Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentari na pobjedničke fotke!

+19
Neu
eva kant
Teo
Nemo
Mihovil
rider331
Gabriel
Jørgen
nikolina
tanuki
Žužika
m
Iron Man
Chulpan
zbracun
Hunnerkongen
evitaa
pulpfiction
23 posters

Stranica 23 / 27. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 10:28 am

Mihovil je napisao/la:Eto morao sam ti reći, nadam se da se ne ljutiš ...idući put sudjeluj ako budeš mogao... Wink
naravno da se ne ljutim,
činjenica jest da sam ispao pizdun jer nisam poslao svoju fotku na natjecanje,
eto više ni sam ne znam zašto, ali u svakom slučaju nsam trebao ni glasovati, ali jebi ga blento do kraja,
volim fotografiju pa sam bzvz uletio u glasovanje,
potpuno opravdano me je oprala Eva!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by eva kant čet vel 05, 2015 1:57 pm

tanuki je napisao/la:
ako netko drami, onda si to ti
tvoja fotka jest izvanredno dobra,
life fotka koja bi možda trebala biti na prvom mjestu, jer ja sam taj koji forsira bilježenje trenutka vremena, a tvoja fotka to zasigurno jest,
moj grijeh zasigurno jest što sam uopće glasovao, a nisam sudjelovao u natječaju i s pravom si se obrušila na mene!
ali eto tema je bila slobodna i nebitno je tk je prvi ,drugi ili treći,
tvoja fotka je prepoznata iako joj ja nisam dodijelio ni jedan bod!
dali bi nešto bitno promijenilo da je tvoja fotka na drugom ili na prvom mjestu hmm

dosadan si..ja sam se samo narugala tvom apsurdnom i nelogicnom objasnjenju i nacinu bodovanja...i to zato jer bas ti potenciras da se glasovanje obrazlozi.
a nitko tebi nije predbacio sto si glasovao, a nisi se natjecao..zato ne drami i ne glumi zrtvu.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty92 / 99992 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 2:19 pm

eva kant je napisao/la:

dosadan si..ja sam se samo narugala tvom apsurdnom i nelogicnom objasnjenju i nacinu bodovanja...i to zato jer bas ti potenciras da se glasovanje obrazlozi.
a nitko tebi nije predbacio sto si glasovao, a nisi se natjecao..zato ne drami i ne glumi zrtvu.
dali postoji način da se ispričam,
narugala se jesi opravdano, a sam sam si sebi predbacio što sam glasovao!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by eva kant čet vel 05, 2015 2:44 pm

nema potrebe se ispricavati, dovoljno je ako shvatis koliko je to bilo bedasto. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty92 / 99992 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 3:43 pm

eva kant je napisao/la:nema potrebe se ispricavati, dovoljno je ako shvatis koliko je to bilo bedasto. Very Happy
isprika stoji pa bilo to budalasto ili ne,
u svakom slučaju nisam trebao glasovati,
na slobodnoj temi tvoja fotka je ocijenjena kao treća,
opravdano i bez mog glasovanja,
naravno da slobodna tema nije mjerilo , jer sve tri fotke su jako dobre i totalno nebitno koja je prva, druga ili treća,a činjenica jest da je moje glasovanje bilo bezobrazluk!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Neu čet vel 05, 2015 3:57 pm

neulina kiša kiša
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty999 / 999999 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gabriel čet vel 05, 2015 4:00 pm

Laughing
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 4:07 pm

štrika
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by phoenixos čet vel 05, 2015 4:27 pm

kk
phoenixos
phoenixos
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 24.08.2014
Broj postova : 163
Reputacija Reputacija : 96
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion čet vel 05, 2015 4:36 pm

tanuki je napisao/la:
u svakom slučaju nisam trebao glasovati
Zaista si ko kurac.
Eva ti je pet puta ponovila, ja sam ti dva puta nacrtao, Mihovil ti je sve objasnio ... a ti i dalje sereš. Nitko nije riječ rekao protiv tvog prava ocjeniti slike.
A svi smo ti rekli ... jebala te tvoja objektivnost i autoritet kad u istoj rečenici napišeš da je slika koju je poslala Eva najbolja i ne dodijeliš joj ni bod. O kakvoj objektivnosti onda govoriš ??!!??

tanuki je napisao/la:
na slobodnoj temi tvoja fotka je ocijenjena kao treća,
Ne, četvrta.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 4:42 pm

histrion je napisao/la:
Zaista si ko kurac.
Eva ti je pet puta ponovila, ja sam ti dva puta nacrtao, Mihovil ti je sve objasnio ... a ti i dalje sereš. Nitko nije riječ rekao protiv tvog prava ocjeniti slike.
A svi smo ti rekli ... jebala te tvoja objektivnost i autoritet kad u istoj rečenici napišeš da je slika koju je poslala Eva najbolja i ne dodijeliš joj ni bod. O kakvoj objektivnosti onda govoriš ??!!??


Ne, četvrta.
zar moja isprika ne važi?
kriv sam i ispričao sam se zbog tog!
što bi sada trebao, javno se spaliti hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion čet vel 05, 2015 5:00 pm

tanuki je napisao/la:
... ispričao sam se zbog tog!

Gdje? Kad?

Ja sam pročitao deset tvojih isprika jer si ocjenio slike (iako ta isprika nije bila potrebna) ... a nijednu jer zajebavaš i pišeš glupost.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 5:14 pm

histrion je napisao/la:

Gdje? Kad?

Ja sam pročitao deset tvojih isprika jer si ocjenio slike (iako ta isprika nije bila potrebna) ... a nijednu jer zajebavaš i pišeš glupost.
prihvačam i tu kritiku,
rekoh da sam kriv i da nisam trebao glasovati, ali iako jesam, apsolutno ništa nije promjenilo poredak,
zašto me ponovo sada ti jebeš hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion čet vel 05, 2015 5:29 pm

tanuki je napisao/la:
... prihvačam i tu kritiku ...
Uh! Konačno si shvatio dio onoga što smo ti htjeli reći.

tanuki je napisao/la:
... nisam trebao glasovati, ali   iako jesam, apsolutno ništa nije promjenilo poredak,
Nije istina. Da si joj dodijeli ona tri boda (pošto si rekao da je njena slika najbolja) bila bi treća ... bez tih bodova je četvrta.

Ali eto. Iako i ti i ja mislimo da je njena slika najbolja - većina je "odlučila" da je četvrta.
Da je na tvom mjestu sad bi uvrijeđena (jer amateri nisu prepoznali kvalitetu njene slike) prestala sudjelovati.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Hunnerkongen čet vel 05, 2015 5:34 pm

Mislim da sam u zadnjih 5 strana frazu ''nisam trebao glasovati'' u tanukijevom postu pročitao bar 20 puta. Laughing
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty39 / 99939 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki čet vel 05, 2015 5:51 pm

[quote="histrion"]
Uh! Konačno si shvatio dio onoga što smo ti htjeli reći.


Nije istina. Da si joj dodijeli ona tri boda (pošto si rekao da je njena slika najbolja) bila bi treća ... bez tih bodova je četvrta.

Ali eto. Iako i ti i ja mislimo da je njena slika najbolja - većina je "odlučila" da je četvrta.
Da je na tvom mjestu sad bi uvrijeđena (jer amateri nisu prepoznali kvalitetu njene slike) prestala sudjelovati.[/quote
potpuno si u pravu i nema smisla lupati glavm o zid,
činjenica jest da sam ja luzer i sve zamjerke upućene na moju adresu jesu opravdane!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Hunnerkongen pet vel 06, 2015 1:18 pm

Ljubomoran sam na sliku br. 1. Jer kad se sjetim još i predivne G-Manove fotke s tim kupusarima na kupu...hijoooooj

Gdje uloviti ovako više jedinki na okupu? Jel se šprica tlo nečim slatkim ili se čeka sezona parenja ili je to nasumično ulovljen trenutak?
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty39 / 99939 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion pet vel 06, 2015 6:13 pm

Slika ja nastala na izvoru Cetine. Ništa slatkog ... samo sreća da sam se u tom trenutku nalazio na tom mjestu.

Ova moja slika nije ni sjenka Gman-ovoj.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki ned oľu 01, 2015 8:08 am

zavaljujem se na pobijedi, iako smatram da je drugoplasirana fotografija ravnopravna mojoj, možda čak i bolja, jer sam ipak subjektivan prema svojoj fotki.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by eva kant ned oľu 01, 2015 8:17 am

žao mi je što sam morala smanjiti riderovu i phoenixovu fotku, jer u rezoluciji kakvu su meni poslali izgledaju još bolje.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty92 / 99992 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Neu ned oľu 01, 2015 8:32 am

čestitke autorima na prva tri mjesta
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty999 / 999999 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki ned oľu 01, 2015 8:49 am

eva kant je napisao/la:žao mi je što sam morala smanjiti riderovu i phoenixovu fotku, jer u rezoluciji kakvu su meni poslali izgledaju još bolje.
riderva fotka nije ništa izgubila, ali se pitam dali u boljoj rezoluciji phoenixova fotka ima detalje u amorftnom doljnjem dijelu,
ako ima, sam autor je kriv što ju nije poslao u adekvatnoj veličini!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by phoenixos ned oľu 01, 2015 12:17 pm

autor je nju poslao u velicini sasvim solidnoj za forume , ali je naknadno mjenjana rezolucija ne od moje strane  tako da ne odgovaram za to .. smajlić , sto se tice one fore sa rezanjem , da , dobila je malo bolji izgled i sve , ali mi se nesvidja jer si je okrenio a tako nije u stvarnosti , tu fotku sam stavio jer nemam nekih fotki usamljenih stabala , nego sam nasao dvije i ovu sam naknadno poslao kao drugu jer mi prva nije toliko atmosfericna i moze je eva stavit na forum ako zeli , a ovu sam ufotkao jednom prilikom putovanja i isao sam bas na tip siluete da nebo koje mi je fantasticno dodje do izrazaja , jest da je za ovu temu druga prica ali opcenito mi je ok fotka za situaciju kad je slikana ..
phoenixos
phoenixos
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 24.08.2014
Broj postova : 163
Reputacija Reputacija : 96
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Neu ned oľu 01, 2015 12:27 pm

meni se nije svidio debeli crni okvir na tvojoj slici i zato nisam dala bod, ali nebo, drvo, atmosfera i ostalo je lijepo
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty999 / 999999 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by eva kant ned oľu 01, 2015 1:45 pm

phoenixos je napisao/la:autor je nju poslao u velicini sasvim solidnoj za forume , ali je naknadno mjenjana rezolucija ne od moje strane  tako da ne odgovaram za to .. smajlić

poslao si je u veličini 800 x 544, za natječaj je predviđena veličina 640, jer inače forum sam "reže" fotku i ne vidi se cijela.
rider je pak, svoju poslao u veličini 1600 x 954..
zato sam ih smanjila..

što se tiče one druge fotke, mogu je staviti, ali bolje da je ti staviš, ipak je to tvoja fotka.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty92 / 99992 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 23 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 23 / 27. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.