Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

+5
zbracun
Iron Man
Mary
bokaso1
Neu
9 posters

Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Neu čet ruj 13, 2012 7:50 am

Zdravlje iz orašastih plodova


Orašati plodovi (orasi,bademi,kesteni,lješnjaci,kikiriki,oraščići) sadrže proteine,minerale i omega-3 nezasićene masne kiseline,

vitamin E. Štite srce, pomažu jačanju kose,kože, noktiju, jačaju memoriju i koncentraciju i povećavaju libido.

Orasi se preporučuju trudnicama zbog sadržaja omega-3 kiselina, vitamina C,E, minerala kalcija, magnezija i željeza. Zbog visoke energetske vrijednosti preporučena dnevna doza je jedna šalica oraha.

Bademi su bogatiji kalcijem od drugog orašastog voća.

Kesteni sadrže vitamine C,K,B1,minerale kalij,kalcij fosfor,željezo,manje masnoća pa su kalorijski prihvatljiviji,ali dosta škroba zbog čega su teže probavljivi.

KikirikiI je bogat mineralima magnezijem i cinkom,vitaminima D i E i folnom kiselinom pa se preporuča trudnicama.

Lješnjak pored vitamina Ci E sadrži puno minerala kalcija,magnezija,željeza,bakra i mangana pa vrlo uspješno uklanja žgaravicu.
Izvor: zdravzivot.com


Jedete li orašaste plodove? Koji vam je omiljeni?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty999 / 999999 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by bokaso1 čet ruj 13, 2012 10:32 am

Jedem i volim ih.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty120 / 999120 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Mary čet ruj 13, 2012 11:27 am

obožavam sve orašaste plodove
Mary
Mary
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 20.02.2010
Broj postova : 225
Reputacija Reputacija : 21
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty0 / 9990 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by bokaso1 čet ruj 13, 2012 12:13 pm

Pa orasasti plodovi imaju i erotski dozivljaj.... Pored tucanja ili lupanja ( zavisnosti od termina) uticu na potenciju...... Cak i ljuske se mogu iskoristiti za razne igrice u zavisnosti od maste i sklonosti.... kao

Tako da zene muskaraca koje mnogo jedu orasaste plodove su vedrije i nasmejanije..... Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty120 / 999120 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Iron Man čet ruj 13, 2012 12:43 pm

Jedem... i volim uglavnom sve
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty336 / 999336 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by zbracun čet ruj 13, 2012 7:11 pm

Kikiriki svakodnevno, bademe malo ređe jer su dosta skupi, orahe kad mi žena da da joj ukradem, indijske oraščiće isto malo ređe. Čekam da dođu na akciju afro .
A kad imam marelice, njihove koštice obavezno potamanim jer su posebno ljekovite u manjim količinama. Uglavnom, sve sjemenje mi odgovara.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty3 / 9993 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by bokaso1 pet ruj 14, 2012 12:43 pm

Zbrancun pa tebe zena smatra kao pticu kad te tako kljuka.... Ili sa time dozira tvoju potenciju...... Ajde priznaj nam necemo reci nikom.... Laughing Laughing Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty120 / 999120 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by evitaa pet ruj 14, 2012 1:36 pm

Zbracun zna kolika je cijena kikirikija u svakoj trgovini Very Happy
Tak da ga se sjetim svaki puta kada vidim kikiriki ,koji je inace mahunarka.
Od orasastih plodova volim pistacio i orahe.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty0 / 9990 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by zbracun pet ruj 14, 2012 3:08 pm

Bokaso, priznam afro . Ko prizna, pola mu se prašta kesek .

Evitaa, kikiriki bi se prije mogel nazvat gomoljikom, nego mahunarkom. On ti raste pod zemljom ko krumpir. I da, nisam navel da češće kupujem i pistacije (po domači se zovu pizdače, ak slučajno niste znali naš domaći naziv, isto ko i dagnje Pokazuje guzu )
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty3 / 9993 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Teo pet ruj 14, 2012 8:04 pm

zbracun je napisao/la:Bokaso, priznam afro . Ko prizna, pola mu se prašta kesek .

Evitaa, kikiriki bi se prije mogel nazvat gomoljikom, nego mahunarkom. On ti raste pod zemljom ko krumpir. I da, nisam navel da češće kupujem i pistacije (po domači se zovu pizdače, ak slučajno niste znali naš domaći naziv, isto ko i dagnje Pokazuje guzu )


Evita je u pravu što se tiče kikirikija i mahunarke. Kikiriki često ubrajamo u skupinu orašastih plodova, ali on je mahunarka.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty0 / 9990 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by zbracun sub ruj 15, 2012 6:01 am

Mahunarka koja raste pod zemljom, i to jedina za koju znam. Samo je pitanje dali se ono što raste pod zemljom može nazvat mahunarka.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty3 / 9993 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Neu čet ruj 12, 2013 10:15 am

Jel sakupljate orahe i lješnjake?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty999 / 999999 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Chulpan ned oľu 30, 2014 9:36 pm

Kako ne, obozavam ih. Utjecu na probavu, raspolozenje i ten.

Koncem kolovoza sakupljam ljesnjake poput hrcka  njanja

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty0 / 9990 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Hunnerkongen pon oľu 31, 2014 6:30 pm

Normalno, orasi i lješnjaci.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty39 / 99939 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Chulpan pon oľu 31, 2014 6:34 pm

A badem?

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Images?q=tbn:ANd9GcQZajrCvYfPHWoiSbcpJ3OcsswP1TIMAfSBy3CLzDCuXsH1j-nS

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty0 / 9990 / 999Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty

[Vrh] Go down

Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove? Empty Re: Zdravlje iz orašastih plodova - jedete li orašaste plodove?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.