Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto postoje ateisti?

+10
histrion
zbracun
Teo
Mihael12
Neu
FALKON 2
pustinja
WEYLAND-YUTANI
THUNDER_DINIX
valentino
14 posters

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 ned ruj 08, 2013 4:55 pm

histrion je napisao/la:
Evo zbrajam i trudim se pa nikako da zbrojim 300.
Jesi li pomislio da ovaj tvoj autor nikad u životu nije bio u Rusiji i da osim par mjeseci provedenih u Bugarskoj i šizofrenične žene (Bugarke) nije imao nikakve veze sa istokom?

I kao što su ti već rekli - tema je ateizam/teizam, a ne komunizam.
Pusti ti komuniste na miru i raščisti sam sa sobom kako su djeca indijanaca umirala zbog dječjih bolesti (što je u tvojim očima sigurno pozitivno, a u mojim ne - naime ja nisam dovoljno pametan da bih svatio plemenite namjere tvog boga kad je dozvolio da u njegovo ime ubiju makar i jednog samog indijanca).
Pomisli i kako je Hernan Cortes (ostale konkvistadore neću ni spominjati) odgovarajući na pitanje o broju žrtava među indijancima naveo "ne više od 240 tisuća neophodo potrebnih žrtava".
Kako i sami vidite, nitko od vas nije u stanju opovrgnuti moju argumentaciju. Komunisticki zlocinci su bili najcrnji i najzlocinackiji talog povijesti.
Sto je tu je! Svaki onaj, koji brani komuniste ili je debil ili je ignorant, ali u svakom slucaju nije normalan covjek.
Svi komunisti su bili ateisti i to je odlucujuci argument za ovu diskusiju. To da svi ateisti nisu ujedno i komunisti, nema relevantnosti u ovoj diskusiji.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion ned ruj 08, 2013 5:00 pm

zbracun je napisao/la:
To je prvi oblik ateizma. Drugi je nastao ...
Treći je nastao kao posljedica nedostatka dokaza o postojanju boga.
Četvrti na osnovi uvjerenja da nitko (i ništa) ne može biti tako zao i osvetoljubiv.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion ned ruj 08, 2013 5:08 pm

Mihael12 je napisao/la:
Kako i sami vidite, nitko od vas nije u stanju opovrgnuti moju argumentaciju...
Ti si zaista funkcionalno nepismen.
Ja sam ti dokazao da su u imenu tvog boga poubijali puno više ljudi nego svi ostali zločinci zajedno.

p.s. - a o bolestima još nisam ni pisao. Poznata je histerija RKC oko mačaka da su se štakori namnožili i izazvali kugu. O bolestima koje su kolonizatori prenijeli pa svi znamo sve.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun ned ruj 08, 2013 5:25 pm

Histrion, ono je osnova, ali tako gledano bi se moglo nabrojati još brdo varijacija na temu koje bi se mogle u biti uvrstiti u ono osnovno. Ali, dobro, ovo proširenje još više doprinosi razjašnjenju, tako da nemam prigovora na to.
@Mihael;, sada ću i ja morati reći da lažeš, makar mi to nije drago. Laž je da su svi komunisti ateisti, i to takva laž da nije normalno. Vidi se da si pun mržnje i neznanja i nie služi ti na čast, a najmanje kao vjerniku. Iskreno, nemoj se uvrediti, ali počet ću sumnjat u tvoj razum. Već si mogao dosta čitati o najgorim, najkrvavijim zločinima koje je počinila katolička crkva u ime vjere i tu nema nikakvog opravdanja. Crkva je iskvarena do srži i da ima mogućnosti i danas bi radila strašne zločine, šta se da vidjeti iz izjava najviših njezinih svećenika. Meni se čini da si ti duboko vezan uz tu iskvarenu crkvu, a ne uz Boga. Preispitaj se malo, ako postoji još i malo vjere u Boga kod tebe. Sad si pod skoro potpunom kontrolom đavola i pod krinkom dobrog vjernika širiš nesnošljivost i mržnju, umjesto da širiš ljubav, snošljivost, toleranciju. Tvoj nastup nije Bogu ni najmanje drag.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion ned ruj 08, 2013 7:38 pm

zbracun je napisao/la:
... Laž je da su svi komunisti ateisti ...
Svaka ti je riječ na mjestu.
Citat kojeg sam naveo samo je dio kojeg želim komentirati ...

Čak je i Tito za sebe više puta rekao da je katolik.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun ned ruj 08, 2013 8:01 pm

Da. A većina komunista koje sam znao (skoro svi) su bili vjernici.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 5:52 am

zbracun je napisao/la:Da. A većina komunista koje sam znao (skoro svi) su bili vjernici.
Ja pisem o komunizmu, koji se definirao u 19 stoljecu i koji se odrazio na povjest covjecanstva u najzlocinackijoj praksi. Zacetnici su mu bili Lorenz von Stein, francois Noel Babeuf, a konstruktori K. Marx i Friedrich Engels. Razvoj bezklasnog drustva u klasnoj borbi kaptalista i "proletera", dakle radnicke klase. Proces se ostvaruje preko nasilja i revolucionarnih prevrata.

Teoretska mu je podloga "Manifest komunisticke partije" i "Kapital". Moralni fundament mu je materijalisticki naturalizam i scijentisticki evolucionizam.. I to je za ovu diskusiju relevantno.
Kasnije forme komunizma, koje su se razvile iz Marksizma bile su jos radikalnije i zlocinackije. Lenjinizam, Staljinizam, Maoizam, Titoizam itd. etc...

Obmane komunistickih zlotvora, koji svoj svjetonazor brane tzv. "prvotnim komunizmam" Judeo-Krscanstva nema blage veze sa ovom krvolocnom ideologijom, niti su se te zajednice zvale komunisticke zajednice.

Svi pokusaji ekskulpiranja ovih zlocinaca vodi u pogresnom smjeru, jer oni su na putu ostvarivanja komunizma kao zadnje drustvene forme na zemlji, bez Boga, bez morala, bez nade i smisla, a sve ce se ostvariti nasiljem, fizickim i psihickim.

I danas smo svjedoci otvorenih harangi i napada na krscanstvo, njegov nauk i moralne vrijednosti, pa cak i u Hrvatskoj. Ove odvratne komunisticke pogrde ruse nasu kulturu, a tzv. krscani im pljescu, umjesto da se onima koji su se ogrijesili o civilne zakone sudi, a onima koji su od tih zlocinaca bili instruirani i educirani oduzme sva vlast i potjera ih se u "KOMUNISTICKU PUSTINJU" sjeverne Koreje ili Kube, kako bi i danas osjetili na vlastitoj kozi sto je komunizam, i prestali siriti neosnovane i grdne lazi o bratstvu, jedinstvu, egalitarizmu i slobodi.

Komunizam u praksi to je zlocin.

Ni Isus Krist nikada u svom zivotu nije trazio jednakost, dakle egalitarizam, nego je iskljucivo napadao bogatase i preporucio im da svoje bogatsvo dijele sa siromasima, a ne da svi postanu i budu siromasi.

Asimetrija u tretmanu marksistickog komunizma i nacizma je relikt komunisticke propagande sa istoka, jer su Staljinove horde, poslije pobjede saveznika nad nacizmom, nastavile sa svojim zlocinima, unistavajuci krscansku kulturu i svaki oblik religije i kulture, pod krinkom antifasizma, a u stvari su sami bili ogavni fasisti, crveni fasisti.

Tvoje krscanstvo niti zelim cijeniti, niti ocjeniti, ali tvoje istupe u javnim medijima osudjujem kao opasnu i pogubnu propagandu ateistickog komunizma i moralnog relativizma. Ti si izgubljena dusa, upregnut u kola moralnog relativizma i globalizma, na putu stvaranja tzv. "novog uredjenja" na Planeti, pod vladavinom komunistickih zlotvora i njihove religije kulta licnosti i obozavanja covjeka. Sramt te bilo!
Kad ces progledati bedace, i konacno shvatiti, da je komunizam satanov oblik parodija na krscanski nauk i moral.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 5:57 am

histrion je napisao/la:Svaka ti je riječ na mjestu.
Citat kojeg sam naveo samo je dio kojeg želim komentirati ...

Čak je i Tito za sebe više puta rekao da je katolik.
Tito i katolik? I Hitler je zivio kao katolik, a Staljin kao pravoslavni krscanin, dok se nisu upoznali sa komunistickim i nacistickim totalitarizmom. Kasnije su bili ateisticki zlotvori i neprijatelji religije.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 6:03 am

zbracun je napisao/la: Tvoj nastup nije Bogu ni najmanje drag.
Daj ne budali i ne nasjedaj propagandi neprijatelja krscanstva, u opcenitom i RKC- u konkretnom.
Naime, svi oni, koji su se upregli u kola moralnog relativizma i egalitarizma dozivjet ce svoj trijumf u terminalnom vremenu, a Bog ce im dopustiti da pobjede sve dobre i religiozne ljude, docim ce u konacnom obracunu sam Isus Krist doci i stati na stranu dobra, te unistiti svo zlo na zemlji.
Blago onom covjeku, koji se nadje na strani Isusa Krista i njegovih slugu, a jao svima nima, koji se nadju na satanovoj strani. Zato citaj Bibliju i uci nesto, dok ti ne bude kasno za sve, jer ti slijedis satana i njegov red i ustroj na zemlji.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon ruj 09, 2013 6:42 am

Mihael12 je napisao/la:
... ne nasjedaj propagandi neprijatelja krscanstva ...
... docim ce  u konacnom obracunu sam Isus Krist doci i stati na stranu dobra, te unistiti svo zlo ...
Konačno sam shvatio.
Kao što mi je neshvatljivo da postoji netko tako zao i stoga tvrdim da bog ne postoji tako mi je i neshvatljivo da netko može biti tako glup te tvrdim da Mihael12 ne postoji i da je sve što piše plod bolesnog uma patološkog provokatora.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 7:50 am

histrion je napisao/la:Konačno sam shvatio.
Kao što mi je neshvatljivo da postoji netko tako zao i stoga tvrdim da bog ne postoji tako mi je i neshvatljivo da netko može biti tako glup te tvrdim da Mihael12 ne postoji i da je sve što piše plod bolesnog uma patološkog provokatora.
Dobro si se opisao! Ja nebih nista niti dodao niti oduzeo.
Medjutim, ja ne vidim nikakvih valjanih argumenata, koji bi govorili u tvoju korist. A ti?
Hahahahaha,,,,,nepismeni Titin pionircic!Smile 2

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon ruj 09, 2013 8:16 am

Mihael12 je napisao/la:
...nepismeni Titin pionircic!
Sudeći po stilu pisanja i ogorčenosti star si (približno) koliko i ja.
To znači da si poput brodskog štakora. Dok su skladišta bila puna i more mirno debljao si se i iskorištavao ljude oko sebe. Kad je brod počeo tonuti prvi si pobjegao.

Sve što imaš (i sve što su imali tvoji roditelji) dao ti je Tito.
Možeš ti slobodno i dalje srati po njemu - samo znaj da nisi dostojan da mu posranu guzicu poližeš.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 8:40 am

histrion je napisao/la:Sudeći po stilu pisanja i ogorčenosti star si (približno) koliko i ja.
To znači da si poput brodskog štakora. Dok su skladišta bila puna i more mirno debljao si se i iskorištavao ljude oko sebe. Kad je brod počeo tonuti prvi si pobjegao.

Sve što imaš (i sve što su imali tvoji roditelji) dao ti je Tito.
Možeš ti slobodno i dalje srati po njemu - samo znaj da nisi dostojan da mu posranu guzicu poližeš.
Pa iskreno da ti priznam, sve sto smo imali to nam je Tito oteo!
Taj zlocinac je pobio toliko Hrvata i drugih ljudi, i toliko im dobara oduzeo, da mu iskljucivo Bog moze i mora suditi. Po tebi bi i on i ostali totalitarci i zlocinci prosli "lise" kao sto bi rekli nasi Dalmatinci, ali to je nemoguca opcija, jer Bog postoji, postoji konacna PRAVDA! Po tvom misljenju on je bio dobar covjek, a to znaci, da ste vas dva na istom moralnom nivou. Ako je Tito bio zlocinac, a povjest to jasno pokazuje, sto si onda ti?
Ovo pitanje se logicki namece, a ti ga sam za sebe moras odgovoriti, jer ja sam ga vec davno odgovorio, i ti stvarno nisi dobar covjek. To su povijesni fakti.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon ruj 09, 2013 8:57 am

Mihael12 je napisao/la:
... postoji konacna PRAVDA!
I ja se nadam.

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Veliki-hrvati


Zadnja promjena: histrion; pon ruj 09, 2013 9:11 am; ukupno mijenjano 1 put.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 9:08 am

histrion je napisao/la:I ja se nadam.

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Naqt
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,neka nam Bog bude milostiv!papa 

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon ruj 09, 2013 9:14 am

Mihael12 je napisao/la:
... neka nam Bog bude milostiv!
Neka vam bude.
To su i ovi (tvoji) na slici rekli.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by pustinja pon ruj 09, 2013 9:44 am

http://www.vecernji.hr/vijesti/engleska-crkva-ulozila-10-mil-funti-tvrtku-koja-proizvodi-oruzje-clanak-610512

ahahahahahahaaaaaaaaaaa

živjela crkva
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 10:08 am

histrion je napisao/la:Neka vam bude.
To su i ovi (tvoji) na slici rekli.
Oprosti, ja sam zaboravio, da si ti ateist, i da zlocinci kod tebe uzivaju jednak tretman kao i dobri ljudi.boring 
Oprosti na lapsusu!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun pon ruj 09, 2013 2:05 pm

Mihael, čitaš Bibliju, a ništa ne vidiš u njoj. Prvo šta trebaš vidjeti je da smo svi braća i da nitko nije veći od drugoga. U osnovi komunizma je upravo to. A šta se tiče zločina, to je ovisilo o pojedincima. Komunizam, da ne idemo u detalje, ne propagira siromaštvo, nego svima da bude dovoljno. Sve je to u skladu sa Božjim naukom. Ali ti si toliko opsjednut đavolom i mržnjom, da ne vidiš ništa. Realnost i pravda su ti potpuno nepoznati. Kompliciraš tamo gdje netreba i ne upotrebljavaš srce da razlučiš dobro od zla. Vjerujem da neznaš šta je "srce", pa da ti pojasnim: um, volja, osjećaj i savjest čine srce. Siguran sam da ti srce nije čisto i da si zbunjen i da te savjest muči. Dok to ne rješiš, nećeš biti realan i pravedan i u stanju normalno koristiti svoj um, nego ćeš se i dalje povoditi prema tuđim riječima.
Dakle, prvo raščisti sam sa sobom, onda razmisli svojim umom. Gdje ti je Božja riječ da ljubiš neprijatela kao samog sebe? Već ovdje bi se trebao pokrit ušima i beskrajno se sramit, a ne drugima govorit da se srame. Budi čovjek i priznaj grijehe, moli Boga za oprost za dosta stvari šta si ovdje pisao. Ne bacaj kamen na drugog ako nisi bez grijeha. Da, srami se ti. Tvoje plašenje drugih Bogom ti isto nije na čast, samo si dušu još više opterećuješ grijehom. Moja savjest je čista i ako želiš, mogu ti pomoći. Ako ti tvoja bahatost to dopusti.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon ruj 09, 2013 8:03 pm

zbracun je napisao/la: Moja savjest je čista i ako želiš, mogu ti pomoći. Ako ti tvoja bahatost to dopusti.
Medice, cura te ipsum! Samodopadljivost pokvarenjaka!
Ti si ne samo polupismeni poluidiot, nego si i jedna vrsta narcisoidnog moraliste, koji u samoreferencijalnosti sudi, a kaze da ne treba suditi i na taj nacin proizvodis kontradikciju u svojoj pseudoargumentaciji. A protiv takvih se Isus Krist jasno izjasnjava kada kaze:
"Nece svaki koji mi govori: Gospodine, Gospodine!`uci u kraljevstvo nebesko, nego onaj koji vrsi volju moga nebeskog Oca". (Matej 7, 21)
"Tko se uzvisi, bit ce ponizen; a tko se ponizi, bit ce uzvisen." (Matej 23, 12)
"Tako se i vi izvana cinite ljudima pravedni, a unutra ste puni licemjerja i nepravednosti." (Matej 23, 28)
"Gdje vas ne prime, izidjite iz njihova grada, otresite prah sa svojih nogu, za svjedocanstvo protiv njih!" (Luka 9, 5)
"Tko nije sa mnom, taj je protiv mene! Tko sa mnom ne sabire, taj prosipa".(Luka 11, 23)
Kako i sam vidis tvoja samopravednost je ujedno tvoja najveca optuzba pred Bogom.
"Tko je od vas bez grijeha neka prvi baci kamen na nju!" (Ivan 8, 7)
Tvoja savjest je mirna, pises, a odkuda znas da moja nije? Ja branim svoju kulturu i svoj krscanski identitet i nisam voljan sudjelovatu i rusenju mojih moralnih vrijednosti, kao sto to ti radis.
Gospodin Isus krist kaze:
"Poznam tvoja djela, niti si studen niti vruc! Oh kada bi bio studen ili vruc! Ali, jer si mlak, -ni vruc ni studen-izbacit cu te iz svojih usta" (Otktrivenje 3, 15)
Takve kao sto si ti Bog ce ispljunuti iz svojih usta!
zbracun je napisao/la: Gdje ti je Božja riječ da ljubiš neprijatela kao samog sebe?
"Culi ste da je receno: Ljubi svoga bliznjega i mrzi svoga neprijatelja!" A ja vam kazem: LJubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone, kako biste postali sinovi svoga Oca nebeskog, koji cini da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima i da kisa pada pravednima i nepravednima." (Matej 5, 43-45)
Dakle, nigdje ne stoji " da ljubis svoga neprijatelja kao samog sebe!" To ni Bog ne moze traziti od postena covjeka! LJubiti svoga neprijatelja znaci, da mu ne napravis nikakvo zlo. A ja ne cinim nikom nikakvo zlo, ako pisem istinu, osim lazovima, koji su naucili na lazi, jer je njihov gospodar otac lazi. Ti branis zlocinacki komunizam i to nije Bozja zapovijed. Zlo se nikada ne moze i nesmje braniti.

Ne samo da plagiras biblijski tekst, nego si i obicni uzurpator Bozjeg Kraljevstva, jer bacas svetinje pred pse, uzvisujes se i zato ces biti ponizen pred Bogom!
zbracun je napisao/la: Mihael, čitaš Bibliju, a ništa ne vidiš u njoj. Prvo šta trebaš vidjeti je da smo svi braća i da nitko nije veći od drugoga.
Zar ti ne upada u oci, da se tvoja nebulozna argumentacija sastoji iskljucivo iz kontradikcija i falsifikata!
Nebih zelio dalje pisati, jer tvoj tekst je nebulozno tulenje covjeka koji niti zna sto je, niti zna sto zastupa. Amorfna masa puna nebuloza i lazi.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 uto ruj 10, 2013 5:36 am

histrion je napisao/la:I ja se nadam.

 
https://www.youtube.com/watch?v=cmvCwa9nPgs

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 uto ruj 10, 2013 5:38 am

Zasto postoje ateisti? - Page 5 280px-Va%C4%91enje_le%C5%A1eva_iz_jame_Veleta
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Partttthumb
Partizanski zlocini!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 uto ruj 10, 2013 5:50 am

http://www.likaplus.hr/ls_zupanija/iz_medija/tragova_partizanskih_zlocina_sve_vise_/default.aspx
Sve vise dokaza o zlocinima komunista!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun uto ruj 10, 2013 5:58 am

Puno riječi, a nikako da govoriš i radiš po Božjoj volji. Šta ti braniš? Braniš sebe. Bibliju koristiš u osobne svrhe, prema tome šta ti paše. Ti ne trebaš braniti nikoga i ništa, nego se otvoriti Bogu, šta nikako ne činiš. Dok ne shvatiš koliko si mali, ništa od tebe. I dalje si samo gorljivi zagovornik određenog sloja crkve i ništa drugo. Umjesto da pokušaš širiti Božji nauk poštujući svakog kao Božjeg čovjeka, ti optužuješ sve koji ne prate tvoju nesnošljivost i mržnju. Možeš ti i dalje vaditi iz Biblije tekstove po svojoj volji, ali poruku Biblije ne vidiš, poruku Boga ne vidiš. Za tebe je svećenik bog, za tebe je njegov nauk i objašnjenje svetinja.
Toliko si uzvišen i arogantan u svom neshvaćanju i neznanju, da više nema smisla upućivati te u Božju volju. Samo tražiš u svim tekstovima (i Biblijskim i ljudskim) na koji način ćeš drugog okrivit, ponizit. Ne vidiš koliko si ti zapravo nisko, daleko od Boga i braće svoje.
Žao mi je, ali ovaj tekst "Tko se uzvisi, bit ce ponizen; a tko se ponizi, bit ce uzvisen" se odnosi upravo na tebe. Upravo kako sam i mislio, tvoja beskrajna arogancija ti ne dozvoljava da primiš pomoć, nego silovito širiš oko sebe nesnošljivost i mržnju pod krinkom nekakve "obrane" svoje kulture i kršćanstva. Na žalost, da se pred tobom pojavi i sam Isus Krist, ponudi ti pomoć, isto tako bi ga popljuvao u svojoj "uzvišenosti". Ne radi to, jer neznaš iz koga od ljudi Krist progovara. Opet nažalost, pomoći ti nema, previše si zaglibio.
Dakle, jedini moj savjet ti je da se ostaviš "obrane" i posvetiš se Bibliji uz Božju pomoć, sa razumjevanjem, a ne tumačenjem i navođenjem citata kako tebi odgovara.
Ponašaš se kao kršćanski inkvizitor i da ti mogućnosti dozvoljavaju radio bi isto. Takvi kao ti su doveli crkvu u ovo stanje u kojem je danas, gdje đavo vlada, a ne Bog. Neka ti Bog pomogne, jer na Zemlji ti više nitko ne može pomoći. Mržnja je tvoja prevelika.
Amen
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 uto ruj 10, 2013 6:09 am

http://www.matica.hr/vijenac/391/Slovenija%3A%20strati%C5%A1te,%20groblje,%20kloaka%20Europe/
Zbornik. Slovenija 1941–1948–1952. Zamolčani grobovi in njihove žrtve (Ljubljana 2000) piše: »U kolonama na putu Bleiburg – Maribor – Ptuj – Varaždin, Bleiburg – Celje – Krapina našlo je smrt, bez ostalih krajeva Slovenije, oko 144.500 Hrvata. Oko tih prometnih pravaca nije bilo jame ni jarka koji ne bi bili ispunjeni truplima Hrvata.« (str. 420)

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 5 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.