Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

+16
Hate
Stevo Largo
Dr.Kiyu
Turrican
eva kant
Purgy
Hell
shakti
miroslav krleža
Optimyst
zagi988
THUNDER_DINIX
Amyicha
evitaa
AryMan
Neu
20 posters

Stranica 7 / 20. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri tra 21, 2010 5:55 pm

Glazbenici stvaraju diskografiju po svojim pravilima

Oni su brzi, otvoreni i žele njegovati mlade izvođače na dulji rok po pravednijim uvjetima

Diskografski biznis u posljednjih desetak godina - zahvaljujući internetu, mp3 fajlovima, iTunesima, iPodu, iPhoneu - drastično se promijenio.

Sve je više glasova koji govore kako glazbenicima ne trebaju velike i trome diskografske kompanije te kako u digitalnom dobu sve mogu obaviti sami. Naravno, ako imaju barem nešto kapitala.

David Byrne u magazinu Wired objavio je edukativni članak o šest modela diskografskog biznisa od kojih su neki do prije koju godinu bili nezamislivi, a u takvoj konstelaciji sve se više glazbenika odlučuje na samostalno izdavanje pa i izdavanje drugih izvođača

Jack White je prije nekoliko godina osnovao Third Man Records za koju snimaju njegovi bendovi The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather te nekolicina drugih kojima genijalni gitarist želi pružiti šansu...
...bit će zanimljivo vidjeti u kojem će pravcu ići diskografske kuće Jacka Whitea i njegovih kolega, koliko će opstati na tržištu i hoće li utjecati na pop-rock scenu.

Činjenica je da se sve više glazbenika, zahvaljujući internetu, okreće samostalnom izdavanju glazbe i da klasične diskografske kuće još imaju posla i velik utjecaj. Pogledajte top-liste najprodavanijih ili godišnje preglede najzanimljivijih izdanja. Velike (major) i neovisne (indie) diskografske kompanije su u suživotu, pa tako će vjerojatno biti i s diskografskim kućama glazbenika.


Izvor:Jutarnji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst ned tra 25, 2010 5:58 pm

Bret Michels u kritičnom stanju

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Bretmichaelsy


Pjevač Poisona Bret Michaels nalazi se u kritičnom stanju u bolnici u Los Angelesu.

Naime, nakon što se žalio na jake glavobolje, Bret je u četvrtak navečer hitno prevezen u bolnicu, gdje mu je utvrđeno krvarenje u mozgu, te je prebačen u intenzivnu njegu. Usprkos tome, Bret je, navodno, stabilno i njegovi se prijatelji nadaju da će ozdraviti.

"Duboko sam ožalošćen, no on je veliki borac, i nadam se da će biti u redu" rekao je pjevačev prijatelj Donald Trump kada je bio obaviješten o ovom događaju.

Bret Michaels je prije desetak dana također završio u bolnici, kada je zbog upale crvuljka operiran.


Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon tra 26, 2010 5:03 pm

Cyndi Lauper časti novim albumom za rođendan

Američka pop ikona Cyndi Lauper uskoro objavljuje svoj novi album. Naziva "Memphis Blues", album izlazi 22. lipnja, točno na njezin 57. rođendan.
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Memphisblues

Album je sniman u Electrophonic studijima u Memphisu, a zajedno s njom producirao ga je producent Scott Bomar. Uz starog joj suradnika Billa Wittmana na albumu je surađivala i s blues veličinama poput Charliea Musselwhitea, Ann Peebles, Jonnya Langa, Allena Toussainta te legendarnim B.B. Kingom.

Osim nekoliko autorskih joj pjesama album također donosi i nekoliko obrada blues standarada izvođača kao što su Lil Green, Don Robey te Tracy Nelson.

Nedugo po njegovoj objavi također će se otisnuti i na istoimenu promotivnu turneju po domovini koja započinje u Morristownu 25. lipnja, a završava u Los Angelesu 27. kolovoza.

Bit će to njezino 11. studijsko izdanje u sada već više od tri i pol desetljeća dugoj glazbenoj karijeri, a nasljedit će dvije godine staro "Bring Ya To The Brink".

Popis pjesama:
Just Your Fool
Shattered Dreams
Early in the Mornin' (Charlie Spand) (feat. Allen Toussaint & B.B. King)
Romance in the Dark (Lil Green)
How Blue Can You Get? (Jane Feather) (feat. Jonny Lang)
Down Don't Bother Me (feat. Charlie Musselwhite)
Don't Cry No More (Don Robey)
Rollin' and Tumblin' (Traditional)
Down So Low (Tracy Nelson)
Mother Earth (Memphis Slim) (feat. Allen Toussaint)
Crossroads (Robert Johnson) (feat. Jonny Lang)

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto tra 27, 2010 8:18 pm

"Achtung Baby" U2-a najbolji album u posljednjih 25 godina

U2-ov "Achtung Baby" iz 1991. godine odabran je za najbolji album u posljednjih 25 godina.

Izabrali su ga čitatelji i urednici magazina Spin koji ove godine slavi svoj 25. rođendan te je također proglašen i najutjecajnijim albumom objavljenim od pokretanja magazina 1985. godine.

Na 2. i 3. mjestu slijede ga Princeov "Sign O' The Times" (1987.) i "The Queen Is Dead" (1986.) The Smithsa.

U Topu 5 još se nalaze Nirvanin "Nevermind" (1991.) te Radioheadov "OK Computer" (1997.).

25 najboljih albuma u posljednjih 25 godina:
1. U2 - Achtung Baby (1991.)
2. Prince - Sign O' The Times (1987.)
3. The Smiths - The Queen Is Dead (1986.)
4. Nirvana – Nevermind (1991.)
5. Radiohead - OK Computer (1997.)
6. Public Enemy - It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back (1988.)
7. Guns N' Roses - Appetite For Destruction (1987.)
8. PJ Harvey - Rid Of Me (1993.)
9. Pavement - Slanted And Enchanted (1992.)
10. Nine Inch Nails - The Downward Spiral (1994.)
11. The Replacements – Tim (1985.)
12. OutKast – Stankonia (2000.)
13. Sonic Youth - Daydream Nation (1988.)
14. Beastie Boys - Paul's Boutique (1989.)
15. Hüsker Dü - New Day Rising (1985.)
16. Pixies – Doolittle (1989.)
17. De La Soul - 3 Feet High And Rising (1989.)
18. The Strokes - Is This It (2001.)
19. Jay-Z - The Blueprint (2001.)
20. My Bloody Valentine – Loveless (1991.)
21. Oasis - (What's The Story) Morning Glory? (1995.)
22. Eric B. & Rakim - Paid In Full (1987.)
23. Daft Punk – Discovery (2001.)
24. Metallica - Master Of Puppets (1986.)
25. Nas- Illmatic (1994.)

Izvor:Muzika.hr


P.S.:Osobno se ne slažem s ovim izborom,ja sam samo glasnik...
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri tra 28, 2010 4:37 pm

Zagreb dobiva novi rock klub

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Hardplace22Novouređeni klub Hard Place u Šubićevoj 55/1 otvara svoja vrata za svekoliko pučanstvo željno rock'n'rolla ove subote 1. svibnja.

Klub je smješten preko puta novog placa na Kvatriću u zgradi stare tvornice Gorica.

Čast da otvore sviračku sezonu za praznik rada pripala je jednom od najvrijednijih zagrebačkih klupskih bendova - Rockheads. Vrata se otvaraju u 20 sati, a svirka počinje od 21. Nakon Rockheadsa 'glazbu za ples i slušanje' birat će DJ Danchee do 04 ujutro.

Već sljedećeg dana, u nedjelju 2.5., kreće jedna od redovnih večeri kluba Blues Dinner Session gdje se uz svirku zagrebačkih blues glazbenika može naći i free klopa.

U ponedjeljak, 3.5., slijedi Vidijada, program koji će na velikom platnu donositi ponajbolje svjetske rock izvođače, a prvi ponedjeljak pripada The Doorsima.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet tra 30, 2010 9:49 pm

Norveški trojac A-ha krenuo na posljednju turneju u karijeri



Zvijezde svjetske glazbene 80-ih godina prošlog stoljeća i tvorci megahita 'Take on me'


norveški pop sastav najavio je svoje raspuštanje.

Članovi benda Morten Harket, Magne Furuholmen i Paul Waaktaar-Savoy objasnili su kako će otići na još jednu posljednju turneju nakon čega će gitare 'objesiti o klin'.

A-ha je nastao 1983. godine kada su Morten, Magne i Paul 'pobjegli' iz Norveške u London tražiti uspjeh u glazbenoj karijeri. Njihov je prvi debi singl 'Take on me' iz 1985. postao njihova najpoznatija pjesma s obje strane Atlantika. No, zvjezdani su status imali samo u Europi, a ponajviše u Velikoj Britaniji.

Dečki su se prvi puta razišli 1993. nakon deset godina uzastopnih zajedničkih nastupa kako bi se više posvetili svojim samostalnim karijerama. Vraćaju se 2000. kada su izdali album ' Minor Earth, Major Sky ' s istoimenim singlom, a njihov je ' Lifelines ' iz 2002. pokazao kako trojac još ima veliku bazu obožavatelja.

Nakon toga su snimili još dva studijska albuma ' Analogue ' (2005.) te ' Foot of the Mountain ' (2009.).

Posljednji će koncert održati pred svom domaćom publikom, 4. prosinca 2010. u Oslu.

Izvor:Jutarnji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Purgy pet tra 30, 2010 11:16 pm

Optimyst je napisao/la:

P.S.:Osobno se ne slažem s ovim izborom,ja sam samo glasnik...

Laughing Laughing
Ma odlična je lista. Laughing

Ako je rock, onda nema mjesta za Metallicu.
A ako ima mjesta za Metallicu, mora biti mjesta za AC/DC, Panteru i slične stvari.

Laughing
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty142 / 999142 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon svi 03, 2010 12:57 pm

Čujte i počujte novu stvar - Limp Bizkit

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Limpt

Ovoga ljeta u dućane stiže novi album Limp Bizkita. Ponovno okupljena originalna postava nazvala ga je "Iron Cobra", a osim privremenih isjećaka nekih pjesama, sada je osvanulo i predstavljanje prvog singla.

Na oficijalnoj stranici benda može se čuti stvar "Why Try".

http://www.limpbizkit.com/whytry/


Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri svi 05, 2010 4:40 pm

Ograničeni USB stickovi Pipsa u prodaji

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Usbstick22cDo sada jedinstveno izdanje od strane hrvatskih izvođača - diskografski USB stick, stigao je u prodaju. Pod nazivom "Diskografija" skupine Pips Chips & Videoclips raketnik stikić dolazi u limitiranom izdanju od 500 komada.

Na USB sticku sabrano je sve što je ikada službeno pušteno u javnost, a i više od toga - uglavnom sve od Pipsa što ste ikada čuli, a i ono što još nište po 149 kuna na jednom mjestu.

Iste možete od 7. svibnja kupiti u glazbenoj knjižari Rockmark u Zagrebu, ili na drugim poznatim popularnim mjestima s diskografskim izdanjima.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by eva kant sri svi 05, 2010 8:45 pm

ja bi to htjela imati. Sad
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst čet svi 06, 2010 4:34 pm

Osvanule najranije snimke Black Sabbatha

Poput onih od Led Zeppelina, i neke od najranijih demo snimaka još jednih britanskih velikana, birminghamske skupine Black Sabbath, pojavile su se na internetu.

Radi se o devetominutnom audio clipu, na kojoj se mogu čuti pjesme "The Rebel", "When I Came Down" i "Early One Morning Blues", a osoba koja ih je uploadala navodi da su dvije snimljene 1969. godine u Trident Studiju u Sohu, a treća je s nekog koncerta.




Ova je snimka ponovno potaknula polemike je li "The Rebel", jedna od najtraženijih pjesama benda, snimljena u vrijeme dok se bend još zvao Earth ili kada je promijenio ime u Black Sabbath. Iako se mali fragment ove pjesme može čuti na "Black Sabbath Story Volume 1" videu (1992.), većina fanova nikada nisu čuli ovaj, još uvijek (službeno) neobjavljeni demo iz 1969. godine.

Procjenjuje se da je ta pjesma snimljena u prijelaznom razdoblju, dok se bend odlučio na promjenu imena, a njihov konačni nastup kao Earth bio je u Kilcaldyu, Škotska, samo jedan dan nakon njezina snimanja.

Neke biografije govore da je do odluke o promjeni imena došlo početkom kolovoza 1969. godine, na putu prema The Star Clubu u Hamburgu, no da bi se izbjegle zabune, nastupi su održani pod imenom Earth, pod kojim su i bookirani.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst čet svi 06, 2010 5:04 pm

Preslušajte novi singl Jinxa!

Nakon godinu, četiri mjeseca i 23 dana tišine, Jinxi imaju novi singl

Da smo se voljeli manje naziv je novog singla koji sadrži savršene četiri minute najprofinjenijeg zavodljivog zvuka Jinxa.
Naravno, Da smo se voljeli manje nije jedina nova pjesma koju Jinxi imaju. Ima toga još i zvuči fenomenalno

http://soundcloud.com/net-hr/jinx-da-smo-se-voljeli-manje


net.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet svi 07, 2010 3:03 pm

12.5. izlazi specijalno izdanje "Pandorine kutije" Dine Dvornika

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Dinedvornikaslika164893

12. svibnja Dancing Bear objavljuje specijalno izdanje "Pandorine kutije“ Dina Dvornika, koje sadrži CD i DVD.

Posljednji album velikog umjetnika za ovu je prigodu bogatiji za tri nova hita: Shlapa (Daj mi još tog funka), Splitska noć i 'Ko sam onda ja. To su pjesme koje nisu bile na vrijeme ("ispeglane“) završene pa iako je bilo planirano nisu uvrštene na već objavljeno izdanje.

DVD donosi šest videospotova (uključujući i fantastičan animirani videospot Shlapa – Dino ft. TBF) i fotogaleriju Dine Dvornika

Izvor:Vecernji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet svi 07, 2010 4:04 pm

Blondie snimaju novi album "Panic of Girls"

Nakon sedmogodišnje studijske pauze, skupina Blondie najavila je objavljivanje novog albuma, nazvanog "Panic of Girls".

O detaljima o novom albumu fanove je izvjestio Chris Stein, putem svog bloga na redizajniranoj web stranici benda te je istaknuo kako su pjesme nastajale u protekle dvije godine i kako će se na novom albumu naći njih 15 ili 16. Pritom su dvije pjesme otpjevane na španjolskom, a jedna na francuskom jeziku, a svoje mjesto će naći i nekoliko covera.

Također, album je dobio naziv prema stihovima iz pjesme "End of the World", koja će se dakako naći na ovom izdanju, a poznati nazivi pjesama su još i "D-Day", "What I Heard" i "Le Bleu a l'âme".

Produkcijski dio posla obavio je Jeff Saltzman, koji je između ostalog producirao vrlo uspješan debitantski album "Hot Fuss" The Killersa.

U međuvremenu skupinu je napustio gitarist Paul Carbonara, a zamijenio ga je Tommy Kessler (surađivao s Blue Man Group).

Točan datum izlaska albuma još uvijek nije poznat, no očekuje se krajem lipnja ili početkom srpnja ove godine.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst ned svi 09, 2010 4:43 pm

Metallica počela s useljavanjem na Hipodrom

Točno tjedan dana prije održavanja najvećeg metal-spektakla u Hrvatskoj, kamioni, dizalice, bageri i ostala mašinerija zaposjeli su zagrebački Hipodrom.

Dvorana' za 30.000 fanova Metallice bit će smještena unutar kasačke staze, a bit će opasana četverometarskim zidovima. Konstrukcija pozornice širine je 58 metara, dok je sama pozornica široka 24 metra s isto tolikim videozidom, a gledat će prema Bundeku, tj. u smjeru istoka, otkrila nam je Martina Pogačić (producentica Lupa promocije).

S obzirom na veliki videozid, mix-pult neće biti smješten na sredini terena, kako to inače biva, nego će s lijeve i desne strane biti postavljen po jedan, tako da će i pogled na pozornicu kroz sredinu biti odličan.

Ulazi na koncertni prostor bit će iz smjera Bundeka, iz avenije Većeslava Holjevca i ulice Joszefa Antalla, a za dolazak na mjesto događaja najbolje je koristiti javni gradski prijevoz, s obzirom na blizinu autobusnih i tramvajskih stanica.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by THUNDER_DINIX ned svi 09, 2010 4:55 pm

uf volio bi na metallicu
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty889 / 999889 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon svi 10, 2010 9:11 pm

Disturbed obradio Judas Priest za Metal Hammer

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Disturbedpriest

Disturbed se i dalje nalazi u studiju gdje završava snimanje novog albuma, kojemu je dat naziv "Asylum".

Poznato je kako će nasljednik "Indestructible" (2008.) biti objavljen krajem ljeta pod etiketom izdavačke kuće Reprise Records, a već sada kruže glasine kako bi na zajedničku turneju, pod nazivom "Uproar 2010 Tour", Disturbed mogao krenuti s Avenged Sevenfold i Stone Sour.

Također, bend je snimio obradu pjesme "Living After Midnight", koju u originalu izvode legende heavy metala Judas Priest, a ona će se pojaviti na "Metal Forge" seriji CD-a, koju će dobiti svi kupci novog izdanja britanskog časopisa Metal Hammer.

Na spomenutom CD-u, prvom iz serije, nalazit će se devet bendova, koji izvode isto toliko pjesama Judas Priesta s albuma "British Steel", a povodom 30 godina njegova izlaska.

Metal Forge – Volume 1:
1. Breaking the Law - Firewind
2. Rapid Fire - Trigger The Bloodshed
3. Metal Gods – Thaurorod
4. Grinder - Bleed From Within
5. United - Arthemis
6. Living After Midnight - Disturbed
7. You Don't Have to Be Old to Be Wise - Imicus
8. The Rage - Rise To Remain
9. Steeler - Steelwing





Keith Richards usporedio snimanje ''Exile On Main St.-a'' s Hitlerom

Gitarist živućih britanskih rock legendi The Rolling Stones, Keith Richards usporedio je tijek snimanja mitskog albuma "Exile On Main St." s pokojnim njemačkim nacističkim vođom Adolfom Hitlerom.

Objavljen 1972., album je bend snimio u podrumu iznajmljene rezidencije Nellcote na jugu Francuske u ljeto godinu dana ranije, a Richards je cijelo to vrijeme opisao 'vrlo teškim za bend'.

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Exileonmain22

"Bilo je vrlo teško raditi u rezidenciji. Sve je izgledalo nekako 'hitlerovski', poput ključanja bojlera. Bio je vrhunac ljeta te se sve ljepilo od znoja i dizalo sve od prašine" objasnio je Richards tijek snimanja albuma u intervjuu za nezavisnu londonsku radio stanicu XFM.

Ostali članovi Stonesa, frontmen Mick Jagger i bubnjar Charlie Watts također su tijek snimanja albuma opisali 'vrlo teškim, neorganiziranim i kaotičnim'.

Rezidencija Nellcote poznata je po glasinama kao mjesto od kuda su se tijekom Drugog svjetskog rata izvršavale nacističke operacije.

Album "Exile On Main St." svoje će bogato reizdanje doživjeti sredinom ovoga mjeseca.


Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto svi 11, 2010 8:20 pm

Peppersi počinju s pretprodukcijom novog albuma

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Chad7

Bubnjar Red Hot Chili Peppersa Chad Smith za Music Radar je iznio svježe informacije vezane uz novi album benda:

"Za nekoliko tjedana ćemo otići u studio s Rickom Rubinom i raditi pre-produkciju, koja će potrajati nekoliko mjeseci, ali ja vjerujem da ćemo do srpnja imati pjesme. Imamo dosta materijala, vjerojatno oko 20 pjesama."

Komentirajući odlazak Johna Frusciantea, dodao je, "Stvari su se, kao što znate..., on je bio malo pod pritiskom prošle godine. Bilo je tužno vidjeti Johna da napušta bend, ali on je napravio ono što je želio. Želio je slijediti svoj put."

A za novog gitaristu Josha Klinghoffera ima samo riječi hvale: "Josh je prava kreativna snaga. On će svirati gitaru, on će napisati glazbu, on će pjevati i svirati klavijature. Momak je nevjerojatan...".

Nasljednik "Stadium Arcadium" izdanja iz 2006. bit će objavljen će do kraja ove godine.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri svi 12, 2010 4:03 pm

Blind Guardian objavio naziv novog albuma

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Blindguardian

Njemački phantasy-power metal velikani Blind Guardian otkrili su kako će njihovo predstojeće, deveto studijsko izdanje, nositi naziv "At The Edge Of Time", a bit objavljeno krajem ljeta pod etiketom Nuclear Blast Records.

Također, već je od ranije poznato kako će prvi singl s novog albuma biti objavljen 25. lipnja, a za njega je odabrana skladba "A Voice In The Dark", koji će izaći na CD-u, zajedno s pjesmama "You're The Voice" i "War Of The Thrones".

Pjevač benda Hansi Kursch je izjavio kako će ovo biti njihov najbombastičniji, najepskiji album do sada, a tome je, između ostalog, pridodao kako bi se "At The Edge Of Time" trebao sastojati od osam ili devet pjesama.

Zadnji album, "A Twist In The Myth", Blind Guardian je objavio u rujnu 2006. godine.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst sri svi 12, 2010 8:40 pm

Razišli se Queen i EMI

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Brianmay02

Britanske rock legende odlučile su okončati gotovo četrdeset godina dugu suradnju s EMI Records, za čiji su 'koncern' objavile sve svoje albume, te potpisati ugovor s Universal Records.

Prema Times Online, razlog prelaska Queena kod drugog izdavača financijskog je karaktera, navodno 'teškog' deset milijuna funti.

Upućeni u situaciju kažu da je Queen 'preselio' u Universal prvenstveno radi novca. "EMI je zaključio da ne može konkurirati. Bilo mu je previše platiti i želi potrošiti novac na razvoj novih talenata" rekao je neimenovani izvor, upoznat s kretanjima u muzičkoj industriji.

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pet svi 14, 2010 4:50 pm

Andrea Šušnjara je nova pjevačica Magazina

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Andreaunjara273115s1

Andrea Šušnjara s Magazinom će prvi put nastupiti na Splitskom festivalu. U Magazinu su oduvijek pjevale plavuše, samo je Ivana Kovač na kratko prekinula taj običaj

Upravo zahvaljujući lanjskom nastupu na Eurosongu u Moskvi danas nemam tremu uoči premijernog nastupa s Magazinom - objašnjava Andrea, koja zbog pjevačke karijere neće zapustiti školovanje.

Izvor:Jutarnji.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst ned svi 16, 2010 12:08 pm

Poznati svi dobitnici Porina 2010.

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Porin1

Upravo su dodijeljene diskografske nagrade Porin u svih 49. kategorija, a među dobitnicima najviše su dominirali Neno Belan & Fiumens, Gabi Novak i Josipa Lisac.

17. dodjela Porina održala se drugu godinu zaredom u Biogradu na Moru, dok se dodjela nagrada u kategorijama klasike i jazza održala u Šibeniku tjedan dana prije.

Dobitnici Porin 2010:

Album godine: "Tvornica snova" - Neno Belan & Fiumens
Pjesma godine: "Iznad oblaka" - Nola
Hit godine: "Kad žena zavoli" - Tony Cetinski
Novi izvođač: Valungari

Najbolji rock album: "Tvornica snova" - Neno Belan & Fiumens
Najbolji album alternativne rock glazbe: "Idu Bugari" - Kawasaki 3p
Najbolji pop album: "Živim po svome" - Josipa Lisac
Najbolji album klupske glazbe: "Neću više jazz kantati" - Tamara Obrovac & Transhistria Electric
Najbolji blues album: "Zagorje Blues" - Tomislav Goluban & Little Pigeon’s ForHill Blues
Najbolji album etno glazbe: "Špiritus Sanctus" - Cinkuši
Najbolji koncertni album: "Tvornica snova" - Neno Belan & Fiumens
Najbolji album zabavne glazbe: "Kadenca" - Tedi Spalato
Najbolji album raznih izvođača: "Runjić na Peristilu ‘08"
Najbolji kompilacijski album: "The Ultimate Collection" - Dino Dvornik

Najbolja ženska vokalna izvedba: Josipa Lisac - "Živim po svome"
Najbolja muška vokalna izvedba: Marko Tolja - "Sama si i ti"
Najbolja vokalna suradnja: Dino Dvornik & TBF - "Shlapa (Daj mi još tog funka)"
Najbolja izvedba grupe s vokalom: Neno Belan & Fiumens "Ivona"
Najbolja instrumentalna izvedba: The Bambi Molesters "As The Dark Waveswells"

Najbolje reizdanje: "Dnevnik jedne ljubavi" - Josipa Lisac
Najbolji tematsko-povijesni album: "Dobrotvorov dom - antologija" - Arsen Dedić
Najbolji album za djecu: "Hrvatski dječji festival Djeca nose svjetove na dlanu" - Dječji zborovi

Najbolji video program: "Knjiga postanka" - Hladno Pivo
Najbolji video broj: "Data" - TBF
Najbolje likovno oblikovanje: "Knjiga postanka" - Hladno pivo

Najbolji jazz album: "Gabi Novak In Concert – Jazzarella ZKM 2009." - Gabi Novak
Najbolja jazz skladba: Matija Dedić - "Angela"
Najbolja jazz izvedba: Gabi Novak / Boško Petrović / Crojazz All Star Band - "My Funny Valentine"

Najbolji album folklorne glazbe: "Oko jene hiže" - Kvartet Gubec
Najbolji tamburaški album: "Šokačka rapsodija" - 100 Tamburaša
Najbolja folklorna pjesma: "Ljepo nam je vu jeseni" - Teta Liza i Tonček
Najbolja izvedba folklorne glazbe: Elizabeta Toplek - Teta Liza i Antun Horvat - Tonček - "Meni mama tak velje"
Najbolji album klapske glazbe: "Cesarice 3" - Klapa Cesarice
Najbolja izvedba klapske glazbe: Klapa Cesarice - "Zapivala Tica Mala"
Najbolji album duhovne glazbe: "Gospel u Komediji" - Ivana Kindl
Najbolji album božićne glazbe: "Najveći božićni hitovi" - Jacques Houdek / Zvjezdice / Zagrebački Solisti

Najbolji aranžman: Ante Gelo - "Sve što znaš o meni" Gabi Novak
Najbolja produkcija: Producenti Ante Gelo / Matija Dedić / Miro Vidović - "Gabi Novak In Concert – Jazzarella ZKM 2009."
Najbolja snimka: Ton majstor-snimatelj Elvis Stanić / Goran Martinac / Ivan Popeskić - "Živim po svome" Josipa Lisac

Najbolji album klasične glazbe: "Domenico Scarlatti: 15 Sonata / Višnja Mažuran, Čembalo" - Višnja Mažuran
Najbolja skladba klasične gazbe: "Slow Motion" - Tamara Coha Mandić / Diana Grubišić Ciković
Najbolji autorski album: "Kyrie" - Collegium Pro Musica Sacra – Solisti – Ženski oktet – Zbor Varaždinske katedrale Chorus Angelicus – Orkestar Varaždinske katedrale
Najbolja izvedba klasične glazbe: Višnja Mažuran "Domenico Scarlatti: 15 Sonata / Višnja Mažuran, Čembalo"
Najbolja snimka albuma klasične glazbe: "Edmund Andler Borić, Orgulje – Mendelssohn – Brahms – Liszt – Reger" - Edmund Andler Borić
Najbolja produkcija klasične glazbe: Vida Ramušćak - "Divertimento Organistico"

Najbolja inozemna pjesma: Beyonce - "Halo"
Najbolji inozemni album izvan klasične i jazz glazbe: Bruce Springsteen - "Working On A Dream"
Najbolji inozemni jazz album: Wynton Marsalis - "He And She"
Najbolji inozemni album klasične glazbe: Max Emanuel Cenčić / Phillipe Jaroussky / Sophie Karthauser / Barrocchisti - "Faramondo"
Najbolji inozemni video program: Leonard Cohen - "Live In London"

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst pon svi 17, 2010 10:06 pm

Otkriven cijeli "Aphrodite" Kylie Minogue

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Kylieaphroditeu

"Aphrodite" - nadolazeći 11. studijski album australske 'pop princeze' Kylie Minogue otkriven je u cijelosti.

Već je otprije poznato da izlazi početkom srpnja, kao i to da mu produkciju potpisuje Stuart Price.

Svoje doprinose na njemu među ostalima također su dali Calvin Harris, Jake Shears (Scissor Sisters), Nerina Pallot, Diane Warren i Tim Rice-Oxley, a tjedan dana ranije najavit će ga singl "All The Lovers" kojeg potpisuje britanski electro-pop bend Kish Mauve.

Album nasljeđuje tri godine stari "X".

Popis pjesama:
All The Lovers
Get Outta My Way
Put Your Hands Up (If You Feel Love)
Closer
Everything Is Beautiful
Aphrodite
Illusion
Better Than Today
Too Much
Cupid Boy
Looking For An Angel
Can't Beat The Feeling

Izvor:Muzika.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by AryMan pon svi 17, 2010 10:39 pm

Uz kišu i blato
VIDEO: Metallica i Zagreb zajedno zajahali munju


Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 0008007.42

Na zagrebačkom Hipodromu konačno su, pred 30 tisuća obožavatelja, nastupili kraljevi heavy metala. Ni hladnoća ni kiša, koja je neprestano padala dva dana, nisu spriječile dobro raspoložene fanove da se okupe u velikom broju već prije službenog otvaranja Hipodroma.



Od 19 sati publiku su zagrijavali američki High on Fire i danski Volbeat. Nešto iza 21 sat uz glazbu Enija Morriconea i kadrove iz filma Dobar, loš, zao, kao grom iz ionako tmurnog neba, na pozornici su se pojavila gospoda iz Metallice i otvorila zagrebački koncert s Creeping Death, čime je počela još neviđena kombinacija pljuska i surovog heavy metal zvuka kod nas.
Apokaliptičnom ugođaju na oduševljenje publike pridonijeli su i bacači vatre, uz ponešto pirotehnike i vatrometa, posebno na snažnoj Fuel i odlično prihvaćenim novim pjesmama s albuma Death Magnetic, koji promoviraju na ovoj turneji.
Na jednostavno dizajniranoj pozornici, s tri velika videozida, bend je u odličnoj formi odsvirao i neke od svojih najpopularnijih pjesama, kao što su legendarna Master of Puppets, recentana The Day that Never Comes, te hitove poput Nothing Else Matters, One i Enter Sandman, na koje je publika jednostavno podivljala zaboravljajući na blatnu kaljužu u koju se hipodromski travnjak pretvorio.
Nakon žestoke dvosatne svirke, uslijedio je bis, nakon kojega su Hetfield, Ulrich, Hammett i Trujillo obećali da će se ponovno vratiti u Hrvatsku. Za manje od 29 godina, kažu, naime, toliko dugo Metallica postoji, i upravo im je toliko trebalo da svrate do nas. Blatnjava i promrzla, ali i euforična publika na Hipodromu to je svakako zaslužila.

Izvor: net.hr
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty405 / 999405 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Optimyst uto svi 18, 2010 4:32 pm

^ gore

al ovo više spada pod Koncerti-izvještaji pa drugi put tamo stavi koncertne članke i dojmove


Metal legenda Ronnie James Dio preminuo u 67. godini

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Ronniejamesdio273700s1

Ronnie James Dio , slavni američki metal pjevač čiji je glas obilježio neprekidnu poetsku bitku između dobra i zla, preminuo je u nedjelju u 67. godini života.

Dio je prošlog ljeta otkrio javnosti kako pati od smrtonosnog oblika raka želuca.

Ronnie je svjetsku slavu stekao kao glavni pjevač u bendu Rainbow nakon čega je zamijenio Ozzy Osbournea u Black Sabbathu. Osim toga, nastupao je i za Elf, Heaven & Hell te vlastiti bend - Dio.

Njegove su se pjesme uvijek bavile tematikom epske borbe dobra i zla, a među poznatijim hitovima su ' Heaven And Hell ', ' Neon Knights ', ' Killing The Dragon ' te ' Stargazer '.

Izvor:Jutarnji.hr



Sting ima novi projekt – svoje rock hitove snimio je s orkestrom

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Sting

Baš kao nedavno njegov kolega Serj Tankian, Sting je odlučio snimiti album s orkestrom, uposlivši Royal Philharmonic Concert Orchestra pod ravnateljstvom Stevena Mercurija za izvedbu Stingovih najvećih hitova, koji uključuju i pjesme snimljene s grupom The Police.

Taj će se album zvati 'Symphonicities', a na njemu će se naći orkestralne verzije pjesama kao što su 'Every Little Thing She Does Is Magic', 'Roxanne', 'Englishman In New York’, 'I Burn For You’, 'Why Should I Cry For You’ i 'She’s Too Good For Me’.

'Symphonicities’ izlazi u srpnju ove godine, a Sting će s tim materijalom na turneju, nastupajući s cijelim filharmonijskim orkestrom.

Izvor:tportal.hr
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty168 / 999168 / 999Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Novosti i komentari iz glazbenog svijeta - Page 7 Empty Re: Novosti i komentari iz glazbenog svijeta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 20. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.