Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

+34
RIS_BG
tanuki
WEYLAND-YUTANI
sunce
damfisk
MadamMM
SAS
Iron Man
Blue Bane
RobinUd
Teo
zbracun
BAGIRA
Tony_Amsterdam
scorpio57
Amyicha
eva kant
H[a]D
walter
4 od 1
Neukrotivi pastuh
evitaa
diabolik.
škorpija
Hell
mala_lutkica
FALKON 2
Mr.Cooly
Prop
goc
Neu
Love
sanjich
THUNDER_DINIX
38 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by damfisk čet svi 02, 2013 4:40 pm

Pa ako misliš da se "narodu fućka za EU", onda se slobodno može reći da nisi dobro osjetila puls "naroda"


Rekoh da je društveni standard možda bio bolji - jer su sada, konkretno u Hrvatskoj, dostupne stvari koje ranije nisu bile dostupne.

To šta je sve u Jugoslaviji bilo besplatno ne znači da te stvari nitko nikada nije trebao plaćati. Sve bi to, prije ili kasnije, došlo na naplatu.

Koliko je "sve funkcioniralo" je također jako upitno. Nepotizam, politička podobnost i pravna nesigurnost su bile podjednako rasprostranjene kao i sada, ako ne i više.

Medijska sloboda je bila bitno manja, pa je šira javnost o tome znalo puno manje nego sada.

Sve republike osim Slovenije su bile zahvaćene desetljećeme krvavog, okrutnog rata koji je razorio i gospodarsku bazu, i ljudske potencijale i moralno tkivo društva.

Zato sve republike osim Slovenije imaju problema.

Ponavljam - ako ti ne cijeniš slobodu, to ne znači da je sloboda bezvrijedna. To samo znači da su tebi bitnije neke druge stvari.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by tanuki čet svi 02, 2013 4:51 pm

damfisk je napisao/la:Netočno.

Prvo - mi želimo uć u EU, a EU nas želi primit. Suverenost i neovisnost na djelu.


Drugo - razdvajanjem Jugoslavije (koja uopće nije bila prosperitetna) pojdine države dobile su neovisnost. Za nekog tko neovisnost nije imao, to je ogroman, najveći, neizmjerno velik dobitak.
e opet sereš,
naravno da nas eu želi primiti jer je tu interesantan jadran, a zbog toga je slobo ostvio sloveniju eu, ali jadrana se nije htio osloboditi!
s jedne strane se veselim što se miću granice, ali opet mi i nije drago,
prije sam mogao naplatiti merwerštojer, a sada je tome kraj,
i daljeću za ulaz u sloveniju morati kupovati vinjetu koja jeu najmanjj varijanti za 10 dana bez obzira štoprođem kroz sloveiju u jednom danu?
i pitam se zašto hrvatska ne uvede vinjete?
uvođenjem vinjetaa prasla bigastronomska ponuda hrvatske
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 02, 2013 4:55 pm

tanuki je napisao/la:
e opet sereš,
naravno da nas eu želi primiti jer je tu interesantan jadran, a zbog toga je slobo ostvio sloveniju eu, ali jadrana se nije htio osloboditi!
s jedne strane se veselim što se miću granice, ali opet mi i nije drago,
prije sam mogao naplatiti merwerštojer, a sada je tome kraj,
i daljeću za ulaz u sloveniju morati kupovati vinjetu koja jeu najmanjj varijanti za 10 dana bez obzira štoprođem kroz sloveiju u jednom danu?
i pitam se zašto hrvatska ne uvede vinjete?
uvođenjem vinjetaa prasla bigastronomska ponuda hrvatske

...kako misliš interesantan jadran,objasni?
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by MadamMM čet svi 02, 2013 4:56 pm


@damfisk

Bogami jesam osetila, ma čula, a nije bilo potrebe da se preda mnom foliraju.

Rekoh da je društveni standard možda bio bolji - jer su sada, konkretno u Hrvatskoj, dostupne stvari koje ranije nisu bile dostupne.
Npr.?

To šta je sve u Jugoslaviji bilo besplatno ne znači da te stvari nitko nikada nije trebao plaćati. Sve bi to, prije ili kasnije, došlo na naplatu.
Tačno, došlo je na naplatu samo zato što smo se razišli. A razišli smo se jer su drugi tako hteli, a drugi su tako hteli jer su videli da mogu s nama manipulisati.

Koliko je "sve funkcioniralo" je također jako upitno. Nepotizam, politička podobnost i pravna nesigurnost su bile podjednako rasprostranjene kao i sada, ako ne i više.
Nije moglo više nego sada. Jedna partija, a sada hiljadu i jedna. "Partijska trgovina" cveta. Danas moraš biti član partije da bi dobio posao, hej običan posao, a pre si mogao dobiti posao bez partijske knjižice ne računajući one koji su hteli napredovati u karijeri.

Medijska sloboda je bila bitno manja, pa je šira javnost o tome znalo puno manje nego sada.
A šta sada zna? Ništa i svašta! Narod kljukaju senzacijama pa dok se drvi o senzaciji iza se nešto kuva i sve tako u krug. Molim samo da se ne shvatim kao pristalica jednopartijskog sistema ali je fakat da nismo dorasli višepartijskom, ni u Hrvatskoj, ni u Srbiji i ostalim biv. republikama.

Sve republike osim Slovenije su bile zahvaćene desetljećeme krvavog, okrutnog rata koji je razorio i gospodarsku bazu, i ljudske potencijale i moralno tkivo društva.

Zato sve republike osim Slovenije imaju problema.

Zar to nije pokazatelj da smo zapravo pioni u rukama svetskih moćnika?

Ponavljam - ako ti ne cijeniš slobodu, to ne znači da je sloboda bezvrijedna. To samo znači da su tebi bitnije neke druge stvari.

Na osnovu čega si doneo zaključak da ja ne cenim slobodu? mn

MadamMM
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.05.2010
Broj postova : 56
Reputacija Reputacija : 18
Godina imam : 51
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by damfisk čet svi 02, 2013 4:58 pm

tanuki je napisao/la:
e opet sereš,
...


Za ovo ti ide prijava. Wink



MadamMM je napisao/la:
Bogami jesam osetila, ma čula, a nije bilo potrebe da se preda mnom foliraju.

Krivo si osjetila.

MadamMM je napisao/la:
Tačno, došlo je na naplatu samo zato što smo se razišli. A razišli smo se jer su drugi tako hteli, a drugi su tako hteli jer su videli da mogu s nama manipulisati.

Ne.

Došlo bi na naplatu jer svaki dug dođe na naplatu, a svaki posuđen novac treba se vratiti s kamatom.

Jugoslavija je bila kreditno opterećena preko svake mjere, i te je novce netko morao vratit. Prije ili kasnije.

A razišli smo se jer smo mi tako htjeli. MI. Jer više nismo željeli živjet u zajednici.

A Jugoslavija je jednako tako bila pijun većih i jačih. To je uvijek i svugdje tako.


MadamMM je napisao/la:
Nije moglo više nego sada. Jedna partija, a sada hiljadu i jedna. "Partijska trgovina" cveta. Danas moraš biti član partije da bi dobio posao, hej običan posao, a pre si mogao dobiti posao bez partijske knjižice ne računajući one koji su hteli napredovati u karijeri.

Nije točno.

Prije je u jednoj partiji bilo tisuću frakcija, grupa, klika i interesnih skupina. A sad svaka od tih skupina ima svoju stranku.

Sada ti treba veza, a prije si zbog pogrešnog koraka gubio slobodu ili glavu.


MadamMM je napisao/la:
A šta sada zna? Ništa i svašta! Narod kljukaju senzacijama pa dok se drvi o senzaciji iza se nešto kuva i sve tako u krug. Molim samo da se ne shvatim kao pristalica jednopartijskog sistema ali je fakat da nismo dorasli višepartijskom, ni u Hrvatskoj, ni u Srbiji i ostalim biv. republikama.

Priče o "nedorastanju" višestranačkom sustavu su budalaštine. Demokracija i sloboda se ne mogu davati ljudima u ratama ili dozama. Ili si slobodan ili nisi.

Demokracija i sloboda se ne zaslužuju, već su temeljno i prirodno ljudsko pravo, koje pripada svima, a ne samo onima "doraslima".

Danas smo puno više obaviješteni nego prije. Vijesti se ne filtiriraju, nego se objavljuju. Logično je da će se, uslijed odsustva filtracije, objavljivat i gomila besmislica.

Prije se nisu smjele objavljivat ni besmislice ni istina. Danas je sve to dostupno, a na svakom je pojedincu da sam odluči šta će, a šta neće, čitati i slušati.

MadamMM je napisao/la:
Zar to nije pokazatelj da smo zapravo pioni u rukama svetskih moćnika?

Ne.

To je pokazatelj da se društva pogođena užasnim, brutalnim, okrutnim ratovima od posljedica tih ratova oporavljaju generacijama.

MadamMM je napisao/la:

Na osnovu čega si doneo zaključak da ja ne cenim slobodu? mn


Na osnovu tvojeg obezvrijeđivanja neovinosti.


Zadnja promjena: damfisk; čet svi 02, 2013 5:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by Neu čet svi 02, 2013 5:11 pm

tanuki je napisao/la:e opet sereš
Pripazi na izražavanje, ovo nije vrijeđanje ali baš i nije poželjno u konverzaciji. Molim da izostaviš takve izraze kako ne bi došlo do istih upućenih tebi.Nastavimo s temom bez odgovaranja na moj post.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by tanuki ned svi 05, 2013 8:42 am

na ovom forumu smo ipak u manjini, koji smo proživjeli taj nepotrebni i bedasti rat!
jasno je da vi klinci ne razumjete,
popušit će te priču srpske propagande!
milošević je imalo ideju napraviti srboslaviju,
dogovorio se sa slovencima i napravljen je igrokaz rata u sloveniji,
a hrvatska nije bila spremna,
tuđman je nudio sve,ali bahati srbi to nisu htjeli prihvatiti
sadaje game over!
hrvatska ulazi u eu u okviru svojih legitimnih granica!
dali je to dobro ili ne, ja ne znam- vrijeme će pokazati!
istiovremeno sada imamo i srbiju, koja je najzad postala država,
imamo i makedoniju i crnu goru, kosovo...
neznam, ali vrijeme će pokazai!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by RIS_BG sub kol 17, 2013 11:07 am

Ja sam za vreme gradjanskog rata u Jugoslaviji,bio u kuci u Beogradu.
Uctivo sam odbio vojni poziv,izjasnio se kao Srbin hriscanin koji je protiv svakog ratovanja u ime bilo cega.
Sto se tice mog vidjenja rata,ono je jednostavno.
Rat je poceo nasilnim otcepljenjem Slovenije,Hrvatske i dela BiH.Poceo je kidnapovanjem i klanjem srpskih civila po svim mestima gde su Srbi bili u manjini,pa tako da nije ni cudo sto su se samoorganizovali u Republici Srpskoj i Rpublici Srpskoj krajini svojim vekovnom postojbinom.
Po naredbi Ronalda Regana,morala se unistiti Jugoslavija,i to veoma jednostavno,ubacivanjem ustasa ,cetnika i balija i izazivanje gradjsanskog rata.
Sada ustase na srpskim kostima i kucama divljaju slaveci oluju.
GENOCID nad Srbima,sto Bog nikad nece oprostiti ustasama njihove zlocine.
MOgu da im se izvine i Vucic i Dacic i Seselj i Boris Tadic i svi Srbi u Srbiji,ali Bog nece nikada oprostiti ustaska klanja i zverstva srpskih civila na srpskoj zemlji u Republici Srpskoj Krajini,i to tri piya u zadnjih 100 godina.
Ako ustase vec proslavljaju oluju ,mogli bi to raditi u Zagrebu a ne na porusenim srpskim kucama i grobovima poklanih Srba,Taj zlocin Bog im nikada nece oprostiti.

RIS_BG
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 19.12.2011
Broj postova : 4
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by pustinja sub kol 17, 2013 5:32 pm

RIS_BG je napisao/la:Ja sam za vreme gradjanskog rata u Jugoslaviji,bio u kuci u Beogradu.
Uctivo sam odbio vojni poziv,izjasnio se kao Srbin hriscanin koji je protiv svakog ratovanja u ime bilo cega.
Sto se tice mog vidjenja rata,ono je jednostavno.
Rat je poceo nasilnim otcepljenjem Slovenije,Hrvatske i dela BiH.Poceo je kidnapovanjem i klanjem srpskih civila po svim mestima gde su Srbi bili u manjini,pa tako da nije ni cudo sto su se samoorganizovali u Republici Srpskoj i Rpublici Srpskoj krajini svojim vekovnom postojbinom.
Po naredbi Ronalda Regana,morala se unistiti Jugoslavija,i to veoma jednostavno,ubacivanjem ustasa ,cetnika i balija i izazivanje gradjsanskog rata.
Sada ustase na srpskim kostima i kucama divljaju slaveci oluju.
GENOCID nad Srbima,sto Bog nikad nece oprostiti ustasama njihove zlocine.
MOgu da im se izvine i Vucic i Dacic i Seselj i Boris Tadic i svi Srbi u Srbiji,ali Bog nece nikada oprostiti ustaska klanja i zverstva srpskih civila na srpskoj zemlji u Republici Srpskoj Krajini,i to tri piya u zadnjih 100 godina.
Ako ustase vec proslavljaju oluju ,mogli bi to raditi u Zagrebu a ne na porusenim srpskim kucama i grobovima poklanih Srba,Taj zlocin Bog im nikada nece oprostiti.
u početku teksta izgledao si kao jedan normalan srbin, ali si u nastavku uspio pokazati da to ne postoji ili je jako rijetko...
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by valentino sub kol 17, 2013 5:38 pm

Nisu svi normalni isključivo na forumima, ni srbi ni hrvati.

valentino
Trajno baniran/a

Registriran/a : 30.05.2013
Broj postova : 1606
Reputacija Reputacija : 261
Godina imam : 14
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by Melgirl sub kol 17, 2013 6:09 pm

Ne mogu još vjerovat koliko je budalaština nadrobio ovaj Ris iz Beograda. To je njihovo viđenje događanja u Hrvatskoj, Sloveniji i BiH. Kosovo? Šta je dole bilo? I oni su otimali "svetu srpsku zemlju"? Pa šta je to onda u vama srbima kad svi bježe od vas? I Hrvati, i Slovenci, Bošnjaci, Albanci, Crnogorci, evo čitam da žele i Vojvođani. Svi oni neki iredentisti, samo vi srbi nedužna nejaka goloruka čeljad?

Ja sam nešto prije samog rata rođena u Antwerpenu otkuda mi je i tata. On je bio legionar i s još nekolicinom suboraca dobio je častan otpust iz Legije i došli su u rat u Hrvatsku. Nakon završetka rata, u studenom 1995. sam s mamom i mlađom sestrom koja se rodila u međuvremenu, došla najprije u Zagreb a onda smo preselili u Split. I sad se često muvam na relaciji Split-Antwerpen.
Melgirl
Melgirl
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 26.04.2012
Broj postova : 270
Reputacija Reputacija : 79
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by valentino sub kol 17, 2013 6:32 pm

A tko misliš da su "vojvođani"? Tunižani?

valentino
Trajno baniran/a

Registriran/a : 30.05.2013
Broj postova : 1606
Reputacija Reputacija : 261
Godina imam : 14
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by Melgirl sub kol 17, 2013 7:51 pm

to je sad najmanje važno, važno je da se nesrpski dio građana želi odvojiti od njih. Koliko je meni poznato, u Vojvodini nema čega nema, mislim na narodnosti.
Melgirl
Melgirl
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 26.04.2012
Broj postova : 270
Reputacija Reputacija : 79
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by valentino sub kol 17, 2013 8:26 pm

To je najvažnije od svega, jer 65% stanovništva Vojvodine su Srbi i tu je kraj snovima o otcijepljenju. Nek nesrpski dio građana cijepa negdje drugo.

valentino
Trajno baniran/a

Registriran/a : 30.05.2013
Broj postova : 1606
Reputacija Reputacija : 261
Godina imam : 14
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by nikolina uto kol 20, 2013 11:57 am

Prvo u Gradište,pa u Sloveniju,pa u Stubičke toplice i konačno kući...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata? - Page 4 Empty Re: Gdje ste bili za vrijeme domovinskog rata?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.