Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by scorpio57 ned lip 27, 2010 2:00 pm

Tebi nepoznati meni jesu,Đakula u zap.Slavoniji,Stanimirović ist.Slavonija
pod okupacijom bili u vrhu te nakaradne vlasti
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 63
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty Re: Da se ne zaboravi- Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 //

Postaj by tanuki ned lip 27, 2010 2:26 pm

šta to znaći u vrhu-
ako su bili vrhu civilne vlasti, ne znaći da su zločinci-
jbga, većina komunjara je prešla u hdz!
kad bi sve koji okreću kaput kako vjetar puše strpali u zatvore, malo bi ljudi hodalo po ulicama Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 ned lip 27, 2010 4:13 pm

i Slobo,Biljana,Krajišnik su bili u vrhu civilne vlasti,
po tvom poimanju to je onda isto kao i prelazak
u HDZ daj ne tupi bedastoće.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty65 / 99965 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki pon lip 28, 2010 8:56 am

temu da se ne zaboravi, daleko bolje prezentiraju e-novine
evo uvodnog posta feljtona:
Do septembra ove godine na našem portalu pratićete dokumentarni feljton o izveštavanju beogradske “Politike” tokom 1992. godine. Ova najmračnija epizoda Miloševićevog huškačkog lista svesno je u Srbiji deponovana u zaborav: taj period se uglavnom ne pominje, postoji samo maglovito sećanje na tekstove koji su raspirivali mržnju i na pojedine autore koji su se svesno stavili na stranu šovinističke histerije. Za mnoge čitaoce, danas, 18 godina docnije, ovo štivo srpske novinarske sramote biće prvi susret sa miloševićevskom krvavom ideologijom koja se otvoreno pripremala za zločine. Baš zato, ovaj feljton valja čitati kao upozorenje i iskustvo ratne propagande bez paralela u poslednjih 50 godina. Tekstove iz “Politike” prenosićemo u celini, bez komentara!

napominjem da su to srpske novine, a politika ih pokušava ugušiti na sve moguće naćine i za pretpostaviti je da će doživjeti sudbinu ferala u hrvatskoj!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki pon lip 28, 2010 5:34 pm

ne zanimaju te kažeš!
a zašto misliš da se tvoje izjave o domovinskom ratu prihvačaju ozbiljno?
kada srbin kaže da je rat bio nepravedan, da je odgovoran milošević i klika oko njega, onda to imadaleko veću težin!
prije par mjeseci, objavljen je dnevnik srbina sa pala, koji nije htio prihvatiti velikosrpsko ludilo!
to je jednostavno horor
iz tog dnevnika se može shvatiti kakvo je to ludilo bilo!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mass pon lip 28, 2010 5:37 pm

Gdje ima taj dnevnik za pročitati?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon lip 28, 2010 7:13 pm

tanuki je napisao/la:ne zanimaju te kažeš!
a zašto misliš da se tvoje izjave o domovinskom ratu prihvačaju ozbiljno?
kada srbin kaže da je rat bio nepravedan, da je odgovoran milošević i klika oko njega, onda to imadaleko veću težin!
prije par mjeseci, objavljen je dnevnik srbina sa pala, koji nije htio prihvatiti velikosrpsko ludilo!
to je jednostavno horor
iz tog dnevnika se može shvatiti kakvo je to ludilo bilo!

pa jel ih ti ne prihvačaš?tvoj problem sw7 samo ti čitaj šta oni pišu
daleko ti polje
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon lip 28, 2010 7:17 pm

Na današnji dan osnovana 108 brigada HV u Sl.Brodu
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki pon lip 28, 2010 11:02 pm

masiello88 je napisao/la:Gdje ima taj dnevnik za pročitati?
Nisam nacionalni nego profesionalni novinar
Rečenicu iz naslova izgovorio je novinar sarajevske Televizije Mladen Vuksanović, autor knjige Pale 5. 4. - 15. 7. 1992. dragocenog svedočanstva o prvim ratnim mesecima u Bosni i Hercegovini. Ova memoarska knjiga objavljena je u gotovo čitavoj Evropi, nažalost ne i u Srbiji. U Nemačkoj je Vuksanovićev ratni dnevnik koji je objavila izdavačka kuća Folio dobio izvanredne kritike, a predgovor je napisao tadašnji nemački ministar spoljnih poslova Joška Fišer.
Mladen Vuksanović je rođen na Palama, a umro je 1999. u 57. godini, kao izbeglica, na Cresu, gde je radio kao noćni čuvar. Bio je reditelj i scenarista više zapaženih dokumentarnih filmova. Majka mu je bila katolkinja, a otac pravoslavac. Odbio je da radi na televiziji Radovana Karadžića.
Do odlaska iz BiH bio je šikaniran, a za ljude koji su preuzeli televiziju u kojoj je radio rekao je "To su profesionalne ubice! Te laži i perverzije novinara nemaju dna!"
Knjiga koju objavljujemo kao feljton prvi put je objavljena 1996. u Zagrebu (izdavač Durieux). Isti izdavač objavio je Vuksanovćevu knjigu “Taksi za Jahorinu”.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki uto lip 29, 2010 10:05 am

ako ti se ne traži knjiga,
odi na e-novine i u arhivi ukucaj mladen vuksanović!
meni se kosa na glavi dizala čitajući taj dnevnik-
posjeta pijanog prijatelja časnika jna-
tjeskoba i horor u stvarnom životu,
kafka je amater za ovu životnu istinitu priču!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto lip 29, 2010 12:31 pm

e budem i ja baš danas ili sutra da vidim to pisanje horor
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu uto lip 29, 2010 12:49 pm

U ratu je izgubljeno previše života. Mnogi ljudi su poginuli braneći naš narod i svoju obitelj. Kažu da Bog uzima samo najbolje, a ja se pitam zašto se dobrim ljudima događaju ružne stvari?! Za vrijeme rata mnogi ljudi su izgubili očeve, majke, sinove, kćeri, bake, djedove i prijatelje. Trebamo li kriviti zauvijek onaj narod koji je ugasio živote naših bližnjih? Je li kriv cijeli narod ili veća skupina pojedinaca? Je li rat rezultirao nečim dobrim? Što smo mi dobili od rata osim mnogo bezdušnih tijela, nad kojima su neprijatelji slavili i veselo pjevali "klat ćemo Hrvate"? Zašto je došlo do rata kada u današnje vrijeme je u RH sve prepuno srbijanskih pjesama, pa čak i samih Srba i obrnuto, u Srbiji ima Hrvata i naših pjesama? Zašto se i dan danas ne može zaboraviti ono što je bilo već se i dan danas svađa oko toga? Znače li te svađe da ljudi žele novi rat? Da žele još smrti nedužnim ljudima? Istina je da se rat neće nikada zaboravit, istina je da je rat na nas sve ostavio nekakve posljedice, istina je da će između Hrvata i Srba uvijek vladati barem malena distanca, ali također je istina da za rat ne trebamo kriviti sve Srbe, kao ni Srbi što ne trebaju kriviti sve nas Hrvate. Trebamo kriviti vladu, i Crkvu, jer oni su nas i doveli do rata. Dok su oni svoje guzice čuvali, naši branitelji, nedužni ljudi, su nas, isto kao i njih branili. Oni branitelji koji su preživjeli, dobili su mirovine, koje su naravno zaslužene, i sada im ta ista vlada koju su branili, žele srezati mirovine. Recite što hoćete, ali to nije fer. Hrvatska nije vrijedna boraca koji su stradali u ratu. Hrvatska ne zaslužuje niti jednog branitelja, jer Hrvatska sve više i više propada. Nezadovoljno seljaci prosvjeduju, što je rezultat prosvjeda?- Ništa. Pusta obećanja. Studenti štrajkaju- što je rezultat štrajka?!- Ništa. Ljudi dobivaju otkaze, ne mogu nać posao- što je rezultat tome- ovi u saboru sebi povise plaću a sirotinji ne daju priliku da se zaposle. Jebem ja takvu Hrvatsku.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki uto lip 29, 2010 2:11 pm

sve je istina što kažeš,
ali ti si napisala da je tito govno ( nisam ti jazbog tog dao minus, mada se osjećam krivim, jer sam ti poželio dati -, ali da sam ga dao onda bi to i obrazložio)
hrvatska je stvorena 91, ali dug je bio put!
hrvatski nacionalizam je bio potisnut-
pa je jedini odgovor bio eskalacija hrvatskog fašizma-
u bivšoj jugi su jedino slovenci imali pravo na svoj nacionalni identitet.
pa su tako na himalajama oznaćili i jedan uspon kao slovenski put,
ali u to vrijemenije bilo šanse da se napravi nekakav hrvatski ili srbski put!
i recimo da se osvrnemo na hrvatsku politiku!
to je totalna gerijatrija,
mladi nemaju ulaz,
a sve ove stare prdonje na vlasti su bivše komunjare!
jbte, pa negdje je bila objavljena jacina pjesma o titu?
ali očito da smo mi skloni zaboravljanju!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki uto lip 29, 2010 2:14 pm

scorpio57 je napisao/la:e budem i ja baš danas ili sutra da vidim to pisanje horor
bit će mi drago ako to pročitaš!
to je jednostavna ispovjest poštenog čovijeka koji se našao neželjeno u centru ratnih sukoba!
ako stvarno to pročitaš, ozbiljno me zanima tvoj komentar!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto lip 29, 2010 4:49 pm

Neukrotiva je napisao/la:U ratu je izgubljeno previše života. Mnogi ljudi su poginuli braneći naš narod i svoju obitelj. Kažu da Bog uzima samo najbolje, a ja se pitam zašto se dobrim ljudima događaju ružne stvari?! Za vrijeme rata mnogi ljudi su izgubili očeve, majke, sinove, kćeri, bake, djedove i prijatelje. Trebamo li kriviti zauvijek onaj narod koji je ugasio živote naših bližnjih? Je li kriv cijeli narod ili veća skupina pojedinaca? Je li rat rezultirao nečim dobrim? Što smo mi dobili od rata osim mnogo bezdušnih tijela, nad kojima su neprijatelji slavili i veselo pjevali "klat ćemo Hrvate"? Zašto je došlo do rata kada u današnje vrijeme je u RH sve prepuno srbijanskih pjesama, pa čak i samih Srba i obrnuto, u Srbiji ima Hrvata i naših pjesama? Zašto se i dan danas ne može zaboraviti ono što je bilo već se i dan danas svađa oko toga? Znače li te svađe da ljudi žele novi rat? Da žele još smrti nedužnim ljudima? Istina je da se rat neće nikada zaboravit, istina je da je rat na nas sve ostavio nekakve posljedice, istina je da će između Hrvata i Srba uvijek vladati barem malena distanca, ali također je istina da za rat ne trebamo kriviti sve Srbe, kao ni Srbi što ne trebaju kriviti sve nas Hrvate. Trebamo kriviti vladu, i Crkvu, jer oni su nas i doveli do rata. Dok su oni svoje guzice čuvali, naši branitelji, nedužni ljudi, su nas, isto kao i njih branili. Oni branitelji koji su preživjeli, dobili su mirovine, koje su naravno zaslužene, i sada im ta ista vlada koju su branili, žele srezati mirovine. Recite što hoćete, ali to nije fer. Hrvatska nije vrijedna boraca koji su stradali u ratu. Hrvatska ne zaslužuje niti jednog branitelja, jer Hrvatska sve više i više propada. Nezadovoljno seljaci prosvjeduju, što je rezultat prosvjeda?- Ništa. Pusta obećanja. Studenti štrajkaju- što je rezultat štrajka?!- Ništa. Ljudi dobivaju otkaze, ne mogu nać posao- što je rezultat tome- ovi u saboru sebi povise plaću a sirotinji ne daju priliku da se zaposle. Jebem ja takvu Hrvatsku.

Lijepo si to napisala ali ne smijemo dozvoliti da se zaboravi-oprositi ok.
Za mene narod koji nema prošlost nema ni budućnosti.Grobovi im neće ni oprostiti
ali mi moramo.Pitaj svakog branitelja da li se borio za ovakvu Hrvatsku-NE nije i meni se
gade sve vlasti i političari od rata na ovamo.Budem tanuki pročita sutra pa ću ti onda moći
reći svoje dojmove.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon srp 26, 2010 7:40 am

26.7.1991.

Pripadnici četničko-terorističkih snaga Predrag Orlović, Milan Begović, Nedjeljko Pašić, Predrag Korizma, Nenad Korizma, Leonard Janković, Tošo Sundać, Drago Kladara, Dubravko Kovačević, Dragan Vranešević, Đuro Đurić, Slavko Tadić, Mirko Tomašević, Nikola Borčić, Goran Barač, Mile Sundać, Dušan Badić, Dalibir Borota, Jan Janković, Nikola Sundać, Rade Tintor, Rade Lukač, Matija Cvetojević, Mirko Drača, Simo Gaić, Milan Joka, Mustafa Kadunić, Sebastian Sanela, Pero Krneta, Željko Žilić, Nikola Krnjeta, Jovo Akika, Đorđe Borojević, Zoran Tadić i Dušan Tomašević napali su sela Zamlaću, Strugu i Kozibrod u cilju otcjepljenja tog dijela RH i stvaranja tzv. SAO Krajine. Ušavši u ta sela, protjerali su mještane hrvatske nacionalnosti, goneći ih ispred sebe kao živi štit, usput paleći i razarajući stambene i gospodarske objekte ovih ljudi. Vrhunac svega bilo je otvaranje vatre na ove goloruke ljude. Tom prilikom ubili su civile: Milu Blaževića, Paju Žuljevca, Paju Kneževića, Milu Begića, Milu Pušića, Mandu Begić, Peru Špančića, Milana Bartolovića, Žarka Gundića, Gorana Faljevića, Ivicu Perića, Mladena Halapu, Branka Vuka, Zorana Šaronju, Davora Vukasa i Željka Filipovića. Većem broju civila nanijeli su teže tjelesne povrede.

U Strugi Banskoj poginuli su policajci: Mile Blažević – Čađo, Mile Pušić, Davor Vukas, Branko Vuk, Ivica Perić, Žarko Gundić, Željko Filipović, Mladen Halapa, Zoran Šaronja i Goran Fadljević.

Svjedočanstvo : 5963781

Akcijom napada na Zamlaču i Strugu Bansku zapovjedao je Dragan Vranešević koji je tada bio" komandant stanice milicije " u Dvoru i kojeg sam osobno poznavao od prije . Pri napadu na Zamlaču najprije su uhvaliti i zarobili naše roditelje i rodbinu , starce , žene i djecu i onda su , ucjenjujući nas njihovim životima zarobili i nas . Mene su odmah po zarobljavanju tukli kundacima po glavi , gazli po meni vojničkim čizmama , udarali me nogama po cijelom tijelu . Mlatili su po meni kao po vreći . Krvario sam iz glave i ležao na zemlji.Čekao sam da me ubiju , likvidiraju . Dragan Vranešević koji me je osobno poznavao rekao je četnicima : " ostavite ga da leži ! Iskrvari če ! " . Kako sam ipak pokazivao znakove života , nakon njihove međusobne prepirke i dogovora što če samnom , stavili su me u živi štit i potjerali nas 50-ak ljudi ispred oklopnog vozila i sebe prema Strugi Banskoj . Preko nas su pucali po braniteljima Struge . Svojim sam očima vidio kako su ubili trojicu Hrvatskih policajaca koji su branili položaj prema Zamlači kod kbr. 12 . Nakon što su ih zarobili svukli su ih do gola , tukli su ih svim i svačim i gole ih potjerali da bježe prema rijeci Uni , te je onda njih 20-tak zapucalo po njima iz automata i puškomitraljeza . Pucali su po njima kao da su na strelištu. Kako je jedan policajac pokazivao znakove života jedan Martićevac prišao mu je i ubio ga hicem iz pištolja u glavu , ispalivši po hitac u glavu i ostaloj dvojici mrtvih policajaca . Na to je Vranešević nama u živom štitu dobacio : " to čeka i Vas na Mutinici ( Uni ) " . Odjednom smo čuli jaku eksploziju i razbježali se po šumi , vrtovima , kukuruzištima , te smo se kasnije okupili . Doznali smo da je Hrvatski policajac Mile Blažević - Čađo junački bacio bombu na četnički oklopnjak i pobio cijelu posadu poginuvši i sam od eksplozije , nakon čega su se četnici razbježali prema Dvoru neuspjevši osvojiti Strugu . Nakon toga JNA je došla u mjesto pokupiti ranjenike i mrtve glumeči zonu razdvajanja a štiteči Dvorske četnike . Znao sam da če me u Dvoru ubiti ako im se predam u ruke . Jugo vojska je u dom zdravlja u Dvor odvela ranjenog policajca M. P. gdje su ga Dvorski četnici ubili jer su u napadu na Strugu pretrpjeli velike gubitke . Trojicu ranjenih civila četnici su pobili na Žirovačkom mostu , a od odvedenih u Dvor uspio se spasiti samo M. M. iz Zamlače koji se pasio skokom u rijeku Žirovac .

Mile Blažević zvani Čađo rođen 09.11.1955. Dvor - 26.07.1991. poginuo u Strug
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon srp 26, 2010 10:08 am

Dogodilo se 26. srpnja

1990.

- U Saboru Republike Hrvatske prihvaćen Zakon o osnutku Hrvatske izvještajne novinske agencije - HINA.

1991.

- Koordinirani napadi srpskih neregularnih jedinica na hrvatska mjesta Hrvatsku Kostajnicu, Kozibrod, Glinu, Viduševac, Prekopakru; a po prvi puta služe se i topovima.

- Jugoslavensko Predsjedništvo naređuje hitan prestanak agresije.

- Srpski teroristi iz zasjede ubili njemačkog novinara Egona Scotlanda.

- Tenk JNA u Hrvatskoj Kostajnicj pregazio automobil u kojem su bila četiri hrvatska policajca.

- Srpski teroristi spalili banijsko selo Jukinac.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto srp 27, 2010 9:29 am

Dogodilo se 27. srpnja

1991.

- U borbama na Baniji ubijeno 10 hrvatskih policajaca, jedinice MUP-a Republike Hrvatske, pod tenkovskim napadima JNA, morale napustiti Glinu.

- Sedam novinara preplivalo rijeku Glinu u bijegu pred srpskim teroristima.

- Sa svojih položaja u Bratiškovcima, srpski teroristi ispaljuju oko 100 granata dnevno na okolna sela.

- Jedinice JNA iz Vojvodine pucale na hrvatski grad Ilok ranivši pri tom četvoricu gardista.

- Prilikom napada srpskih terorista na Cerić i Nuštar ranjena tri civila.

1992.

- Novi četnički napadi na Mostar.

- Srpsko-crnogorska delegacija u Bruxellesu pokušava raspravu stručnjaka o sukcesiji bivše Jugoslavije vratiti na početak.

- Besmisleno je nastaviti pregovore o miru u BiH, dok se ne utvrdi zašto se nisu ostvarili dosadašnji dogovori, izjavio Alija Izetbegović uoči novih razgovora triju delegacija s Carringtonom.

- Uskoro argentinski veleposlanik u Zagrebu - dogovoreno u razgovorima dr. Franje Tuđmana i predsjednika Argentine Carlosa Saula Menema, koji se nalazi u posjetu Hrvatskoj i u njoj stacioniranim postrojbama UNPROFOR-a.

1993.

- Ili će predstavnici lokalnih Srba odustati od oružanog otpora ili će Hrvatska u budućnosti morati poduzimati one mjere da bi, u skladu s općim priznanjem teritorijalnog integriteta Hrvatske, vratila svoj suverenitet - istaknuo predsjednik Tuđman u Zagrebu u razgovoru s glavnim urednicima vodećih hrvatskih glasila.

- U povodu najnovijeg napada Srba na UNPROFOR u Sarajevu, general Cot ustvrdio da će ubuduće pripadnici UNPROFOR-a odgovoriti na svaki napad.

- Progon nesrpskog pučanstva u Hrvatsku nije besplatan: Srbi ga naplaćuju od 100 do pet tisuća maraka, odnosno onoliko koliko tko ima, tvrde prognani ljudi iz Bosne.

- Hrvati u HZ Herceg-Bosni optužuju UNHCR za pristranost u raspodjeli humanitarne pomoći.

1994.

- Na sastanku Miloševića i ruskog ministra obrane Gračova u Beogradu zaključeno da nema osnove da se UNPROFOR zamijeni bilo kojim drugim međunarodnim snagama.

1995.

- Vođe pobunjenih Srba u južnoj Hrvatskoj naredili opću mobilizaciju.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto srp 27, 2010 12:59 pm

Pitam se, do kada će se Hrvate u Hrvatskoj ponižavati i do kada će Hrvati plaćati ove LAŽI o USTANKU PROTIV FAŠIZMA???!!!

To je Spomenik, kada su četnici-Srbi 27. srpnja 1941 godine poubijali nenaoružano mirno hrvatsko stanovništvo u Srbu i okolici.

Tko nije uspio pobjeći ubijen je, žene djeca starci, bez razlike i to je bio ustanak protiv fašizma od strane Srba –ČETNIKA.

SLAVE ONI SVOGA DRAŽU MIHAJLOVIĆA BEZ SRAMA. - LAŽI, LAŽI NEŠTO ĆE OSTATI.

Tko su oni, koji stida nemaju???!!!

Bogu hvala, ne mrzim nikoga osim laži.

UDRUGA ZA ISTINU Shocked Cool

P.S.

To je za one, koji o tome ništa neznaju i prihvaćaju LAŽI, kao ISTINU. Po Božjem i po ljudskom zakonu dužni smo braniti ISTINU.

ISTINA CE VAS OSLOBODITI. (IVAN 8, 32)

I josh jedan na istu temu... Evil or Very Mad

Moze li se ovo razulareno razbacivanje novca i krivotvorenje povijest ipak zaustaviti !!!???
Ukidaju se povlastice, smanjuju se mirovine a ... na istoj sjednici Vlada je više od dva milijuna kuna izdvojila i za obnovu spomenika u Srbu !!!
-------------------------------------------------------------

PRORAČUNSKE ZALIHE
Za spomenik u Srbu više od dva milijuna kuna
Dan ustanka u Srbu

scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto srp 27, 2010 1:26 pm

Srpski vojnici i četnici, ponegdje uz sudjelovanje srpskoga civilnog pučanstva, samo u travnju 1941. poubijali su na području NDH preko 300 osoba hrvatske i muslimanske pripadnosti. [7]Pritom je ključno to, da su ti zločini počinjeni prije nego što je u NDH pala ijedna srpska žrtva! (Prva ubojstva Srba u NDH dogodila su se 28. travnja 1941. u selu Gudovac, nedaleko Bjelovara, dakle u kraju gdje su prethodno izvršeni zločini nad hrvatskim civilima).

Toga je svjestan i američki povjesničar židovskoga porijekla Philip Cohen: «Ustaški masakri nad Srbima počeli su kao odmazda. Između invazije sila Osovine na Jugoslaviju 6. 4. 1941. i prvih masakra ustaša nad Srbima. (27. 4. 1941.) četnici su izvršili 11 neprovociranih masakra nad hrvatskim civilima.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto srp 27, 2010 1:33 pm

pogledajte

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=81522&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=54eb62d55c
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mass uto srp 27, 2010 1:36 pm

da, i?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty200 / 999200 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 uto srp 27, 2010 1:43 pm

šta i! tebi svejedno da četnicima dižu spomenike,ako ti je svejedno fataj se noge
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 sri srp 28, 2010 4:10 am

Joj Skorpojo pa prvo sam bio zabrinut a na kraju si me nasmejao.....

Nisam mogao naslutiti u kakvom je stadijumu tvoj mozak........ Nije tebi lako ali stvarno tako mislim...... Al ti mrzis Srbe...... Do sada nisam otvarao ove teme jer u principu ne volim da se raspravljam..... Ne mozemo to resiti drugacije a da se prepucavamo ko budale nema svrhe..... Koja je svrha sto cemo jedno drugaog vredjati (ja je ne vidim...)... Tesko u tim godimama moze se menjati misljenje i kad bi hteo ( a cenim da ti to neces) doduse ovde je takva tema pa ti ne mogu reci da si promasio ali hteo bih te pitati nesto......

Da li stvarno verujes u sve ono sto si napisao.......? (Uzimajuci u obzir tvoje godine i vidim da nisi glup i ne obrazovan......).

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty120 / 999120 / 999Da se ne zaboravi-	Jeste li znali-rasprava o ratu // DIO 2 // - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 sri srp 28, 2010 7:07 am

Normalno da vjerujem jel je to istina,čime vas pune ne zanima me,no šta te nasmijalo
jel post o spomeniku ako je pročitaj gore postove.Ne mrzim ja Srbe niti ih volim eto s tobom
mogu komunicirat normalno.No istina se mora znati dosta je laži.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]