Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

+9
Iron Man
Love
H[a]D
scorpio57
Amyicha
Neukrotivi pastuh
Angie
Purgy
Neu
13 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Teo pon pro 19, 2011 9:50 am

eto meni je upravo pao prehlađen sam :S:
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by blue dolphin pet sij 13, 2012 9:06 pm

Ovu jesen sam kupila ampulu matične mliječi kod medara. Uzima se 40 dana. Inače se uzima za jačanje imuniteta a često je uzimaju i ljudi koji idu na kemoterapije kako bi ojačali organizam nakon njih. Također sam kupila i pelud ali se rijetko sjetim uzeti.
Inače, nisam pokupila ove zime virozu uopće. Nadam se da će me i nadolazeća gripa mimoići.
blue dolphin
blue dolphin
Junior
Junior

Registriran/a : 27.06.2011
Broj postova : 523
Reputacija Reputacija : 65
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Teo pet sij 13, 2012 10:04 pm

koliko košta ta ampula matične mlječi?
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by blue dolphin pet sij 13, 2012 10:07 pm

150kuna

problem je što imaju ograničene količine i ja si naručim par mjeseci unaprijed.
Rekli su da opet počinju sakupljati u svibnju. Sada više nemaju jer sam tražila za prijateljicu pa su sve prodali.

Upotreba je vrlo jednostavna...u ampulu se gurne čačkalica i koliko uspiješ na njoj pokupiti staviš tu količinu ispod jezika i ostaviš da se otopi. Najbolje je ujutro natašte ali nije uvjet. Nije gadno i ne preslatko. Super je smajlić
blue dolphin
blue dolphin
Junior
Junior

Registriran/a : 27.06.2011
Broj postova : 523
Reputacija Reputacija : 65
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Love uto sij 24, 2012 4:18 pm

toliko sam ja platila beta glukan za imunitet kad sam dobila herpes jaki,moćna stvar,spasilo me klanjanje

kad smo kod toga pao mi je imunitet Sad
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty672 / 999672 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Neu uto sij 24, 2012 4:20 pm

ja sam neki dan dobila injekciju u guzu Sad

bilo mi je loše, pao mi imunitet, skočio mi tlak (a inače je jako nizak) i eto... hitna mi bila Zločesti Ivek Smajli
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by SAS uto sij 24, 2012 9:31 pm

Love je napisao/la:Kakav vam je imunitet?
Jel pijete kakve vitamine ili kapsule za poboljsanje imunuteta pogotovo u zimsko vrijeme kad haraju virusi i prehlade?


Ja pijem vec duze vrijeme centravit posto sam slaba s imunutetom i to me zivcira,sad cu vidit nakon mjesec,dva jel sam kaj postigla s njima...

apsolutno ništa neuzimam nikakve lijekove niti nekakve vitaminske preparate već 2 godine, i usto neznam što je to prehlada... u tom vremenu od dvije godine često sam se kretao među ljudima koji su bar u paru znali kihati i kašljati no ja sam u sebi rekao nisam dostojan da budem prehlađen i zbilja se ništa nije dogodilo... Boji se, mazi, stidi
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Neu čet ruj 13, 2012 7:48 am

Hrana za jačanje imuniteta!

MESO, RIBA, ZELENO I NARANČASTO POVRĆE, NEŠTO VOĆA...
ŽELJEZO, SELEN, CINK – VELIKA TROJKA ZA JAČI IMUNITET

Beta glukan slovi kao najbolji imunostimulator današnjice. Riječ je o polisaharidu dugog lanca, prirodnoj supstanci koja se dobiva izolacijom iz stijenke kvasca Saccharomyces cerevisiae.

"Njegova nevjerojatna sposobnost aktivacije imunološkog sustava učinila ga je jednim od glavnih pomoćnika u borbi protiv niza bolesti današnjice. Izuzetan je upravo zbog toga jer na potpuno prirodan i siguran način aktivira pojedine komponente imunološkog sustava, čime uzrokuje niz kaskadnih reakcija u organizmu, a imunološkom sustavu daje dodatnu snagu. Niz kaskadnih aktivacija pojedinih čimbenika započinje prije svega aktivacijom makrofaga. Njihova je osnovna zadaća borba protiv stranih, nepoželjnih i otpadnih tvari u organizmu", objašnjava dipl. ing. Zrinka Jukić te nastavlja da je njihova osnovna zadaća borba protiv stranih, nepoželjnih i otpadnih tvari u organizmu: "Primjerice 'proždiranje' nepoželjnih patogenih bakterija, gljivica, virusa te sposobnost prepoznavanja i uništavanja tumorskih stanica. Aktivacijom makrofaga dolazi i do produkcije niza drugih potrebnih komponenti, kao što su citokini, interferon i T-limfociti poznatiji kao 'prirodne ubojice' stanice."

Beta glukan u prirodi ćemo pronaći u žitaricama i gljivama, a najčešće se dobiva iz kvasca, slada, zobi i ječma. Svaka od navedenih namirnica,bilo da se radi o gljivama ili žitaricama, sadrži različitu količinu beta glukana no kao takav, on je nepročišćen i nalazi se u namirnici uz mnogo drugih spojeva.

„Konzumacijom namirnica koje u svom sastavu imaju beta glukan teško da će se postići jači efekt aktivacije imunog sustava jer se on ne nalazi u čistom obliku.Svojim djelovanjem pomaže kod virusnih, bakterijskih i gljivičnih infekcija, autoimunih oboljenja, malignih bolesti, uslijed kemotrapije i zračenja itd.

Stoga se u zdravih osoba preporuča raznovrsna i adekvatna prehrana kojom će organizmu osigurati svi potrebni makro i mikro nutrijenti, dok se kod osoba sa većim zdravstvenim tegobama preporuča uzimanje beta glukana u pročišćenom obliku", zaključila je nutricionistica Zrinka Jukić.

NAMIRNICE KOJE JAČAJU IMUNITET:

JAJE

Jaje je uz orašaste plodove dobar izvor cinka,a osim cinka odličan je izvor i selena, vitamina B12, vitamina A i D, kao i B6, fosfora, riboflavina, pantotenske kiseline, željeza i folata. Predstavlja omiljen doručak u mnogim domovima što zbog vrijednih sastojaka, a što zbog raznih načina pripreme. Način pripreme jaja ne utječe bitno na sastav već na samu kalorijsku vrijednost. Sastoji se od ljuske, bjelanjka koji čini 2/3 jajeta i žumanjka koji čini ostatak.


CIKLA

Cikla je korijenasto povrće, lako probavljivo, a karakterizira je i činjenica da na 100g cikla ima svega oko 46 kcal. Bogata je magnezijem, željezom, fluorom, kalijem, fosforom, kalcijem, sumporom, jodom, bromom, litijem, rubidijem i stroncijem. No, nije samo moćna ova biljka kada su u pitanju minerali, ona je i „čuvar" nekolicine vitamina B skupine, dobar je izvor i mangana i vlakana.

SAVJET: Kupite ekološki uzgojenu ciklu.Najbolje da se za kupnju cikle odlučite na tržnici od nekog domaćeg proizvođača. Najjednostavnije i ukusno – samo je narežite i začinite kao i svu ostalu salatu.


ŠIPAK, MORGANJ ILI NAR

Idealno je vrijeme da se , ako to nije dio vaše prehrane, odlučite za malo voćnog okusa tijekom dnevne jsesensko – zimske rutine. Upravo se tijekom studenog i prosinca u dućanima i na tržnicama može kupiti šipak ili nar , voće puno antioksidanasa, koje sadrži obilje vitamina C(čak 1250 mg/100g namirnice) i A(čak 800 mikrograma/100g namirnice), sadrži folnu kiselinu i vitamine K i E te željezo. Na 100g nar sadrži svega 74 kalorije.

LOSOS

Losos je morska riba koja se mrijesti u rječnoj ili jezerskoj vodi. Karakterizira je narančasto – crveno, odnosno ružičasto meso, a posebu pažnju zaslužuje jer sadrži omega 3- masne kiseline. Energetska vrijednost svježeg lososa u 10 dkg iznosi 116 kalorija. Losos je dobar za jačanje imuniteta jer sadrži fosfor, selen, kalij, tiamin, niacin, pantotensku kiselinu, vitamin B6 i B12 i riboflavin.

TELEĆI BUT (crveno meso)

Teletina je meso koje se dobije od teladi stare tri tjedan do pola godine. Slabe je enetgetske vrijednosti, u 10dkg telećeg buta ima oko 120 kalorija. Teleće meso sadrži cink, bakar, sosfor,bakar, a dobar je izvor i selena.Bogat je izvor vitamina B kompleksa (B12, 6), a niacina, pantotenske kiselinei riboflavina.

SJEMENKE (KOŠTICE) BUNDEVE ILI BUČE

Koliko ste puta u kino dvorani pratili radnju napetog filma grickajući bundevine sjemenke? A koliko je vas tada znalo da se upravo u tim trenucima hranite najhranjivijim dijelom bundeve? Sjemenke bundeve bogate su omega – 3 masnim kiselinama, mastima , bjelančevinama i ugljikohidratima.Sadrže i vitamine,a posebno valja istaknuti da su bogate željezom, fosforom, kalijem i kalcijem.

Izvor: zdravzivot.com
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test? - Page 2 Empty Re: Imunitet - Koliko je snažan vaš imunosni sustav test?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.