Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

+2
Hell
WEYLAND-YUTANI
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by WEYLAND-YUTANI pet svi 29, 2009 2:33 pm

Sedamnaest godina od svog osnutka Oružane snage doživjele su pravu preobrazbu. Najveći uspjeh je ipak pozivnica za NATO

Obilježava se Dan oružanih snaga i hrvatske kopnene vojske. Za zanimanje vojnika u posljednje je vrijeme zainteresirano i sve više žena, a ministar obrane Branko Vukelić najavio je da će od jeseni prvi put dragovoljni vojni rok ravnopravno s muškarcima moći služiti i žene

Sedamnaest godina od svog osnutka Oružane snage doživjele su pravu preobrazbu. Najveći uspjeh je ipak pozivnica za NATO. No, interes za zanimanje vojnika sve je slabiji.

Kako bi se poziv učinio atraktivnijim povećane su plaće, rješavaju se stambena pitanja, a sve se bolji položaji otvaraju i ženama, rekao je u razgovoru za Media Servis ministar obrane Branko Vukelić.

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Vojska1.th


Što mislite o Domovinskom ratu, HrVAtskoj vojsci, braniteljima?
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty133 / 999133 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pet svi 29, 2009 2:34 pm

POZOR!!
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by WEYLAND-YUTANI pet svi 29, 2009 2:36 pm

U postrojavanju sudjeluje 18 postrojba s 2. 728 vojnika, dočasnika i časnika svih grana vojske, a uz njih je i po tri časnika oružanih snaga iz sedam članica NATO-a


Prošlo je 18 godina od postrojavanja na stadionu u zagrebačkoj Kranjčevićevoj ulici - što je bio početak stvaranja Hrvatske vojske. Ona danas, nakon pobjede u Domovinskom ratu, vodi našu zemlju u najjačem vojno-sigurnosnom savezu, NATO-u. Središnju proslavu u Karlovcu večeras prati vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Stjepan Mesić, predsjednik Hrvatskoga sabora Luka Bebić, predsjednik Vlade Ivo Sanader, mnogi ministri i drugi visoki gosti iz zemlje i svijeta, piše HRT .

U postrojavanju sudjeluje 18 postrojba s 2. 728 vojnika, dočasnika i časnika svih grana vojske, a uz njih je i po tri časnika oružanih snaga iz sedam članica NATO-a. Svečanost je nastavljena letačkim programom Hrvatskoga ratnog zrakoplovstva, situacijskim vježbama i padobranskim skokovima.

Zbor narodne garde (ZNG) nastao je iz policijskih postrojba i bio je profesionalna oružana formacija vojnog ustroja za obavljanje obrambeno-redarstvenih dužnosti u RH, koja je tada bila u sastavu SFRJ. Za ZNG, koji se postrojio pred tadašnjim državnim čelnicima s prvim hrvatskim predsjednikom Franjom Tuđmanom na čelu, već se tada govorilo da je preteča Hrvatske vojske. Nastao je kao odgovor na razoružavanje Teritorijalne obrane u Hrvatskoj te zbog nemogućnosti nove hrvatske države da osigura teritorijalni integritet i funkcioniranje pravne države na svojemu cjelokupnom teritoriju.

Jedinicama Zbora narodne garde zapovijedalo je Ministarstvo obrane, a službeno su bile ustrojene u Ministarstvu unutarnjih poslova. Prema prvim planovima, ZNG je trebao imati zapovjedništvo, četiri djelatne brigade, 16 pričuvnih brigada i devet pričuvnih samostalnih bataljuna. Krajem srpnja 1991. godine utemeljeno je Zapovjedništvo ZNG-a, a zatim su osnovana zapovjedništva za istočnu Slavoniju, za banijsko-kordunsko područje, za ličko, srednju, sjevernu i južnu Dalmaciju. U kolovozu je osnovano i Zapovjedništvo Zagrebačkog korpusa ZNG-a.

Do 12. kolovoza, kad su JNA i srpske paravojne i dobrovoljačke postrojbe izvele agresiju na Republiku Hrvatsku, već su ustrojene četiri brigade. Tijekom agresije na Republiku Hrvatsku, a na temelju Zakona o obrani donesenog u rujnu 1991., oružane snage organiziraju se u jedinstvenu Hrvatsku vojsku (HV), a 21. rujna 1991. godine uspostavlja se Glavni stožer (GSHV) s načelnikom - generalom Antonom Tusom na čelu.

Počast poginulim braniteljima

Predsjednik Republike Stjepan Mesić položio je vijence i zapalio svijeće kod spomenika Glas hrvatske žrtve - Zid boli, na Grob narodnih heroja i kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Izaslanstvo predsjednika Republike u njegovo je ime položilo vijence na zajedničkoj grobnici za neidentificirane žrtve iz Domovinskog rata na Krematoriju.

Predsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić s izaslanstvom i predsjednik Vlade Ivo Sanader s ministrima i predstavnicima udruga proizišlih iz Domovinskog rata položili su vijence i zapalili svijeće kod spomenika Glas hrvatske žrtve - Zid boli, kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i na grob prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana.

Izaslanstvo Sabora i Vlade položilo je vijence i zapalilo svijeće i na zajedničkoj grobnici za neidentificirane žrtve iz Domovinskog rata na Krematoriju. Kod spomenika Glas hrvatske žrtve - Zid boli, kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, na grob dr. Franje Tuđmana i na zajedničkoj grobnici za neidentificirane žrtve iz Domovinskog rata na Krematoriju vijence su položila i svijeće zapalila izaslanstva Oružanih snaga RH, Ravnateljstva policije, Vojno-diplomatskog zbora te Grada Zagreba.
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty133 / 999133 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty UBIUDR: Prvi sat za Domovinski rat

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 8:49 am

Udruga branitelja, invalida i udovica Domovinskog rata Podravke (UBIUDR) pozvala je danas Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te ravnatelje svih škola, da prvi sat u novoj školskoj godini počne - satom povijesti o stvaranju slobodne, samostalne i neovisne hrvatske države, odnosno o hrvatskom Domovinskome ratu, priopćeno je iz UBIUDR-a
'Svjedoci smo da se, ni nakon 18 godina od početka srpske agresije na Hrvatsku, u školama i dalje nedovoljno pridaje pažnja ovoj temi', napominje UBIUDR ocjenivši kako mladež gotovo i ne znaju da je rat u Hrvatskoj bio osvajački i genocidan te da agresor u ostvarivanju svojih ciljeva nije štedio ljudske živote razarajući gradove i kulturne spomenike, gospodarske objekte, crkve, škole, dječje vrtiće i knjižnice.

'Posebno bi trebalo upozoriti učenike na razaranje Grada Vukovara, koji je nakon junačke borbe pao u ruke četnika i srbo-jugoslavenske armije te na zločine koje su počinili nad ranjenicima i civilima', stoji u priopćenju.

Ja mislim da je to dobra ideja jer u našim udžbenicima nema puno o ratu već samo velike činjenice.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Neu pon kol 31, 2009 8:51 am

dobra ideja,trebamo se ponekad sjetiti branitelja gore
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty999 / 999999 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 8:55 am

sve ok ali treba znati da ce medju djecom to produbiti mrznju prema srbima. tako da treba onda uvesti i sociologiju.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 8:56 am

...pa činjenice iz rata se moraju reći, ali treba se i reči da nisu svi srbi krivi...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 8:57 am

Cylon je napisao/la:...pa činjenice iz rata se moraju reći, ali treba se i reči da nisu svi srbi krivi...

pa sve ok. ali mislim da osnovno skolci nemaju sto uciti o tome. u srednju skolu nek se uvede. djeca u osnovnoj nemaju kapaciteta to shvatiti tako da ce mrznje biti sto god netko rekao.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Neu pon kol 31, 2009 8:57 am

pa nisu krivi sve oni, ali opet treba se smanjiti tenzija mržnje nas i njih
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty999 / 999999 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 8:58 am

pa osnovnoškolcima s enetreba reči sve..samo ono.. osnovno, a kao da neznaju od roditelj i TV-a
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Neu pon kol 31, 2009 9:00 am

da ali i osnovnoškolce roditelji pojedini uče da ne vole srbe
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty999 / 999999 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 9:01 am

..skoro svi.. pogotovo oni u slavoniji i gorskom kotaru , gdje se najviše osjetio rat...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 9:01 am

Neukrotiva je napisao/la:pa nisu krivi sve oni, ali opet treba se smanjiti tenzija mržnje nas i njih

treba samo reci - svi smo isti cigani, on' tamo i mi vamo Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Neu pon kol 31, 2009 9:01 am

hammer ahahahah
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty999 / 999999 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 9:02 am

pa možda je istina, ali narod je sad naučen da ima neku mržnju prema srbima..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 9:02 am

ideja je dobra ali nebi se bas slozio s time....
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 9:03 am

zašto?
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 9:08 am

eto sramotno je sto djeca uce kako su nasi branili nasu domovinu da bi oni u saboru mogli lijepo pare kupiti sebi na stetu hrvatski branitelja :S:
svaka cast braniteljima,generalima i dobrovoljcima da ih ne zaboravim...i jos je jadno to sto sude Gotovini za sta ?...i par generala koji su u Hagu... kontas sta hocu reči s time ?
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by škorpija pon kol 31, 2009 9:10 am

SLAŽEM SE.. (upss...soriii na velikim slovima!) Razz

mislim da bi trebalo (a čini mi se i da je negdje pokretnuta ta inicijativa ...) pozvati same branitelje da djeci pričaju o ratu...to bi bilo možda još najbolje... noktići
škorpija
škorpija
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 197
Reputacija Reputacija : 10
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty0 / 9990 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Hell pon kol 31, 2009 9:11 am

teško je nač normalnog branitelja, koji niej ugnjetavan situacijom u zemlji i koji nema PTSP
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty497 / 999497 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by škorpija pon kol 31, 2009 9:14 am

ne slažem se cy..... ima puno NORMALNIH branitelja....
koji ne siju mržnju, nisu " ludi" PTSP-ovci (baj d vej ima puno više onih koji nisu branitelji ali ih je PTSP i te kak dobro opaučio!!)

a svoja iskustva i te kako bi trebali prenijeti djeci.... neka se zna...
škorpija
škorpija
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 197
Reputacija Reputacija : 10
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty0 / 9990 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 9:15 am

a nazalost taj branitelj koji je bio u ratu i sve prozivio nebi ni kunu mirovinskog nego dobiva onaj koji je doma sjedio u kaucu i hvalio se...ja ono ja ovo ..ali pravi branitelj je taj koji šuti o tome...:S: otisao sam malo u off topic...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Alien pon kol 31, 2009 9:17 am

U Srbiji nema PTSP-ja zato što se tamo za to ne dobiju nikakvi novci...
Alien
Alien
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 19.08.2009
Broj postova : 113
Reputacija Reputacija : 9
Godina imam : 53
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty0 / 9990 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Gost pon kol 31, 2009 9:19 am

neznam...ja mislim daj pre prerano sto su to uveli na nastavima...jer jos nista se nezna sta je sa generalima i ima jos neda mi se nabrajiti...zlo mi je kada se sjetim toga :S:
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by škorpija pon kol 31, 2009 9:20 am

zrine...nisi niš otišel off topic.... istina je sve kaj si rekel....
i još nekaj..
ne samo da bi trebali započeti prvi sat tak...nego bi barem jednom tjedno trebali imati takova predavanja u školama (to nisu predavanja nego bolje bi bilo možda to nazvati "razgovorima" gdje djeca aktivno sudjeluju u raspravi sa svojim pitanjima!).
a vjerujte mi tako bi više i naučili i zapamtili...kad i sami u nečem sudjeluju.... puno stvari bi im bilo jasnije....
škorpija
škorpija
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 197
Reputacija Reputacija : 10
Započeo/la tema :
Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty0 / 9990 / 999Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty

[Vrh] Go down

Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji Empty Re: Domovinski rat, Hrvatska vojska i branitelji

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.