Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

+5
damfisk
tanuki
evitaa
Legolas
Neu
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mama ili tati?

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? I_vote_lcap100%Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? I_vote_rcap 100% 
[ 3 ]
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? I_vote_lcap0%Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno glasova : 3
 
 

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Neu sri svi 29, 2013 7:55 am

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Što vi velite, da ste sudac, kome bi dali dijete i zašto? Tko je vama bolja opcija za odgajati dijete?


Zadnja promjena: Neu; sri svi 29, 2013 8:09 am; ukupno mijenjano 1 put.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty999 / 999999 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 8:01 am

Nema tu jednog ili jednostavnog odgovora.. a na kraju balade ovisi o gro faktora..

Da sam sudac ne bi dijete "po automatizmu" namijenio majci.. kao što je to do nedavno bila praksa.. U svakom slučaju bi sagledao razne činjenice važne za život djeteta .. i na prvo mjesto stavio njegov interes (što se u ostalom i mora)

Koliko tko zarađuje? U kakvim uvjetima živi? Kakav tko posao obavlja? Nekakva 'povijest' oba roditelja - kakvi su do sada bili? A ako je dijete starije.. brijem od 14 godina.. mora se i dijete pitati s kime bi radije živjelo..

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 8:08 am

a čemu ovo pitanje, kada je sudska praksa potpuno jasna,
ne znam dali postoji i jedna žena u hrvatskoj koja plaća alimentaciju?
rastavljeni muškarac je diskvalificiran kao otac,
ostaje mu poniženje, plačati alimentaciju i viđati svoju djecu po datumima.
većina se s tim pomiri kao nešto normalno Sad
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by evitaa sri svi 29, 2013 8:14 am

Legolas je napisao/la:

Da sam sudac ne bi dijete "po automatizmu" namijenio majci.. kao što je to do nedavno bila praksa.. U svakom slučaju bi sagledao razne činjenice važne za život djeteta .. i na prvo mjesto stavio njegov interes (što se u ostalom i mora)
Dijete se nikada nije dodjeljivalo po "automatizmu".

Roditeljska skrb predstavlja pravo, duznosti, i obvezu roditelja da skrbe
o vlastitoj djeci u njihovom najboljem interesu.Znaci, skolovanju, zdravstvenim
potrebama,odgoju, njezi, znaci sve nuzne segmente za pravilan razvoj djeteta.

Ona je propisana Obiteljskim Zakonom kao zajednicka skrb, bez obzira na
to da li roditelji zive zajedno ili ne.

Dakle u postupku razvoda se odlucuje o samo jednom segmentu,
tj s kime ce dijete zivjeti ,te ljudi vrlo cesto pogresno smatraju da
dodjeljivanjem djeteta jednom roditelju, drugi gubi skrbnistvo.



evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 8:17 am

To je više bilo "figure of speech".. zato i je stavljeno pod navodnike.. Nikad se naravno dijete nije dodjeljivalo po automatizmu, ali su sudovi više naginjali opciji da dijete ide majci.

Što se, hvala Bogu, mijenja lagano.. jer ne vidim po čemu bi majka tu imala 'prednost'.


Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Neu sri svi 29, 2013 8:20 am

Legolas je napisao/la:

Koliko tko zarađuje? U kakvim uvjetima živi? Kakav tko posao obavlja?

A što ako je, primjerice, tata uspješniji glede karijere, zarađuje puno, ima kuću, ima dobar posao, ali je seronja. Nikad nije bio neki otac. Nikad nije pomagao oko zadaća djetetu, igrao se s njim i slično. Dok majka, primjerice, nije neka obrazovana žena, ima relativno malu plaću i podstanar je. Zašto bi otac koji ima više love jer je potekao iz bogate obitelji i školovan je bio bolji izbor za dijete od majke koja se brine maksimalno za dijete i svaku svoju lovu je trošila kako bi prehranila dijete?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty999 / 999999 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 8:28 am

Neu je napisao/la:

A što ako je, primjerice, tata uspješniji glede karijere, zarađuje puno, ima kuću, ima dobar posao, ali je seronja. Nikad nije bio neki otac. Nikad nije pomagao oko zadaća djetetu, igrao se s njim i slično. Dok majka, primjerice, nije neka obrazovana žena, ima relativno malu plaću i podstanar je. Zašto bi otac koji ima više love jer je potekao iz bogate obitelji i školovan je bio bolji izbor za dijete od majke koja se brine maksimalno za dijete i svaku svoju lovu je trošila kako bi prehranila dijete?

Upravo zato rekoh odma u startu da nema jednostavnog odgovora..
U tako opisanoj situaciji možda bi dijete "dodijelio" majci.. + naravno obveza plaćanja alimentacije od strane oca.. Premda kažem, kod donošenja ovakvih odluka na prvom mjestu mora biti - interes djeteta.
Može biti da je tata malo bio seronja.. ali s druge strane - ako dijete ima bolje uvjete za život, ako ima još xy drugih stvari koje idu u prilog da dijete živi sa ocem.. dodijelio bih ga njemu. Slažem se da je možda majka "dobra žena" i sve to.. ali gleda se tu dosta faktora.

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by evitaa sri svi 29, 2013 8:40 am

Legolas je napisao/la:To je više bilo "figure of speech".. zato i je stavljeno pod navodnike.. Nikad se naravno dijete nije dodjeljivalo po automatizmu, ali su sudovi više naginjali opciji da dijete ide majci.Što se, hvala Bogu, mijenja lagano.. jer ne vidim po čemu bi majka tu imala 'prednost'.


Slazem se , i najgore je to sto to nije samo stav naseg drustva, nego i sudstva i socijalnih sluzbi,

no medutim bilo bi interesantno vidjeti podatak u kojem postotku muski roditelj

nije dobio dijete a da ga je trazio.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 8:43 am

Roditeljska skrb predstavlja pravo, duznosti, i obvezu roditelja da skrbe
o vlastitoj djeci u njihovom najboljem interesu.Znaci, skolovanju, zdravstvenim
potrebama,odgoju, njezi, znaci sve nuzne segmente za pravilan razvoj djeteta.

Ona je propisana Obiteljskim Zakonom kao zajednicka skrb, bez obzira na
to da li roditelji zive zajedno ili ne
Dakle u postupku razvoda se odlucuje o samo jednom segmentu,
tj s kime ce dijete zivjeti ,te ljudi vrlo cesto pogresno smatraju da
dodjeljivanjem djeteta jednom roditelju, drugi gubi skrbnistvo.


nisi u pravu,
djete se dodjeljuje majci po automatizmu-
to je slučaj iz mog vlastitog iskustva,
sutkinja koju poznajem, rekla mi je , ma nije problem kad oboje roditelja žele djecu, problem je kada ih ni jedno ne želi, a presudu je donjela po automatizmu,,
djeca majci, otac alimentacija i viđanje po utvrđenoj šabloni!
naravno da sam se osjećao jadno i odbio sam i ta viđanja po datumima i mada mi se srce kidalo, 3 mjeseca nisam vidio svoju djecu, dok moja bivša nije pristala na uvjete da mogu biti sa djecom kad god poželim!
poražavajuće je za oca da ne može vidjeti svoje djete kada poželi, već mora ćekati određeni datum,
to je spolna diskriminacija, nametnuta šablona koja polazi od stereotipa, da muškarci neznaju voljeti ni dati ljubav svojoj djeci.
moja djeca su danas odrasli ljudi, ali vole me isto kao i majku,
pričaju mi anegdote koje sam ja zaboravio.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 8:44 am

@evitaa - E pa to.. stav društva, sudstva i soc. službi.. ali kao što rekoh, mijenja se to lagano.

Ne vidim po čemu bi - i jedan - od roditelja imao neku startnu prednost.

I da, bilo bi dobro negdje izvući kakvu statistiku po tom pitanju..

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 8:50 am

dali se mjenja, od moje rastave prošlo je 28 g, nisam ćuo da se nešto u međuvremenu promjenilo, osim u par sporadičnih slućajeva da je muškarac otišao na porodiljski!
naše društvo je konzervativno skroz-
pa demonstracija crkvne moći sa ovim referendumom u ime obitelji je najveći dokaz Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 8:52 am

@tanuki - Pa nama je gostovalo par sudaca na nekim predavanjima pa su sami rekli da se takva ustaljena praksa polako mijenja. Naravno ne treba očekivati čuda.. ali zadnjih godina se ipak popravljaju stvari.

A ovaj referendum je posebna priča Very Happy

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 9:13 am

pa ako imaš veze, pitaj ih zašto te glupe odredbe o terminaciji datuma kada otac smije vidjeti svoju djecu,
to je ono što najviše frustrira
jednm tjedno, vikend mjesečno, a prije toga ste bili stalno skupa?
a štose tiće referenduma,
eto ne izlazim na izbore, ali ako ovaj referendum doživi svjetlo dana i ja ću izaći i glasat ću protiv!
bolno je da će u hrvatskoj to biti treći referendum
prvi za otcjepljenje hrvatske od yu
drugi za pristupanje hrvatske u eu i
treći zbog pizdarije Laughing
da nevjerojatno je koliko je taj katolički lobi uvjeren da će preglasati na tom referendumu, jer raćuna na inertnost većine Sad
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 9:18 am

@Probat ću provjeriti zašto datumi.. ali valjda čisto da se odrede neki okvirni vremenski intervali .. ne znam iskreno :/

Fino si pobrojao referendume .. Otcjepljenje, EU i "brak u Ustavu" Very Happy Nacrtat ću im veliki penis na listiću.. tj. dva.. Šalim se, glasat ću protiv naravno.. da mi listić ne propadne Very Happy

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 9:40 am

o tome ti govorim,
nije više važno za mene jer moja djeca su odrasli ljudi, ali to je bila za mene frustracija koja je vjerojatno i za ostale očeve,
zašto ti datumi zakonski terminirani, zašto otac ne bi mogao biti svakodnevno u kontaktu sa svojom djecom nakon rastave?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 9:43 am

Opet ću nagađati, ali pretpostavljam - ako se roditelji dogovore.. da se valjda može organizirati da djecu drugi roditelj (s kojima ona ne žive) viđa i svaki dan ako hoće..

Samo (opet ću pretpostavljati) roditelji u tim trenucima "i nisu o najboljim odnosima" pa valjda hoće svatko povuć na svoju stranu.. e sad, sud je tu u sredini i on mora naći neku 'zlatnu sredinu' što se viđanja djece tiče..

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 10:01 am

je dogovor je zakon ,
pa sudovi nisu nužni,
glupo je kada se ljudi vole, naprave djecu i nakon toga postanu ogorčeni neprijatelji i prepucavaju se preko djece!
da zakoni bi trebali biti prvenstveno na strani djece, ali trenutni zakoni u hrvatskoj, za koje ti kažeš da se mjenjaju nisu na strani djece!
djeca su kod majke, a otac ulazi u šablonu,
plača alimentaciju, svoju djecu viđa po šabloni, koja mu postaje ponekad i opterečenje, pa prestaje biti dobar otac!
sudovi u hrvatskoj su definitivno polarizirani i majčinstvo pretpostavljaju očinstvu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas sri svi 29, 2013 10:07 am

Obzirom da ipak imaš iskustva iz prve ruke, vjerujem ti to šta pišeš.. Ja mogu reći samo na temelju onoga što su nas učili i što su nam predavali neki suci, gosti predavači.

Da zbilja - je.. išlo "po automatizmu" ili šabloni.. Ali da se to zadnjih godina (ne znam sad koji bi to bio vremenski okvir.. možda desetak ili manje) mijenja..
Prvo na šta sudac mora (bi trebao) paziti je - interes djeteta.

Glupo je da si tako ljudi krenu zagorčavati život.. al tako je to.. Nitko valjda u trenutku svadbe ili rođenja djeteta ne misli kako će se morati kačiti oko tih stvari kasnije.. a onda se desi 101 životna situacija.. netko nekog prevari ili slično.. i onda se ljudi zainate, hoće drugom zagorčati život.. etc. I to se valjda često lomi preko 'leđa' djece..
Nevjerovatno koliko se sranja u životu događa zbog nekih osnovnih, da ne kažem primitivnih ljudskih nagona, poriva.. Very Happy

Tužno je to kada niti jedan roditelj ne želi djecu kod sebe Sad

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 10:19 am

tužno je i upravo ti govorim o tim datumima, kada sud presudi!
to je ono što govorim da su muškarci obespravljeni,
slažem se moja bivša žena je bila jako dobra majka,
ali da sud toliko obespravi oca dajući mu fiksne datume viđanja sa djecom, to je bezobrazno i frustrirajuće,
većina se predaje sistemu i to prihvaća kao normalno, ali bolno je kada moraš ćekati termin da vidiš svoje djete !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by damfisk sri svi 29, 2013 6:38 pm

tanuki je napisao/la:


nisi u pravu,
djete se dodjeljuje majci po automatizmu-
to je slučaj iz mog vlastitog iskustva,
sutkinja koju poznajem, rekla mi je , ma nije problem kad oboje roditelja žele djecu, problem je kada ih ni jedno ne želi, a presudu je donjela po automatizmu,,
djeca majci, otac alimentacija i viđanje po utvrđenoj šabloni!
naravno da sam se osjećao jadno i odbio sam i ta viđanja po datumima i mada mi se srce kidalo, 3 mjeseca nisam vidio svoju djecu, dok moja bivša nije pristala na uvjete da mogu biti sa djecom kad god poželim!
poražavajuće je za oca da ne može vidjeti svoje djete kada poželi, već mora ćekati određeni datum,
to je spolna diskriminacija, nametnuta šablona koja polazi od stereotipa, da muškarci neznaju voljeti ni dati ljubav svojoj djeci.
moja djeca su danas odrasli ljudi, ali vole me isto kao i majku,
pričaju mi anegdote koje sam ja zaboravio.


A koliko si se puta ti to razvodio, pa na temelju svog iskustva govoriš o automatizmu?



tanuki je napisao/la:je dogovor je zakon ,
pa sudovi nisu nužni,
glupo je kada se ljudi vole, naprave djecu i nakon toga postanu ogorčeni neprijatelji i prepucavaju se preko djece!
da zakoni bi trebali biti prvenstveno na strani djece, ali trenutni zakoni u hrvatskoj, za koje ti kažeš da se mjenjaju nisu na strani djece!
djeca su kod majke, a otac ulazi u šablonu,
plača alimentaciju, svoju djecu viđa po šabloni, koja mu postaje ponekad i opterečenje, pa prestaje biti dobar otac!
sudovi u hrvatskoj su definitivno polarizirani i majčinstvo pretpostavljaju očinstvu!


Nije točno.

Trenutni zakoni u Hrvatskoj jesu na strani djece.

Sudovi u Hrvatskoj nisu polarizirani.

Znanstveno dokazana i empirijski utvrđena praksa majčinstvo pretpostavlja očinstvu. I to ne samo u Hrvatskoj već u cijelome svijetu.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by tanuki sri svi 29, 2013 7:55 pm

samo jedamput fiškal, i to je bilo vrlo ponižavajuće.
praksa je dokaz!
pitam te zašto po automatizmu se stavlja presuda o viđanju djeteta u određenom vremenskom periodu?
zašto se u tom segmentu prvenstveno ne traži dogovor ?
dali se nešto promjenilo unazad 30 g ne znam, ali koliko mi je poznato ništa se promjenilo nije !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty700 / 999700 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Lady with hat sri svi 29, 2013 7:59 pm

Majci.Majke su uvek bliže deci,više ih razumeju,popustljivije su i bolje ih vaspitaju.
''I kad kara majka blagosilja''
Lady with hat
Lady with hat
Junior
Junior

Registriran/a : 16.07.2012
Broj postova : 681
Reputacija Reputacija : 97
Godina imam : 27
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by damfisk sri svi 29, 2013 8:00 pm

Ako imaš samo jedno iskustvo onda ne možeš govorit o automatizmu - jer automatizam nisi upoznao.


Ako se postigne dogovor o načinu i vremenu viđanja djeteta, to onda ne mora određivat sud.

Ergo

Sud određuje termine viđanja djeteta samo onda kada "zaraćene strane" ne mogu postić dogovor.

Logično, zar ne?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Legolas čet svi 30, 2013 10:57 am

Lady with hat je napisao/la:Majci.Majke su uvek bliže deci,više ih razumeju,popustljivije su i bolje ih vaspitaju.
''I kad kara majka blagosilja''

Da, to je jedna (oboriva) presumpcija..

.. da ne kažem i mit.. to šta je neka žena rodila dijete ne čini ju automatski i dobrom majkom, niti boljim roditeljem u odnosu na oca

Legolas
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 01.03.2011
Broj postova : 89
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by damfisk čet svi 30, 2013 9:47 pm

Nitki ne kaže da je majka bolji roditelj od ica.

To nije takmičenje.

Ali je dokazana i utvrđena činjenica da je djetetu u ranijim fazama djetinjstva potrebnija majka. Zato se u većini slučajeva maloljetno dijete dodijeljuje majci. Zbog djeteta a ne zbog "boljeg" roditelja.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty0 / 9990 / 999Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty

[Vrh] Go down

Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati? Empty Re: Kome ide dijete nakon razvoda - mami ili tati?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.