Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Registrirajte se i postanite naš član već danas!

4 posters

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 2:12 pm

Neu je napisao/la:Mogu li se genetske osobine mijenjati?

Ne vjerujem.
Ja sam na ovom forumu promijenio više od stotinu nickova; da sam mogao mijenjati zadane genetske osobine vjerojatno bih to napravio i bio posve drugi nepismeni, priglupi, ustašoidni forumaš, elitni član CF... Ali ne, noidan je noidan (i vjerujem da je tako sa svima, defaultno smo postavljeni jednom zauvijek).
  zlocko
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 2:25 pm

Neu je napisao/la:Trebaju li se legalizirati homoseksualni brakovi?

Legalizirani su u hrvatskoj od nedavno, štoviše, pozvan sam za kuma..  zlocko 
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 2:39 pm

Nisu "legalizirani" homoseksualni brakovi, nego je uvedena tzv. istospolna zajednica.

damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 2:40 pm

damfisk je napisao/la:Obiteljski zakon

Prvi put čujem za ovakvo nešto...
Et, ni fiškal nije čuo.
Kažem ti Neu da je to novinarska patka, ne smiješ objavljivati sve što čuješ kao istinu te otvarati i temu o takvoj gluposti..
No
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 2:43 pm

Ne znači da ta izmjena zaista nije predložena (ili donesena), samo kažem da ja nisam čuo za to... Ne pratim toliko tu obiteljskopravnu problematiku, vidim izmjene tek kad se objave u Narodnim Novinama jer mi na mail stigne obavijest da je neki zakon izmijenjen i/ili dopunjen...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 2:59 pm

damfisk je napisao/la:Nisu "legalizirani" homoseksualni brakovi, nego je uvedena tzv. istospolna zajednica.
To se zapravo zove Zakon o životnom partnerstvu.


damfisk je napisao/la:Ne znači da ta izmjena zaista nije predložena (ili donesena), samo kažem da ja nisam čuo za to... Ne pratim toliko tu obiteljskopravnu problematiku, vidim izmjene tek kad se objave u Narodnim Novinama jer mi na mail stigne obavijest da je neki zakon izmijenjen i/ili dopunjen...
Možda je predložena, svašta se danas predlaže, ali dvojim da je mogla biti donesena. Da zakon izjednači prava baba i djedova s roditeljskim pravima, to bi bio preradikalan pomak..
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 3:03 pm

Nije to izjednačavanje prava baka i djedova sa roditeljskim pravima, već proširivanje obveze uzdržavanja baka i djedova.

Prava im ostaju ista, ali obveza uzdržavanja se proširuje, i to samo u slučaju da djetetov otac/majka ne izvršava svoju zakonsku obvezu uzdržavanja.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Neu ned kol 10, 2014 3:07 pm

.U ovaj podforum smiju pisati samo administracija, super moderatori (Thunder_Dinix i Iron Man) i gosti. Član koji bude pisao ovdje će dobiti ban.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 3:08 pm

damfisk je napisao/la:Nije to izjednačavanje prava baka i djedova sa roditeljskim pravima, već proširivanje obveze uzdržavanja baka i djedova.

Prava im ostaju ista, ali obveza uzdržavanja se proširuje, i to samo u slučaju da djetetov otac/majka ne izvršava svoju zakonsku obvezu uzdržavanja.
Gdje nema prava, nema ni obveze, barem je to moj osobni stav.
Ima obitelji koje su doživotno posvađane, nemaju nikakve veze sa svojom djecom. Zašto bi oni bili u obvezi plaćati uzdržavanje za djecu osobe s kojom nemaju nikakve veze?

No dobro, da se i donese takav glupi zakon, uvijek se možeš javno odreći potomka i tako spriječit sljepariju.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Neu...

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 3:10 pm

Nemoj nam kvarit diskusiju, Neu.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 3:10 pm

"Javno odricanje potomka" ne postoji kao zakonska mogućnost, niti se time gubi zakonska obveza uzdržavanja.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Suzi mi oko..

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 3:14 pm

damfisk je napisao/la:"Javno odricanje potomka" ne postoji kao zakonska mogućnost, niti se time gubi zakonska obveza uzdržavanja.
A jel?
Ne postoji zakonska mogućnost za odreći se problematićnog djeteta?


Odgovori mi na temi Obiteljski zakon, tamo imam pristup bez logiranja.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 3:31 pm

Neu je napisao/la:Vjerujete li da se zemlja okreće oko Sunca?

A čuj, ja sam ti takav tip da ništa ne vjerujem dok se osobno ne uvjerim. I u more povjerujem tek kad stignem do njega.
Ako ćemo pravo ja tu vrtnju nikad nisam vidio.
 
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 3:53 pm

Potencijalno to može biti neugodna situacija za baku i djeda, jer znamo kakve su mirovine kod nas. Hrvatska je potpisnica UN-ove povelje o pravima djeteta i za to sam da se pravo djeteta na uzdržavanje štiti i uzme od roditelja koji ne plaća alimentaciju sve što se može, no upitno je do kamo se može ići time nauštrb koga drugoga. Premda ti iznosi uzdržavanja u RH nisu veliki, zamislite u kakvu situaciju će doći djed, koji ima 80 godina i živi s malom mirovinom od 2.000 kuna, a mjesečno će trebati izdvojiti za uzdržavanje unuka najmanje 900 kuna?' kaže odvjetnik Nikola Pranjić.

Objašnjava da je i ranije postojala mogućnost u slučaju da roditelj, a uglavnom bi to bio otac, ne ispunjava obavezu uzdržavanja, da se u posebnom postupku utvrđivalo mogu li dijete uzdržavati njegovi roditelji. Ako su imali nisku mirovinu, ne bi ih se teretilo za alimentaciju koju njihov sin ne plaća.

'Prema Zakonu o privremenom uzdržavanju, sada će se temeljem iste isprave, a ne u posebnom postupku, naplata uzdržavanja tražiti od roditelja tog roditelja koji ne plaća. Kako će to biti u praksi? Sada bi djed mogao doći u situaciju da plaća alimentaciju određenu prema primanjima svog sina, a ne svojim. Određivanje privremenog uzdržavanja prije je išlo preko države odnosno Centara za socijalnu skrb pa su baka i djed, ako ocu koji ne viđa dijete i nije određeno pravo viđanja djeteta, mogli to pravo tražiti za sebe. Bake i djedovi mogu doći u nezgodnu situaciju da im se stavlja opterećenje, a da i ne viđaju dijete', kaže stručnjak za obiteljsko pravo Nikola Pranjić.


Nigdje se ne može pronaći kako glasi stavka predloženog zakona..
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:06 pm

damfisk je napisao/la:'Prema Zakonu o privremenom uzdržavanju, sada će se temeljem iste isprave, a ne u posebnom postupku, naplata uzdržavanja tražiti od roditelja tog roditelja koji ne plaća. Kako će to biti u praksi? Sada bi djed mogao doći u situaciju da plaća alimentaciju određenu prema primanjima svog sina, a ne svojim.

Ne vidim kako je ova situacija praktički moguća...
Vjerojatno tako da će se starca teretit za sinovljev dug, koliki god on bio.
Starcu neće biti postavljen zahtjev za plaćanje alimentacije nego za isplatu sinovljevog duga.

Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:09 pm

Najljepše muško ime

Nedvojbeno - Noidan
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:16 pm

Sve za vaš PC

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 LearSiegler_ADM3A_System_1

Kompjutor kakvog bi želio imati...
 zaljubljen 
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:25 pm

Humor - smiješne slike

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 180846_10150097338172550_163682877549_6438398_3051236_n
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:30 pm

damfisk je napisao/la:Roditelj ne radi, nema plaću, nema nikakvu imovinu - ne može se alimentacija naplatit.

Sada ta mogućnost postoji - od djeda i bake.

Zašto bi to bio problem?

Problem je u tomu što ostaje nejasno da li se od djeda i bake naplaćuje očevo dugovanje, ili se baš njima, kao djedu i baki određuje visina alimentacije sukladna njihovim primanjima.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 4:49 pm

damfisk je napisao/la:Ali, ako sin IMA primanja od 8000 kuna, i ne plaća alimentaciju, onda će se ovrhom njemu sa tih 8000 kuna primanja skinuti 2000 kuna alimentacije.

Djed i baka u tom slučaju uopće ne ulaze u priču.

Hm, damfiske. Iako ne živim u hrvatskoj, nisam čuo od ljudi koje poznam da je sudstvo baš toliko revnosno u ovrhama glede alimentacije.
I meni to isto izgleda kao pranje ruku i odustajanje od gonjenja roditelja na plaćanje alimentacije, nego lakšim putom utjerati dug od baka i djedova.

Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 5:07 pm

damfisk je napisao/la:Kakve veze država ima sa "gonjenjem roditelja na plaćanje alimentacije"?

O kakvom "utjerivanju duga" ti pričaš?

Kakva država, kakvo pranje ruku????
Nisi mi odgovorio na pitanje - ako je otac dužan platit 2000 kuna, a ne plaća, hoće li se djedu propisati alimentacija sukladno njegovim primanjima ili će se od njega zahtijevati plaćanje sinovog duga?

Ti se držiš slova zakona, meni je važno kako se on provodi u praksi.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 5:17 pm

damfisk je napisao/la:
1. Sudskom presudom utvrdi se roditeljeva obveza uzdržavanja maloljetnog djeteta u visini od x kuna mjesečno.

2. Roditelj ne plaća to uzdržavanje (uzdržavanje = alimentacija).

3. Zakonski zastupnik maloljetnog djeteta (najčešće drugi roditelj) na temelju sudske presude spomenute pod 1. pokreće ovršni postupak za prisilnu naplatu uzdržavanja.

4. Sud donosi rješenje o ovrsi kojim se roditelju oduzima od plaće (alternativno, zaplijeni mu se i proda pokretnina ili nekretnina)

Ako i samo ako roditelj NEMA NIKAKVE IMOVINE, zakonski zastupnik maloljetnog djeteta može se obratiti sudu sa zahtjevom da sud obveže djeda ili baku da uzdržavaju maloljetno dijete.
Lijepo je to pročitati ali niđe veze sa stvarnom situacijom.

Poznam ljude kojima je tvoj opisani proces zastao kod točke 4. i tako par godina...
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 5:51 pm

damfisk je napisao/la:E, pa?

Poznajem ja ljude kojima se čitav postupak odradio u mjesec i pol dana.


Zar sam ja rekao da se bilo šta od ovoga događa ODMAH ISTOG TRENUTKA?

Postupak je takav kakav jest, i drugačiji ne postoji. Ide li brže ili sporije ovisi od suda do suda...
OK, bojim se samo da teret alimentacije ne padne na staračka domaćinstva koja i bez toga jedva preživljavaju.
Zbog ovog:


damfisk je napisao/la:Alternativno, u izreku presude (navedenu pod 1) bi se mogla ubaciti tzv. alternativna obveza po kojoj se može, nakon neuspješne prisilne naplate (tj. ovrhe) na imovini oca odmah krenut sa ovrhom na imovini djeda odn. bake.

Jer to što si napisao potvrđuje moje mišljenje da djed i baka nisu dužni plaćati za uzdržavanje djeteta, nego moraju izmirit sinovo dugovanje.
A to je sranje.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 6:11 pm

damfisk je napisao/la:
Ne, to ne znači da su djed i baka dužni "izmiriti" sinovo dugovanje.

To znači da su djed i baka zakonski obvezni uzdržavati unuka isključivo i jedino pod uvjetom da ga roditelj ne uzdržava.

Točkom 1. izreke presude navede se obveza roditelja da uzdržava maloljetno dijete iznosom u visini x.

Točkom 2. presude navede se da, u slučaju da roditelj ne izvrši točku 1. presude, djed ili baka će uzdržavati dijete u nekoj drugoj visini y (koja odgovara primanjima i materijalnoj situaciji djeda odn. bake)
Ovo je znatno prihvatljivija varijanta.

No mi zapravo još uvijek nemamo tekst zakona kako bi trebao izgledati, odnosno njegov mijenjani/dopunjeni dio.
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Suzy Mioko ned kol 10, 2014 6:28 pm

damfisk je napisao/la:Tekst novog obiteljskog zakona nalazi se ovdje:

......
To je taj novi koji još nije na snazi?
Anonymous
Suzy Mioko
Gost


[Vrh] Go down

Registrirajte se i postanite naš član već danas! - Page 4 Empty Re: Registrirajte se i postanite naš član već danas!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.