Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li ste pročitali Bibliju?

+17
rider331
Žužika
Iron Man
Meggy !
THUNDER_DINIX
jozefk
pustinja
zbracun
m
Neukrotivi pastuh
Amyicha
Afrikanac
eva kant
Love
Neu
Hell
tanuki
21 posters

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Mihael12 pon ruj 29, 2014 2:34 pm

Žužika je napisao/la:

ja i jesam već napisala negdje da je nisam cijelu pročitala,neka poglavlja jesam,,,za dalje nemam vremena niti volje trenutno..

i kakve sad to ima veze? da je oboje pročitamo,nećemo je isto protumačiti
Propustila si puno toga u zivotu, ako nisi procitala Bibliju! Biblija je izvor inspiracije, ne samo za krscane, nego za sve ljude, jer je puna mudrosti, i onaj koji ju nije procitao, nije kulturan covjek. oj
Potrudi se! Kultura i spas cekaju na tebe! papa

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion pon ruj 29, 2014 5:05 pm

Ne isplati se sve čitati ... ali djelovi u kojima bog ubije više od 100 tisuća ljudi odjednom su baš poučni.
Posebno mi se svidio razlog zašto je poubijao svu prvorođenu djecu u Egiptu i kako je poštedio 32 tisuće djevica u Midianu da se izraelski vojnici imaju s kime zabavljati

Za one kojima se ne da sve čitati popis najzanimljivijih djelova (i broj ubijenih):
The Flood of Noah.........................Gen 7:23...........................20,000,000
The seventh plague.......................Ex 9:25.............................300,000
Firstborn Egyptian children..............Ex 12:29-30.......................500,000
The Midianite massacre...................Num 31:1-35......................200,000
Israelite army................................Dt 2:14-16.........................500,000
Gideon's story...............................Jg 7:22..............................120,000
David had a census........................2 Sam 24:15, 1 Chr 21:14.....200,000
Sleeping soldiers............................2 Kg 19:34, 37:36................185,000
Half million Israelite soldiers..............2 Chr 13:17-18...................500,000
Million Ethiopians............................2 Chr 14:9-14.....................1,000,000
Valiant men...................................2 Chr 28:6.........................120,000
Nicanor's army...................1 Mac 7:32-47, 2 Mac 8:24, 15:27.....147,000
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Teo pon ruj 29, 2014 5:24 pm

Ispalti se sve čitati baš zato da ti budu neke stavri jasnije koje ti nazivaš poučnima.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion pon ruj 29, 2014 5:57 pm

Teo je napisao/la:Ispalti se sve čitati baš zato da ti budu neke stavri jasnije koje ti nazivaš poučnima.

Nema knjige u kojoj je napisano zašto je potrebno poubijati pola milijuna djece i da ja to shvatim.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Teo pon ruj 29, 2014 8:04 pm

Nisam ni rekao da shvatiš ti osobno, nego da ti bude jasnije pa nebi postavljao takva pitanja za ubojstva i optuživao nekog u kog ne veruješ.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion pon ruj 29, 2014 10:40 pm

Teo je napisao/la:Nisam ni rekao da shvatiš ti osobno, nego da ti bude jasnije pa nebi postavljao takva pitanja za ubojstva i optuživao nekog u kog ne veruješ.

Kao što sam već rekao ... ne vjerujem da bog postoji ... jer ne mogu povjerovati da postoji netko tako krut, zao, osvetoljubiv, samodopadan ... netko tko ima mogućnost spriječiti svo zlo na svijetu, ali to ne učini ... netko tako zamjerljiv da 7000 godina kažnjava cijeli ljudski rod radi jedne jabuke (koju je sam podmetnuo) ...

Ja nigdje nisam tvrdio da bog ne postoji ... ja sam samo rekao da ne vjerujem da postoji.

A ako griješim ... ako bog postoji ... ako su sve priče iz Biblije istinite ... onda je taj bog nešto najzlobnije na svijetu.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Teo uto ruj 30, 2014 12:08 pm

kiša čitam ovo što si napisao vidim dosta toga nije ti jasno ili ti misliš da je jer ti si tako shvatio.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion uto ruj 30, 2014 4:47 pm

Teo je napisao/la:
... dosta toga nije ti jasno ili ti misliš da je jer ti si tako shvatio ...

Uvjeren sam da ti možeš i konkretnije.
Pojma nemam što si mi htio reći.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Teo uto ruj 30, 2014 4:56 pm

hm.. dobro da ja nisam pisao Bibliju pa da je ti čitaš
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion uto ruj 30, 2014 5:38 pm

Želiš li mi reći da sam pogrešno pročitao brojeve koliko ljudi je bog ubio?
Ili mi želiš reći da sam pogrešno shvatio da ih je on ubio?

Naveo sam ti sve njegove pokolje u kojima je ubio više od 100 tisuća ljudi. Naveo sam ti i broj citata te knjigu u kojoj je objavljen.

Mislim da ti ne razumiješ riječi kojima je bog Mojsiju objasnio zašto je poubijao svu djecu (ne zaboravimo i sve životinje): Egipćani moraju shvatiti da sam ja Bog.

Evo ti i hrvatski tekst ... Izlazak ... Exodus ... poglavlje 12:
29 U ponoći Jahve pobije sve prvorođence po zemlji egipatskoj: od prvorođenca faraonova, koji je imao sjediti na prijestolju, do prvorođenca sužnja u tamnici, a tako i sve prvine od stoke.

Bogu nije bilo dovoljno što je poubijao svu prvorođenu djecu (i životinje) ... nego je Izraelcima naredio da pokradu sve što Egipćani imaju:
35 I učiniše Izraelci kako im je Mojsije bio rekao: zatražiše od Egipćana srebrnine, i zlatnine, i odjeće.
36 Jahve je učinio te Egipćani bijahu naklonjeni narodu pa davahu. Tako su Egipćane oplijenili.


Sad mi reci što sam pogrešno shvatio?
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Teo uto ruj 30, 2014 6:17 pm

Inače ne ulazim na forumske rasparave više (odustao sam) jer juvjek se nađu pojedinci koji sve popjuvaju ili izvrijeđaju. To sam već ranije negdje naveo. Shavti ti tko kao izgovr, bježanje od onog što si me pitao ili kako već hoćeš. Ako hoćeš osbiljnu raspravu o tome mislim gje nema pljuvača i vrijeđača na tu temu dat ću ti u pm link jednog foruma pa tamo o tome raspravljaj.
Ovaj forum za religijske rasprave je za mene ad acta.
Inače hitsrione ono što sam isčitao i stekao dojam iz tvoji postova dovoljno mi govori o tebi da bi bio zanimljiva osoba na proučavaju Biblije, imao bi punio pitanja.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by histrion uto ruj 30, 2014 6:44 pm

Zar si ti stekao dojam da sam ja nekaga popljuvao ili (još gore) izvrijeđao ???

Samo su tri osobe kojima sam otvoreno rekao da su glupe ... i to ne zbog njihovog stava već zbog okretanja mojih riječi.
Poštujem stav svakoga ... pod uvijetom da i on (ona) poštuje moj.

S dvije (od spomenute tri) prekinuo sam svaku komunikaciju ... niti čitam što pišu - niti im odgovaram.

p.s. - pošalji mi www onog foruma ako nije neophodna prijava ... da pročitam što pišu pa onda se možda i prijavim.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Da li ste pročitali  Bibliju? - Page 6 Empty Re: Da li ste pročitali Bibliju?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.