Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateizam i ateisti

+43
tanuki
Dr. Hannibal Lecter
zbracun
jozefk
Narco
Hunnerkongen
Teo
Ly
cokakoka
Turrican
jasim
vuk013
Stevo Largo
pustinja
gio_deluxe
evitaa
Amyicha
ema007
Shila
scorpio57
Prop
diabolik.
Neukrotivi pastuh
eva kant
shakti
m
ager
Arkannen
franja
Sinister
FALKON 2
Dawor
Mass
fosforica
Shtiriputanac
Hitman
Neu
Hell
bittersweet
Deep Line
WEYLAND-YUTANI
Grof Vuger
Sahataba
47 posters

Stranica 24 / 34. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 34  Next

Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by m čet pro 30, 2010 2:02 pm

sad ču ti spičiti 345 minusa ............

Laughing
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty14 / 99914 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Teo čet pro 30, 2010 4:12 pm

Dawor je napisao/la:
pustinja je napisao/la:
A jesi li je shvatio, jesi li usvojio gradivo i siguran si da ono što tamo piše je točno i nedvojbeno.
Pročitao sam je i ja, nakon toga sam je pokušao pročitati smisleno i moram priznati da nisam uspio jer je čisti bulšit u prijevodu sranje, ispiranje mozga i puna laži i netočnih navoda. Nitko ti ne brani da vjeruješ u što god hočeš, nekome je i bukva u šumi svetinja (po mojem mišljenju to i jeste veća svetinja od trojstva koje niti kler ne razumije ) .
Ako si je shvatio pitam te stojiš li nepokolebljivo iza tih tekstova

Evo Teo tako bi ti i ja odgovorio. Jer svi vi vjernici i sama Crkva pogotovo svako malo uzimate nešto iz Biblije kao nedvojbenu istinu pa za nekoliko godina tvrdite da se to netreba shvačati doslovno. Probaj nešto sam protumačiti a ne onako kao ti to svečenik kaže.

Evanđelje po Mateju 10.37.
"Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan.

Ovo je vrlo doslovno i nedvojbeno, kako to ti tumaćiš. Znaći li to da sve majke i svi očevi će završiti u paklu?
ako nisi pročitao nemam što s tobom raspravljati, javi se dok pročitaš :jastukić:
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Dawor čet pro 30, 2010 6:12 pm

Teo je napisao/la:
ako nisi pročitao nemam što s tobom raspravljati, javi se dok pročitaš :jastukić:

Jesi ti mutav ili što? Već sam ti napisao da sam pročitao Bibliju i postavljam ti direktno pitanje kako tumaćiš to što piše. Odgovori ili priznaj da si bezumna ovca koja je nesposobna za vlastito mišljenje.
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Teo čet pro 30, 2010 6:55 pm

Dawor je napisao/la:
Teo je napisao/la:
ako nisi pročitao nemam što s tobom raspravljati, javi se dok pročitaš :jastukić:

Jesi ti mutav ili što? Već sam ti napisao da sam pročitao Bibliju i postavljam ti direktno pitanje kako tumaćiš to što piše. Odgovori ili priznaj da si bezumna ovca koja je nesposobna za vlastito mišljenje.
Slušaj Davor ja tebe ne vrijeđam ne govorim ti da si mutav , ovco jedna i slično, nemoj ni ti, mene vrijeđat odnosno nemam što priznati glede takvih uvreda, a što se tiče onog citata iz novog zavjeta ne moraš sve shvaćati doslovno, jer normalno je da se nitko neće odreći svojih roditelja mada ima i takvih.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Dawor čet pro 30, 2010 7:43 pm

Teo je napisao/la:
Slušaj Davor ja tebe ne vrijeđam ne govorim ti da si mutav , ovco jedna i slično, nemoj ni ti, mene vrijeđat odnosno nemam što priznati glede takvih uvreda,

Vrijeđaš me time što se praviš se superioran u ovoj raspravi a na direktno postavljeno pitanje neodgovaraš. Ali malo sam pretjerao i ispričavam se.

Teo je napisao/la: a što se tiče onog citata iz novog zavjeta ne moraš sve shvaćati doslovno, jer normalno je da se nitko neće odreći svojih roditelja mada ima i takvih.

Ajde mi sad to sve ljepo objasni. Nevjeruješ u taj citat ali vjeruješ da je žena začela bez seksa i da je to djete umrlo na križu, uskrsnulo i uzašlo na nebo. kao
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki čet pro 30, 2010 8:29 pm

ma ne vjeruje teo, kao ni ti, samo ispipava teren Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Neu čet pro 30, 2010 9:57 pm

Davore pazi na izraze. Budući da si se ispričao, ovo je sam usmena opomena da ubuduće pripaziš.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty999 / 999999 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Teo čet pro 30, 2010 10:03 pm

Dawor je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Slušaj Davor ja tebe ne vrijeđam ne govorim ti da si mutav , ovco jedna i slično, nemoj ni ti, mene vrijeđat odnosno nemam što priznati glede takvih uvreda,

Vrijeđaš me time što se praviš se superioran u ovoj raspravi a na direktno postavljeno pitanje neodgovaraš. Ali malo sam pretjerao i ispričavam se.

Teo je napisao/la: a što se tiče onog citata iz novog zavjeta ne moraš sve shvaćati doslovno, jer normalno je da se nitko neće odreći svojih roditelja mada ima i takvih.

Ajde mi sad to sve ljepo objasni. Nevjeruješ u taj citat ali vjeruješ da je žena začela bez seksa i da je to djete umrlo na križu, uskrsnulo i uzašlo na nebo. kao
nisam ja ništa rekao da ne vjerujem, tu je simbolika ne misli se doslovno, nabolje se ti drži one ljubi bližnjeg svoga kao samog sebe, a s bezgrešnim začećem i ostalih stvari koje te muče a tiče se Biblije ne zamaraj se kad ionako ne vjeruješ snagator
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by pustinja pet pro 31, 2010 6:58 am

Ajde Teo kao veliki poznavaov biblije (shvatio sam da si je pročitao detaljno i shvatio) daj ti meni kao nevjerniku i izgubljenoj ovci pojasni malo lik i djelo isusa jer mi nije jasno, tj neke stvari ne mogu pohvatati i zahvalan sam na tome što napokon ima netko tko će mi pomoći da shvatim neke stvari:

1. Dali je isus nakon obrezivanja otišao u nazaret ili egipat
2. Da bi ispunio proročanstvo jel isus našao magarca ili poslao dvojicu učenika u selo daga "posude"
3. Da bi ispunio isto to proročanstvo na čemu je jahao na magračiću, na magarici ili na magarici sa magarčićem
4. kako je propovjedao je li prvo našao četvoricu apostola, podučavao, otišao na goru držati propovijed pred mnoštvom ili je prvo se pomolio na gori, izabrao dvanestoricu, pa propovijedao mnoštvu na ravnom

Imam ja još pitanja ali ovo su neka početna pa daj Teo budi ljubazan i daj mi odgovori da i meni nešto napokon postane jasno a tko zna možda me točnim odgovorima izvedeš na pravi put
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 7:52 am

pustinjo ne provociraj Very Happy
znaš i sam da su lik i djelo isusa krista samo stilska figura!
o isusu se zna toliko detalja, ali nezna se apsolutno ništa o njegovoj mladosti-
za pretpostaviti je kako je završio stolarski zanat-
ali od toga očito nije zarađivao za svoj kruh-
upitno je i zašto se nikad nije oženio, kada je to za normalne židove normalno da naprave do 25 g?
upitno je zašto je sljedbenicima isusa krista seks prljav?
jeli isus bio impotentan ili možda homoseksualac?
naravno takva heretička pitanja se ne smiju postaviti vjerniku-
jer u bibliji sve što piše, a što je nelogično- tumači se kao simbolika, stilska figura!

krščani koji štuju bibliju kao svetu knjigu, najradje bi se odrekli starog zavjeta, jer je u velikoj suprotnosti sa novim zavjetom pa su teolozi izmislili da je bog puno toga u bibliji mislio simbolički- ono što piše nije to ono što piše, već je pjesnik drugačije mislio Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Teo pet pro 31, 2010 9:37 am

pustinja je napisao/la:Ajde Teo kao veliki poznavaov biblije (shvatio sam da si je pročitao detaljno i shvatio) daj ti meni kao nevjerniku i izgubljenoj ovci pojasni malo lik i djelo isusa jer mi nije jasno, tj neke stvari ne mogu pohvatati i zahvalan sam na tome što napokon ima netko tko će mi pomoći da shvatim neke stvari:

1. Dali je isus nakon obrezivanja otišao u nazaret ili egipat
2. Da bi ispunio proročanstvo jel isus našao magarca ili poslao dvojicu učenika u selo daga "posude"
3. Da bi ispunio isto to proročanstvo na čemu je jahao na magračiću, na magarici ili na magarici sa magarčićem
4. kako je propovjedao je li prvo našao četvoricu apostola, podučavao, otišao na goru držati propovijed pred mnoštvom ili je prvo se pomolio na gori, izabrao dvanestoricu, pa propovijedao mnoštvu na ravnom

Imam ja još pitanja ali ovo su neka početna pa daj Teo budi ljubazan i daj mi odgovori da i meni nešto napokon postane jasno a tko zna možda me točnim odgovorima izvedeš na pravi put
Zašto želiš da ti ja objasnim, ako želiš odgovor na toliko pitanja logiraj se na neki kršćanski forum ili više njih pa potraži odgovore. Osim toga nisam znao da si na krivom putu.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 10:25 am

Zašto želiš da ti ja objasnim, ako želiš odgovor na toliko pitanja logiraj se na neki kršćanski forum ili više njih pa potraži odgovore. Osim toga nisam znao da si na krivom putu.
ne teo
na pitanja koje postavlja pustinja, i još mnogo njih- nitko nema odgovora-
ali ti si dao odgovor konstatacijom da je pustinja na krivom putu!
možeš li to molim te pojasniti, jer to je tvoja konstatacija! kako znati dali si na pravom ili krivom putu hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by scorpio57 pet pro 31, 2010 10:38 am

Ima Teo pravo zašto bi on vama objašnjavao-upucaj katoliči forum
i dobit ćete odgovore Teo+
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty65 / 99965 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 10:54 am

teo ima pravo za sebe i za tebe-
za mene, a čini mi se ni za pustinju ne-
negdje sam napisao da poštujem sve koji razmišljaju o postanku, o smislu postojanja... bez obzira na kojoj osnovi, teloškoj ili ateističkoj- ali zabrinjavaju me ljudi koji prihvaćaju ponuđenu šablonu i koji nemaju više pitanja- bez obzira radi li se o nastanku svjeta po ideji kreacionizma- ili evolucije-
odnosno glupo bi se osjećao, ako me vjernik pita kako to misliš da je svijet nastao velikim praskom,
kao što bi se vjerojatno i on osjećao glupo kad bi ga pitao gdje je bio bog prije nego je stvorio svijet?
neke stvari su nam nepojmljive i treba tragati stalno za novim objašnjenjima!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by pustinja pet pro 31, 2010 12:11 pm

Pitao sam ja i u župnom uredu pa mi nisu znali odgovoriti, a tako su jednostavna pitanja, ako su komplicirana ajte mi vi vjernici objasnite koje su zadnje isusove riječi, to bi bar trebalo biti jasno i nedvojbeno, dakle kad je umirao koje je riječi izdovorio , pa na tome se temelji vjera, ili kome se nakon smrti ukazao .
Kad već mislite da sam na krivom putu, usmjerite me da i ja doživim tu duhovnost, da budem malo osviješteniji, da postanem i ja jedna od ovaca (zašto vjernike kler naziva stado moje a on se naziva pastirom, znate li za koje životinje govore da su najgluplje od svih, radi se o ovcama, glup si kao ovca, zaveden si kao ovca, čak je i svinja inteligentnija od ovce pa zašto ste onda vi vjernici stado, pitam se).
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by pustinja pet pro 31, 2010 12:15 pm

Teo je napisao/la:
pustinja je napisao/la:Ajde Teo kao veliki poznavaov biblije (shvatio sam da si je pročitao detaljno i shvatio) daj ti meni kao nevjerniku i izgubljenoj ovci pojasni malo lik i djelo isusa jer mi nije jasno, tj neke stvari ne mogu pohvatati i zahvalan sam na tome što napokon ima netko tko će mi pomoći da shvatim neke stvari:

1. Dali je isus nakon obrezivanja otišao u nazaret ili egipat
2. Da bi ispunio proročanstvo jel isus našao magarca ili poslao dvojicu učenika u selo daga "posude"
3. Da bi ispunio isto to proročanstvo na čemu je jahao na magračiću, na magarici ili na magarici sa magarčićem
4. kako je propovjedao je li prvo našao četvoricu apostola, podučavao, otišao na goru držati propovijed pred mnoštvom ili je prvo se pomolio na gori, izabrao dvanestoricu, pa propovijedao mnoštvu na ravnom

Imam ja još pitanja ali ovo su neka početna pa daj Teo budi ljubazan i daj mi odgovori da i meni nešto napokon postane jasno a tko zna možda me točnim odgovorima izvedeš na pravi put
Zašto želiš da ti ja objasnim, ako želiš odgovor na toliko pitanja logiraj se na neki kršćanski forum ili više njih pa potraži odgovore. Osim toga nisam znao da si na krivom putu.

Pa ti odgovorno tvrdiš da si proučio bibliju a odgovore na moja pitanja nalaze se tamo, kad sam spomenuo da sam pokušao to štivo savladati smisleno onda sam vidio da je to nemoguće jer se radi o štivu koje pobija samo sebe, ili je puno laži, pretpostavljao sam da kad tako braniš vjeru znaš barem osnovne stvari o toj tvojoj vjeri.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 1:17 pm

stari, ne zajebavaj vjernike-

teo ti je na vagi, pa ga nemoj cimati
on sam mora doći do odgovora, a ako ga provociraš-
onda če se u inat baš protiviti
svatko ima pravo da vjeruje u boga tumači bibliju kako želi!
ako uzmemo vjeru pozitivno, onda je to ok-
meni nije drag sukob oko vjere sa markom, jer on i sam sumnja i zbog toga se osjeća nelagodnim, pa tako sve moje teme u temi relgija pokušava deskriditirati,
istinski vjernik nema razloga biti pogođen mojim pisanjima-
i da
što je isus zadnje rekao?
po bibliji:
Eli,Eli, Lema sabathani!
ali da bi povjervao u to trebao bi pretpostaviti da vjerujem u bibliju Laughing
-
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Mass pet pro 31, 2010 1:19 pm

A šta znači to Eli,Eli, Lema sabathani!?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty200 / 999200 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by pustinja pet pro 31, 2010 1:31 pm

Ako ćemo cjepidlačiti a oni koji imaju bibliju pri ruci neka provjere zadnje isusove riječi bijahu:

1: varijanta: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio.
Mk 0,34 O devetoj uri povika Isus iza glasa: "Eloi, Eloi lama sabahtani?" To znači: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"
Mt 27,46 O devetoj uri povika Isus iza glasa: "Eli, Eli, lema sabahtani?" To će reći: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"

2. Varijanta:Oče, u ruke tvoje predajem svoj duh.
Lk 0,46 I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu.

3. Varijanta: Dovršeno je.
Iv 19,30 Čim Isus uze ocat, reče: "Dovršeno je!" I prignuvši glavu, preda duh.

Pa ti sad vidi biblije koja i sama pobija jednu tako bitnu činjenicu kao što su zadnje isusove riječi, po mojem mišljenju jedan od temelja vjerovanja je znanje a zadnje riječi bi se trebale pamtiti.
Da ne idem u daljnje uskrsnuće tek tu ima parade, a kad dirneš u sveto trojstvo tek se tamo ne zna tko je komu što i ništa nije jasno.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty0 / 9990 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 3:40 pm

gle-po meni to uopće nije bitno-
ni iz moje poicije ateiste-- niti iz pozicije vjernika-!
citiranjem gluposti iz biblij ja ne mogu odvratiti ni jednog vjernika od njegove vjere!
ne mogu se upuštati u raspravu sa vjernicima na ovom forumu koji u pravilu nisu pročitali bibliju, a akio i jesu, nisu to napravili sa razumjevanjem!
ako vjernici poštuju nekakav duh religije, ako im je prihvatljivija ljubav nego mržnja,
onda ja to prihvačam
i ugodno su me iznenadili mladi vjernici koji su na pitanje:
vjeruje te li u boga, odgovorili da,
a samnom nisu ušli u polemiku, na debilnim temama koje sam ja otvorio u svezi religije i boga-
ali marko će mi spoćitati sve što sam rekao i nisam ove godine- a scorpio će mi spočitati oholost, zbog dobronamjernog savjeta upučenog marku!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Hunnerkongen pet pro 31, 2010 6:44 pm

Pitam se da li je Crkva shvatila da zbog njezinih postupaka ima toliko ateista? kavica
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty39 / 99939 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 7:02 pm

crkva j sama po sebi inertna institucija- a činjenica je da shvaća probleme-
tako da je vatikan nedavno izašao sa izjavom, da evolucija nije u suprotnosti sa vjerom, da su biblijske misli alegorične i kruna na kraju- kada papa patetično izjavljuje kako je upotreba kurtona prihvatljiva u medicinskom smislu-
jbte- a mene jedan vjernik sa foruma proziva da sam licemjeran Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Hunnerkongen pet pro 31, 2010 7:07 pm

Moraju i oni olabaviti jer će ispasti totalni šupci.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty39 / 99939 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by tanuki pet pro 31, 2010 7:44 pm

Hunnerkongen je napisao/la:Moraju i oni olabaviti jer će ispasti totalni šupci.
ali oni jednostavno ne mogu-nezam na koga ti direktno misliš?
katolička crkva možda ukine celibat, pravoslavna crkva možda dozvoli ženama da budu svečenice,... ali temelj vjere se bazira na mitu, na bajkicama, na bibliji, i to je nemoguče izmjeniti!
recimo crkva može reći da je priča o kuli babilonskoj, mješanju jezika kako ljudi nebi mogli doprjetido boga samo stilska figura- jer poznavajući danas prostor i tehnologiju, ta priča je totalno neutemeljena, ili da govorimo o nojevoj arci ili o drugim pizdarijama iz starog zavjeta?
crkva se trenutno bazira na novom zavjetu, na lik i djelo isusa krista-pa su se teolozi uhvatili ideje o bogočovjeku-
ideji da bog želi biti kao čovjek- pa je izjebo mariju, josipa napravio rogonjom, pa se tako kompletno krščanstvo bazira na tom mitu-
jer marija nije smjela uživati kad ju je jebo bog, seks je za krščane prljava rabota-
isus je začet bez užitka, porođen u mukama i umro u mukama-
mazohistički i bolesno,
ali jbga pola svjeta vjeruje u ta sranja!
za to vjerovanje meni moja država uzima novce iz đepa
kadase bunim i na ovom malom forumu-
vjernici urlaju na mene kako sam licemjeran i dvoličan-!
zašto otvaram debilne teme- s kojim pravom sumnjam u isusa krista kada je 90% hrvata katolika!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty700 / 999700 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Sinister sub sij 01, 2011 5:18 pm

Meni ti kompromisi samo dodatno srozavaju KC. Općenito, draže mi je kad netko ima čvrsto stajalište, o čemu god da je riječ. Puno bolje nego da stav prilagođavaš ovisno o tome kako vjetar puše, samo zato da bi bio prihvaćen. KC će stavove mijenjat jer mora, jer je prisljena, a ljudi su toga svjesni...

I što će sad reći svećenicima koji su izgnani jer su prekršili pravilo celibata - da se bog predomislio? hmm
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1013
Započeo/la tema :
Ateizam i ateisti - Page 24 Empty14 / 99914 / 999Ateizam i ateisti - Page 24 Empty

[Vrh] Go down

Ateizam i ateisti - Page 24 Empty Re: Ateizam i ateisti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 34. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.