Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

+15
FALKON 2
rider331
eva kant
Gabriel
histrion
fosforica
igor malteze
tanuki
damfisk
Žužika
zbracun
Mihovil
Neu
Teo
Dr. Hannibal Lecter
19 posters

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by histrion pon ruj 15, 2014 11:27 am

FALKON 2 je napisao/la:
... ako on kao agnostik tvrdi da je nemoguće spoznati dali postoji ili ne (znači da neveruje u postojanje boga) , šta on radi na misi na koju idu vjernici koji vjeruju?

Na to ti je pitanje odgovorila Eva.
eva kant je napisao/la:za agnostika vjerojatnost da bog postoji jednaka je vjerojatnosti da on ne postoji.

Tvoja logika da agnostik ne vjeruje u postojanje boga je u potpunosti pogrešna.

Logika agnostika je: možda postoji, a možda ne postoji.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by eva kant pon ruj 15, 2014 11:34 am

a ja mislim da smo rekli istu stvar drugim riječima..i da je logika ista. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by histrion pon ruj 15, 2014 11:42 am

eva kant je napisao/la:a ja mislim da smo rekli istu stvar drugim riječima..i da je logika ista. Very Happy

Ne razumijem.
Želiš li mi reći da ako netko kaže da je nemoguće spoznati postoji li ili ne da to znači da ne vjeruje da postoji ????
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 11:44 am

TNA (trjno načelni agnosticizam)  agnostici tvrde da ne možemo reči ništa s jedne ili s druge strane, o pitanju postojanja Boga.
Na to pitanje, po mišljenju TNA agnostika, u načelu ne može odgovoriti i oni bi strogo  govorsči, morali odbiti da budu smješteni bilo gdje na spektru vjednosti.

to što ja ne mogu znati je li vaše crveno isto kao i moje zeleno ne znači da je vjerojatnost toga 50%.

ponuđena je tvrdnja previše  besmislena da bi zaslužila atribut vrijednosti.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by eva kant pon ruj 15, 2014 11:51 am

histrion je napisao/la:

Ne razumijem.
Želiš li mi reći da ako netko kaže da je nemoguće spoznati postoji li ili ne da to znači da ne vjeruje da postoji ????

a gdje sam ja to rekla? po čemu si to zaključio?
na osnovu svog stava da je to nemoguće spoznati, za agnostika je postojanje ili nepostojanje boga 50:50..ili tvojim riječima: možda postoji, možda ne postoji.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Mihovil pon ruj 15, 2014 11:55 am

Ateizam je vjera da su ljudi nastali od majmuna.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty37 / 99937 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 12:10 pm

a gnosis je ne spoznaja i nema mjesta za kalkulaciju o 50%,
to je jednostavno filozofska disciplina koja nema veze sa izjašnjavanjem o vjeri u Boga već samo razmatranje opoimanju Boga.
stavljanje u matematičke okvire od 50 % ulazi u sferu spoznaje, pa se tako izjašnjavaju privremeno praktični agnostici, koji ne žele vulgarno reći da su ateisti, pa se u dnevnopolitičke svrhe skrivaju iza te nikom znane definicije agnostika Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 12:11 pm

Mihovil je napisao/la:Ateizam je vjera da su ljudi nastali od majmuna.
nisam još čuo za tu vjeru Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Mihovil pon ruj 15, 2014 12:12 pm

A eto svaki dan nešto nova čovjek dozna Very Happy

Poštovanje kralju nedostajao si !
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty37 / 99937 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 12:27 pm

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by eva kant pon ruj 15, 2014 1:05 pm

tanuki je napisao/la:a gnosis je ne spoznaja i nema mjesta za kalkulaciju o 50%,
to je jednostavno filozofska disciplina koja nema veze sa izjašnjavanjem o vjeri u Boga već samo razmatranje opoimanju Boga.
stavljanje u matematičke okvire od 50 % ulazi u sferu spoznaje, pa se tako izjašnjavaju privremeno praktični agnostici, koji ne žele vulgarno reći da su ateisti, pa se u dnevnopolitičke svrhe skrivaju iza te nikom znane definicije agnostika Wink

agnosticizam nije filozofska disciplina, nego filozofski pogled ili mišljenje kojim se izjašnjava vlastiti stav o postojanju/nepostojanju boga, a to što tebi takav stav nije prihvatljiv je neka druga priča.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by damfisk pon ruj 15, 2014 1:14 pm

Mihovil je napisao/la:Ateizam je vjera da su ljudi nastali od majmuna.

Ne, to.je darvinizam.

Ateizam je uvjerenje da se vjerski fanatici ne razlikuju od majmuna.



FALKON 2 je napisao/la:Damsfik opet sereš

ali šta očekivati od školovanog muljatora koji ima za cilj izvrtati sve moguće i nemoguće.

Kao pravi član HDZ-a, kad si uhvaćen u laži i neznanju (a to je uvijek), optužuješ druge.

Doduše, ništa drugo ne može se očekivat od ustašoidnog šovinističkog desničara. Ništa osim optuživanja i kmečanja o izvrtanju.

FALKON 2 je napisao/la:histrion i onda se vraćamo mojem postu, ako on kao agnostik tvrdi da je nemoguće spoznati dali postoji ili ne (znači da neveruje u postojanje boga) ,

Ne, to ne znači da ne vjeruje u postojanje boga. Nemogućnost spoznaje nije isto što i nevjerovanje.
Razlika između ta dva pojma jasna je svakom tko je završio osnovnu školu.

A to automatski eliminira članove HDZ-a.

FALKON 2 je napisao/la:

šta on radi na misi na koju idu vjernici koji vjeruju?

Osim ako je tu u pitanju samo kupljenje predizbornih bodova da bi se dodvorio da i vjernici glasaju za njega ... a to je toliko nisko i ljigavo da ljigavije nemože biti.č

Pristup na misu dozvoljen je svakome. I samo bi desničarski šovinistički mrzitelj zabranjivao onima drugačijeg mišljenja pristup na misu.

Ljigavo da ljigavije ne može bit. I tipično HDZ-ovski.

damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 2:00 pm

agnosticizam nije filozofska disciplina, nego filozofski pogled ili mišljenje kojim se izjašnjava vlastiti stav o postojanju/nepostojanju boga, a to što tebi takav stav nije prihvatljiv je neka druga priča. je napisao/la:

meni je stav prihvatljiv, ali to nije stav o postojanju ili ne postojanju boga već stav o nemogućnosti spoznaje istog, pa dali se to svala disciplina, metoda pogled ili mišljenje nema veze,
jedino je bitno da agnosticizam nema nikakve veze veze sa religioznim opredjeljenjem!

a sveznajućeg fiškala moram upozoriti da darvinova teorija nigdje i ni jednim slovom ne tvrdi da su ljudi nastali od majmuna (izuzetci potvrđuju pravilo a za neke bi se moglo reći i obrnuto da su od ljudi postali majmuni)
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by damfisk pon ruj 15, 2014 2:13 pm

Agnosticizam jest stav o postojanju boga, a posljedično, i o religiji. To šta ti nisi u stanju shvatit agnostički stav o bogu je isključivo tvoj problem, ali to ne mijenja činjenicu da je agnosticizam stav o postojanju boga.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Gabriel pon ruj 15, 2014 2:17 pm

histrion je napisao/la:

Ne razumijem.
Želiš li mi reći da ako netko kaže da je nemoguće spoznati postoji li ili ne da to znači da ne vjeruje da postoji ????
ne, agnostik vjeruje da bog postoji ali ne živi tu vjeru, ne održava vjerske običaje i dogme jer ostavlja mogućnost da bog ne postoji pošto je svjestan da niti jedno stajalište nije potpuno sigurno i da su oba stajališta nedokaziva.
znači jednako kao kad igraš loto u nadi i vjeri da ćeš dobiti jack pot ali znaš da je jednaka mogućnost i da ga nećeš dobiti.
damfisk je napisao/la:Agnosticizam jest stav o postojanju boga, a posljedično, i o religiji. To šta ti nisi u stanju shvatit agnostički stav o bogu je isključivo tvoj problem, ali to ne mijenja činjenicu da je agnosticizam stav o postojanju boga.
tako je.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 2:19 pm

damfisk je napisao/la:Agnosticizam jest stav o postojanju boga, a posljedično, i o religiji. To šta ti nisi u stanju shvatit agnostički stav o bogu je isključivo tvoj problem, ali to ne mijenja činjenicu da je agnosticizam stav o postojanju boga.
nije stav o postojanju Boga već stav o nemogućnosti spoznaje istog, a očito da se uplićeš sam u vlastitu mrežu jer ne razumiješ ono što predbacuješ drugima, a po tvojem pisanju vidim da se kužiš u darvinizam kao i otac joil,
bolje se drž svojih pravnih uzanca o kojima imaš barem malo pojma Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Gabriel pon ruj 15, 2014 2:22 pm

tanuki je napisao/la:
nije stav o postojanju Boga već stav o nemogućnosti spoznaje istog

u čemu je razlika?
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 2:38 pm

razlika je u tome što isticanjem da si agnostik ne govoriš o svojem uvjerenju  dali Bog postoji ili ne!
  dati odgovor na pitanje dali Bog postoji odgovorom  da si agnostik je jednako  glupo  kao da na to pitanje  odgovoriš da između zemlje i mjeseca kruži sveti čajnik.
premali je da bi se dokazao ali tvrdnja se ne može osporiti, kao što se ne može spoznati dali taj  čajnik postoji ili ne, dakle vjerovanje u sveti čajnik je kao i vjerovanje u Boga, nemoguća je spoznaja u  postojanje istog,
ali da ne bude zabune neki ljudi vjeruju u sveti čajnik:

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 2uszzwn
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by FALKON 2 pon ruj 15, 2014 2:48 pm

U ovom slučaju koji sma ja naveo jasno je šta je "logika" .. a to definitivno nije traženje ili netraženje vjere ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by zbracun pon ruj 15, 2014 2:53 pm

damfisk je napisao/la:

Ateizam je uvjerenje da se vjerski fanatici ne razlikuju od majmuna.


Izostavio si nešto iz te definicije, pa bi ljudi to mogli krivo shvatiti. Prava definicija glasi:
Ateizam je uvjerenje majmuna da se vjerski fanatici ne razlikuju od majmuna.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 3:08 pm

FALKON 2 je napisao/la:U ovom slučaju koji sma ja naveo jasno je šta je "logika" .. a to definitivno nije traženje ili netraženje vjere ...
a ti nisi shvatio što to znači agnostik.
biti agnostik ne znači i biti nevjernik, ali što se tiče Josipovića tu si potpuno u pravu  jer on je samo privremeno praktični agnostik, a bez obzira bio on vjernik ili ne obveza mu je štititi ustav RH po kojem je RH sekularna država!
da je Josipović odgovorni predsjednik iz predsjedničke zakletve bi izbacio dodatak:
TAKO MI BOG POMOGAO
koje je ubacio Tuđman uvlačeći se biračkim masama kao što to sada radi Josipović.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Gabriel pon ruj 15, 2014 3:21 pm

tanuki je napisao/la:razlika je u tome što isticanjem da si agnostik ne govoriš o svojem uvjerenju  dali Bog postoji ili ne!
  dati odgovor na pitanje dali Bog postoji odgovorom  da si agnostik je jednako  glupo  kao da na to pitanje  odgovoriš da između zemlje i mjeseca kruži sveti čajnik.
jednako glupo kao i reći da si teist ili ateist, ispravno odgovori na pitanje da li bog postoji su; Da, Ne, ili Ne znam.

nema tu ja sam agnostik, ateist, ateist će odgovorit Ne, teist Da, ja ću reći da neznam,
ako me netko pita da li sam vjernik ili nevjernik moj točan odgovor po katoličkoj definiciji bi bio Heretik,
vjerujem da postoji ali ne vjerujem u dogme i ostale stvari koje promovira crkva, ne vjerujem u tu crkvu i ne vjerujem da je taj bog, ako postoji, pun ljubavi i milosrđa.
znači vjerujem da on postoji ali to svoje uvjerenje ne želim nametati drugima jer neznam da li sam u pravu.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by eva kant pon ruj 15, 2014 3:27 pm

tanuki je napisao/la:
nije stav o postojanju Boga već stav o nemogućnosti spoznaje istog
stav agnostika je da bog možda postoji, a možda ne postoji, a proizlazi iz svjesnosti da je takvo što nemoguće spoznati.
vjernici vjeruju u postojanje boga, ateisti ne vjeruju.
isto kao i agnostici, ni vjernici, ni ateisti nemaju tu spoznaju, pa se može smatrati da je agnostički stav ustvari najkorektniji.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 3:43 pm

Tu si apsolutno u pravu,
rubrika vjeroispovjed u popisu stanovništvabi trebala ostati prazna ako si ateist u bilo kojem obliku, odnosno ako nisi vjernik po obrascu neke crkve!
Pojam ateista jest pojam u nevjerovanje u osobnog Boga sa velikim slovom.
mislim da si ti panteist, odnosno osoba koja boga smatra kao sinonimm za Prirodu, za Svemir ili za zakonitost koja upravlja djelovanjem svemira!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by tanuki pon ruj 15, 2014 3:51 pm

stav agnostika je da bog možda postoji, a možda ne postoji, a proizlazi iz svjesnosti da je takvo što nemoguće spoznati. vjernici vjeruju u postojanje boga, ateisti ne vjeruju. isto kao i agnostici, ni vjernici, ni ateisti nemaju tu spoznaju, pa se može smatrati da je agnostički stav ustvari najkorektniji. je napisao/la:

agnosticizam zapravo nije vjerovanje, nego metoda, bit koje leži u strogoj primjeni jednog jedinog načela... u pozitivnom smislu to se načelo može izraziti ovako:
u stvarima uma slijedi svoj razbor koliko te daleko on hoće odvesti, bez obzira na bilo kakvu drugu okolnost.

u negativnom smislu:
u stvarima uma, ne uobražavaj sebi da su sigurni zaključci koji nisu dokazani ili se ne mogu dokazati.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera - Page 2 Empty Re: Mislite li da je ateizam čvrsto znanje ili čvrsta vjera

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.