da je od rujna 1991. do ožujka 1992. godine kao
pomoćnik zapovjednika Regionalnog štaba Teritorijalne obrane za Baniju i
Kordun za moralno-politički rad, naredio da se ratni zarobljenici u
logoru KPD-a Glina podvrgavaju fizičkom i psihičkom mučenju i
zlostavljanju, što su osobe iz njegove tjelesne zaštite i čuvari logora i
provodili.

Okrivljenog Josu Kovačevića optužuje se da je kao
zapovjednik Izviđačko-diverzantske grupe (IDG) naredio upade na sela
nastanjena pretežito hrvatskim pučanstvom i likvidaciju zatečenih
civila, pa su tako pripadnici njegove postrojbe u listopadu 1991. u
Novom Selu Glinskom usmrtili 32 civila, u Marinbrodu tri osobe, u Gorama
četiri, te u Jukincu jednu civilnu osobu, a 16. prosinca 1991. u
Joševici usmrtili 21 civilnu osobu, a jednu teško ozlijedili. Ujedno,
tereti ga se da je kao obavještajni oficir pri Štabu Teritorijalne
obrane Glina, te istodobno ovlaštenik za pregovore s predstavnicima
Vlade RH o razmjeni zarobljenika, dolazio u KPD Glina, gdje je
premlaćivao i zlostavljao ratne zarobljenike.

Okrivljenici nisu
dostupni državnim tijelima Republike Hrvatske, pa je protiv njih
zatražen pritvor zbog opasnosti od bijega i posebno teških okolnosti pod
kojima je djelo počinjeno, a tjeralice su izdane tijekom istrage.
Istragom je bio obuhvaćen i Stanko Divjakinja, nekadašnji komandant
Općinskog štaba Teritorijalne obrane Glina, no na koncu optužnica u ovom
slučaju protiv njega nije podignuta, jer je za vrijeme okupacije
poginuo na području Banovine prilikom ratnih operacija.


Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Optuznice-protiv-petero-glinskih-voda-pobune-slika-217454
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki ned kol 15, 2010 6:15 am

masiello88 je napisao/la:Zašto je Milošević krivac? Krivi su ljudi koji su nasjeli na njegove štoseve valjda.. Da ga narod nije slušo nebi on mogo ništa..
naravno da nije samo milošević krivac!
dio ljudi bi htio zaboraviti da je rata uopće bilo!
pogotovo mladi ljudi, kojima nije jasno zbog čega sva ta prepucavanja-
zar nebi bilo lijepo otiči u srbiju, posjetiti egzit ili guča folk festivala,
prošetati se avalom i pojesti karađoorđevu šniclu!
ne kurciti se što su hrvati, ali ni sramiti se toga!
ali maloumlje i dalje postoji-
srbi se boje doći na jadran zbog stvarne mogućnosti doživljaja neugode!
a normalno, jer među onima koji dolaze ima provokatora koji namjerno izazivaju sukobe kako bi se o tome pisalo!
tragičan je stav u srpskoj javnosti gdje ovakav komentar dobiva pozitivne ocijene većine:

@biu : Svi smo mi bili Jugosloveni sve dok Tudzman ,Kucan, i Izetbegovic uz podrsku Amerike i Nemacke nisu krenuli na rusenje te nase zajednicke drzave a Milosevic je samo branio 2 miliona Srba van republike Srbije sto danas to isto cine legitimno Rusija i Amerika .

ja se samo pitam od koje picke materine ih je trebao braniti!
da su srbi u hr imali političke mudrosti- na teritoriju tzv sao- krajine bi i dalje ostali kao većina.
bili bi jak politički faktor u hrvatskoj,
ali naravno za dobrobit hrvatske, a ne željene velike srbije!
i svima bi nam bilo bolje- jer nas nebi ovako zajebavao hdz i pupavćevi poltroni koj glume srbe u hrvatskoj!
no jedini je uvijet bio da se hrvatska prizna kao suverena država, ali napuhani nacionalitet i slobin kult lićnosti to nije dozvolio-
pa su na scenu izašli psi rata sa svih strana!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 5 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.