Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

+2
Mass
AryMan
6 posters

 :: Sport :: Nogomet forum

Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Neu pet oľu 15, 2013 9:17 am

Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Čudi me da se prije nisam sjetila otvoriti ovakvu temu. Često vidim kako se svađate oko ova dva kluba, koji je bolji, koji je lošiji, zašto je bolji, zašto je lošiji i sl.

Da vas vidim sada, u specijaliziranom topicu, koji klub više preferirate i zašto? Koji je bolji? Koji ima bolje igrače?

Koji vam ima bolji stadion?

Što mislite koji je financijski jači?

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača 55812410

Malo statistike, preuzete s wikipedie, čisto za uvod u topic.
Od 1946. do danas odigrano je 180 derbija. Dinamo ima 72 pobjede, Hajduk 64, a 44 su susreta završila neodlučeno. Dinamo je postigao 244 pogodaka, a Hajduk 223.

Najveću pobjedu ostvario je Hajduk i to pobjedkom od 0:6 u Zagrebu 3. travnja 1955., što Dinamo nikada nije dostigao. Po dva gola dali su legendarni hajdukovi igrači Bajdo (2), Vidošević (2) i Rebac (2). U Jugoslaviji su odigrana 103 derbija, Dinamo je zabilježio 40 pobjeda, Hajduk 36, dok je 27 utakmica odigrano neodlučeno. Dinamo je postigao 147 pogodaka, a Hajduk 137.

Od osamostaljenja Hrvatske odigrano je 75 utakmica (uključujući kup, superkup i prvenstvo); Dinamo bilježi 32 pobjede, Hajduk 27, a 16 je utakmica završilo bez pobjednika. Dinamo je postigao 97 pogodaka, a Hajduk 86.


Statistika pokazuje da Dinamo ima veći broj pobjeda.

Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty999 / 999999 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Dinamovac

Postaj by AryMan pet oľu 15, 2013 6:36 pm

Ja sam ponosni Dinamovac od malih nogu smajlić
Volio bih da navijači nisu tako burni na međusobnim tekmama, jer ipak smo svi Hrvati, bili Dalmoši ili Purgeri (ili Slavonci)... Najdraže mi je kad se ujedine na tekmama protiv SR Very Happy
što se tiče stadiona, nisam bio na Poljudu (na Maksimiru jesam), tako da ne mogu reći ništa za drugi.
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty405 / 999405 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Iron Man pet oľu 15, 2013 6:36 pm

Šta reći o ovome. Najveći derbi u Hrvatskoj. Uvijek će biti poslije neke utakmice trzavica o suđenju, golovima, navijačima i sl. Neke stvari se nikad neće promijeniti u vezi Dinama i Hajduka.
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty336 / 999336 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Mass pet oľu 15, 2013 7:39 pm

AryMan je napisao/la:Ja sam ponosni Dinamovac od malih nogu smajlić
Volio bih da navijači nisu tako burni na međusobnim tekmama, jer ipak smo svi Hrvati, bili Dalmoši ili Purgeri (ili Slavonci)... Najdraže mi je kad se ujedine na tekmama protiv SR Very Happy
što se tiče stadiona, nisam bio na Poljudu (na Maksimiru jesam), tako da ne mogu reći ništa za drugi.

A šta kažeš za prvi?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty200 / 999200 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by RobinUd sub oľu 16, 2013 12:46 am

Moja situacija je malo komplicirana. Iako sam naklonjen Dinamu, "operiran" sam od bilo kakvog slijepog navijanja. Skoro cijeli zivot sam posvetio sportu, nogometu posebno. Bio sam visokopozicionirani nogometni sudac, kontrolor i instruktor.

Sve statistike su na Dinamovoj strani. Slika je podosta izoblicena, jer zadnjih desetak godina, u hrvatskom prvenstvu, DInamo nije imao ozbiljnijeg protivnika. Sramota je to, sta su polukriminalci napravili od jednog kluba, kao sto je Hajduk.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty0 / 9990 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Mass sub oľu 16, 2013 3:14 pm

Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty200 / 999200 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Neu uto lip 04, 2013 8:46 pm

Tuku se b.b.b. i torcida. To gledaju 2 Šiptara (tata i sin). Tuče se 5 navijača.
Sin:
- "Babo, babo da uljetim?"
Tata:
- "Ne još..."
15 navijača u tuči.
Sin:
- "Babo, babo da uljetim?"
Tata:
- "Ne još..."
Opća tuča, 50 navijača u borbi.
Sin:
- "Babo, babo da uljetim?"
Tata:
- "Možeš."
Sin:
- "Kokice, kokice, kikiriki ...."
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty999 / 999999 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by nikolina sri pro 04, 2013 6:34 pm

Pravi gust je gledat danasnju utakmicu Very Happy
Trenutno Dinamo vodi 4: 0 smajlić
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty0 / 9990 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Iron Man sri pro 04, 2013 6:47 pm

Lagano Dinamo, ovi nisu imali šansu Very Happy
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty336 / 999336 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Gost sri pro 04, 2013 7:45 pm

Hajduk ima ljepsi stadion,vece srce i dulju tradiciju, a Dinamo je trenutno bolji jer je poslusnik sistema i metropolski klub.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Neu sri pro 04, 2013 9:21 pm

nikolina je napisao/la:Pravi gust je gledat danasnju utakmicu Very Happy
Trenutno Dinamo vodi 4: 0  smajlić
Vatrena dinamovka Very Happy

čekaj smao da te splićo damfisk zaskoči, on je hajdukovac teški
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty999 / 999999 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by nikolina sri pro 04, 2013 9:32 pm

Neu je napisao/la:Vatrena dinamovka Very Happy

čekaj smao da te splićo damfisk zaskoči, on je hajdukovac teški
a ništa neka primi moje saučešče Very Happy
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty0 / 9990 / 999Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty

[Vrh] Go down

Hajduk - Dinamo  - vječni derbi između  dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača Empty Re: Hajduk - Dinamo - vječni derbi između dva velika hrvatska rivala, te svađe između navijača

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 :: Sport :: Nogomet forum

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.