Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

+7
Iron Man
Amyicha
pustinja
stitch
Ly
Hate
Neu
11 posters

Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Gost uto lis 05, 2010 8:42 pm

PUNO je napisano o držanju laptopa na krilu tijekom rada na njemu. Govorilo se o opasnim opeklinama, gubitku broja spermija, a novi rezultati donose još jedan protuargument takvoj navici. Radi se o "sindromu diskoloracije kože", neobičnom poremećaju kojeg može izazvati dugoročno držanje laptopa u krilu.

U jednom nedavnom slučaju, 12-godišnjak je obolio od neobičnog sindroma, nakon što je nekoliko mjeseci svaki dan držao laptop na krilu dok je igrao video igrice. Osjetio je da je laptop topliji na jednoj strani, ali nije učinio ništa oko toga, rekli su švicarski liječnici u časopisu Pediatrics.

Neobični sindrom

U drugom slučaju, jedna studentica u Virdžiniji je došla kod liječnika tražiti pomoć zbog toga što joj je koža na nozi potamnila. Liječnica koja ju je liječila bila je potpuno zabezeknuta, dok nije saznala da je djevojka držala laptop na krilu oko šest sati dnevno. To su dva od desetak sličnih slučajeva zabilježenih u zadnjih nekoliko godina.

Problem se javlja kod pretjeranog izlaganja toplini, koja inače nije dovoljno velika da bi izazvala opekline. Obično dovodi samo do diskoloracije kože, ali može nanijeti štetu koja rezultira rakom kože, javili su švicarski liječnici. Iako nisu naišli na slučaj raka kože izazvanog ovakvom upotrebom laptopa, liječnici preporučuju da se na krilo stavi neka vrsta zaštite topline ako se na njega mora stavljati laptop.

Koža izgleda kao da je se dugo izlagalo suncu

Pod mikroskopom koža izgleda kao da je dugo bila izložena suncu. Veliki proizvođači laptopa upozoravaju protiv držanja uređaja na krilu kroz duži period zbog opeklina.

Prije nekoliko godina znanstvenici su otkrili kako dugo držanje laptopa na krilu kod muškaraca može dovesti do povećanja temperature mošnji. Ako se radi o prolongiranom izlaganju, konačni rezultat može biti smanjenje broja spermija, pa čak i do neplodnosti.

U prošlosti je "sindrom diskoloracije kože" zabilježen kod ljudi koji su radili blizu nekog stalnog izvora topline, kao što su pekari ili proizvođači stakla. Prije uvođenja centralnog grijanja, od sindroma su znali oboljeti ljudi koji su sjedili preblizu pećima, a poznati su i slučajevi u kojima je do sindroma došlo zbog pretjeranog korištenja termofora.

Kopirano sa drugog foruma
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Neu uto lis 05, 2010 8:46 pm

Sreća pa nemam laptop, čuvam si zdravlje. banned
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty999 / 999999 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Hate uto lis 05, 2010 8:48 pm

Koliko mi puta samo završi u krilu. Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... 91798
Ajde sad nije ne krilu. Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... 91798
Komp gotovo više ni ne pali....
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty245 / 999245 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Ly uto lis 05, 2010 9:23 pm

Jbt, koža mi je onda trebala izgoriti s obzirom koliko vremena držim laptop na krilu!
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty61 / 99961 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by stitch uto lis 05, 2010 9:43 pm

fakjea

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... 2574916693_eafefb8b53
stitch
stitch
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 09.02.2010
Broj postova : 1021
Reputacija Reputacija : 429
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty15 / 99915 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by pustinja sri lis 06, 2010 4:24 am

A kak lepo grije jajca u ove hladne dane smajlić
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty0 / 9990 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Ly sri lis 06, 2010 11:52 am

U drugom slučaju, jedna studentica u Virdžiniji je došla kod liječnika tražiti pomoć zbog toga što joj je koža na nozi potamnila. Liječnica koja ju je liječila bila je potpuno zabezeknuta, dok nije saznala da je djevojka držala laptop na krilu oko šest sati dnevno. To su dva od desetak sličnih slučajeva zabilježenih u zadnjih nekoliko godina.


Čekaj! Odredili su uzrok na osnovu 2 OD 10 SLUČAJEVA?! wtf
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty61 / 99961 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Amyicha ned ruj 02, 2012 12:43 am

stalno mi je u krilu, al stalno i da mi nacrtaju da je štetno za zdravlje ja ću i dalje po svom
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty113 / 999113 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Iron Man ned ruj 02, 2012 9:05 am

I u mene je stalno u krilu, šta ću mu ja Laughing
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty336 / 999336 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty bupkic525@gmail.com

Postaj by njegos pon vel 04, 2013 10:36 am

ja sam drzao lap top i smanjila mi se mnogo sperma,dali ce da se poveca kad ne drzim vise lap top

njegos
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 04.02.2013
Broj postova : 1
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty0 / 9990 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by SAS uto vel 05, 2013 1:19 am

njegos je napisao/la:ja sam drzao lap top i smanjila mi se mnogo sperma,dali ce da se poveca kad ne drzim vise lap top

Da jer za proizvodnju spermatozoida temperatura u tetisima mora biti niža od 37°C, u slučaju da prelazi 37°C prestaje proizvodnja jer je temperatura previsoka.
Laptop se grije na nogama između 40-60°C ovisno koji je hardver upitanju i dali ima prašine u njemu koja podiže temperaturu. Naravno nepuše direkt tolika visoka temperatura jer se polako hladi izlaskom iz kućišta laptopa, ali nije niti baš predaleko od te temperature i dovoljno je da donosi probleme plodnošću kod muškaraca.

Plus naravno tijesne gaće ili bokserice koje popularno rečeno "istiću muževnost" isto tako doprinosi padu proizvodnje jer je tetisima točnije mošnji nije omogućeno slobodno kretanje gore-dolje ovisno jel je tetisima pretoplo ili prehladno.

Više o tome imaš ovdije.

http://www.propharma.hr/clanci/plodnost-muskaraca-68.html


Pad količine spermija uvelike utiječe kada treba praviti dijecu npr. WHO pripisuje da je normalno 50 mlijuna, a minimum 20 milijuna po mililitru. Što nije točno jer ima parova koji ni s 40 milijuna nemogu napraviti djecu i tek kad preskoče broj od 50 milijuna po mlililitru mogu napraviti dijecu, u protivnom ide umijetna oplodnja i neizvijesnost oće li uspijeti umijetna oplodnja.
Nekad je prosijek iz 60-ih bio oko 600 milijuna po mililitru pametnom dosta da tu nekaj neštima.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Spermij
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty0 / 9990 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by valentino sub kol 17, 2013 9:37 pm

Nikad ne držim laptop u krilu, neugodno grije. Maleni netbook, njega da, on je poput tableta.

valentino
Trajno baniran/a

Registriran/a : 30.05.2013
Broj postova : 1606
Reputacija Reputacija : 261
Godina imam : 14
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty0 / 9990 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by THUNDER_DINIX sub kol 17, 2013 9:43 pm

štetno je jedino kad mi se jaja pregriju
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty889 / 999889 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by valentino sub kol 17, 2013 9:51 pm

Po zimi ti to dobro dođe

valentino
Trajno baniran/a

Registriran/a : 30.05.2013
Broj postova : 1606
Reputacija Reputacija : 261
Godina imam : 14
Započeo/la tema :
Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty0 / 9990 / 999Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty

[Vrh] Go down

Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje... Empty Re: Držanje laptopa u krilu štetno za zdravlje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.