Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

+18
Jørgen
Chulpan
zbracun
nikolina
Jakovina
Prop
tanuki
scorpio57
evitaa
THUNDER_DINIX
House
Neu
x_wayfarer_x
Iron Man
Mass
bokaso1
Hate
22 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by x_wayfarer_x ned stu 14, 2010 4:50 pm

evo da spomenemo, što se mene tiče, jednog velikog redatelja - Sam Peckinpah (The wild bunch, Pat Garrett & Billy the Kid, Straw dogs...)

i jednog glumca - Peter Sellers. ne treba ga mislim puno predstavljati. svi su vjerojatno čuli ili gledali Pink Panther filmove. ili Dr. Strangelove or: How I learned to stop worrying and love the bomb. meni jedan jako drag film. a za izvedbu u Being there naklon do poda.
x_wayfarer_x
x_wayfarer_x
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 09.11.2010
Broj postova : 14
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate uto stu 16, 2010 2:15 pm

^^ plusić +
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu uto stu 16, 2010 6:22 pm

Preminuo legendarni filmski producent Dino De Laurentiis
Jedan je od posljednjih 'cigarskih' filmskih mogula' koji je završio svoju karijeru u trajanju od 7 desetljeća
Poznati, legendarni talijanski filmski producent Dino De Laurentiis preminuo je u četvrtak (11.11.) ujutro, u svojoj 91. godini.Napuštajući našu dimenziju, De Laurentiis je završio svoju karijeru,koja je trajala čak 7 desetljeća. De Laurentiis, jedan je odposljednjih 'cigarskih filmskih mogula' - raznovrstan, ćelav isvojeglav. Vjerojatno je svaka osoba na ovome svijetu jednom, ako ne iviše puta, u životu vidjela natpis "Dino De Laurentiis presents" napočetku nekog filma. Pritom, ne znajući kako se radi o osobi, koja izasebe ima preko 200 produciranih filmova, u koje se uključuju poznatiradovi od talijanskih majstora Frederica Fellinija i RobertaRossellinija, do velikih hollywoodskih klasika.In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Dino

- Moj djed je bio prava inspiracija. Bio je najveći uzor u mom životu ikonstantan izvor mudrosti i dobrih savjeta. Nedostajat će mi - izjavilaje njegova unuka Giada De Laurentiis.

Mnogi filmovi De Laurentiisa bili su velike produkcije. Neki su bilizaista veliki spektakli, poput remakea "King Konga" iz 1976. godine tefilm "Conan the Barbarian" iz 1982. koji je proslavio i ArnoldaSchwarzeneggera.In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Dino-2Kroz svoju karijeru, koja je trajala 70 godina, imao je mnoštvo vrlopopularnih, danas kultnih filmova, poput - "Serpico", "Three Days ofthe Condor", "U-571" te David Lynchev "Blue Velvet".

- Kada sam otišao iz Italije za Ameriku, krenuo sam od nule kako bihpokrenuo neki novi život - izjavio je De Laurentiis za People magazin1976. godine.- Svi su htjeli da se vratim s brdom novaca u Italiju. Nisamzvijezda poput Roberta Redforda kojeg se mora prepoznati kada hoda pocesti. Koliko god potrošio na zemlju gdje živim, imam samo jednog šefa,a to je moja publika - nadodao je za People magazin. - Odrastao je prodajući tjesteninu -
Producent je inače rođen u gradiću pored Napulja u Italiji, 8.kolovoza 1919. godine. Zanimljivo je spomenuti kako je odrastaoprodajući tjesteninu koju je radio njegov otac.Velikan je za života imao priliku raditi i na nekim odnajpopularnijih talijanskih filmova koji su se pojavili kao artističkasila nakon Drugog svjetskog rada. Tako je u kolaboraciji s FredericomFellinijem, De Laurentiis producirao film "La Strada" s Anthony Quinnomkoji je dobio i Oscara 1957. godine za svoju ulogu. Nakon što jezajedno s poslovnim partnerom Carlom Pontijem producirao nekolikotalijanskih filmova, krenuo je sam u svijet filma te je odlučiosagraditi vlastiti filmski studio tokom 60ih godina. Njegov projekt jeu to vrijeme doživio financijski kolaps.De Laurentiis se u 70-ima preselio u SAD te počeo produciratifilmove iz svog studija u Južnoj Carolini. Teme u njegovim filmova bilesu svakojake i raznovrsne, tako da ga je žanrovski jako teško opisatikao producenta.In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Dino-4Od popularnijih naslova, producirao je "The Serpent's Egg" IngmaraBergmana, SF spektakl "Flash Gordon", "Hannibal" s Anyhony Hopkinsom,"Breakdown" s Kurt Russelom, horor filmove "Silver Bullet" s CoreyHaimom, "Halloween 2" te "Evil Dead: Army of Darkness".De Laurentiis je pokazao i svoje zanimanje za produciranjeadaptacija popularnih knjiga poput klasika "The Bible: In theBeginning" "Barabbas" i "Dune" Davida Lyncha. Da, popis filmova senastavlja i čak za nekog tko nije filmski fanatik i ne prati detaljepoput tko je producirao koji film - ovakav filmski opus zvuči zaistavrlo slikovito.

De Laurentiis je iza sebe ostavio unuku Giade, a nadživila ga jenjegova druga supruga, producentica Martha Schumacher te njihove dvijekćeri. S talijanskom glumicom Silvanom Mangano, koja je preminula 1989.godine, imao je još četvero djece.
L.M./MojTV
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by bokaso1 uto stu 16, 2010 6:31 pm

Tasko Nacic (1934–1993) legenda nasih komedija..... Poznat po ulogama u filmovima Davitelj protiv davitelj , Radovan 3, Ko to tamo peva.......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty120 / 999120 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate uto stu 16, 2010 6:33 pm

^^ Neu pogledaju moj prvi post Very Happy Laughing
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate pon stu 29, 2010 2:59 pm

ZVIJEZDA "GOLOG PIŠTOLJA"

Umro Leslie Nielsen

Objavljeno: 29.11.2010 | 08:00
Zadnja izmjena: 29.11.2010 | 12:59

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 221647
Ocjena: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 StarIn Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 StarIn Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 StarIn Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Star

Američki filmski i televizijski glumac Leslie Nielsen, najpoznatiji po ulogama u komedijama "Ima li pilota u avionu" i "Goli pištolj", umro je u nedjelju u dobi od 84 godine.

Nielsen je umro u svom domu kraj Fort Lauderdalea, na Floridi, od posljedica komplikacija upale pluća, potvrdio je njegov agent za časopis People, u online izdanju.

Glumac je bio hospitaliziran gotovo dva tjedna, a umro je okružen svojom "lijepom ženom i prijateljima", navodi se u izvješću.

"U zadnjih 48 sati, infekcija je postala prejaka. On je samo je zaspao i umro", izjavio je njegov nećak Doug Nielsen.

Rodom Kanađanin, Nielsen je počeo karijeru na televiziji 1950-ih, a kasnije je imao uspjeha u TV serijama kao što su "Bonanza" i filmovima kao što je "Posejdonova avantura" iz 1972. (Hina)




In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Rip
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu pon stu 29, 2010 3:01 pm

šteta, baš je bio lud.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate pon stu 29, 2010 3:02 pm

^^ o da - totalno In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 262193
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu pon stu 29, 2010 3:04 pm

idem si stavit štrik oko vrata sad od muke In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 262193
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate pon stu 29, 2010 3:09 pm

Ajme - jel to sarkazam? In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 202585

Današnje vrijeme: ode jedan dobar glumac, a u istom danu dođu 3 nova
šrota od glumaca.... ah ah ah
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu pon stu 29, 2010 3:11 pm

fkt sam ozbiljna. Sad
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by House pon stu 29, 2010 3:13 pm

R.I.P super filmove je imao.

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty390 / 999390 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate pon stu 29, 2010 3:14 pm

@ Neu

Onda Burtonu želim duuuuuuuuuuuuuuuug život.... In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 91798
Jer ja bi se skomirala da Nolan khm khm.... e sad treba pregrist jezik. In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 91798
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by bokaso1 pon stu 29, 2010 3:20 pm

Stvarno mi zao za Lesli Nilsona...... Bas sam voleo tog glumca....... (naravno ne mislom da se vesam, lepe godine doziveo i za sobom ostavio grandiozno delo....... Nek mu je laka......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty120 / 999120 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu pon stu 29, 2010 3:21 pm

a bio je legenda, šaljivđija Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by THUNDER_DINIX pon stu 29, 2010 3:23 pm

Leslie car
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty889 / 999889 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate pon stu 29, 2010 9:17 pm

^^ itakekav car je bio...
pa koliko je ljudi samo odraslo uz njegove filmove In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 849697
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate uto stu 30, 2010 11:52 am

Koji kuratz se dešava ovih danaaaaaaaaaaaaaaaaaa??????? :S: :S: :S: :S:


Umro Irvin Kershner.... :S: :S: :S:

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 IrvinKershner


AMERIČKI glumac i redatelj Irvin Kershner preminuo je u 88. godini od posljedica bolesti s kojom se borio godinama. Proslavio se filmovima poput "Ratovi zvijezda", "Nikad ne reci nikad" i "Robocop 2". "Profesor filma" preminuo je istog dana kad i legendarni glumac Leslie Nielsen.

index.hr
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Irvkershner

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Irvin-Kershner

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Kershkisshh0

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Rip
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Hate uto stu 30, 2010 11:55 am

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Monicelli_mario

Mario Monicelli bacio se s petog kata bolnice San Giovanni u Rimu. Doživio je čak 95 godina, a motiv samoubojstva nije poznat. Samoubojstvo je potvrdilo osoblje bolnice. U bolnici je ležao na odjelu urologije. Tijekom života Monicelli je napisao scenarije za 802 filmova među kojima su najpoznatiji 'La Grande Guerra' za koji je dobio i nominaciju za Oscara, 'Amici miei 'Un borghese piccolo piccolo' i brojni drugi.

24sata.hr


In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Rip
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu sub sij 08, 2011 10:56 am

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 De2cde78-7b47-439d-81c3-7b5c4db5becd

Preminuo poznati glumac Pete Postlethwaite u 64. godini

Zvijezda hollywoodskih filmova 'Jurassic Park', 'The Usual Suspects', 'Alien 3', 'Inception' preminuo je od raka

Pete Postlethwaite, zvijezda hollywoodskih blockbustera poput "Jurassic Parka", "The Usual Suspects", "Alien 3", "Inception" te nedavno hvaljenog filma "The Town", preminuo je u 64. godini života tokom liječenja od raka. Vječiti pušač cigareta, Postlethwaite je godinama živio u okolici bolnice u kojoj je liječen, sa svojom ženom Jackie, s kojom ima i dvoje djece, sina Williama Johna te kćer Lilly Kathleen.

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Pete_kobayashi
Davne 1990. godine, Postlethwaiteu je dijagnosticiran rak testisa te mu je prilikom liječenja odstranjen jedan testis. Mediji pišu kako je Postlethwaite preminuo u mirnom okruženju u bolnici u Shropshireu nakon podulje borbe s rakom.
Prošle godine utjelovio je i bogataša na smrtnoj postelji, Mauricea Fischera u blockbusteru "Inception" te bitnu ulogu gangstera koji se predstavlja kao cvjećar Fergie Colm u kriminalističkoj drami "The Town" redatelja Bena Afflecka. Njegov posljednji film u kojem je nastupao je "Killing Bono", a premijerno će se prikazati u travnju ove godine. Postlethwaite se liječio u Royal Shrewsbury bolnici te je nedavno izjavio medijima kako je oduševljen doktorima i osobljem u bolnici.

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Pete_town
- Predivni su i stvarno sam im jako zahvalan. Ne mogu im se zahvalitidovoljno za sve što su napravili za mene - kazao je Postlethwaite.U karijeri koja se protezala od učitelja glume do sazrijevanja kao traženog i nagrađivanog glumca u svijetu filma, Postlethwaite je karijeru započeo u liverpoolskom "Everyman" kazalištu gdje je glumio s
poznatim kolegama Bill Nighyem i Jonathan Pryceom. Prelaskom na film, osvojio je između ostalog prvu nominaciju za Oscara za ulogu u filmu "Inthe Name of the Father" 1993. godine, u kojem je glumio uz Daniel Day Lewisa. Nakon toga je zaplijenio svjetsku pažnju i kultnu slavu utjelovivši lik misterioznog odvjetnika Kobayashia u filmu "The Usual
Suspects".

Ubrzo nakon inicijalnog ulaska u Hollywood, nove uloge su se nizale sameod sebe. Jednom prilikom Steven Spielberg je izjavio kako je Postlethwaite najbolji glumac na svijetu, nakon što su surađivali zajedno na filmu "The Lost World", na što je skromni Postlethwaite sarkastično izjavio: "Siguran sam da je Spielberg zapravo mislio kako Ja mislim da sam najbolji glumac na svijetu."

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Pete_protest
Posljednjih godina Postlethwaite je postao poznat po svom političkom aktivizmu, kao glumac koji se borio za ljudska prava. Bio je lice u filmu o klimatskim promjenama "The Age of Stupid", a na londonsku premijeru došao je biciklom. Svoj dom je pretvorio u ekološki osviješteni uzor, instalirajući zračne turbine i sl. ekološki prihvatljive uređaje. Protestirao je protiv rata u Iraku te je bio jedanod predstavnika kampanje "Make Poverty History".

Kao karakterni glumac čudnog, ali fascinantnog izgleda s košćatim obrazima, utjelovio je mnoge likove na filmu od kojih svaki ima svoju određenu emociju i pristup. Živio je do kraja mirnim životom, izbjegavao medijsko svijetlo te je preminuo u Engleskoj.


L.M./MojTV
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu čet sij 13, 2011 9:55 am

U 82. godini
Umro poznati redatelj Peter Yates


In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 0209007.48

Poznati britanski redatelj i producent Peter Yates, poznat po svojim filmskim uspješnicama Bullitt iz 1968. te Breaking Away iz 1979. godine, preminuo je u Londonu u 82. godini života.

Peter Yates je u svijet filmske industrije ušao 50-ih godina prošlog stoljeća kao glumac, a uskoro je svoj talent okušao
i u redateljskom umijeću te postao jedno od najpoznatijih imena svijeta.

Prvi veliki filmski uradak koji ga je proslavio bio je Bullitt iz 1968. godine. Bio je nominiran za Oscara čak četiri puta, kao najbolji redatelj i producent za Breaking Away 1979. godine te kao najbolji redatelj i producent za The Dresser 1983. godine.

Osim navedenih, režirao je Krull, Summer Holiday, One Way Pendulum, The Deep i druge.

Bio je oženjen za producenticu Virginiju Pope Yates s kojom ima troje djece.

net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu pet vel 04, 2011 2:40 pm

Umrla Maria Schneider, zvijezda kultnog ‘Posljednjeg tanga u Pariz

Kada se pojavila na svjetskoj filmskoj sceni, proglasili su je djevojkom nevinog lica, ženskog tijela i elektrizirajuće pojave. Prije četrdeset godina proslavila se u kultnom filmu “Posljednji tango u Parizu”, u kojem je glumila s Marlonom Brandom. Maria Schneider preminula je jučer, u 58. godini od raka. Iza nje nisu ostala djeca jer djece nije imala. Možda eventualno ljubavna partnerica s kojom je navodno posljednjih 30 godina provela, a koju je zvala “svojim anđelom”. No, da se radi o ženi samo je pretpostavka jer Schneider to nikada nije potvrdila. Nikada nije skrivala da je biseksualna, ali osobu koja ju je 1980. godine izvukla iz pakla droge Maria je ljubomorno skrivala...

Izvor: jutarnji.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Neu čet vel 17, 2011 10:39 am

Tužni dani za hrvatski film

Preminuo je popularni komičar Predrag Vušović, samo dan nakon smrti uglednog redatelja Miroslava Mikuljana.

Kazalište Gavella objavilo je da je danas ujutro od posljedica moždanog udara preminuo hrvatski glumac Predrag Vušović. 51-godišnji glumac je moždani udar imao u nedjelju, te je hitno smješten u zagrebačku Kliničku bolnicu Sestara Milosrdnica. Liječnici su ga odmah operirali, no poznati je glumac ostao u komi iz koje se nije uspio probuditi.

Glumačku karijeru Vušović je počeo u rodnom Dubrovniku, u kazalištu Mali Marin Držić 1970. ulogom Toma Sawyera. Nakon školovanja na zagrebačkoj Akademiji dramskih umjetnosti, vratio se u Dubrovnik i kazalište Marin Držić, a 1996. prešao je u zagrebačko kazalište Gavella.

Filmska publika pamtit će ga po komičnim ulogama u Brešanovim filmovima 'Kako je počeo rat na mom otoku', 'Maršal' i 'Nije kraj', a nedavno je glumio i u komediji '72 dana'. Od dramskih uloga treba spomenuti one u filmovima 'Nebo, sateliti', 'Metastaze' i 'Duh u močvari', a posljednji nastup bio je u filmu 'Bella Biondina'. Glumio je i u popularnim TV serijama 'Odmori se, zaslužio si' i 'Bitange i princeze'.

U Zagrebu je u 68. godini, nakon duge i teške bolesti, umro i dokumentarist, redatelj i dugogodišnji urednik Dokumentarnog programa HTV-a Miroslav Mikuljan. Rođen je 1943. u Raščanima kod Križevaca, filmsku i TV montažu diplomirao je na ADU u Zagrebu. Umjetničku karijeru započeo je 1962. u Kino klubu Zagreb, gdje je snimio veliki broj amaterskih filmova, s kojima je osvojio mnogobrojne domaće i međunarodne nagrade.

Od 1970. do 1990. režirao je mnogo TV portreta, reportaža, emisija, dokumentarnih filmova i serijala, dječjih filmova ('Zanirci dolaze', 'Nemojte me zvati Robi'), TV drama ('Doktorova noć', 'Obiteljski album'), kratkih igranih filmova ('Ponedjeljak', 'Nije daleko') te dva dugometražna igrana filma ('Hoću živjeti', 'Crveni i crni').

1989. postao je urednik u Dokumentarnom programu HTV-a, a potom i urednik tog programa, na čijem je čelu bio sedam godina. S HTV-a je otišao 2002. te se ponovno okrenuo režiji autorskih dokumentarnaca ('Čuvari mrtvih sela', 'Sam', 'Plava plaža 2'). Njegov film 'Ljudi s mliječnog puta' dobio je nagradu Oktavijan za najbolji hrvatski dokumentarac u 2010. godini te osvojio nagradu publike na prošlogodišnjem Zagreb Doxu na kojem je ove godine trebao predstaviti novi film. Posljednji ispraćaj Miroslava Mikuljana bit će u ponedjeljak, 21. veljače, u 13.50 na krematoriju na zagrebačkom Mirogoju.

Izvor: filmski.net
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by House čet vel 17, 2011 11:59 am

R.I.P Gazda

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty390 / 999390 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by evitaa čet vel 17, 2011 12:33 pm

R.I.P.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE  umjetnosti koji su nas nažalost napustili) - Page 2 Empty Re: In Memoriam (velika imena 7. FILMSKE umjetnosti koji su nas nažalost napustili)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.