Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto postoje ateisti?

+10
histrion
zbracun
Teo
Mihael12
Neu
FALKON 2
pustinja
WEYLAND-YUTANI
THUNDER_DINIX
valentino
14 posters

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by tanuki sub kol 24, 2013 4:09 pm

Mihael12 je napisao/la:Samo ignoranti ili budale mogu pisati nesto slicno, jer iole posteni povjesnicari su misljenja, da se u povjesnost Isusa Krista ne moze sumnjati.
1) Josip Flavije pise o Isusu Kristu.
2) Tacit
3) Sueton
4) Plinije Mladji
5) Mara bar Serapion
6) Thallus
7) Talmud
8) Apokrifni spisi
9)  Evandjelja
10) Paul iz Tarza
11) Prvotno krscanstvo i Apostolska Djela
12) Potvrda identiteta imena Isus kod Josipa Flavija, jer Pilat pita Zidove koga zele da im oslobodi; Isusa koji se zove Krist, ili Barabasa, buduci da Flavije spominje 12 imena Isus iz toga doba. Samo jedan je bio Isus Krist.
a svi ti istiniti podatci su iz biblije!
 a tko je taj isus (INRI) ?
nepismeni stolar koji je držao propovjedi, hodao po vodi, sa 3 (tri) ribe  nahranio tisuće ljudi, pretvarao vodu u vino, izljećio  dodirom gubave i sakate, ali pismenog traga ostavio nije,
i o djedu mrazu su pisali mnogi  i filmove snimali, ali mene uvjerili nisu da djed mraz postoji!
 eto    amerikanci pišu  da tito nije bio jugosloven,  iz  analize njegovog  govora, ali tito je  bio šegrt u Trojstvu u  mlinu Samuela Polaka nedaleko  Bjelovara,
 a isus od  kada je izašao  iz pičke  djeve marije nema pisanog traga sve do zadnjih  godina njegovog  kraja!
 krščanstvo kao pokret se razvio i prije isusa,  ribari- ratari  su  u nasade stavljali  ribicu  koja je zagnojila  plod  pa su imali prinose  bolje od drugih, a tajni znak im je bio ribica, isus  možda jest  bio nekakvo spadalo, ali  300 g nakon njegove smrti  konstantin   je uzdigao  legendu o isusu  mukama i križu!
stari zavjet  biblije  je samo  prepisani talmud, a novi  je izmišljotina konstantina  koji je krščanstvo promovirao iz političkih razloga!
 isus, ako i jest postojao, je samo običan čovijek izmanipuliran!
 nevjerojatno jest  da tvoj tijek svijesti može  prihvatiti  Boga kao  počelo koji je  stvorio  čovijeka, i  kao najviše  biće. savršeno, nepogrešivo, osporava svoje djelo  koje pokušava uništiti!
 čemu i zašto?
sodoma i gomara, spašava, neke ljude, pa ponovo   potop, da bi na  kraju  izjebo mariju  kao  bi taj polu-bog  dao poruku čovjećanstvu,
 što je sljedeće?
 što će nam sada napraviti  tvoj  razočarani  Bog,
 ponovo  poslati nekakav pomor i ostaviti izabrane  da nastave vrstu na ovome svijetiu ?
čemu i zašto?
 ti znaš  kao vjernik  što je život,
ja ne znam, za mene je to i dalje zagonetka!
 imam tisuće  pitanja na koje neću nikada dobiti odgovor!
 i da BOG nije odgovor  Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 sub kol 24, 2013 7:37 pm

[quote="tanuki"]vidi,
1) kao  prvo ideš mi na polni organ jer trpaš sve ateiste u isti koš!
ateizam nije  masovna histerija, nema  veze sa komunizmom, ateizam je samo osobni stav pojedinca u  odnosu naspram  Boga!
tvoje je  pravo  da vjeruješ u  Boga, da ga slaviš, da mu se moliš  da odjebeš i  zajebeš u edenu! što te briga za mene, što te kopa da izvlačiš razloge i u uzroke mojoj  nevjeri?


2) ja nisam  među tim sretnicima koji  mogu povjerovati u ta sranja!
zašto te toliko  boli moja  nevjera  hmm



1) Smusena, koprolalna, zatucana i primitivno obscena duso, ja te nisam pozvao da odgovaras na moje upise i da pises na mojim temama. Ako te moje teme preopterecuju, jer si nedovoljno inteligentan ili neuk, onda ih ignoriraj i tako spasi  svoj zivot od srcanog ili mozdanog infarkta. Ovako ces brzo zavrsiti u hladioniku na patologiji i za sobom ostaviti tuzne bliznje ili prijatelje ako ih imas. Izgubit ces penziju, koja bi ti omogucila povecavanje uzitka u tvom bijednom i tmurnom svakodnevlju, jer spavati pod mostom iziskuje veliki hrabrost. Izgubit ces sve ono za cim zudis ili ceznes, pa mozda i jednu zenu, ako si heteroseksualac a jos uvjek nemas iskustva kao muska "virgo intacta", hahahahahaha:faceklanjanje: , a ako ne, onda je svejedno kako ces zavrsiti, jer iza smrtnog zida, za tebe vise nema utjehe, smrt brise sve, jednom i zauvjek. Znam da je ovo deprimirajuca pozicija za tebe, ali ona je jedina opcija koja ti stoji na raspolaganju kao ateisti.

2) Ali zato ti vjerujes u iracionalne i nelogicne bedastoce, za koje normalan i iole ucen covjek ne pokazuje niti razumijevanje niti interes. I koliko mi je poznato,  ja te nikad nisam pokusao misionirati ili uzdrmati tvoju psihopatologiju, kako bih ti ukazao na tvoje zablude i stramputice, i svaki gubitak veze sa realnim zivotom, nego si se sam ukljucio u diskurs i unakazio temu svojim nakaradnim obscenostima. Vjera koju ti kao ateist nudis prelazi sve granice logike i racionalnosti. Jer vjerovati,  da sve nastaje slucajno i iz nista mogu iskljucivo oni korifeji, koji pohadjaju skole za retarde. Normalan covjek ne moze posjedovati toliku vjeru u besmisao i beznadje, jer to je domena psihopatalogije, gdje se evidentira ne samo gubitak sa realnoscu, nego se tu kristalno pokazuje i strah od autoriteta, nesposobnost za dublje i iskrenije veze, kao i totalni gubitak empatije. Ti si svojim upisima pokazao, da se kod tebe radi iskljucivo o jednoj dijagnozi.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 sub kol 24, 2013 7:52 pm

tanuki je napisao/la:
1) a svi ti istiniti podatci su iz biblije!
 a isus od  kada je izašao  iz pičke  djeve marije nema pisanog traga sve do zadnjih  godina njegovog  kraja!
2) stari zavjet  biblije  je samo  prepisani talmud, a novi  je izmišljotina konstantina  koji je krščanstvo promovirao iz političkih razloga!
3) sodoma i gomara, spašava, neke ljude, pa ponovo   potop, da bi na  kraju  izjebo mariju  kao  bi taj polu-bog  dao poruku čovjećanstvu,
 ti znaš  kao vjernik  što je život,
ja ne znam, za mene je to i dalje zagonetka!
 imam tisuće  pitanja na koje neću nikada dobiti odgovor!
 i da BOG nije odgovor  Wink
1) Dakle, sudeci po ovom tekstu, ipak si produkt skole za retarde! I umjesto da nesto naucis od ljudi koji ti zele pomoci i koji te zele izvesti iz mraka neznanja, ti se bunis i na taj nacin pokazujes svoju rezistentnost na bilo koji vid ucenja. I to je glavna karakteristika genijalnih kretena.
2) Kako ce Stari zavjet biti prepisan iz Talmuda, ako se kod Talmuda radi o komentarima Tanacha! Skola za pacice male i Titine pionircice iz skola za posebnu izobrazbu.
3) Kave ogavnosti ljudi prave i kakve zlocine vrse, Bog je ne samo milosrdan i dobrostiv, nego i pravi Mucenik, jer nas ovakve tolerira. Samo koprolalce tvoga kova i razuma nitko racionalan nije u stanju podnositi. Level tolerancije je dostignut, a tebi ne upada u oci, da se sramotis i svojim nebuloznim upisima stetis i forumu i ljudima koji ove vulgarnosti citaju.
Zao mi te, ali u virtualnom prostoru ne mogu ti puno pomoci, iako je tvoj glas karakteristican za tvoje bijedno stanje, kao glas vapijuceg u pustinji.
To sto je zivot ateisticki mainstrem nikada nece moci definirati, jer upravo ono sto nijece, to je zivot.
Idi svojim putem i ne budali vise, jer tvoji upisi nisu za javnost, buduci si intolerantan i pokvaren u dusi.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by WEYLAND-YUTANI sub kol 24, 2013 8:20 pm

Mihael12 je napisao/la:1) Dakle, sudeci po ovom tekstu,  ipak si produkt skole za retarde! I umjesto da nesto naucis od ljudi koji ti zele pomoci i koji te zele izvesti iz mraka neznanja, ti se bunis i na taj nacin pokazujes svoju rezistentnost na bilo koji vid ucenja. I to je glavna karakteristika genijalnih kretena.
2) Kako ce Stari zavjet biti prepisan iz Talmuda, ako se kod Talmuda radi o komentarima Tanacha! Skola za pacice male i Titine pionircice iz skola za posebnu izobrazbu.
3) Kave  ogavnosti ljudi prave i kakve zlocine vrse, Bog je ne samo milosrdan i dobrostiv, nego i pravi Mucenik, jer nas ovakve tolerira. Samo koprolalce tvoga kova i razuma nitko racionalan nije u stanju podnositi. Level tolerancije je dostignut, a tebi ne upada u oci, da se sramotis i svojim nebuloznim upisima stetis i forumu i ljudima koji ove vulgarnosti citaju.
Zao mi te, ali u virtualnom prostoru  ne mogu ti puno pomoci, iako je tvoj glas karakteristican za tvoje bijedno stanje, kao glas vapijuceg u pustinji.
To sto je zivot ateisticki mainstrem nikada nece moci definirati, jer upravo ono sto nijece, to je zivot.
Idi svojim putem i ne budali vise, jer tvoji upisi nisu za javnost, buduci si intolerantan i pokvaren u dusi.

daj si to pricaj mamici idiote nemoj tu nas jebat s glupostima ili potrazi strucnu pomoć...boli mene kurac za tvog boga.
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty133 / 999133 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Teo sub kol 24, 2013 8:26 pm

opet vrieđanje kiša 
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun sub kol 24, 2013 8:46 pm

Ovo sve, da nije žalosno, bilo bi smješno. Ostavite se ispraznih razgovora, dokazivanja, prepucavanja, vrijeđanja. Zaboravite na trenutak sve spise, nečija mišljenja, teorije i slične stvari pune nedostataka i krenite od nekoliko stvari kojih ste svi svjesni, znate za njih, iskusili ih, ali još nikome nisu jasne i stvarno razjašnjene, nego su u domeni špekulacija. Razumno razmišljanje o njima će svima pokazati put, novi put, kojim treba ići u potrazi za istinom.
Um, volja, osjećaj, pa savjest, intuicija, pa još malo dalje. Razmišljajte o tome, uživite se, osjetite to. Od tuda krenite, ništa vam drugo ne treba, to će vas dovesti do jasnih odgovora, kojih nisu svjesni ni teisti, ni ateisti. Ako vam nešto ni nakon uloženog truda neće biti jasno, razjasnit će vam se, ali prvo se malo potrudite, osobno, bez tuđih mudrovanja.


Zadnja promjena: zbracun; sub kol 24, 2013 8:53 pm; ukupno mijenjano 1 put.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by tanuki sub kol 24, 2013 8:48 pm

Mihael12 je napisao/la:1) Dakle, sudeci po ovom tekstu,  ipak si produkt skole za retarde! I umjesto da nesto naucis od ljudi koji ti zele pomoci i koji te zele izvesti iz mraka neznanja, ti se bunis i na taj nacin pokazujes svoju rezistentnost na bilo koji vid ucenja. I to je glavna karakteristika genijalnih kretena.
2) Kako ce Stari zavjet biti prepisan iz Talmuda, ako se kod Talmuda radi o komentarima Tanacha! Skola za pacice male i Titine pionircice iz skola za posebnu izobrazbu.
3) Kave  ogavnosti ljudi prave i kakve zlocine vrse, Bog je ne samo milosrdan i dobrostiv, nego i pravi Mucenik, jer nas ovakve tolerira. Samo koprolalce tvoga kova i razuma nitko racionalan nije u stanju podnositi. Level tolerancije je dostignut, a tebi ne upada u oci, da se sramotis i svojim nebuloznim upisima stetis i forumu i ljudima koji ove vulgarnosti citaju.
Zao mi te, ali u virtualnom prostoru  ne mogu ti puno pomoci, iako je tvoj glas karakteristican za tvoje bijedno stanje, kao glas vapijuceg u pustinji.
To sto je zivot ateisticki mainstrem nikada nece moci definirati, jer upravo ono sto nijece, to je zivot.
Idi svojim putem i ne budali vise, jer tvoji upisi nisu za javnost, buduci si intolerantan i pokvaren u dusi.
priznajem, ne vjerujem u  Boga i po tebi jesam  retard,
 ali i ja tkovo mišljenje imam i o tebi!
shodno tome mogao  bi se skinuti  s mog polnog organa, jer ne pričinjavaš mi užitak,
 tvoje teze i teoremi o isusu  jednostavno  ne drže vodu, a  tvoje teze o ateistima  su za popizditi,
 ljubi ti  isuseka, ljubi  križeve i  slike  bogorodice, uživaj  u  perspektivi svog  vječnog  života, a nas koji ne vjeruju zaobiđi u širokom luku!
ili možda sumnjaš u tu svoju  neprikosnovenu istinu?
možda zavidiš nama ateistima koji  smo slobodni  duhom,  čija  misao nije okovana  dogmatskom vjerom  Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Neu sub kol 24, 2013 9:01 pm

Mihael12 je napisao/la:
1) Dakle, sudeci po ovom tekstu,  ipak si produkt skole za retarde! I umjesto da nesto naucis od ljudi koji ti zele pomoci i koji te zele izvesti iz mraka neznanja, ti se bunis i na taj nacin pokazujes svoju rezistentnost na bilo koji vid ucenja. I to je glavna karakteristika genijalnih kretena.

Idi svojim putem i ne budali vise, jer tvoji upisi nisu za javnost, buduci si intolerantan i pokvaren u dusi.
WEYLAND-YUTANI je napisao/la:
daj si to pricaj mamici idiote nemoj tu nas jebat s glupostima ili potrazi strucnu pomoć...boli mene kurac za tvog boga.

Dečki, molim ubuduće bez vrijeđanja. Ovo je javna opomena, idući put za vrijeđanje dajem ban na 3 dana.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by tanuki sub kol 24, 2013 9:09 pm

a zašto Neu?
ako ja mišu doživljavam kao kretena i idiota?
pa ne vređam ga to je smo moje mišljenje,
adekvatno tome pretpostavljam da i on ima istovjetno mišljenje o meni! Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 ned kol 25, 2013 7:31 am

tanuki je napisao/la:vidi,
kao  prvo ideš mi na polni organ jer trpaš sve ateiste u isti koš!
tvoje je  pravo  da vjeruješ u  Boga, da ga slaviš, da mu se moliš  da odjebeš i  zajebeš u edenu.
ja nisam  među tim sretnicima koji  mogu povjerovati u ta sranja!
vjeruj   U Boga  gledaj me sažaljivo jer meni je onemogućen  pristup u te rajske dveri, ali odjebi,
ostavi me na miru u mojoj nevjeri!
primitivne budele su one koji misle da molitvama i novcem mogu osigurati život vječni bez obzira kako živjeli i ponašali se jer Bog je dobar, on će oprostiti Laughing
kao prvo ideš mi na polni organ jer trpaš sve ateiste u isti koš!
a isus od kada je izašao iz pičke djeve marije nema pisanog traga sve do zadnjih godina njegovog kraja!
sodoma i gomara, spašava, neke ljude, pa ponovo potop, da bi na kraju izjebo mariju kao bi taj polu-bog dao poruku čovjećanstvu,
priznajem, ne vjerujem u Boga i po tebi jesam retard, ali i ja tkovo mišljenje imam i o tebi!shodno tome mogao bi se skinuti s mog polnog organa, jer ne pričinjavaš mi užitak,
Dakle, ovo gore nasa vrla adminica "Neu" tolerira, iako ovaj polupismenjak javno i protiv forumskih pravila, protiv svih ljudskih prava i moralnih normi, otvoreno vrijedja i mene i tri milijarde krscana.
To za nju nije vrijedno niti opomene, ali zato se pozurila opomeniti mene, kada sam reagirao na ove bljuvotine doticnog analfabeta, gdje isti u maniri salonskog ponasanja sije mrznju i netoleranciju na religijskoj bazi, a to nije dozvoljeno ni ovdje niti bilo gdje. Opsceni i vulgarni vokabular je njezin metije i ona uziva u onom sto je njoj slicno.

Sto ovo sve znaci za ovaj forum? Pa jednostavno gledano slijedece: ona je pretvorila ovaj forum u jednu vrstu privatnog kluba za opsjenare, koprolalne tipove i opscene dangube, jer ovaj forum nije bez registracije pristupacan za sve korisnike interneta, i time se dovodi na marginu legalnosti. Ne zelim nikom nista sugerirati, niti bih zelio da se bilo ikoga ikada banira, jer denunciranje nije moj stil, ali ako se zele primjenjivati civilni zakoni, ljudska prava i forumska pravila, onda bi se politika ovoga foruma morala drasticno promjenuti.
Hvala na paznji!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion ned kol 25, 2013 7:52 pm

Mihael12 je napisao/la:
... ateisti ne zele ozbiljnu i argumentiranu diskusiju,

... Ne postoje narodi koji nemaju religiju.
Ozbiljna diskusija o bogu? O postojanju boga nemoguće je ozbiljno diskutirati jer je tema neozbiljna.
Kao što je nemoguće ozbiljno diskutirati o reinkarnaciji, čakrama, posmrtnom životu, trudnoći Marije, Adamovom pupku ....

Argumentirano možemo diskutirati tek kad postoje argumenti .... a o gore navedenom argumenti ne postoje ...

Tvrdnja da ne postoje narodi bez religije istinita je. A religija dobiva smisao tek kad pomisliš na vrijeme nastanka i znanje spomenutih naroda.
Danas svi znamo zašto grmi i zašto ponekad kiša pada, a ponekad ne. Danas mi nije potreban krivac za to ... primitivnim narodima bio je potreban. I kad smo već kod nastanka religije matematika je jednostavna: primitivan narod = religija.

I za kraj.
Primitivni narodi imali su na stotine bogova. Razvojem svijesti reducirali su bogove i neki ste došli samo do jednog, a naki smo došli i na manje.
Dakle ti si 99% ateist, a ja sam 100%
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon kol 26, 2013 7:27 am

histrion je napisao/la:
1) Ozbiljna diskusija o bogu? O postojanju boga nemoguće je ozbiljno diskutirati jer je tema neozbiljna.
2) Argumentirano možemo diskutirati tek kad postoje argumenti .... a o gore navedenom argumenti ne postoje ...
3) Tvrdnja da ne postoje narodi bez religije istinita je. A religija dobiva smisao tek kad pomisliš na vrijeme nastanka i znanje spomenutih naroda.
4) Danas svi znamo zašto grmi i zašto ponekad kiša pada, a ponekad ne. Danas mi nije potreban krivac za to ... primitivnim narodima bio je potreban. I kad smo već kod nastanka religije matematika je jednostavna: primitivan narod = religija.
5) I za kraj.
Primitivni narodi imali su na stotine bogova. Razvojem svijesti reducirali su bogove i neki ste došli samo do jednog, a naki smo došli i na manje.
Dakle ti si 99% ateist, a ja sam 100%
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,Smile 2 ,,odavno se nisam ovako nasmijao. U 21 stoljecu, u epohi kvantne mehanike, pojavljuje se jedan materijalist i tvrdi, da se o Bogu i duhu neisplati diskutirati, jer to ne postoji i da se radi o neozbiljnoj temi. "Bias overrules logic", i nista vise, podkrijepljena velikom dozom neznanja na jednoj, i prevelikom dozom samouvjerenosti na drugoj strani.
1) Covjece Bozji, cijela filozofija i cjelokupna znanost kroz povijest vrte se iskljucivo oko Boga. Taj problem je od esencijalne vaznosti za sve ljude i takvim ga se i tretira, sto nam pokazuju procentualne zastupljenosti svjetonazora. Oko 95% ljudi u svijetu pripadaju nekoj od religija, a tek kojih 5% pripada materijalictickom ateizmu. Gdje si ti zaglavio u svojoj konverzaciji, jer o nekoj vrsti argumentacije tu nije niti rjec?
2) Pa evo ti argumenti da egzistencija moze iskljucivo poteci iz apsolutne i vjecne egzistencije.
Mi ljudi imamo iskljucivo dvije opcije stanja: postojanje i ne postojanje, odnosno nista. Ako nista, kao ne postojanje nema egzistencije u sebi, na koji nacin bi to isto nista moglo producirati egzistenciju, kako nam sugeriraju ateisticki kozmolozi? Naime, u logici jos uvjek vrijedi Axiom: ex nihilo nihil fit; a logika je baza za svaki oblik znanstvenog istrazivanja, jer ako to nebi akceptirali, onda bi sve bilo moguce!
Iz gornjega onda slijedi:
1) Sve sto je ikada doslo u egzistenciju ima uzrok svoga postojanja.
2) Univerzum je po znanstvenim nalazima poceo postojati-Teorija Velikog praska.
3) Dakle, univerzum ima uzrok svoga postojanja!
Ako bi ateisti tvrdili, da je univerzum vjecan onda i protiv te tvrdnje imamo znanstvene i logicne argumente. Znanstveni argumenti su, drugi zakon TD. Ako bi svemir bio vjecan, onda bi se morao nalaziti u stanju apsolutne entropije, a kako vidimo, on se ne nalazi u tom stanju. Dakle, ne moze biti vjecan. Drugi znanstveni dokazi, da univerzum ne moze biti vjecan su: ubrzana ekspanzija, crveni pomak, pozadinsko zracenje i tamno nebo nad tvojom glavom.
Logicki ekskurz:
1) Aktualna beskonacnost ne moze postojati u univerzumu.
2) Beskonacni temporalni regres dogadjaja jest aktualno beskonacan.
3) Dakle, beskonacni temporalni regres dogadjaja ne moze postojati.
To je logicki dokaz, da univerzum ne moze biti vjecan.
3) Za nasu argumentaciju je vazan fakt, da ne postoji niti jedan narod u povijesti covjecanstva, koji nebi imao religiju. To implicite i eksplicite kaze, religija mora covjeku biti inherentna. Evolucijski procesi niti su u stanju, niti mogu producirati religijska stanja, jer bi se radilo o intencionalnom aktu, a evolucija je proces bez cilja i bez smisla. Kako vidis, jos jedan znanstveno-logican dokaz protiv ateistickog svjetonazora.
4) Ti mislis da znas zasto grmi i zasto kisa pada, ali u stvari ti to uopce ne znas. Ti to jednostavno vjerujes, jer zakonitosti po kojima se to sve u prirodi odvija za tebe ostaje tajna, jer ti nisi u stanju meni obrazloziti, od kuda dolaze zakoni po kojima se to odvija. Dakle, i ovdje imamo jedan argument koji govori protiv tvoje opcije.
5) Upravo dijametralno oprecan stav ja ti nudim. Naime, opravdanje za ateisticki svjetonazor nemamo niti u povjesti, niti u znanosti, a najmanje u prirodnim znanostima. Zato su svi ljudi religiozni i vjernici. Ti si takodjer vjernik, jer apsolutno znanje ne nudim ni ja ni ti, ali moja argumentacija je racionalnija i logicnija od tvoje, buduci da se tvoja argumentacija, ako uopce postoji, jer do sada nisi nista konkretno ponudio osim pausalija, sastoji iz divljih i nelogicnih spekulacija. Slucaj i "nista" nemogu biti uzrok svemu sto postoji. To je iracionalan stav.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon kol 26, 2013 7:41 am

Mihael12 je napisao/la:[
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,Smile 2 ,,odavno se nisam ovako nasmijao...
Zavist nije karakterna osobina kojom bih se hvalio - pa ipak ti zavidim.
Kad bih barem i ja mogao smijati se tvojim riječima. Ali ne mogu.
Jedini osjećaj koji me obuzima čitajući tvoje umotvore (koji i nisu tvoji - jer nisu plod tvog razmišljanja) je tuga.

Zaista mi te je žao.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by histrion pon kol 26, 2013 7:57 am

Mihael12 je napisao/la:
Sve sto je ikada doslo u egzistenciju ima uzrok svoga postojanja.
Egzistencija = postojanje

Slijedeći tvoju logiku (u ovom slučaju i moju): ako bog postoji ima uzrok svog postojanja. Ako ima uzrok postojanja u nekom je trenutku morao nastati (odnosno Netko ili nešto ga je moralo stvoriti).


Iako bih volio znati ne opterećujem se pitanjem kako je i zašto nastalo sve oko mene.
Pametno objašnjenje nije mi još ponudio nitko. Teorija velikog praska je po mom mišljenju jednako glupa kao i teorija o bogu (jer ne objašnjava trenutak prije nastanka).
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 61
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon kol 26, 2013 9:01 am

histrion je napisao/la:Egzistencija = postojanje

Slijedeći tvoju logiku (u ovom slučaju i moju): ako bog postoji ima uzrok svog postojanja. Ako ima uzrok postojanja u nekom je trenutku morao nastati (odnosno Netko ili nešto ga je moralo stvoriti).


Iako bih volio znati ne opterećujem se pitanjem kako je i zašto nastalo sve oko mene.
Pametno objašnjenje nije mi još ponudio nitko. Teorija velikog praska je po mom mišljenju jednako glupa kao i teorija o bogu (jer ne objašnjava trenutak prije nastanka).  
Egzistencija i postojanja se mogu sinonimno koristiti, ali samo i iskljucivo kad kazes, sve sto je ikada doslo u egzistenciju, jer onda si relativirao taj pojam, buduci da si si ga doveo u vrijeme i prostor.
Razumjes li?
Bog pak nije termionalno ograniceno Postojanje, nego sve postojanje, tj. apsolutno ili beskonacno i vjecno postojanje, pa onda na Boga niti mozes niti bi trebao primjenjivati princip kauzalnosti, jer Bog je van vremena i prostora. Princip kauzalnosti se iskljucivo primjenjuje u vremenu i prostoru, jer sve sto je ikad doslo u egzistenciju, mora imat svoj uzrok. Bezuzrocnih entiteta mi nemamo u univerzumu.
Glede Velikog praska, zelio bih primjetiti, da ta teorija ne rjesava problem egzistencije svemira, nego iskljucivo pokusava interpretirati opazanja u univerzumu. Niti ja nisam pobornik te teorije, ali ona ne iskljucuje Bozje postojanje.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon kol 26, 2013 9:02 am

histrion je napisao/la:Zavist nije karakterna osobina kojom bih se hvalio - pa ipak ti zavidim.
Kad bih barem i ja mogao smijati se tvojim riječima. Ali ne mogu.
Jedini osjećaj koji me obuzima čitajući tvoje umotvore (koji i nisu tvoji - jer nisu plod tvog razmišljanja) je tuga.

Zaista mi te je žao.
Nadam se da tvoja tuga nije toliko velika, da se iz nje razvije depresija, jer to bi mi bilo jako zao!papa 

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun pon kol 26, 2013 4:03 pm

Ukratko, niti jedan fizikalni zakon ne vrijedi van fizičkog svemira. Tamo vladaju sasvim drugačiji zakoni, ali, na žalost, ateisti i današnja znanost i ne pomišlja da postoji nešto izvan svemira. Ne treba razbijati glavu kako je nastalo fizičko i zakoni koji ovdje vladaju, nego treba postaviti pitanje šta je van svemira, izvan njegovih granica. Pred tim pitanjem se i oči i uši zatvaraju, a to pitanje je zapravo ključno u svemu, pošto se tamo nalaze i svi odgovori za ovo naše postojanje, od nastanka svemira (kojih ima nebrojeno) do njegovog svršetka. Tamo se nalazi građevni materijal, osnova svega.
Dakle, osnovno pitanje je, šta je van granica fizičkog svemira, i od čega se sastoji. Dok nema odgovora na to, uzaludna su sva znanstvena istraživanja, sve završava u ćorsokaku. Odgovor nije tako težak, samo ga treba prihvatiti i unijeti u sve dosadašnje jednadžbe u proučavanju postojanja fizičkog. Neki dijelovi na granici toga se postupno unose, ali to nije dovoljno, pošto je samo, od strane pojedinih znanstvenika, to nepotpuna teorija.
Znači, krajnja je glupost nešto negirati ili tvrditi bez odgovora na ovo pitanje. To je kao proučavanje iz kuće kako je nastala ta kuća, ako se nezna i ne pokušava saznati šta je van te kuće. A zapravo se van te kuće nalazi sav materijal od kojeg je napravljena. Zemlja (cigla), drvo, i ostalo se sigurno ne nalaze u ni jednoj sobi te kuće. Potpuno ista je situacija je i sa našim postojanjem.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pon kol 26, 2013 4:27 pm

Hi "Rajcar",
podpisujem tvoj upis iako nije potpuno transparentan, ali ipak pogadja samu bit problema!
Medjutim, mene bi zanimalo iskljucivo jos samo jedna stvar: da li jos uvjek zastupas "teisticku" opciju evolucije, ili si konacno progledao´?papa 

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Teo pon kol 26, 2013 4:55 pm

on je takav od početka koliko ga pratim
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun pon kol 26, 2013 5:16 pm

Mihael12 je napisao/la:Hi "Rajcar",
podpisujem tvoj upis iako nije potpuno transparentan, ali ipak pogadja samu bit problema!
Medjutim, mene bi zanimalo iskljucivo jos samo jedna stvar: da li jos uvjek zastupas "teisticku" opciju evolucije, ili si konacno progledao´?papa 
Prvo preciziraj tu opciju evolucije kesek . Ja sam dosta toga pisao i kao usporedbe, primjere, djelomična mišljenja, pa me podsjeti šta je to bilo. U svakom slučaju, evolucija tipa da su bile amebe koje su evoluirale do čovjeka (malo skraćeno i karikirano) oko koje se drži znanost, nikako ne stoji, ali je činjenica da vremensko razdoblje mjereno zemaljskim vremenom nigdje nije precizirano u stvaranju svijeta i svega ostalog. Stvaranje u samoj Bibliji je i dosta skraćeno opisano, bez velkog broja pojedinosti, ali kao smjernica mogu itekako dobro poslužiti u objašnjenju svega. Ali, samo treba malo razuma da se nebi desilo potpuno bukvalno shvaćanje, šta se u biti odnosi na cijelu Bibliju.
Ajde, podsjeti me, u kojem postu sam tako nešto pisao, da vidim u kojem kontekstu i zašto je to bilo. Jer moje pravo gledište i viđenje je možda i teže u malo riječi napisati, pa se lako može desiti da se koji moj tekst i ne shvati kako treba.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 uto kol 27, 2013 6:09 am

zbracun je napisao/la:Prvo preciziraj tu opciju evolucije kesek . Ja sam dosta toga pisao i kao usporedbe, primjere, djelomična mišljenja, pa me podsjeti šta je to bilo.
Kako bih ti adekvatno mogao odgovoriti na ovo sto pitas, morao bi ti meni odgovoriti na slijedece pitanje: Da li si ti "Rajcar" sa "net.hr" foruma? Ako nisi, onda je svaka daljnja diskusija u ovom pravcu suvisna.
Naime, vec sam te jednom pitao, da li si ti ista osoba koja je koristila nick "Rajcar" na "net.hr" forumu, sto ti nisi zanijekao, pa sam u dobroj namjeri tu reakciju uzeo kao "novo za gotovo".
Kada mi odgovoris, uslijedit ce moj odgovor!
Hvala!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 pet kol 30, 2013 9:02 am

Kako se moze vidjeti, ateisti ne posjeduju ama bas nikakvih logicnih argumenta na kojima bi mogli fundirati svoj ateisticki svjetonazor.
Kod njih je sve slucaj, besmisao, bezndje i bezciljnost. Strasno i depresivno!
Zasto ateisti postoje, to ce ostati tajna njihova bica!boring 

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by damfisk pet kol 30, 2013 9:11 am

Laž, laž, laž, copy/paste, laž, laž, laž, glupost, besmislica, laž, laž, laž...


Čak ni u Bibliji nema toliko besramnih, besmislenih, očitih, odvratnih, glupih i stupidnih laži.

Priznaj, počeo si posuđivat laži i iz Kurana? Jel' tako da jesi? Jesi, a? Jesi, jesi... ajde, priznaj... priznaj, lažove plagijatorski... priznaj, lažovčino, priznaj...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by zbracun pet kol 30, 2013 5:33 pm

Mihael12 je napisao/la:
Kako bih ti adekvatno mogao odgovoriti na ovo sto pitas, morao bi ti meni odgovoriti na slijedece pitanje: Da li si ti "Rajcar" sa "net.hr" foruma? Ako nisi, onda je svaka daljnja diskusija u ovom pravcu suvisna.
Naime, vec sam te jednom pitao, da li si ti ista osoba koja je koristila nick "Rajcar" na "net.hr" forumu, sto ti nisi zanijekao, pa sam u dobroj namjeri tu reakciju uzeo kao "novo za gotovo".
Kada mi odgovoris, uslijedit ce moj odgovor!
Hvala!
Malo kasnim, ali šta ćeš afro . Nisam ti ja taj.  I na koji god forun dođeš, nick mi je isti (znaš, senilnost, pa da ne zaboravim kesek ). Vjerovatno je to netko tko je vodio slične polemike sa tobom tamo, pa si mislio da sam ja.

Damfisk, ja moram ubuduće tvoje postove samo čitat. Bez ironije, zafrkancije, sad si me stvarno nasmijal do suza hh1 .
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty3 / 9993 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Mihael12 sub kol 31, 2013 8:18 am

zbracun je napisao/la:Malo kasnim, ali šta ćeš afro . Nisam ti ja taj.  I na koji god forun dođeš, nick mi je isti (znaš, senilnost, pa da ne zaboravim kesek ). Vjerovatno je to netko tko je vodio slične polemike sa tobom tamo, pa si mislio da sam ja.

Damfisk, ja moram ubuduće tvoje postove samo čitat. Bez ironije, zafrkancije, sad si me stvarno nasmijal do suza hh1 .
Onda je cijela stvar postala beznacajna!papa 

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zasto postoje ateisti? - Page 3 Empty Re: Zasto postoje ateisti?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.