Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

+28
Chulpan
Ramoona
Angie
jozefk
SAS
Baka Slavica
gio_deluxe
H[a]D
m
tanuki
Mass
eva kant
minutus
THUNDER_DINIX
pustinja
bockonocode1
evitaa
Prop
Love
Neukrotivi pastuh
Hell
De Jerriais
Amante
Amyicha
scorpio57
Neu
House
Hitman
32 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by bockonocode1 ned sij 24, 2010 12:25 am

gandza radi ljude. to je cinjenica. i ljudi zele da budu uradjeni.

problem je sto gandza prestaje da radi posle nekog vremena, i ljudi zbog toga probaju neke teze droge. da, to nije klise, znam bezbroj takvih slucajeva.

bockonocode1
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 23.01.2010
Broj postova : 16
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Neukrotivi pastuh ned sij 24, 2010 8:14 am

Što je marihuana?

Marihuana je mješavina sasušenih i smrvljenih dijelova (stabljika, lišće i cvjetovi) nekoliko vrsta indijske konoplje: Cannabis sativa, Cannabis indica, Cannabis ruderalis i njihovih hibrida. Osim marihuane od ovih se biljaka dobije i hašiš smola i hašiš ulje.

Što su kanabinoidi?

Indijska konoplja sadrži više od 400 različitih alkaloida. Biološki su najaktivniji spojevi bez dušika koji se nazivaju kanabinoidi. Do sada je izolirano 50-ak takvih spojeva. Smatra se da je za psihoaktivni (aktivnost na psihičko doživljavanje čovjeka) učinak kanabisa najvažniji delta-9-tetrahidrokanabinol (THC) koji se u organizmu brzo razgrađuje u, također aktivni, 11-hidroksi-THC. Drugi je izomer delta-8-tetrahidrokanabinol koji je jednako aktivan, ali je u biljci prisutan u mnogo manjim količinama. Kanabinol je također aktivni sastojak, ali sa svega 10% aktivnosti THC-a, a kanabidiol nema psihoaktivno djelovanje. Marihuana sadrži 1-1.5% THC, a hašiš oko 10%.

Povijest marihuane

Marihuana se koristila kao lijek u narodnoj medicini u Centralnoj Aziji i Kini već 3 000. godine prije Krista, ali se tek oko 1900. na zapadu počela zloupotrebljavati. U SAD-u je proglašena ilegalnom 1937. godine.

Marihuana i zakon

Njezino je uzgajanje, prerada, posjedovanje, prodaja i kupovanje ilegalna u većini zemalja svijeta. Ponegdje, kao npr. u Nizozemskoj, je dekriminalizirana što znači da se posjedovanje male doze, za osobnu uporabu, kažnjava samo novčanom, a ne i zatvorskom kaznom. U našoj su zemlji za sve opojne droge predviđene iste kazne te je posjedovanje i najmanje količine krivično djelo koje se kažnjava uvjetnom zatvorskom kaznom, mjerom obvezatnog psihijatrijskog liječenja te sve ostaje zapisano u kaznenoj evidenciji.

Učinci uživanja kanabisa

Uživanje kanabisa uzrokuje euforiju, nekontrolirani smijeh, stanje slično snu, a u većim dozama mogu nastupiti halucinacije. Karakteristično je poremećen osjećaj za vrijeme koje kao da prolazi mnogo sporije. Nastaje poremećaj osjeta ravnoteže, što sve zajedno može dovesti do bitnog smanjenja sposobnosti upravljanja motornim vozilima ili strojevima. Kombinacija marihuane i alkohola je izrazito neugodna jer im se učinci zbrajaju, potiču jedno u drugome najgore učinke, što često uzrokuje obamrlost, mučninu i tupilo.

Znakovi trovanja

Znakovi trovanja marihuanom su: crvenilo očne spojnice, promjene srčano-žilnih funkcija - ubrzanje rada srca i do 50% (zato je marihuana izričito zabranjena srčanim bolesnicima), porast krvnog tlaka u ležećem položaju, a smanjenje u stajaćem.

Zdravstveni problemi uzrokovani uživanjem kanabisa

Uživanje većih količina kanabisa izaziva bolesti dišnog sustava (upala grkljana, bronhitis, astma). Dim marihuane sadrži 50% više kancerogenih tvari (tvari koje potiču nastanak raka) nego u duhanskom dimu, a marihuana se pri pušenju također duže zadržava u plućima zbog posebnog načina "duvanja". Dovodi također i do neplodnosti - smanjuje razinu testosterona u krvi i broj spermija. U žena čak i male količine (jedna cigareta kanabisa) smanjuju razinu LH hormona te je uživanje većih količina kanabisa praćeno izostankom menstruacije. Osim ubrzanja rada srca, povećava i potrebu srca za kisikom i može uzrokovati pogoršanje angine pektoris. Umanjuje obrambenu sposobnost organizma; izaziva poteškoće u kratkotrajnoj memoriji; umanjuje koncentraciju i sposobnost učenja. Dugotrajno uzimanje oštećuje mozak, osobito u sljepoočnom režnju (što dovodi do poremećaja pamćenja i nedostatka motivacije). Moguća je pojava amotivacijskog sindroma. Amotivacijski sindrom je ozbiljan nedostatak interesa, energije i motivacije za bilo kakve aktivnosti u životu.

Ovisnost o marihuani

Marihuana ne stvara fizičku, ali stvara psihičku ovisnost. Apstinencijski sindrom (sindrom ustezanja kod uskraćivanja marihuane nakon što je već nastala ovisnost) javlja se nakon uporabe uistinu velikih količina marihuane te je dosad poznat uglavnom iz pokusa na dobrovoljcima. Očituje se: nemirom, nesanicom, gubitkom teka, tresavicom i porastom tjelesne temperature.

Dokazivanje marihuane u tijelu

Aktivni spojevi iz marihuane, kanabinoidi, mogu se dokazati u mokraći standardnim testovima 48-72 sata nakon njihova uživanja. Kod dugotrajne uporabe, mogu se otkriti i do 12 tjedana kasnije jer su ti spojevi topljivi u mastima pa se nagomilavaju u masnom tkivu.



Potencijalna medicinska uporaba marihuane

Rezultati više znanstvenih istraživanja prikazali su različita područja u medicini gdje bi se kanabis i njegovi kemijski sastojci mogli korisno upotrijebiti:

Popravljanje raspoloženja

"Dobro raspoloženje" povezano s marihuanom nije od svih prihvaćeno kao terapijska vrijednost. Ali, dobro raspoloženje, smanjenje unutarnje napetosti i umjerena sedacija mogu biti poželjne osobine za pacijente koji su napeti i trpe velike bolove. Na taj bi način marihuana mogla pospješiti i popuštanje ostalih simptoma.

Liječenje mučnine kod kemoterapije karcinoma

Mnogim je pacijentima koji su podvrgnuti kemoterapiji (liječenje lijekovima protiv raka) mučnina najgora nuspojava tog liječenja. Ona može biti tako jaka da bolesnik prekida kemoterapiju ili ustraje na njoj, a kvaliteta života mu je značajno opala. Kanabinoidi su pokazali srednje jak učinak u sprečavanju mučnine i povraćanja kod ovih bolesnika. Kao antiemetici (lijekovi koji sprečavaju povraćanje) testirani su THC i sintetski kanabinoidi - nabilon i levonantradol. Zbog drugačijeg djelovanja modernih lijekova protiv povraćanja, kanabinoidi bi mogli biti učinkoviti kod osoba kojima drugi lijekovi ne pomažu. Štoviše, većina modernih antiemetika često su neučinkoviti jer ih bolesnik ne može progutati zbog otečenog grla, ili mu se gadi uzimati bilo što na usta, ili kad uzme tabletu ubrzo je povrati i ona nije uspjela djelovati. Tu bi pomogao inhalacijski oblik kanabinoida.

Sprečavanje mršavljenja i gubitka apetita bolesnika s AIDS-om i karcinomom

Osobine kanabinoida obećavaju dobar učinak u sprečavanju gubitka apetita, jakih bolova i napetosti kod teških bolesnika kao što su oboljeli od AIDS-a i karcinoma. Marinol je tvorničko ime za dronabinol te se koristi u sprečavanju mučnine uzrokovane kemoterapijom i AIDS-om.

Multipla skleroza

Mnogi su anegdotalni izvještaji kako marihuana umanjuje grč mišića uzrokovan multiplom sklerozom ili ozljedom kralješničke moždine. Istraživanja su pokazala da kanabinoidi djeluju na motorna područja mozga koja bi mogla utjecati na smanjenje mišićnog grča.

Glaukom

Iako je glaukom, povišeni očni tlak, najčešće citiran razlog za terapijsku uporabu marihuane, medicinski podaci ne podupiru ovu namjenu. Učinak kanabinoida na smanjenje visokog očnog tlaka je kratkotrajan i zahtjeva visoke doze pri kojima se javlja previše nuspojava te nije preporučljivo.


Izvor:
Medicina HR.
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty72 / 99972 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by evitaa uto vel 02, 2010 11:21 am

evitaa je napisao/la:

Da slažem se sa propom a ako izuzmemo novac od poreza na cigarete i duhanske proizvode koji puni državnu blagajnu niti jedan drugi ne ostaje.
Da odmah kažem da sam također protiv legalizacije marihuane ali je činjenica da je u Nizozemskoj zabranjeno pušenje cigareta a marihuana je legalizirana tako da neznam koji bi drugi razlog osim punjenja državne blagajne bio ovakvom zakonu a koji je također već bio promjenjen.

Htjela bih ovdje ispraviti da nisam protiv već za legalizaciju marihuane.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by pustinja uto vel 02, 2010 4:37 pm

Za legalizaciju, tko hoče neka damfa, a i proračun ima višestruke koristi od toga.
A i izgvubit će se ons draž zabranjenog pa će se i manje klinaca navlalit jer sam čuo priće da pojedinci koji nisu pušaći povremeno povuku joint samo zato jer je zabranjen a onak ako nije zabranjeno manje je interesantno.

Ionako kad poljubiš osobu koja puši nikotin ili travulju kao da si poljubio pepeljaru, tako barem kažu
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by THUNDER_DINIX uto vel 02, 2010 4:40 pm

mislis da ih nece nitko ljubit? Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by pustinja uto vel 02, 2010 4:57 pm

Kad smo već kod toga, ako jakno puhneš dim nekome u usta hoće li mu se dimiti na rit kes
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by THUNDER_DINIX uto vel 02, 2010 4:58 pm

možda mu na uši izadje Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Neu uto oľu 02, 2010 9:50 am

Marihuana povećava rizik od pojave psihoze

Dugotrajno korištenje marihuane može dovesti do većeg rizika za pojavu halucinacija, fikcija i psihoza, pokazuje novo istraživanje australskih znanstvenika na gotovo 3.100 mladih oko 20 godina starosti.
Gotovo 18 posto ispitanih koristilo je marihuanu 3 ili manje godina, oko 16 posto 4 do 5 godina, a 14 posto ispitanih 6 ili više godina.

Među ispitanicima 65 je imalo dijagnosticiran oblik psihoze poput schizophrenije, a 233 patilo je barem jednom od halucinacija. Ispitivanje je ukazalo na vezu između dužine korištenja marihuane i mentalnog zdravlja.

"U usporedbi s onima koji nikad nisu koristili kanabis, mladi koji su 6 ili više godina koristili kanabis bili su dvostruko skloniji razvoju psihoza te imali četiri puta više bodova na testu mjerenja sklonosti haluciniranju," piše dr. John McGrath, iz Queensland Centre for Mental Health Research, Park Centre for Mental Health u Wacolu.

No veza s korištenjem marihuane nije jednostavna, dodaju znanstvenici. Osobe koje su doživjele neku halucinaciju ranije tijekom života češće su posezali za marihuanom.

"Ovo demonstrira kompleksnost veze: Osobe koje su sklonije psihozi češće koriste kanabis, a to naknadno povećava rizik za razvoj psihoza," napisali su autori studije.

Izvor:net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus pon tra 26, 2010 11:16 pm

čini mi se da lova koju citirani australski „znanstvenici“ dobiju za svoj naručen elaborat uzrokuje mnogo veću i fatalniju psihozu (čak religiozne dimenzije) od bilo koje druge poznate droge. idiotizacija je postala elementarni alat klerofašističke mafije koja ljudima uskraćuje put, privatizira tuđe živote i svakom novorođenčetu pripisuje dug od 20.000 €.
od svojih brojka i statistika mogu si rolati zamotuljak i ugurati si u jedan otvor tijela. sa njihovom logikom mogao bi i majčino mlijeko ili kakao proglasiti ulaznom drogom u heroinsku ovisnost. preko dvadeset % prometnih nesreća, čitao sam negdje, uzrokuju ljudi kod kojih je dokazana uporaba droga. pitam se, što je sa preostalih 75 %?
postoji jedan film/knjiga, das million-dollar-kraut, gdje se vrlo uvjerljivo tumači zašto se brani uzgoj. nema biljke na zemlji koju ljudi mogu tako lako uzgojiti i tako svestrano i kompletno koristiti kao marihuanu. zabrana je pokrenuta od poduzeća du pont s kojom je bio usko povezan američki ministar unutarnjih poslova između 2 svjetska rata, taman kad su predstavili stroj koji automatski prerađuje stabljike konoplja u (vrlo kvalitetne i jeftine) prirodne niti. du pont je preuzeo kompletno svjetsko tržište sa svojim umjetnim nitima.
baš sam proguglao – odgovarajuću temu su maknuli sa jednog švicarskog foruma. čini mi se da sam u posjedu filma sa e-mule ali kako sada vidim ne izlista mi ni jedan rezultat. sa gljivama i drugim drogama dešava se isto kad utipkam adresu otvara mi se crvena strana, da je napadnuta virusima koji mogu uzrokovati štetu na mom računalu. kad tražim da mi ipak otvori stranu, javlja da ju ne može pronači. toliko o velikoj slobodi informacija na [You must be registered and logged in to see this link.] veliki slobodari kinezima upravo takve cenzure predbacuju. na njemačkom forumu [You must be registered and logged in to see this link.] sam prošle godine pročitao vrlo opširne informacije na temu „das million-dollar-kraut“ ali ne da mi se provjeravati, googlati i pisati satima sastave. imam još druge stvari u životu.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus uto tra 27, 2010 12:10 am

baš sam malo googlao. na allmystery tog članka više nema. ali na "Hanf Das Milliarden Dollar Kraut" (konoplja - korov za milijardu dolara) se svašata može naći u tenoru mog prethodnog posta

[You must be registered and logged in to see this link.]
ovdje ima filmove o onom što pišem
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by eva kant uto tra 27, 2010 6:12 am

hvala za link na film. smajlić
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus uto tra 27, 2010 7:59 pm

eva kant je napisao/la:hvala za link na film. smajlić


smajlić
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by eva kant uto tra 27, 2010 8:03 pm

pogledala sam ga, ali samo taj prvi dio. morat ću potražiti i ostale djelove, jer je baš zanimljivo.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus sri svi 26, 2010 10:44 pm

na pritisak farmaceutske i kemijske industrije 1937 u ujedinjenim državama donesen je zakon o oporezivanju marihuane.
Prvo su zamrla sva istraživanja na marihuani kao ljekovitoj biljci. 1941 sve kanabis-produkte su izbacili iz popisa lijekova.
2. svjetski rat zategnuo je ban nad kanabisom. privremeno su nanovo dozvolili preradu jer du pont nije mogao zadovoljiti potrebu za kvalitetnom užadi. Ali koncem 40ih godina definitivno je započelo kemijsko razdoblje.
zabrana nema veze sa argumentima političara o ulaznoj drogi, opasnosti od ovisnosti ili fizičkim i psihičkim smetnjama slijedom uporabe, agresivnošću (o tome ima pregršt očigledno glupih, lažnih i senzacionalističkih fake-tekstova i -filmova) itd. oni laprdaju s ciljem odstraniti uspješnog konkurenta navedenih industrijskih divova (mora da se taj posao bolje isplati od ratova na bliskom i srednjem istoku).
marihuana kod čovjeka i životinja pospješuje u hippocampus-u rast novih ćelija odgovornih za sjećanje (memoriju). to su rezultati kanadskih istraživanja pod vodstvom xia zhang-a; 'journal of clinical investigation'. tisućljećima se tradicionalno koristila za suzbijanje straha i depresija, protiv bolova, epilepsije, mučnine, moždanog udara i mnogih drugih smetnji.
zabrana kanabisa je izmišljotina usa koju su preko ujedinjenih naroda svjetski etablirali. akciju kormani i podupire industrija papira, industrija umjetnih niti i farmaceutska. u njemačkoj su se opet osvijestili bogatog potencijala i počeli rekultivirati vrstu felina 34, siromašnu thc-om. bayer ag u južnoj engleskoj održava plantaže kanabisa za proizvodnju farmaceutike. ipak se ne žele odreći povoljnog izvora prihoda. cijeli posao je vrlo diskretan i očigledno rezerviran za mali krug kapitalističkih razbojnika. medicinski potencijal je prepoznat ali se bayer ag i du pont energično suprotstavljaju dekriminalizaciji/legalizaciji biljke, odnosno korisnika koji nisu njihove mušterije.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Mass sri svi 26, 2010 11:05 pm

Guštam u svakom dimu već godinama Very Happy
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by tanuki sri svi 26, 2010 11:08 pm

Teško je reći što je štetno a što nije!
Očito da je sve stvar kapitala!
evo ovdje ću staviti izreku koja treba ići u gastronomiju:

"Sladoled je toliko sjajan da je šteta što nije ilegalan."
Voltaire
a citiraću ovdje i odlomak iz knjige- bosanska kuharica:
afion
afion (opijum) su u bosni uživale starije osobe, dakle kao stimulans, dok mladež nije poznavala to "uživalo". Hamdija Krešljaković navodi veći broj starijih osoba u Tešnju koje uživaju opijum. Narodna pjesma kaže kako se pije "vino i afiun"
O tempora o mores!
dakle nekada se u bosni uživalo u vinu i opijumu, a sada se više ne može popiti ni pivo!
dakle koliko je nešto štetno ili nezdravo, odlučuju interesne skupine, bez stvarnog činjeničnog stanja!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by tanuki sri svi 26, 2010 11:11 pm

masiello88 je napisao/la:Guštam u svakom dimu već godinama Very Happy
ako je to stvarno tako, onda odobravam tvoje pušenje-
mada večina pušaća koje poznajem, u večini slućajeva nisu ni svjesni da puše!
moja bivša draga je znala upaliti novu cigaretu, a staru je zaboravila u pepeljari još nepopušenu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus sri svi 26, 2010 11:21 pm

masiello88 je napisao/la:Guštam u svakom dimu već godinama Very Happy
blago tebi. ja to samo uzimam za preventivu protiv moždanog udara... i tako...
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Mass sri svi 26, 2010 11:25 pm

Da, i ja isto Laughing
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by m čet svi 27, 2010 5:45 am

masiello88 je napisao/la:Guštam u svakom dimu već godinama Very Happy

ha ha , nek te stid bude ......
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Neu čet svi 27, 2010 6:44 am

minutus je napisao/la:blago tebi. ja to samo uzimam za preventivu protiv moždanog udara... i tako...
stvarno pušiš? Laughing ne mogu vjerovt. hahahhahaa
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus čet svi 27, 2010 7:07 am

mladi misle da su oni to izumili. u 70im nisu naganjali ljude jer imaju 10 pa ni 50g u džepu ili puše. u švicarskoj to također nije nikakva vjerska dogma. to su tek kapitalistički razbojnici kriminalizirali na američki zahtjev. odgovornim političarima se to uvijek dobro isplatilo, a troškovi za profitere od zabrane su bili daleko manji od pr-akcija.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by minutus čet svi 27, 2010 7:35 am

da sam ja šef cirkusa, pozvao bi na osobnu odgovornost rukovodioce kemijske industrije zbog članstva u kriminalnom udruženju, jednako kao pljačkaše banke ili druge nasilne skupine. koje pravo oni imaju zatvarati i uništavati ljude da bi zavladali nekim tržištem ili samo idejom/ideologiom? šta ih briga s čim se trujem. je li ja njima propisujem što će kada i gdje konzumirati? za moje radne uvjete ili industrijsko zagađenje si ovi pravednici još nisu lomili koplje. napunio bi ih lsd-om i poslao na prvu liniju u afganistanu ili na radnu frontu nekog industrijskog pogona. pa nek sami uživaju u onom za što tvrde da je drugima neophodno i korisno.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by eva kant čet svi 27, 2010 7:39 am

ovo je opako. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by H[a]D čet svi 27, 2010 7:53 am

Ja sam probao malo na norijadi paffffff
H[a]D
H[a]D
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 21.08.2009
Broj postova : 1277
Reputacija Reputacija : 73
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome? - Page 2 Empty Re: Marihuana - Jeste li pušili ikada marihuanu? Što mislite o tome?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.