Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

+8
eva kant
Gabriel
zbracun
damfisk
pustinja
Josipa
histrion
Neu
12 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by eva kant čet stu 07, 2013 10:52 pm

evitaa je napisao/la:



Bas mi nimalo nema smisla. Smatram da vjerski osjecaji predstavljaju jedan
od nacina manifestacije stvarnih ljudskih potreba. Posto ateisti, funkcioniraju
normalno bez vjerskih osjecaja, zakljucujem da su 'stvarne ljudske potrebe' koje
su kod vjernika manifestirane 'vjerski sentimentima', kod ateista zadovoljene na neki drugi nacin.
ne pričam o osjećajima. vjera se bazire na vjerovanju, a znanje/znanost recimo na dokazivim činjenicama. kako se ni nepostojanje, ni postojanje boga ne može dokazati trenutno dostupnim znanstvenim metodama , i ateizam kao i teizam zapravo je samo vjerovanje (u različite stvari).
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty92 / 99992 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by histrion pet stu 08, 2013 12:06 am

1. Isaac bi zbog svojih nauka bio proglašen bezbožnikom i na odgovarajući način uklonjen iz društva da se nije crkvi uvlačio u dupe.
2. Isaacova mati bila je vjerski fanatik i nakon smrti muža (Isaacovog oca) pronašla novog jebača (također vjerskog fanatika) - spominjem samo kao osnovu za razumijevanje Isaacovog djetinjstva i kasnijeg pogleda na svijet
3. Isaac je danas poznat po tome da je njegovo najveće otkriće glupost - tako je rekao da težina nema utjecaja na brzinu padanja - a mi svi znamo da lake padaju brže. Iz toga slijedi da je često govorio gluposti.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gost pet stu 08, 2013 2:49 am

Ateizam je vjerovanje da Bog ne postoji, dakle naravno da ne moze biti religija.

Kako je sasvim u redu imati svoje vjerovanje,ateiste postujem i smatram korektnim do onog trenutka kad se iz ateista pretvore u bogohulnike.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by histrion pet stu 08, 2013 5:39 am

Kapetan Kirk je napisao/la:
... ateiste postujem i smatram korektnim do onog trenutka kad se iz ateista pretvore u bogohulnike.
Lijepo si to sročio ... sad samo još definiraj bogohuljenje (tek toliko da znam poštuješ li i moj ateizam).
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gost pet stu 08, 2013 5:56 am

Apsolutno postujem tvoj ateizam.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by tanuki pet stu 08, 2013 1:51 pm

ateist ne može biti bogohulnik, jer samim bogohuljenjem gubi značajku ateista Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty700 / 999700 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Josipa pet stu 08, 2013 2:00 pm

Kapetan Kirk je napisao/la:
Kako je sasvim u redu imati svoje vjerovanje,ateiste postujem i smatram korektnim do onog trenutka kad se iz ateista pretvore u bogohulnike.
Negiranje nije huljenje.

Josipa
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 384
Reputacija Reputacija : 32
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty10 / 99910 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by damfisk pet stu 08, 2013 3:11 pm

Svakom pravom, istinskom ateisti osobito zadovoljstvo pričinjava upravo ono šta vjerski fanatici nazivaju "bogohuljenjem"

Dakle, ateizam je naprosto neodvojiv od onog šta vjerski fanatici nazivaju "bogohuljenje".

Međutim, bitno je naglasiti kako je pravi uzrok toj neraskidivoj vezi između ateizma i onog šta vjerski fanatici nazivaju "bogohuljenjem" upravo činjeca da ono šta vjerski fanatici nazivaju "bogohuljenjem", svi ostali (pa tako i ateisti) nazivaju istinom, činjenicama, logikom i zdravim razumom.

Stoga - let's all keep on with bogohuljenje. xmas3 
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gabriel pet stu 08, 2013 5:03 pm

Kapetan Kirk je napisao/la:Ateizam je vjerovanje da Bog ne postoji, dakle naravno da ne moze biti religija.
vjera i religija nisu sinonimi, ateizam je pojam za NEvjerovanje u boga, ništa više i ništa manje od toga, ateist može vjerovati u djeda mraza, zubić vilu, ili u to da će sutra svanuti što tog istog ateista ne čini religioznim.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gost pet stu 08, 2013 9:39 pm

Vjera je uvjerenje u istinu neke tvrdnje bez njene provjere, a religija  organizirani sustav vjerovanja i bogoslužja koje stavljaju Boga ili Bogove u središte.

Ergo su zakljucci:

-Vjera nije vezana ekskluzivno samo za religiju
-Ateizam ne moze biti religija

U biti, napisali smo isto.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gabriel pet stu 08, 2013 11:22 pm

ispričavam se, previdio sam "ne" u tvojoj rečenici
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gost sub stu 09, 2013 12:27 am

Nemas na cemu, i meni se desi.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by tanuki sub stu 09, 2013 8:49 am

ne vjerovanje u Boga i nije razlog  da se nekog proglasi ateistom, mada to stoji  u korjenu riječi!
vjerovanje u zagrobni  život,  reinkarnaciju ili prizivanje  duhova jest i dalje  vjera koju povodi skupina ljudi i ima sve karakteristike  vjere!

pojam ateizam,  za mene  znaći ne samo nevjerovanje u Boga, već nevjerovanje  u bilo koje teorije o zagrobnom  životu ili teorije o paranormalnim  pojavama poput  tajnog  života  bilja, radiostezije ili proricanja  budućnosti!

ateista je po meni samo individualac koji  prosuđuje o svemu  svojim  vlastitim  mozgom,
nalazi svoje mjesto u  trenutku vremena!

ne prihvaća  nametnuta mišljenja ni od strane  crkve, politike ili tv reklama Wink

zbog toga su ateisti najomrznutija skupina ljudi jer nisu podlžni manipuliranju!
malo nas je i u povjesti su nas ubijaliza primjer da ne uvuku crv sumnje, ali smo neuništivi i sve nas je više Laughing

većina su to tihi ljudi koji se uklapaju u sredinu, poštuju tradiciju i običaje,
svoje mišljenje ne samo da ne nameću drugima već ga drže za sebe!
da vjernici čuvajte se,
mi smo posvuda među vama, među vašim duhovnim vođama kao i među onima na dnu piramide i sve nas je više Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty700 / 999700 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gabriel sub stu 09, 2013 4:56 pm

a ukurac, sad stvarno neznam od straha kud bi
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by tanuki sub stu 09, 2013 5:02 pm

Samael je napisao/la:a ukurac, sad stvarno neznam od straha kud bi
a jebi ga,
do sada si pokazao da se ne bojiš,
odnosno da si u ekipi nas malobrojnih ateista koji imamo muda reči da smo ateisti Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty700 / 999700 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gost sub stu 09, 2013 5:20 pm

Tanuki.....vjerovanje u duhove je spiritualizam, proricanje budućnosi obično neuspjelo, a zagrobni zivot je sastavni dio mnogih religija.

Mozda ti jesi vjernik,samo se ne mozes odluciti Wink

Na stranu sala, ne mora covjek biti deklarirani vjernik da bi bio dobar, bas kao što losega ljubljenje oltara neće učiniti dobrim
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by evitaa sub stu 09, 2013 11:54 pm

eva kant je napisao/la:
ne pričam o osjećajima. vjera se bazire na vjerovanju, a znanje/znanost recimo na dokazivim činjenicama. kako se ni nepostojanje, ni postojanje boga ne može dokazati trenutno dostupnim znanstvenim metodama , i ateizam kao i teizam zapravo je samo vjerovanje (u različite stvari).


Najopcenitije, ateizam je odsustvo vjerovanja u teistickog, osobnog boga (ili bogove).
Moze se reci ,ateist ne vjeruje u postojanje boga.
Potpuno pogresno je reci ,  ateist vjeruje u nepostojanje boga.

Ne vjerovati u postojanje i vjerovati u nepostojanje dvije su potpuno razlicite stvari.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by zbracun ned stu 10, 2013 8:17 am

Meni to u biti zvuči isto. Obadvoje je negacija postojanja Boga. Barem mi je smisao razumljiv.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty3 / 9993 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by eva kant ned stu 10, 2013 9:12 am

evitaa je napisao/la:


Najopcenitije, ateizam je odsustvo vjerovanja u teistickog, osobnog boga (ili bogove).
Moze se reci ,ateist ne vjeruje u postojanje boga.
Potpuno pogresno je reci ,  ateist vjeruje u nepostojanje boga.

Ne vjerovati u postojanje i vjerovati u nepostojanje dvije su potpuno razlicite stvari.
ovo mi je totalno smiješno..Laughing
ti si pokušala igrom riječi izokrenuti smisao, ali smisao ostaje isti, bez obzira radi li se o afirmacijskom ili negacijskom obliku. suština je u vjerovanju, a ne u znanju.
da ponovim tvoje riječi:
ateist ne vjeruje u postojanje boga.

i još ovo da dodam:
Vjera se obično definira kao uvjerenje u istinu neke tvrdnje bez njene provjere.

izvor: wikipedia
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty92 / 99992 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by evitaa ned stu 10, 2013 1:56 pm

Cak naprotiv, uopce nije slicno niti okrenuto.
Mislim da bi bilo zapravo najispravnije reci
osvjestena cinjenica da Bog ne postoji.

A za to ti ne treba wiki .
Vjernik ima odgovore na sustinska pitanja postanka,
smisla, svog mjesta u svijetu i sudbine i nacina zivota i o vrijednostima

...

Smatram te odgovore pogresnima. ne zadovoljavaju me dokazi, nije mi u skladu sa opazanjem svijeta.Vjerski odgovori su Objavljeni, a ja zelim znati, ne samo Vjerovati.

Vjernici znaju, sve odgovor im nudi Biblija ,  ja ne znam, ali ja trazim, vjernici su vec nasli. Stvar je samo koliko su veliki apetiti za pravom spoznajom. Logicnim razmisljanjem dolazi se nepobitno do zakljucka da ne poznajemo svijet u kojem zivimo do razine potpunog razumijevanja. Silne misterije oko nas i u nama. Toliko pitanja i cudenja stoga sam razocarana istrazivackim duhom u religioznih ljudi. Ateizam je jedan od  nacina da se ostane u igri otkrivanja svijeta, a to smatram smislom zivota,ateizma ,  traziti a ne vjerovati ili ne vjerovati.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by zbracun ned stu 10, 2013 2:48 pm

evitaa je napisao/la:Cak naprotiv, uopce nije slicno niti okrenuto.
Mislim da bi bilo zapravo najispravnije reci
osvjestena cinjenica da Bog ne postoji.

A za to ti ne treba wiki .
Vjernik ima odgovore na sustinska pitanja postanka,
smisla, svog mjesta u svijetu i sudbine i nacina zivota i o vrijednostima

...

Smatram te odgovore pogresnima. ne zadovoljavaju me dokazi, nije mi u skladu sa opazanjem svijeta.Vjerski odgovori su Objavljeni, a ja zelim znati, ne samo Vjerovati.

Vjernici znaju, sve odgovor im nudi Biblija ,  ja ne znam, ali ja trazim, vjernici su vec nasli. Stvar je samo koliko su veliki apetiti za pravom spoznajom. Logicnim razmisljanjem dolazi se nepobitno do zakljucka da ne poznajemo svijet u kojem zivimo do razine potpunog razumijevanja. Silne misterije oko nas i u nama. Toliko pitanja i cudenja stoga sam razocarana istrazivackim duhom u religioznih ljudi. Ateizam je jedan od  nacina da se ostane u igri otkrivanja svijeta, a to smatram smislom zivota,ateizma ,  traziti a ne vjerovati ili ne vjerovati.
Dosta dobro si nešto rekla, ali ovo bi se trebalo odnositi i na ateiste. Makar ima jako puno religioznih ljudi koji rade zajedno sa ateistima na znanstvenim stvarima. Vjerujem da bi sve bilo drugačije da ateisti prihvate mogućnost postojanja Boga i duhovnog svijeta i zajedno sa vjernicima krenu u istraživanje, a ne da odbijaju bilo kakvu mogućnost i postojanja i istraživanja na tom polju. Samo zajedničkim naporima se može doći do nekih rezultata, pošto i jedni i drugi imaju neke smjernice koje se mogu ujedinit i na osnovu njih krenut u istraživanje.
Sigurno je jedno. Ako se nema namjeru tražiti nešto, onda se neće ni naći. Sa bilo koje strane. Ovako je ostalo na pojedincima da istražuju koliko im dozvoljavaju dostupne tehnološke i znanstvene mogućnosti, a dobro se zna da od toga pojedincima ništa nije dostupno. Zato je to dosta težak put, pa da se i nađe istina nebi bila prihvaćena bez znanstvene potvrde do koje nije moguće doći jer se nitko neće iz tih krugova (prvenstveno ateisti, pošto su većinom oni na razini odlučivanja) posvetiti tome. Ako netko nema namjeru nešto vidjeti, nitko ga ne može prisiliti na to. Čvrsto će zatvoriti oči (i uši), samo da nešto drugo osim njegovih uvjerenja ne dopre do njega.
Dakle, bez dogovora i zajedničkih napora nema rezultata i mi se možemo do kraja svijeta samo prepucavati.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty3 / 9993 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by eva kant ned stu 10, 2013 3:01 pm

evitaa je napisao/la:Cak naprotiv, uopce nije slicno niti okrenuto.
Mislim da bi bilo zapravo najispravnije reci
osvjestena cinjenica da Bog ne postoji.

A za to ti ne treba wiki .
Laughing

ja ću samo reći da se i kod teista i kod ateista radi tek o nekakvom uvjerenju (različitom, naravno), a ne o znanju. u tom smislu nema razlika između jednih i drugih.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty92 / 99992 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by evitaa ned stu 10, 2013 3:15 pm

eva, kako god..

Zbracun, mislim da je smijesno u "znanstvena istrazivanja" stavljati dogmatske
elemente , jer covjek ne moze biti iskljuciv , niti ako je znanstvenik.
Drugim rjecima, treba li pravi znanstvenik primjenjivati znanstvenu metodologiju na svako pitanje na koje naide u svom privatnom zivotu?
Ne znam da li treba, ali pretpostavljam da niti jedan znanstvenik to ne cini.
Takoder pretpostavljam da kada bi to cinio, zivot bi mu postao jako tezak. A znanstvenici su takoder ljudi, pa imaju i drugih zivotnih potreba osim da uvijek maksimiziraju objektivnost metodologije kojom rjesavaju razlicita zivotna pitanja. Npr. neki znanstvenici imaju potrebu da filozofiraju o odnosu religije i znanosti, a poznato je da filozofiranje nije znanstvena metodologija.
Znanost je nespojiva s religijom koliko i sa npr. sportom.
Znaci li to da se pravi znanstvenici nebi trebali baviti sportom?

Problemi nastaju jedino kada netko prijedje podrucje primjenjivosti neke ljudske djelatnosti. Npr. kad se religija koristi da se kaze nesto o gibanju nebeskih tijela, ili kada se znanost primjeni na estetiku ili etiku.Kako ti npr.volis ciniti.Spajati nespojivo.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by damfisk ned stu 10, 2013 5:49 pm

Želiš reći da su joga, magija i Biblija i znanost nespojive?

Eh... Evitaa... šteta, šteta... izgleda da ti uopće ne razmišljaš i ne kombiniraš različite izvore...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Gabriel ned stu 10, 2013 9:27 pm

Kad već potežete wikipediju;
Wikipedija je napisao/la:Ateizam je, u širem smislu, odbijanje vjerovanja u postojanje božanstava, a u užem smislu, ateizam je specifično stajalište prema kojemu božanstva ne postoje. Općenitije, predstavlja nedostatak vjerovanja u postojanje božanstava. Suprotnost je teizmu, koji u većini slučajeva vjeruje u postojanje najmanje jednog božanstva.

Riječ ateizam izvedena je iz grčkog izraza ἄθεος (atheos) što znači "bez Boga" koji se primjenjivao s negativnom konotacijom za one za koje se vjerovalo da su odbacili bogove koje štuje veći dio društva. Širenjem slobodoumlja, skeptičnosti te povećanja kritike religije, uporaba termina se suzila. Prvi pojedinci koji su se deklarirali ateistima pojavili su se u 18. stoljeću.

Po pitanju natprirodnih pojava ateisti teže skeptičnosti potkrepljujući svoje uvjerenje nedostatkom empirijskih dokaza. Ponudili su nekoliko racionalnih objašnjenja za nevjerovanje u bilo kakva božanstva. To uključuje problem zla, argument nedosljednih otkrivenja te argument nevjerovanja. Iako su neki ateisti prihvatili sekularne filozofije, ne postoji određena ideologija ili obrazac ponašanja prema kojem se ravnaju svi ateisti.
Teizam=vjera u boga/bogove
A-teizam=NE vjerovanje u boga/bogove, kratko i jasno.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty0 / 9990 / 999"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja." - Page 2 Empty Re: "Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja."

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.