Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

+13
igor malteze
tanuki
Stevo Largo
škoj
diabolik.
rider331
Teo
eva kant
Rower
Gabriel
zbracun
Neu
RobinUd
17 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Gabriel ned lis 04, 2015 2:57 pm

nikolina je napisao/la:
kolega morat ću te demantirati ...nije da SDP nije ništa radio,je čistio ono što je HDZ ostavio za sobom,sranja i sranja .....što se tiće Milanovićeve bahatosti i treba takav biti(vjeruj mi ja bi bila još i gora) a ne kao što je bio Sanader ili Kosorka medili davali sve što se tražilo naravno i svoje račune usput punili i doveli nas do toga da ljudi odlaze iz HR jel to nije napravila ova vlada za sve sranja je kriv HDZ nitko drugi a tko misli drukcije očito je senilan.....

i da voljela bi da izbjeglice dođu na more,pa da vidim kako bi se dalmatinci snašli s njima kofica
ja jesam senilan, ali molio bih neki primjer šta su oni to napravili u ove 4 godine osim što su kukurikali?
ne, ne smije biti bahat u ophođenju sa narodom jer mu onda narod jebe milu majku.

nisam ni rekao da treba bit poput sanadera i kosorke ali ne može se ni ovako ophoditi prema narodu,

i zanimljivo da se pred kraj mandata sjetio koliki je domoljub, ne bi me čudilo da sad odjednom postane i katolik, vjernik...pa čak i ministrant dok ne prođu izbori, a to što ti misliš da oni sada ne pune svoje račune...čekaj dok prođu izbori i ako izgube tad ćeš vidjet "đe su pare" Wink ni za sanadera nitko nije mislio da krade i da je korumpiran...u stvari na kraju ispada i da nije, presuda je poništena, on oslobođen ako se ne varam
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by igor malteze ned lis 04, 2015 3:39 pm

diabolik. je napisao/la:

Ne radi se tu o zajebanciji, već o tome da oni na putu do svojih odredišta u bogatim zemljama EU ne bauljaju po RH nekontrolirano i bez ikakvog nadzora, neidentificirani, već da se organizirano sprovedu rutom koja je najprikladnija i najsigurnija,te u dogovoru sa našim susjedima koji će ih preuzeti, a sve u organizaciji države, gdje se naročito vodi briga o sigurnosti vlastitih građana, ali i emigranata.
U Makedoniji i Srbiji su oni bez ikakvog nadzora i bez ikakve kontrole, prepušteni sami sebi na milost i nemilost "lešinara" koji ih transportiraju do HR, ili HU granice.
Stvari su očito izmakle kontroli i (zasada) jedino je RH pokazala neki oblik organizacije prihvata i daljeg transporta izbjeglica, dok je sve ostalo stihija, ili teška imporvizacija.
...a zašto bi oni uopće bauljali nekontrolirano a što misliš da su oni došli na balkan da bi se upoznavali s prirodnim ljepotama i urbanim sredinama ili žele što prije doći na svoje odredište u što budi uvjeren oni znaju kako jer ne dolazi u HR neka neorganizirana skupina ili skupine već dobro organizirani ljudi koji imaju sve informacije koje su im potrebne jer takve dobivaju od onih koji ih usmjeravaju a to su članovi njhovih obitelji i plemenski voditelji grupa koji su već prešli stanoviti put do zapada...inaće u preševu - srbija - emigranti iliti budući osvajači i vlasnici europe svi se popisuju i uvode u evidenciju jer inače ne mogu ući u autobuse koje ih vode direktno do HR granice a hrvatsku organizaciju vidio sam u prilogu ljudi koji se žale da nigdje na ruti izbjeglica nisu vidjeli fensi kaputiće crvenog križa a onaj reporter iz nizozemske pokazao je nedavno deveti krug hrvatskog pakla u logorima punih izbjeglica.
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower ned lis 04, 2015 5:15 pm

diabolik. je napisao/la:
U Makedoniji i Srbiji su oni bez ikakvog nadzora i bez ikakve kontrole, prepušteni sami sebi na milost i nemilost "lešinara" koji ih transportiraju do HR, ili HU granice.

Laž.

diabolik. je napisao/la:
Stvari su očito izmakle kontroli i (zasada) jedino je RH pokazala neki oblik organizacije prihvata i daljeg transporta izbjeglica, dok je sve ostalo stihija, ili teška imporvizacija.
Također laž.
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 ned lis 04, 2015 6:04 pm

diabolik. je napisao/la:

Tu si potpuno u pravu. Turska , a potom i Grčka su popustile, jer je očito u pitanju nedostatak novaca (EU bi ga trebali dati) kojim bi se ta masa ljudi legitimirala i zadržala van granica EU, a time se odvojii ekonomski emigranti od ratnih izbjeglica.
No, pošto su sve brane popustile, sada brigu o tim svim ljudima trebaju preuzeti zemlje kroz koje ti ljudi prolaze i žele doći do svojeg cilja. Neke zemlje ih jednostavno propuštaju bez ikakvog zadržavanja, bez ikakve skrbi o njima (Makedonija, Srbija), samo s ciljem da što brže nestanu s njihovog teritorija.
R.Ostojić je opravdano ljut, jer ih on želi dočekati u Tovarniku kulturno i uljudno, popisati ih, okrijepiti i poslati dalje organizirano (u Mađarsku, ili Sloveniju), no međutim njih iskrcaju makedonski i srpski prijevoznici po okolnim kukuruzištima i naprave nama problem. A sve zato jer ni Srbi nemaju novaca da ih organizirano dovode  na hrvatsku, ili mađarsku granicu i to uz opravdanje da izbjeglice idu onamo kamo žele.
To već traje malo duže i radi toga su Mađari napravili ogradu sa Srbijom.
Srbi i Makedonci tu najviše "vodu mute".

Ajd da je netko konačno shvatio šta cijelo vrijeme pišem, odnosno kada su Hrvati bježali pred ratnom stihijom odnosno u izbjeglištvo u Njemačku oni su odlazili busom,vlakom a dosta njih i avionom te na taj način LEGALNO bili legitimirani i znalo se gdje su i gdje im je odredište, a ovi putuju preko kukuruzišta i divljih granica u cilju da se nezna gdje su niti gdje im je krajnje odredište a pogotovo što ih dosta putuje bez dokumenata ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower ned lis 04, 2015 6:40 pm

diabolik. je napisao/la:Neke zemlje ih jednostavno propuštaju bez ikakvog zadržavanja, bez ikakve skrbi o njima (Makedonija, Srbija), samo s ciljem da što brže nestanu s njihovog teritorija.

Laž.
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by nikolina pon lis 05, 2015 4:13 am

Gabriel je napisao/la:

ja jesam senilan, ali molio bih neki primjer šta su oni to napravili u ove 4 godine osim što su kukurikali?
bar su uveli reda malo u državu Wink
Gabriel je napisao/la:ne, ne smije biti bahat u ophođenju sa narodom jer mu onda narod jebe milu majku.nisam ni rekao da treba bit poput sanadera i kosorke ali ne može se ni ovako ophoditi prema narodu,
a jel ne smije?
a šta treba popustit svima?
možda je trebo satoristima popustit?
štrajkašima koji imaju plaće veće od prosjeka?
ma da kako da ne ,zbog takvih ljudi (čitaj oni koji su na državnoj si*s)nam je i država u ku*cu kad svi hoće više i više,a znaju da se nema , to nije bahatost?


Gabriel je napisao/la:i zanimljivo da se pred kraj mandata sjetio koliki je domoljub, ne bi me čudilo da sad odjednom postane i katolik, vjernik...pa čak i ministrant dok ne prođu izbori,
koliko čitam na portalima izbori bi mogli biti početkom 11 ili krajem....treba sad ppreživit sva njihova s*anja i obečanja kiša


Gabriel je napisao/la:a to što ti misliš da oni sada ne pune svoje račune...čekaj dok prođu izbori i ako izgube tad ćeš vidjet "đe su pare" Wink ni za sanadera nitko nije mislio da krade i da je korumpiran...u stvari na kraju ispada i da nije, presuda je poništena, on oslobođen ako se ne varam
naravno da pune,ali ne može nitko napunit koliko je Sanader i HDZ napunio i napravio štete za HR.... a oslobođen je, naravno šta će pošten čovjek jebatga....
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by balkanez pon lis 05, 2015 6:09 am

Samo neka mi priglupi europljani njima pomognemo da nas job brze osvoje, cijela europa ce past, ima hrpa clanaka i video zapisa kaj ti isti toboze imigranti rade u zemlje koje dodju, ima vec 2-3 zemlje u europi gdje su uzeli manje gradove a u vecim gradovima par kvartova gdje vec provode svoj kalifat i svoje zakone i gdje policija nesmije uc, samo ljudi budite naivni i pomognite im sa selidbom.

Naravno oni bjeze od rata , ali bjeze sa 10tinama tisuca eura u djepu ? I to su izbjeglice ?
U grckoj presreli 2 kontejnera u kojima je manifest pisalo hrana i ostale potrepstine za izbjeglice ali su kontejneri bili prepuni oruzja,
I fascinantno kako oni tocno znaju gdje idu i ako nece moc milom onda ce doc tamo silom sto su i pokazali na madjarskoj granici.

A isto tako ukoliko niste primjetili da njima djeca sluze samo da bi sto prije presli granice,
A i bio je jedan clanak o tome kako je hrpe djece nestalo iz domova za nezbrinutu djecu iz sirije a dajem okladu da je jedan dio te nestale djece zavrsio upravo kod izbjeglica koje se kunu da su to njihova djeca.

I jos jedan mali detalj a to je da musliman ako je pravi musliman ne napusta svoju obitelj jer mu to vjera NE DOZVOLJAVA a oni su toboze morali napustiti zene i djece i otic u bolji zivot ??? A da ne govorim da musliman ima u krvi da brani ono sto je njegovo i sto mu je sveto, a to su drzava i obitelj, a ovdje toboze bjeze od rata ?

Nemamo mi pojma kaj nam se sve sprema, ako bude ko u ostalim zemljama, ebali smo macku mater, u njemackoj muslimanski klinci mlate male njemce, u svedskoj drze svoje kvartove, u londonu provode svoje zakone, u italiji se skidaju krizevi iz skola radi njih itd itd
balkanez
balkanez
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.05.2015
Broj postova : 244
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 pon lis 05, 2015 6:21 am

nikolina je napisao/la:
bar su uveli reda malo u državu Wink

a jel ne smije?
a šta treba popustit svima?
možda je trebo satoristima popustit?
štrajkašima koji imaju plaće veće od prosjeka?
ma da kako da ne ,zbog takvih ljudi (čitaj oni koji su na državnoj si*s)nam je i država u ku*cu kad svi hoće više i više,a znaju da se nema , to nije bahatost?



koliko čitam na portalima izbori bi mogli biti početkom 11 ili krajem....treba sad ppreživit sva njihova s*anja i obečanja  kiša



naravno da pune,ali ne može nitko napunit koliko je Sanader i HDZ  napunio i napravio štete za HR.... a oslobođen je, naravno šta će pošten čovjek jebatga....

Boldano je tolika laž da neznam dali da se plače ili smije na tu glupost.

Koji red su oni to uveli?

Na odlasku iz države,ili red ispred fine gdje su evidentirani blokiranu, ili red onih koji donašaju mito kod brisanja dugovanja u predstečajnim nagodbama, ili čak ispred porezne gdje su se njihovim (ili kako vi kažete HDZ-vim 200 obitelji) opraštali porezni dugovi ?

Zanimljiv red.

Do prije 4 godine su u poljoprivedi naplaćivali se svi izdani računi, od 2011 godine je nastao kaos u naplati, i sve se riješava kriminalnim predstečajnim nagodbama. svi sretni osim onih koji su prodali robu,izdali račun i još dobili troškove dodatne jer su pokušali naplatiti svoju robu ... zanimljiv je taj "red". Naravno ako si njihov onda je drugačija priča, od HDZ-a nisam imao ništa ali sam mogao živiti od svojega rada, a danas heh Wink
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Gabriel pon lis 05, 2015 7:27 am

nikolina je napisao/la:
bar su uveli reda malo u državu Wink
kakvog reda?
nikolina je napisao/la:
a jel ne smije?
a šta treba popustit svima?
možda je trebo satoristima popustit?
štrajkašima koji imaju plaće veće od prosjeka?

ma da kako da ne ,zbog takvih ljudi (čitaj oni koji su na državnoj si*s)nam je i država u ku*cu kad svi hoće više i više,a znaju da se nema , to nije bahatost?
boldano nije bahatost, bahatost je čovjeku kojemu je poplava odnijela kuću reći "znam kako vam je i meni je pukla cijev od vode!" i slične gluposti da ne nabrajam dalje.

nikolina je napisao/la:
koliko čitam na portalima izbori bi mogli biti početkom 11 ili krajem....treba sad ppreživit sva njihova s*anja i obečanja  kiša
ae kiša

nikolina je napisao/la:
naravno da pune,ali ne može nitko napunit koliko je Sanader i HDZ  napunio i napravio štete za HR.... a oslobođen je, naravno šta će pošten čovjek jebatga....
kako može bit oslobođen ako je kriv? zar nismo pravna država?
kako jedna kriminalna organizacija poput HDZ-a može egzistirati u državi i boriti se za vlast? zar nismo pravna država? kako jedna vlada može izglasati zakon u kojem se osuđivanim kriminalcima omogućava kandidiranje za obnašanje državničkih poslova? a ta vlada nije hadezeova vlada?
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by RobinUd pon lis 05, 2015 8:10 am

jebalo vas prepucavanje o HDZ-u i SDP-u.... ,
Tema je "Izbjeglice...."
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by rider331 pon lis 05, 2015 8:21 am

Uvijek se radi samo o HDZ-u i SDP-u... a kako god okreneš isto je. Isto kao i bio bijeli ili crni u šahu.. svejedno je... jedan uvijek pobjedi drugi izgubi.. dok narod ploča šahovska trpi i plaća oboje...

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by nikolina pon lis 05, 2015 9:43 am

FALKON 2 je napisao/la:

Boldano je tolika laž da neznam dali da se plače ili smije na tu glupost.

Koji red su oni to uveli?

Na odlasku iz države,ili red ispred fine gdje su evidentirani blokiranu, ili red onih koji donašaju mito kod brisanja dugovanja u predstečajnim nagodbama, ili čak ispred porezne gdje su se njihovim (ili kako vi kažete HDZ-vim 200 obitelji) opraštali porezni dugovi ?

Zanimljiv red.

Do prije 4 godine su u poljoprivedi naplaćivali se svi izdani računi, od 2011 godine je nastao kaos u naplati, i sve se riješava kriminalnim predstečajnim nagodbama. svi sretni osim onih koji su prodali robu,izdali račun i još dobili troškove dodatne jer su pokušali naplatiti svoju robu ... zanimljiv je taj "red". Naravno ako si njihov onda je drugačija priča, od HDZ-a nisam imao ništa ali sam mogao živiti od svojega rada, a danas heh Wink

Gabriel je napisao/la:
kakvog reda?

boldano nije bahatost, bahatost je čovjeku kojemu je poplava odnijela kuću reći "znam kako vam je i meni je pukla cijev od vode!" i slične gluposti da ne nabrajam dalje.


ae kiša


kako može bit oslobođen ako je kriv? zar nismo pravna država?
kako jedna kriminalna organizacija poput HDZ-a može egzistirati u državi i boriti se za vlast? zar nismo pravna država? kako jedna vlada može izglasati zakon u kojem se osuđivanim kriminalcima omogućava kandidiranje za obnašanje državničkih poslova? a ta vlada nije hadezeova vlada?
sad kad vas čitam ne znam jel bi se smijala ili plakala...
dajte molim vas svi mi znamo tko je  krao i upropastio ovu državu...
ali da ne spamamo temu...ajmo  mi u kafanu na kofi Razz


RobinUd je napisao/la:jebalo vas prepucavanje o HDZ-u i SDP-u.... ,
Tema je "Izbjeglice...."
.sorry Wink
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Gabriel pon lis 05, 2015 10:14 am

nikolina je napisao/la:
sad kad vas čitam ne znam jel bi se smijala ili plakala...
dajte molim vas svi mi znamo tko je  krao i upropastio ovu državu...
ali da ne spamamo temu...ajmo  mi u kafanu na kofi Razz



.sorry Wink
da se razumijemo, ne znam da li bih to trebao staviti u potpis da ne krekećem neznam koji puta jedno isto-ja osobno ne branim hdz, nikad, nigdje ni jednom riječju ne umanjujem sranje koje se odgađalo za vrijeme njihove vladavine, ali sestro mila nemoš mi pričat da su ovi bolji jer su eto, napravili reda...gdje...biiiip...i tome slično, i glavni argument je "pa i hadeze je još više", ja ne govorim da nije, ali zašto mora i sdp ić istom linijom manjeg otpora?
RobinUd je napisao/la:jebalo vas prepucavanje o HDZ-u i SDP-u.... ,
Tema je "Izbjeglice...."
ma svi smo mi uskoro izbjeglice, samo da imam mogućnost otišo bih iz ove prčije bilo kud ni okrenuo se nebih
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by balkanez pon lis 05, 2015 12:34 pm

Kako jedva cekam da izumre hdz-sdp generacije pa da mladje stranke imaju sanse pokraj zatucanih konzervi od ljudi koji ne vide dalje od hdz-sdp
balkanez
balkanez
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.05.2015
Broj postova : 244
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant pon lis 05, 2015 2:29 pm

igor malteze je napisao/la:


OK....sve to stoji....ali ti ljudi ne žele prihvatiti asimilaciju u društvu i na kraju zbog profita nastat će korjenite promjene u europi i ono što nije uspio učiniti sulejman učinit će erdogan i njegovi nasljednici a u konačnici kršćanstvo će postati sekta u današnjoj EU iako to za mene osobno nije problem ako će se zadržati više manje današnje osobne slobode.

imaš onih koji će se veoma lako i brzo asimilirati, kao i onih koji neće..prije 20 godina sam imala susjeda koji je bio iz sirije, došao je studirati u austriju, oženio austrijanku i ostao..imaju dvoje djece, a sad vjerojatno već i unuke..on se bez problema asimilirao..
moj sin ima dobrog prijatelja koji je iz iračkog kurdistana..kao i moj sin, i on je rođen u austriji, ide u gimnaziju, iduće godine na studij i bolje govori njemački nego svoj materinji jezik..zabavlja se i izlazi kao i moj sin, druže se s austrijancima..i on je asimiliran.

balkanez je napisao/la:Samo neka mi priglupi europljani njima pomognemo da nas job brze osvoje, cijela europa ce past, ima hrpa clanaka i video zapisa kaj ti isti toboze imigranti rade u zemlje koje dodju, ima vec 2-3 zemlje u europi gdje su uzeli manje gradove a u vecim gradovima par kvartova gdje vec provode svoj kalifat i svoje zakone i gdje policija nesmije uc, samo ljudi budite naivni i pomognite im sa selidbom.

Naravno oni bjeze od rata , ali bjeze sa 10tinama tisuca eura u djepu ? I to su izbjeglice ?
U grckoj presreli 2 kontejnera u kojima je manifest pisalo hrana i ostale potrepstine za izbjeglice ali su kontejneri bili prepuni oruzja,
I fascinantno kako oni tocno znaju gdje idu i ako nece moc milom onda ce doc tamo silom sto su i pokazali na madjarskoj granici.

A isto tako ukoliko niste primjetili da njima djeca sluze samo da bi sto prije presli granice,
A i bio je jedan clanak o tome kako je hrpe djece nestalo iz domova za nezbrinutu djecu iz sirije a dajem okladu da je jedan dio te nestale djece zavrsio upravo kod izbjeglica koje se kunu da su to njihova djeca.

I jos jedan mali detalj a to je da musliman ako je pravi musliman ne napusta svoju obitelj jer mu to vjera NE DOZVOLJAVA a oni su toboze morali napustiti zene i djece i otic u bolji zivot ??? A da ne govorim da musliman ima u krvi da brani ono sto je njegovo i sto mu je sveto, a to su drzava i obitelj, a ovdje toboze bjeze od rata ?

Nemamo mi pojma kaj nam se sve sprema, ako bude ko u ostalim zemljama, ebali smo macku mater, u njemackoj muslimanski klinci mlate male njemce, u svedskoj drze svoje kvartove, u londonu provode svoje zakone, u italiji se skidaju krizevi iz skola radi njih itd itd

koja hrpa gluposti..
jasno da postoje getoizirani kvartovi, ali to je posljedica toga što su neki kvartovi jeftiniji jer su prije u njima stanovali niži staleži, a došljaci si nisu mogli priuštiti nešto bolje. ali da tamo oni provode svoje zakone i da policija tamo ne može kročiti je glupost.
i nitko nama europljanima nije kriv što se radi vlastite komocije ne množimo kao oni, pa će se demografska slika europe u budućnosti promijeniti.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by RobinUd uto lis 06, 2015 10:36 am

eva kant je napisao/la:
imaš onih koji će se veoma lako i brzo asimilirati, kao i onih koji neće..

Asimilacija je jedan jako osjetljiv proces.
Ima nas ovdje (na forumu), koji svoja opazanja mogu napisati "iz prve ruke".

U drustvo zemlje-domacina se treba integrirati (bezuvjetno), kad je rijec o jeziku, obicajima, politickoj i drustvenoj strukturi.

Ono, sto moze obogatiti okolinu (bliznju ili daljnju), zemlje domacina, ono, sto je covjeku imigrantu vazno za njegovu osobnost, to treba njegovati.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Teo uto lis 06, 2015 1:47 pm

balkanez je napisao/la:Kako jedva cekam da izumre hdz-sdp generacije pa da mladje stranke imaju sanse pokraj zatucanih konzervi od ljudi koji ne vide dalje od hdz-sdp

Stranke će ostati stare samo političari će biti mlađi možda oni unesu neke promjene u te stranke.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by tanuki uto lis 06, 2015 4:31 pm

RobinUd je napisao/la:

Asimilacija je jedan jako osjetljiv proces.
Ima nas ovdje (na forumu), koji svoja opazanja mogu napisati "iz prve ruke".

U drustvo zemlje-domacina se treba integrirati (bezuvjetno), kad je rijec o jeziku, obicajima, politickoj i drustvenoj strukturi.

Ono, sto moze obogatiti okolinu (bliznju ili daljnju), zemlje domacina, ono, sto je covjeku imigrantu vazno za njegovu osobnost, to treba njegovati.
Samo inteligentni ljudi se brzo asimiliraju, ali većinu ne krasi ta karakteristika Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower uto lis 06, 2015 4:44 pm

RobinUd je napisao/la:
Asimilacija je jedan jako osjetljiv proces.
Ima nas ovdje (na forumu), koji svoja opazanja mogu napisati "iz prve ruke".
Bome nije bilo lako. Od učenja jezika, studija, traženja posla, ksenofobije, "vi-ste-stranac" sindroma...ali može se.

tanuki je napisao/la:
Samo inteligentni ljudi se brzo asimiliraju, ali većinu ne krasi ta karakteristika  Very Happy
Na osnovu čega si to zaključio?  kao
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by tanuki uto lis 06, 2015 5:15 pm

Na osnovu čega si to zaključio?  kao[/quote]
na osnovu puno čega:
ako krenem od svoje ulice u koju su se u mom ranom djetinjstvu doselila porodica Podravaca; dva brata koja su zasnovala porodice, da bi se jedna potpuno asimilirala odmah ( ovaj inteligentniji) dok se u ovoj drugoj porodici tek u trećoj generaciji asimilirali!
dakle inteligentniji ljudi imaju više sluha pa prihvaćaju govor okoline u kojoj se nalaze i to bi bila mikro asimilacija.
na malo širem planu je primjer Srba u hrvatskoj zbog čega je i nastao krvavi rat, a manji dio se asimilirao, prihvatio Hrvatsku kao svoju domovinu i sudjelovao u obrambenom ratu. Na globalnom planu, koji je smisao otići u drugi dio svijeta i stvarati svoj mikro svijet sa svojom kulturom umjesto prihvaćanja kulture zemlje u koju si došao?
to je jednostavno blesavo i neinteligentno Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower uto lis 06, 2015 6:24 pm

tanuki je napisao/la:Na globalnom planu, koji je smisao otići u drugi dio svijeta i stvarati svoj mikro svijet sa svojom kulturom umjesto prihvaćanja kulture zemlje u koju si došao?
to je jednostavno blesavo i neinteligentno Wink
Nemaš dokaza za to. Par primjera ne znače ništa, morao bi radit istraživanje na puno većem uzorku da bi to bilo relevantno.

Ni s kvotanim se ne slažem.
Zašto bih ja, koji sam više-manje slučajno otišao živit/radit u drugoj državi morao zaboravit svoju kulturu te prihvatit njihovu?
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by tanuki uto lis 06, 2015 7:29 pm

Rower je napisao/la:
Nemaš dokaza za to. Par primjera ne znače ništa, morao bi radit istraživanje na puno većem uzorku da bi to bilo relevantno.

Ni s kvotanim se ne slažem.
Zašto bih ja, koji sam više-manje slučajno otišao živit/radit u drugoj državi morao zaboravit svoju kulturu te prihvatit njihovu?
apsolutno se slažem, nikako ne trebaš zaboraviti svoju kulturu, ali što je s tvojim djetetom?
dali i njemu trebaš nametnuti svoju kulturu i siliti ga da uči tvoj jezik ako se ne namjeravaš vratiti nazad u svoju domovinu hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower uto lis 06, 2015 8:01 pm

tanuki je napisao/la:
apsolutno se slažem, nikako ne trebaš zaboraviti  svoju kulturu, ali što je s tvojim djetetom?
dali  i njemu trebaš nametnuti svoju  kulturu i siliti ga da uči tvoj jezik ako se ne namjeravaš vratiti nazad u svoju domovinu hmm
Ja sam doma učio naporedo maternji i francuski jezik. Moje dijete biti će također bilingvalno, a doma se ne kanim vraćati, barem za sad (možda odemo u Francusku no to je na dugom štapu).
Kako god, držim da mu neće škodit da zna moj maternji jezik jer ima relativno mladu baku i djeda i dok su oni živi maleni će često boravit u staroj domovini.
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by tanuki uto lis 06, 2015 8:45 pm

Rower je napisao/la:
Ja sam doma učio naporedo maternji i francuski jezik. Moje dijete biti će također bilingvalno, a doma se ne kanim vraćati, barem za sad (možda odemo u Francusku no to je na dugom štapu).
Kako god, držim da mu neće škodit da zna moj maternji jezik jer ima relativno mladu baku i djeda i dok su oni živi maleni će često boravit u staroj domovini.
pa eto moj sin se zaljubio u Japan, otišao je tamo, oženio se tamo ., ali htjeli su ga vrbovati na što ih je on otkantao jer nije otišao u Japan da tamo bude kršćanin i da promovira kršćanstvo po Japanu,
i mada bi mi bilo drago da se vrati u Hrvatsku, još mi je draže da se tamo asimilira Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Rower uto lis 06, 2015 8:56 pm

tanuki je napisao/la:
pa eto moj sin se zaljubio u  Japan, otišao je tamo, oženio se tamo ., ali  htjeli su ga vrbovati na što ih je on  otkantao  jer nije otišao u Japan da tamo bude kršćanin i da promovira kršćanstvo po Japanu,
i mada bi mi bilo drago da se vrati u Hrvatsku, još mi je draže da se tamo asimilira Wink
Nije to tako jednostavno.
Kad iz Europe odeš na drugi kontinent, ili ovi sad Sirijci/Afghanistanci koji masovno dolaze u Europu, puno je teže, nije to kao kad ja odem u Sloveniju ili Francusku.
Mislim da će tek tvoji unučići biti tamo asimilirani.
Rower
Rower
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.04.2015
Broj postova : 1366
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 5 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.