Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

+16
Hate
Stevo Largo
Dr.Kiyu
Turrican
eva kant
Purgy
Hell
shakti
miroslav krleža
Optimyst
zagi988
THUNDER_DINIX
Amyicha
evitaa
AryMan
Neu
20 posters

Stranica 2 / 20. Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by THUNDER_DINIX sub sij 23, 2010 4:53 pm

ja mislio da im je Chester frontman
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sub sij 23, 2010 5:02 pm

pa činjenica je da je Shinoda osnivač,Chester je kasnije došao u band,vjerovatno su zato u članku apostrofirali Shinodu kao frontmana neznam
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon sij 25, 2010 3:59 pm

The Scorpions nakon turneje odlaze u povijest

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Scorpq

Njihova balada 'Wind od Change' iz 1990. koju je napisao Klaus Meine, vokal grupe The Scorpions, slavi političke promjene u Istočnoj Europi u to vrijeme, posebice pad Berlinskog zida. Pjesma se prvi put pojavljuje 1990. na njihovom albumu 'Crazy World', no svjetski poznat singl postaje 1991. godine kada se pojavljuje na vrhu glazbenih ljestvica u Njemačkoj i diljem Europe.

'Da, prekidamo', rekao je utemeljitelj skupine, gitarist Rudolf Schenker za njemački tabloid Bild am Sonntag. 'Želimo otići uz jaki album i spektakularnu turneju', rekao je Meine, prijatelj socijaldemkratskog kancelara Gerharda Schroedera.

Njihov posljednji, 22. album trebao bi izaći 19. ožujka. Tijekom turneje koja počinje 7. svibnja u Leipzigu planiraju održati 200 koncerata.



Izvor:Dnevnik.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Jesu li narodnjaci potpuno pokorili Hrvatsku?

Postaj by Neu pon sij 25, 2010 10:02 pm

Jesu li narodnjaci potpuno pokorili Hrvatsku?


Što je slušanije, rock, pop ili narodnjaci? Je li turbofolk uspio zavladati Lijepom našom? Odgovore na ta pitanja potražio je Centar za istraživanje tržišta.
Muzika.hr u suradnji s Centrom za istraživanje tržišta – GfK istražila je "glazbene" navike u Lijepoj našoj. Tako je utvrđeno kako 72 posto populacije glazbu sluša svakodnevno, kao i da obrazovaniji češće uživaju u glazbi.

A koji žanr prevladava? Jesu li to narodnjaci? Čini se da ipak nisu, 65 posto sluša pop. Iza popa je po slušanosti rock, i to s 25 posto, dok su iza rocka po slušanosti narodnjaci.

No, u populaciji od 15 do 24 godine situacija je malo drugačija. Narodnjaci su popularniji od rocka, odnosno narodnjake sluša čak 37 posto mladih, a rock 34 posto. Pop je i u ovoj skupini najslušaniji.

Zaključak je jasan: narodnjaci ne vladaju, još uvijek premoćno vlada pop. Alergični na narodnjake mogu odahnuti.

Izvor:net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by miroslav krleža pon sij 25, 2010 10:19 pm

Fala Bogu!!!Baš mi drago što je statistika pokazala na dobru stranu jer ne podnosim narodnjake...pjesmice sa tri tona, užas, bolji mi je hip-hop bombona rokaona smajlić
Ali volim ja i rock,ska, punk, reggae...puno toga... okretocima plesanje Friends
miroslav krleža
miroslav krleža
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 34
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto sij 26, 2010 8:33 pm

Da je Toše Proeski živ, navršio bi 29 godina

Već nekoliko dana Makedonija je u znaku Toše Proeskog. Cvijeće, pisma, fotografije svakodnevno na njegov grob donose tisuće obožavatelja. Sinoć je u Skoplju održan koncert u čast makedonskom slavuju. Tony Cetinski, Nina Badrić, Boris Novković, Aki Rahimovski i brojni drugi glazbenici odali su počast svom kolegi i prijatelju, otpjevavši njegove pjesme.

U subotu navečer promoviran je album s Tošinim neobjavljenim skladbama koje su otpjevali njegovi kolege. Na njemu je i jedna pjesma koju je Toše stigao snimiti prije smrti - 'Još uvijek sanjam da smo zajedno'.



Izvor:Dnevnik.hr


TOŠE PROESKI - JOŠ UVIJEK SANJAM DA SMO ZAJEDNO
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by THUNDER_DINIX uto sij 26, 2010 9:48 pm

ne mogu vjerovat da ce Pink Floyd u OS
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto sij 26, 2010 10:05 pm

da netko ne shvati pogrešno-nije riječ o pravim Pink Floydima,riječ je o (najcjenjenijem) cover-bandu istih.
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by THUNDER_DINIX sri sij 27, 2010 10:31 am

i mislio sam si da je tako nesto. bezveze
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri sij 27, 2010 10:06 pm

Prvi live zapis The White Stripesa

Rock dvojac The White Stripes objavljuju svoj prvi live album, zasad još nepoznata naziva, uz popratni live DVD sredinom ožujka.

DVD prikazuje dogodovštine s kanadske turneje iz 2007. godine.

Popis pjesama:
Lets Shake Hands
Black Math
Little Ghost
Blue Orchid
The Union Forever
Ball And Biscuit
Icky Thump
I’m Slowly Turning Into You
Jolene
300 MPH Torrential Outpour Blues
We Are Going to Be Friends
I Just Don’t Know What To Do With Myself
Prickly Thorn, But Sweetly Worn
Fell In Love With A Girl
When I Hear My Name
Seven Nation Army



Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet sij 29, 2010 4:25 pm

30 godina Električnog orgazma

11. siječnja prije točno 30 godina Električni orgazam je prvi put zasvirao.

Tako će tijekom 2010. članovi benda slaviti 30 godina postojanja, a počeli su već 2. siječnja nastupom na beogradskoj Akademiji. Koncert su u cijelosti snimili i poklanjaju ga svojim obožavateljima,a na proljeće im izlazi i novi studijski album pod nazivom 'To što vidiš to i jeste'.



Izvor:tportal.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet sij 29, 2010 4:50 pm

Povijesni uspjeh albuma 'Hope For Haiti Now'


Album 'Hope For Haiti Now' u prvih se nekoliko dana prodao u 171 tisuću primjeraka, a budući da je riječ o on-line kupnji, kompilacija je ušla u povijest kao prvo isključivo digitalno izdanje koji se našao u 200 najprodavanijih albuma prema službenoj Billboardovoj statistici.

Na albumu su zastupljene izvedbe Ja-Z-ja, Madonne, grupe U2, Brucea Springsteena, Jennifer Hudson, Mary J Blige, Rihanne, Stevieja Wondera i mnogih drugih.


Izvor:Dnevnik.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet sij 29, 2010 7:43 pm

Novi album The Bambi Molestersa izlazi 8. veljače


Nakon albuma grupe The Strange i mnogobrojnih nastupa u zemlji i inozemstvu do 2007., Bambi Molesters su sa singlom 'As the Dark Wave Swells' najavili izlazak novog, istoimenog albuma.

CD/LP 'As The Dark Wave Swells' naći će se u prodaji od 8. veljače u izdanju Dancing Beara. Bambi Molesters s 11 novih pjesama slušatelje vode na novo i drugačije putovanje.

Album, snimljen u Zagrebu tijekom proljeća i jeseni 2009, producirao je Chris Eckman. Nove pjesme donose potpuno svjež i energičan zvuk Bambi Molestersa. Nastavljajući s mjesta na koje su stigli hvaljenim ''Sonic Bullets / 13 From the Hip'' iz 2001, sigurno nadograđuju svoj jedinstveni stil.

Zvuk i dojmljiva atmosfera pjesama obogaćeni su gostovanjima nekoliko domaćih i inozemnih glazbenika.

Već u travnju album ''As the Dark Wave Swells'' za europsko će tržište objaviti nezavisna izdavačka kuća Glitterhouse Records i Bambi Molesters uvrstiti među svoje hvaljene izvođače poput 16 Horsepower, The Walkabouts, Willard Grant Conspiracy, Hazeldine, Monster Magnet i ostale.

Promocija albuma 'As the Dark Wave Swells' bit će održana 26. veljače u prostoru Teatra &TD.



Izvor:Jutarnji.hr


As the Dark Wave Swells
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sub sij 30, 2010 4:19 pm

Poslušajte cijeli novi album Fear Factory

Jedan od iščekivanijih povrataka i albuma godine sigurno je i "Mechanize" Fear Factorya, koje sada čine Burton C. Bell, Dino Cazares, Byron Strod i Gene Hoglan.

Novi album izazi 5. veljače, a kako je i običaj, bend je preko promotivnog alata Plugd odlučio malo poškakljati fanove ponudivši im cijeli album na streaming.

Adresa je www.plugdtunes.com/fearfactory, a ovakav način promocije sve je češći u digitalnom svijetu - kako bi poslušali što vam nude morate link staviti kao status na svoj Facebook ili Twitter profil.



Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sub sij 30, 2010 9:22 pm

Duet Eltona i Lady GaGe na Grammyju

Osebujni glazbeni umjetnici Elton John i Lady GaGa na sutrašnjoj će dodjeli prestižne glazbene nagrade Grammy izvesti duet čime će, najavljuju američki mediji, ovogodišnja dodjela biti najzabavnija ikad dosad.

Nije još poznato s kojom će pjesmom nastupiti, no oboje glazbenika su prepoznatljivi po ekstravagantnim nastupima, pa su očekivanja velika.

Uz njih, sutra navečer će nastupiti i Pink, Beyonce, Black Eyed Peas,Taylor Swift.

Dodjela počinje u 20 sati po losangeleskom vremenu.


Izvor:Jutarnji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst ned sij 31, 2010 4:15 pm

Propast ili napredak - Roboti sviraju jazz


Članova grupe je ukupno dvanaest, upravo su snimili jazz album i kreću na turneju. Ništa čudno ne bi bilo u najavi novog projekta njujorškog jazz gitarista Pata Methenyja, da se u priču nije uplela - umjetna inteligencija. Naime, Metheny se okružio robotima s kojima je snimio album 'Orchestrion', a sad će ih predstaviti i svijetu na planiranim promotivnim koncertima.

Oni koji su poslušali kako zvuči novi Methenyjev materijal tvrde da je riječ o 'čudnoj kombinaciji ljudskog i neljudskog zvuka'. Umjetno inteligentni instrumentalisti sposobni su odsvirati i ono što ljudske ruke mehanički ne mogu izvesti, što otvara mnoga dosad neistražena skladateljska područja.

'Ovo nije korištenje semplova, niti je riječ o loopingu, ovo je nešto totalno drugačije. Budući da sam ja programirao klavir, bubnjeve i sve ostale intrumente, ispada da sviram sam sa dvanaest svojih kopija u realnom vremenu', objašnjava Metheny


Izvor:Dnevnik.hr





Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon vel 01, 2010 4:18 pm

Beyonce rekordnih šest Grammya

Na 52. dodjeli nagrada Grammy održanoj u nedjelju u Los Angelesu dominirale su pjevačice.

Taylor Swift zapanjila je publiku Staples Centra osvojivši zadnji Grammy večeri sa svojim hit albumom 'Fearless', proglašenim albumom godine.

Beyonce je osvojila šest Grammya, uključujući i za najbolju žensku pop vokalnu izvedbu za 'Halo', te za pjesmu godine 'Single Ladies (Put Ring on It)'. Pripala joj je i nagrada kao suautoru teksta te pjesme.

Lady Gaga, s čijim je nastupom otvorena dodjela nagrada, osvojila je Grammy za single 'Poker Face' kao najbolju dance snimku, te za CD 'The Fame' kao najbolji u kategoriji elektronske i dance glazbe.

Green Day nagrađen je Grammyem za najbolji rock album, a Kings of Leon su osvojili Grammy za snimku godine za 'Use Somebody'.

Nagrada za debitanta godine pripala je country sastavu Zac Brown Band.

Grammy za komičarski album godine osvojio je Stephen Colbert, voditelj 52. dodjele Grammya, za 'A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All!'

Dvoje najstarije djece Michael Jacksona popelo sa na pozornicu kako bi primilo Grammyja koji je njihovom prerano umrlom ocu dodijeljen za životno djelo.



Izvor:Dnevnik.hr



Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto vel 02, 2010 10:19 pm

Billy Idol najvjerojatnije novi pjevač Aerosmitha

Billyja Idola na mjesto Stevena Tylera pozvao je gitarist Aerosmitha Joe Perry. Još uvijek nije donešena konačna odluka.

Zbog ovisnosti o lijekovima pjevač Steven Tyler završio je na rehabilitaciji, a članovi Aerosmitha već neko vrijeme traže zamjenu. Nagađa se kako će na njegovo mjesto doći Billy Idol.

Članovi benda održali su audiciju, a prema informacijama američkih medija gitarist Joe Perry na mjestu pjevača vidi upravo Idola. Billy se s članovima Aerosmitha još uvijek nije susreo, jer se uoči sastanka razbolio. 'Svi znaju koliko problema su članovi benda imali sa Stevenom, pa je Perry mislio da bi Idol bio odlična zamjena', rekao je izvor američkim medijima.

Prvi pjevač koji je bio pozvan da zamijeni Tylera je Lenny Kravitz, no odbio je tu ponudu rekavši kako to 'nikada ne bi učinio'.



Izvor:Dnevnik.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri vel 03, 2010 7:39 pm

Peppersi predstavili Josha Klinghoffera


Nakon novog odlaska Frusciantea iz benda, Red Hot Chili Peppers regrutirali su Josha Klinghoffera s kojim su prošloga tjedna nastupili na gala-večeri gdje su odali počast Neilu Youngu.

Iako još uvijek nije službeno potvrđeno da je Klinghoffer zamjena Johna Frusciantea, vrlo je očito kako stvari stoje, što potvrđuje i činjenica da je mladi gitarist već ranije puno surađivao s bivšim gitaristom Peppersa. Osim s Fruscianteom, 30-godišnji Klinghoffer je svirao s Beckom, Butthole Surfersima, Golden Shoulders, Gnarls Barkleyem, Jonom Brionom, PJ Harvey, Sparksima, Vincentom Gallom i Warpaintom.



Nova postava RHCP-a na večeri su izveli klasik Neila Younga "A Man Needs A Maid" bez najave da će Klinghoffer biti gitarist te večeri.

Inače, Peppersi su već u studiju s novim gitaristom gdje snimaju svoj 10. studijski album, nasljednik "Stadium Arcadiuma" iz 2006.


Izvor:Muzika.hr


Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst čet vel 04, 2010 2:59 pm

Mjuzikl ‘Kosa’ u Ljubljani

Najpopularniji mjuzikl svih vremena u Sloveniji izvodi The Island Music Theatre,13. ožujka u ljubljanskoj hali Tivoli, a ova velika europska turneja će trajati do 2012. godine

Legendarna glazbena atrakcija, koja govori o borbi za ljudska prava, besmislenosti ratovanja te prikazuje razdoblje hipi kulture 60-ih godina prošlog stoljeća u Ljubljani će biti izvedena i pred mnogobrojnim Hrvatima, koji su pokazali golemo zanimanje za popularni mjuzikl. Premijerno prikazan na Broadwayu 1968. godine, mjuzikl “Kosa“ ubrzo je stekao kultni glazbeni status 60-ih godina, a Miloš Forman je 1979. godine mjuzikl prenio na filmsko platno.

Otkriva priču o skupini mladih ljudi iz New Yorka, poznatijih kao djeca cvijeća, koji stvaraju svojevrsno pleme istomišljenika u borbi protiv socijalnih predrasuda i okrutne realnosti obilježene ratom u Vijetnamu. “Kosa“ je najuspješniji mjuzikl u povijesti, samo na Broadwayu ga je vidjelo više od 30 milijuna ljudi, a u 40 godina prikazivanja obišao je čitav svijet i još plijeni pažnju publike.



Izvor:Jutarnji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst čet vel 04, 2010 8:45 pm

Zatvara se jedini postojeći muzej Johna Lennona

Jedini muzej na svijetu koji je posvećen legendarnom frontmenu Beatlesa Johnu Lennonu i smješten u predgrađu Tokija, zatvorit će se 30. rujna ove godine zbog nedostatka posjetitelja, objavio je u četvrtak vlasnik zgrade.

Muzej je otvoren 9. listopada 2000., na 60. obljetnicu Lennonova rođenja, uz pristanak njegove udovice Yoko Ono. U muzeju je izloženo približno 130 predmeta koji su pripadali Lennonu, među kojima su gitare, naočale, odjeća u kojoj je nastupao i njegove partiture.

U prvoj godini muzej je posjetilo približno 124.000 osoba, no posjećenost je znatno pala posljednjih godina pa tako muzej sada posjećuje približno 30.000 osoba na godinu. Uz to, kako prenosi novinska agencija Kyodo, muzej gubi oko 800.000 eura na godinu.

- Hvala vam za ljubav koju pokazujete prema muzeju. Mislili smo da će trajati pet godina, a potrajao je deset - napisala je Yoko Ono tisućama obožavatelja koji su skupili potpise kako bi se sačuvao muzej.

John Lennon ubijen je 8. prosinca 1980. ispred svoje zgrade u New Yorku. Njegov ubojica Mark Chapman osuđen je na doživotni zatvor.



Izvor:Javno.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by evitaa pet vel 05, 2010 7:56 am

Legendarni Men at Work

Priznali plagiranje pjesme 'Down under'


Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 041200742



Članovi australske grupe koji su prije dvadesetsedam godina osvojili nagradu Grammy pjesmom Down Under u kategoriji najboljih debitanata, priznali su da su ukrali djelove stare australske dječje pjesme.


Grupa Men at Work, je početkom osamdesetih albumom "Business as Usual" bila prva na top ljestvicama u Australiji, Americi i Velikoj Britaniji.

Nakon 27 godina opovrgavanja, priznali su da su u svojoj pjesmi "Down Under" plagirali dijelove poznate stare australske dječje pjesme, izvijestio je u četvrtak australski sud.





Pjesma "Down Under" je, kako je ustvrdio savezni sudac Peter Jacobson, plagijat pjesme za djecu "Kookaburra Sits in the Old Gum Tree", koju je 1935. napisala australska učiteljica Marion Sinclair za jedno natjecanje djevojačkih zborova. Pjesma o autohtonoj australskoj ptici tada je bila vrlo popularna u Australiji, Kanadi i na Novome Zelandu.

Marion Sinclair umrla je 1988., a izdavačka kuća Larrikin Music, koja je otkupila autorska prava na njezinu pjesmu, prošle je godine tužila članove grupe "Man at Work" zbog plagijata.

Odvjetnik Larrikin Musica, Adam Simpson izjavio je kako bi tvrtka mogla tražiti 60 posto zarade od pjesme "Down Under" - a moglo bi se raditi o višemilijunskom iznosu.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet vel 05, 2010 6:44 pm

Slash otkrio detalje solo albuma

Slash, bivši gitarist Guns N' Rosesa i trenutačni gitarist Velvet Revolvera otkrio je detalje prvog solo albuma koji bi trebao biti objavljen u travnju. Na albumu "Slash" gostovat će zavidna glazbena imena - Black Eyed Peas, Fergie, Ozzy Osbourne, Chris Cornell, pjevač Wolfmothera Andrew Stockdale i frontman Motörheada Lemmy.

Prema NME-u, postoji velika vjerojatnost da će Slashu na istoimenom albumu gostovati i Iggy Pop, Kid Rock, Dave Grohl, gitarist Gunsa Duff McKagan kao i frontman pop benda Maroon 5, Adam Levine.

"Ideja je na početku bila jednostavna," izjavio je Slash. "To su svi umjetnici s kojima sam htio raditi i za koje sam mislio da bi bilo odlično napraviti nešto kreativno" - nadodao je.

Glazbena legenda bila je oduševljena s projektima koje su mu navedeni glazbenici predočili. "Svi su predano radili i napravili su dobar posao" - zaključio je Slash.

Popis pjesama:

Ghost' (featuring Ian Astbury)
'Beautiful Dangerous' (featuring Fergie)
'Nothing To Say' (featuring M Shadows)
'Crucify The Dead' (featuring Ozzy Osbourne)
'Promise' (featuring Chris Cornell)
'By The Sword' (featuring Andrew Stockdale)
'Doctor Alibi' (featuring Lemmy)
'Saint Is A Sinner Too' (featuring Rocco De Luca)
'Watch This' (featuring Dave Grohl and Duff McKagan)
'I Hold On' (featuring Kid Rock)
'Gotten' (featuring Adam Levine)
'We're All Gonna Die' (featuring Iggy Pop)
'Starlight' (featuring Myles Kennedy)




Izvor:Vip.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sub vel 06, 2010 1:40 pm

Leonard Cohen odgodio nastup u Areni Zagreb zbog ozljede leđa

Kanadski glazbenik Leonard Cohen trebao je nastupiti 15. ožujka u zagrebačkoj Areni. Ipak, zbog ozljede leđa, Cohen je otkazao devet zakazanih koncerata koji su se trebali održati ovog proljeća.

Glasnogovornica Kanađanina, objasnila je da su liječnici predložili 75-godišnjaku da ode na fizikalnu terapiju koja traje od četiri do šest mjeseci, ali nije otkrila kako je legendarni kantautor ozlijedio leđa.

Prema najnovijem rasporedu, odgođena turneja trebala bi započeti 15. rujna, a završiti 7. listopada, dok novi datum zagrebačkog koncerta još uvijek nije dogovoren.


Izvor:Index.hr


Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sub vel 06, 2010 2:21 pm

Plagijati u glazbi: Tko to tamo krade?

Kad vam se učini da ste neki najnoviji pop hit čuli godinama ranije - vjerojatno ste u pravu...

Stoljeća stvaranja glazbe na ovom planetu učinilo je gotovo nemogućom misijom skladati pjesmu, bilo kojeg glazbenog žanra, koja će biti apsolutno originalna i neće podsjećati na nešto već napisano i snimljeno. Osnovna glazbena ljestvica ograničena je na relativno malen broj nota, pa nije ni čudo da su brojna djela, od klasičnih simfonija do božićnih pjesmica, utemeljeno ili ne, proglašavana plagijatima.

Stoga se pri otvaranju ove problematike uvijek nameće jedno te isto pitanje - je li jedan autor svjesno pokrao drugoga ili je sličnost dvaju glazbenih djela sasvim slučajna? Je li Hus 'posudio' ili nesvjesno postigao da mu uvod iz 'Sve još miriše na nju' snažno vuče na 'Stairway to Heaven' i 'Still Loving You' te zna li Thompson da mu 'Čavoglave' sliče na jedan stari partizanski 'hit'?

Glazbeni plagijat je, prema definiciji, skladba kojom je neki autor doslovno kopirao ili poprilično vjerno imitirao već napisanu pjesmu, proglasivši je vlastitim, originalnim radom. Krađu glazbenih ideja ne treba miješati sa sempliranjem (legalnim korištenjem originalnih djelova pjesme u drugom glazbenom djelu), koje je donedavno bilo 'siva zona' raznih zakona o autorskom djelu.


Izvor:Dnevnik.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 2 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 20. Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.