Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

+19
zbracun
blue dolphin
evitaa
fosforica
Dawor
scorpio57
eva kant
m
tanuki
Ly
Turrican
Amyicha
Teo
Mass
Hell
pustinja
Stevo Largo
Prop
Neu
23 posters

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Turrican sub vel 26, 2011 5:30 pm

Teo je napisao/la:Gdje stari zavjet govori o abrahamovom krilu di su duše na čekanju ajd mi citiraj taj dio teksta
ah da, to zapravo piše u novom zavjetu (Luka 16:22 ako sam dobro progooglao) taj dio (priča) se referencira na izvorne židovske spise (čitao u nekoj enciklopediji). U svakom slučaju u Bibliji je, i spominje se.

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty55 / 99955 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Teo sub vel 26, 2011 6:07 pm

Turrican je napisao/la:
Teo je napisao/la:Gdje stari zavjet govori o abrahamovom krilu di su duše na čekanju ajd mi citiraj taj dio teksta
ah da, to zapravo piše u novom zavjetu (Luka 16:22 ako sam dobro progooglao) taj dio (priča) se referencira na izvorne židovske spise (čitao u nekoj enciklopediji). U svakom slučaju u Bibliji je, i spominje se.
Točno ta usporedba je zapravo iz židovskih spisa kojom se Isus poslužio kako bi ukazao na Mojsija (Toru) i spise koji svjedoče o njemu piše u nastavku u evanđelju po Luki 16. poglavlje, tom pričom nikako ne govori se o zagrobnom životu.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Ly sub vel 26, 2011 8:04 pm

Hell je napisao/la:
1. jel itko doživio takvo što?

Iskustva bliska smrti?



Hell je napisao/la:2. jeli itko ikada stupio kontakt sa tim mjestima?

Imaš masu "ukletih" kuća npr., onih u kojima se pojave ne mogu objasniti "realnim" uzrocima.


Hell je napisao/la:3. fizika pa i znanost do smatraju nemogućim i nerealnim!

To je njihov stav, a stav ne dokazuje ništa. Znanost nije uspjela dokazati da paranormalne pojave ne postoje.




Hell je napisao/la:4.izmislili su to religijski vođe, ne svakodnevni građani, ili znanstvenici

Ljudi su vjerovali u to davno prije religijskih vođa, nastanka civilizacije, davno prije nastanka poljoprivrede, znači dok su još bili lovci i sakupljači koji nisu imali svećenićku hijerarhiju, svete knjige i ostalo. Čak su i neandertalci vjerovali u zagrobni život. Znači, to vjerovanje je starije od naše vrste i svega što poznajemo.



napokon dobre vijesti : http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/113720/Papa-Benedikt-XVI-optuzen-za-zlocine-protiv-covjecnosti.html[/quote]
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty61 / 99961 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki sub vel 26, 2011 8:27 pm

kao prvo ni jedan ateist se ne opterećuje s tim, jer ateistu je nepojmljivo zamisliti dušu bez tijela, nemoguće mu je poimiti ni raj ni pakao-
ali očito da vijernici imaju bogatiju maštu i normalno je pitanje vjernika je: da li ateisti idu u raj i pakao?
ali ne razumijem zašto ih to muči u sadašnjem životu-
ako doista vjeruju, onda moraju znati da će jednog dana znati!
ili možda sumnjaju da su ateisti možda ipak u pravu, pa ih zbog toga i toliko mrze Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Hell sub vel 26, 2011 8:49 pm

Ly je napisao/la:
Hell je napisao/la:
1. jel itko doživio takvo što?

Iskustva bliska smrti?



Hell je napisao/la:2. jeli itko ikada stupio kontakt sa tim mjestima?

Imaš masu "ukletih" kuća npr., onih u kojima se pojave ne mogu objasniti "realnim" uzrocima.


Hell je napisao/la:3. fizika pa i znanost do smatraju nemogućim i nerealnim!

To je njihov stav, a stav ne dokazuje ništa. Znanost nije uspjela dokazati da paranormalne pojave ne postoje.




Hell je napisao/la:4.izmislili su to religijski vođe, ne svakodnevni građani, ili znanstvenici

Ljudi su vjerovali u to davno prije religijskih vođa, nastanka civilizacije, davno prije nastanka poljoprivrede, znači dok su još bili lovci i sakupljači koji nisu imali svećenićku hijerarhiju, svete knjige i ostalo. Čak su i neandertalci vjerovali u zagrobni život. Znači, to vjerovanje je starije od naše vrste i svega što poznajemo.



napokon dobre vijesti : http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/113720/Papa-Benedikt-XVI-optuzen-za-zlocine-protiv-covjecnosti.html
[/quote]

..pa iskustva bliska smrti se nemogu uzimati jer je sigurno ili san ili halucinacija...
...u vezi ukletih kuća...pa da su stvarno duhovi u njima onda bi se slalo ljude tamo da se uvjere..a ne prikazivati samo na kvazi dokumentarcima sa pseudo-metodologijom...
..pa neandertalci su se bojali svega što ne razumiju, tipa.grom, nisu ga razumjeli, pa su mu dodali svojstva osobe, zatim boga...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty497 / 999497 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Neu sub vel 26, 2011 9:59 pm

tanuki je napisao/la:kao prvo ni jedan ateist se ne opterećuje s tim, jer ateistu je nepojmljivo zamisliti dušu bez tijela, nemoguće mu je poimiti ni raj ni pakao-

kako si ti onda otvorio temu jel raj prevara za kraj kes
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Ly ned vel 27, 2011 12:45 am

Hell je napisao/la:

..pa iskustva bliska smrti se nemogu uzimati jer je sigurno ili san ili halucinacija...

San nikako, a za halucinaciju ne znam. Za predsmrtna iskustva imaš dva objašnjenja.



Hell je napisao/la:...u vezi ukletih kuća...pa da su stvarno duhovi u njima onda bi se slalo ljude tamo da se uvjere..a ne prikazivati samo na kvazi dokumentarcima sa pseudo-metodologijom...

Pojave prikazane u dokumentarcima se ne mogu znanstveno objasniti, ali pošto su prisutne ne mogu se ni osporiti. Ljude se šalje tamo da se uvjere...i uvjere se. Neka znanstvenici dokažu da su svi ti izvještaju lažni i neka objasne one koji nisu fejk (a ima i fejkova).



Hell je napisao/la:..pa neandertalci su se bojali svega što ne razumiju, tipa.grom, nisu ga razumjeli, pa su mu dodali svojstva osobe, zatim boga...

Ne. To je tipično za našu vrstu, a ne za neandertalce. Što se mene tiče, grom i prirodne pojave općenito više zaslužuju štovanje nego nekakve nevidljive osobe koje zaviruju u tuđe gaće. Ali to sad nije bitno. Bit je u tome da su neandertalci vjerovali u zagrobni život čime dolazimo do zaključka da vjerski vođe nisu ti koji su izmislili priču o zagrobnom životu. Nego su obični ljudi sami došli do zaključka da nešto mora postojati. Meni ne treba nikakav pop da shvatim da postoji nešto veće od mene same. Bilo bi arogantno kad bih vjerovala da je moja vrsta na vrhu evolucije.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty61 / 99961 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by m pon vel 28, 2011 8:11 am

Neu je napisao/la:
tanuki je napisao/la:kao prvo ni jedan ateist se ne opterećuje s tim, jer ateistu je nepojmljivo zamisliti dušu bez tijela, nemoguće mu je poimiti ni raj ni pakao-

kako si ti onda otvorio temu jel raj prevara za kraj kes

eh da samo tu , koliko ih je otvorio a eto ne opterečuje se , ne zanima ga ........

Laughing Laughing Laughing Laughing
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki pon vel 28, 2011 8:48 am

pa čuj marko-
ja sam radoznalac-
pokušavam shvatiti zašto ljudi vjeruju-
proniknuti u taj paradoks da je crkva vodeća institucija u društvu, a bazira se na ideji koji nitko ne može razumijeti-
apsolutno me zanima kako vijernik zamišlja raj-

pa kad čujem nebuloze poput:
vjećito blaženstvo, mir-
normalno je da pitam kako, gdje, zašto-
nema tijela nema ni sranja ni wc-a u raju
nema jela ni uživanja u tome , nema seksa, nema straha, tuge, boli isto tako ni sreće, ljubavi...

dakle nisam ni cinićan ni ironićan-
jednostavno me zanimaju uzroci vjerovanja isto kao i uzroci mog nevjerovanja-
ili bi možda trebali staviti betonski zid između vijernika i nevjernika da nemaju nikakve interakcije-
to bi rado prihvatio-
jer u ljudskom društvu ipak vjernici više pokušavaju utjecati na nevjernike-
ok neću spominjati kršćane- jer vlastito govno ne smrdi toliko-
spomenut ću muslimane i svima će vam biti kristalno jasno o čemu govorim
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by m pon vel 28, 2011 9:00 am

nisi ti radoznalac ti si nekaj drugo ................
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki pon vel 28, 2011 9:38 am

slobodno napiši marko,
nemoj biti pizda Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by eva kant uto oľu 01, 2011 3:19 pm

mene samo zanima u kojem krugu pakla ću ja biti, da se znam malo pripremiti. devil
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Gost uto oľu 01, 2011 3:40 pm

u desetom Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by eva kant uto oľu 01, 2011 3:45 pm

pa da, tamo idu odlikaši. kao
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki sri oľu 02, 2011 9:59 am

eva a da se mi nađemo u RL-
a poslije smrti idi kam hoćeš
kako ide ona pjesma-?
dobre djevojke u raj idu sve- loše djevojke idu kud god zažele Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by pustinja sri oľu 02, 2011 11:13 am

Pod jednom drugom temom sam pisao a možda je trebalo ovdje, dakle ako imaš 100 kuna prije smrti i pozoveš popa on te odriješi svih grijeha (to naravno platiš), i umireš čist i ideš u raj.
Prosto ko pasulj. kao
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki sri oľu 02, 2011 11:46 am

pustinja je napisao/la:Pod jednom drugom temom sam pisao a možda je trebalo ovdje, dakle ako imaš 100 kuna prije smrti i pozoveš popa on te odriješi svih grijeha (to naravno platiš), i umireš čist i ideš u raj.
Prosto ko pasulj. kao
a ebi ga pustinjo!
ja ednostavno ne kužim!
ali za one koji su slušali buldožere:
Idem u raj jer pojeo sam pola kile majke jednoga bika Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by m sri oľu 02, 2011 12:08 pm

tanuki je napisao/la:eva a da se mi nađemo u RL-
a poslije smrti idi kam hoćeš
kako ide ona pjesma-?
dobre djevojke u raj idu sve- loše djevojke idu kud god zažele Laughing

Wink


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by tanuki sri oľu 02, 2011 12:28 pm

ma jesam ja ateist-
ali za svaki slućaj bezecirao sam si jedan apartmančić u raju!
!
preferiram nekakvo skijalište u raju- i onda ću beskonaćno skijati niz nekavu padinu u raju - osječati blaženstvo
jbga mislim da sam to zaslužio i da će me bog nagraditi Laughing bzvz je da mojim klincima ostane moje matrijalno- ko ih jebe nek stvaraju svoje-
ja ću ovo svoje kpitalizirati za ulaznicu u raj Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Neu sub oľu 05, 2011 10:09 am

nema za tebe apartmana u raju, ti ideš u pakao jer nisi vjerovao u boga Very Happy

Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by scorpio57 sub oľu 05, 2011 5:46 pm

svakom po zasluzi kavica
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty65 / 99965 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Dawor sub oľu 05, 2011 9:23 pm

Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by fosforica ned oľu 06, 2011 10:24 am

lako za nevjernike...jer ako i postoji bog...ateizam je za njega zasigurno manja uvreda od religije...
veći je problem kamo će katolici...budući da ne poštuju biblijske zakone...već slijepo slijede svoje pastire.
uh...bit će plač i škrgut zuba u vječnom ČistoLjubavnom ognju...brrr...
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty21 / 99921 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Neu ned oľu 06, 2011 11:07 am

bibliju nije pisao sam bog, već ljudi. zašto bi ljudi naprosto vjerovali i pridržavali se napisanog?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by pustinja ned oľu 06, 2011 11:19 am

Zato jer u suprotnom nitko ne zna što to bog uopće želi, ljudi su napisali bibliju, ljudi su napisali kuran, ljudi su napisali baghva-nešto , a nitko ne zna što to bog želi. Pa kad se ne bi pridržavali toga što su sami izmislili i te riječi stavili u božija usta onda bi se religija i crkva kao institucija raspale.
Daklje rijeći čovjeka, koji je nešto napisao a kasnije na saboru car konstantin zajedno sa svečenicima odlučio a je to riječ božija su u biti nametnute rijeći.
Pa kad oni koji se toga pridržavaju žive po tim zakoni kad dođu pred boga i on ih zapita jel si živio po mojim zakonima a oni svi u glas jesam, a sad mi reci tko ti ih je prenio, biblija svi u glas, ali, kaže bog, bibiliju je napisao čovjek zbog zarade a ne ja. Pa da vidiš tarapane u paklu a ateisti svi u raju jer se nisu pridržavali ljudske rijeći kojom se kompromitirao bog.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Idu li ateisti u raj ili u pakao ili? - Page 3 Empty Re: Idu li ateisti u raj ili u pakao ili?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.