Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

+6
tanuki
Anis
Purgy
zagi988
Neu
SAMAELGNOSIS
10 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by SAMAELGNOSIS pon svi 10, 2010 3:22 pm

Digitalna SLR fotografija nikada nije bila tako zabavna zahvaljujući α DSLR fotoaparatima za početnike koji se jednostavno koriste.

DSLR fotografija je novo područje za vas?
Zapanjit će vas nevjerojatna kvaliteta slike i vrlo brz odziv pri snimanju - standard svakog DSLR fotoaparata.

Lagani, kompaktni i predivnog dizajna, α DSLR fotoaparati za početnike nude neograničene kreativne mogućnosti koje vas neće sputavati. Opremljeni su ozbiljnim značajkama koje svima mogu pomoći u snimanju boljih fotografija, a kompatibilni su i sa sve većim asortimanom izmjenjivih objektiva i dodatne opreme. Najbolje od svega je to što su nevjerojatno jednostavni za korištenje - čak i ako nikada ranije niste koristili model DSLR fotoaparata.

Profesionalni SLR
Poluprofesionalni SLR
Entry-lever SLR
Prosumer
Ultrazum kompaktni
Kompaktni
Lifestyle kompaktni


SAMAELGNOSIS
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 10.05.2010
Broj postova : 1
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Neu sub ruj 03, 2011 11:46 am

a u čemu je točno razlika? ja se ne kužim baš u fotiće ali htjela bi kupiti neki dobar.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty999 / 999999 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by zagi988 sub ruj 03, 2011 11:48 am

u senzoru
recimo tvoj senzor u foticu je cca. 8x5 mm dok je moj recimo 16x10 mm
(dimenzije nisu tocne, to je samo primjer)
a i senzori nisu istog tipa i iste kvalitete

EDIT: ne reklamiram se ni nis, ali pogledaj malo moje fotke tu
http://www.pticica.com/korisnici/zagi988
zagi988
zagi988
Junior
Junior

Registriran/a : 24.08.2009
Broj postova : 570
Reputacija Reputacija : 173
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Gost sub ruj 03, 2011 11:54 am

afro pazi ovo čudo http://www.bug.hr/digitalije/fotoaparati/sony/alpha-slr-a77/1092.aspx
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty SSS

Postaj by zagi988 sub ruj 03, 2011 11:57 am

je*en je, al to mi je pretjerano
ja bi radije ovakav DSLR-čić od kojih 24k kuna smajlić
http://www.bug.hr/digitalije/fotoaparati/canon/eos-1d-mark-iv/737.aspx
zagi988
zagi988
Junior
Junior

Registriran/a : 24.08.2009
Broj postova : 570
Reputacija Reputacija : 173
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Neu sub ruj 03, 2011 12:00 pm

zagi988 je napisao/la:u senzoru
recimo tvoj senzor u foticu je cca. 8x5 mm dok je moj recimo 16x10 mm
(dimenzije nisu tocne, to je samo primjer)
a i senzori nisu istog tipa i iste kvalitete

EDIT: ne reklamiram se ni nis, ali pogledaj malo moje fotke tu
http://www.pticica.com/korisnici/zagi988

Ja ne znam ni šta je senzor na fotiću Laughing

Dobre su ti slike, defitinitivno sam skužila da se ne kontam u fotoaparate a i da je moj fot loš.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty999 / 999999 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Purgy sub ruj 03, 2011 12:35 pm

SLR je sportski auto proizašao iz tvornice McLarena, dok je DSLR navodno koncept. Prvi trkaći dizelski auto u zadnje vrijeme.
cura Very Happy
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty142 / 999142 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Gost sub ruj 03, 2011 12:38 pm

Purgy je napisao/la:SLR je sportski auto proizašao iz tvornice McLarena, dok je DSLR navodno koncept. Prvi trkaći dizelski auto u zadnje vrijeme.
cura Very Happy


Laughing Laughing Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Anis sub vel 08, 2014 1:24 pm

Moram reči da dobra fotka ne ovisi ni o tipu ni o kvaliteti aparata nego isključivo o osobi koja ga upotrebljava.
Tehnički dobra fotka nema blage veze sa umjetničkom fotografijom.
Velika većina nagrađivanih fotki je napravljena s aparatima koje nitko ne bi kupio niti polovne jer su stari, loši i slabijih mogućnosti.
Pogledala sam neke galerije od pojedinih članova ovdje i moram reći da su fotke tehnički ispravne ali to ''nisu fotogragije'' to je jednostavan klik sa tehničkim podešavanjem.
Na samim fotkama se vidi da nedostaje iskustvo i znanje po samoj kompoziciji, kutu, nedorečenosti motiva ili pejzaža.
Ne obrača se pažnja na dubinu polja, kontraste, fotoshopira se pretjerano.
Stoga ako uistinu netko želi fotkati zbog same fotografije a ne tehničkih detalja slike treba puno, puno rada i to ni malo ne ovisi o kvaliteti fotoaparata nego o kvaliteti fotografa.
Naravno da bolja tehnika dalje suptilnije rezultate ali treba znati kako napraviti fotku a ne samo okinuti nešto naoko atraktivno.
Žalosno je to ali nitko više ne fotka zbog same fotografije :-(

Anis
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 05.02.2014
Broj postova : 1
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 39
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 1:54 pm

Anis je napisao/la:Moram reči da dobra fotka ne ovisi ni o tipu ni o kvaliteti aparata nego isključivo o osobi koja ga upotrebljava.
Tehnički dobra fotka nema blage veze sa umjetničkom fotografijom.
Velika većina nagrađivanih fotki je napravljena s aparatima koje nitko ne bi kupio niti polovne jer su stari, loši i slabijih mogućnosti.
Pogledala sam neke galerije od pojedinih članova ovdje i moram reći da su fotke tehnički ispravne ali to ''nisu fotogragije'' to je jednostavan klik sa tehničkim podešavanjem.
Na samim fotkama se vidi da nedostaje iskustvo i znanje po samoj kompoziciji, kutu, nedorečenosti motiva ili pejzaža.
Ne obrača se pažnja na dubinu polja, kontraste, fotoshopira se pretjerano.
Stoga ako uistinu netko želi fotkati zbog same fotografije a ne tehničkih detalja slike treba puno, puno rada i to ni malo ne ovisi o kvaliteti fotoaparata nego o kvaliteti fotografa.
Naravno da bolja tehnika dalje suptilnije rezultate ali treba znati kako napraviti fotku a ne samo okinuti nešto naoko atraktivno.
Žalosno je to ali nitko više ne fotka zbog same fotografije :-(
sve ovo stoji, ali da bi netko svirao mora naučiti note,
sviranje na klaviru znaći višegodišnja vježba, a kreativac koj isavlada tehniku, ljepu melodiju će odsvirati i na pastirskoj fruli
tehnika nije presudna, ali je bitna i ne postoji slučajno dobra fotografija,
onaj koji poznaje tehnička ograničenja, vrhunsku fotografiju će napraviti i sa camerom opscurrom,
ali teorija je jedno a praksa drugo,
gdje si dakle sa svojim fotkama, učestvuj umjesto da filozofiraš, jer slika govori više od tisuče riječi Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Neu sub vel 08, 2014 2:33 pm

Anis je napisao/la:
Pogledala sam neke galerije od pojedinih članova ovdje i moram reći da su fotke tehnički ispravne ali to ''nisu fotogragije'' to je jednostavan klik sa tehničkim podešavanjem.
Na samim fotkama se vidi da nedostaje iskustvo i znanje po samoj kompoziciji, kutu, nedorečenosti motiva ili pejzaža.
-(
Možeš se priključiti i postati svoje fotograije da vidimo kako ti barataš fotićem.

Lako je suditi, ali teško je svoje izložiti.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty999 / 999999 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 5:32 pm

Neu je napisao/la:
Možeš se priključiti i postati svoje fotograije da vidimo kako ti barataš fotićem.

Lako je suditi, ali teško je svoje izložiti.

pojavio se još jedan braniac poput mene Laughing
varaš se neu teško je suditi, ali stoji, da bi mogao suditi moraš pokazati i sebe kao autora i biti  spreman dati svoje radove na ocijenu drugima i  biti spreman da ih popljuju!
eto moju fotku , memento mori histrion je popljuvao,  djelomićno s razogom, jer tehnički nije kvalitetno prezentirana, ali serem mu se na kritiku, jer kreativni rad ne gubi na kvaliteti s vremenom, pa makar uslikan ,
slika ili fotografijaza mene je bezvremenska pa makar iz 45 g

ne nisam kritiku doživio tragično,  ni moj loši plasman,
učestvovat ću na natjecannjima pod svim uvjetima i makar bio posljednji rangiran, jer smatram da je i posljedje mjesto bolje od ne učesvovanja  Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by histrion sub vel 08, 2014 7:10 pm

tanuki je napisao/la:
eto moju fotku , memento mori histrion je popljuvao,  djelomićno s razogom, jer tehnički nije kvalitetno prezentirana, ali serem mu se na kritiku, jer kreativni rad ne gubi na kvaliteti s vremenom, pa makar uslikan ,
slika ili fotografijaza mene je bezvremenska pa makar iz 45 g

ne nisam kritiku doživio tragično,  ni moj loši plasman,
učestvovat ću na natjecannjima pod svim uvjetima i makar bio posljednji rangiran, jer smatram da je i posljedje mjesto bolje od ne učesvovanja  Wink

Tvoju sliku nisam popljuvao već sam bio jebeno iskren. (zvuče li ti poznato ove riječi? )

Tehnički gledano slika ti je obično govno.
Čak i da je nastala prije 45 godina (tehnologijom koja je u ono vrijeme bila dostupna) bila bi obično govno.
Fotografija govna (ako ga ne obradiš vlastitim rukama) nije kreativni rad - što znači da je obično govno.

I da ne kažeš da se u ničemu ne slažem s tobom - tvoja fotografija je zaista bezvremensko govno.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Hunnerkongen sub vel 08, 2014 8:48 pm

tanuki je napisao/la:učestvovat ću na natjecannjima pod svim uvjetima i makar bio posljednji rangiran, jer smatram da je i posljedje mjesto bolje od ne učesvovanja  Wink



uuuuuu kako si nam ga spustio sad.  misa :faceklanjanje: 
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty39 / 99939 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 8:49 pm

histrion je napisao/la:

Tvoju sliku nisam popljuvao već sam bio jebeno iskren. (zvuče li ti poznato ove riječi? )

Tehnički gledano slika ti je obično govno.
Čak i da je nastala prije 45 godina (tehnologijom koja je u ono vrijeme bila dostupna) bila bi obično govno.
Fotografija govna (ako ga ne obradiš vlastitim rukama) nije kreativni rad - što znači da je obično govno.

I da ne kažeš da se u ničemu ne slažem s tobom - tvoja fotografija je zaista bezvremensko govno.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 8:57 pm

histrion je napisao/la:

Tvoju sliku nisam popljuvao već sam bio jebeno iskren. (zvuče li ti poznato ove riječi? )

Tehnički gledano slika ti je obično govno.
Čak i da je nastala prije 45 godina (tehnologijom koja je u ono vrijeme bila dostupna) bila bi obično govno.
Fotografija govna (ako ga ne obradiš vlastitim rukama) nije kreativni rad - što znači da je obično govno.

I da ne kažeš da se u ničemu ne slažem s tobom - tvoja fotografija je zaista bezvremensko govno.
da vidimo koliko slova ima u tvojoj kritici?
ni jednim slovom se nisi osvrnuo na samu fotografiju, samo si je popljuvao kao tehnički neorektnu u čemu se apsolutno slažem,
ali to je ipak moj kreativni rad nagrađivan na nekakvim izložbama, i pretstavljen na baritnom papiru i oksidiranom srebru, na međunarodnim izložbama je vjerojatno izgledalo bolje, a ti si se ispovračao na prezentaciju i starost, što jest opravdano, ali ni slova kritike o samom djelu!
misliš da je to u redu hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by histrion sub vel 08, 2014 9:37 pm

tanuki je napisao/la:
da vidimo koliko slova ima u tvojoj kritici?

Ti misliš da se kvaliteta kritike mjeri brojem slova?
Ako to misliš još si gluplji nego što sam do sad mislio.



tanuki je napisao/la:
misliš da je to u redu

Da, to mislim.
Meni je za dodijeliti ocjenu nekoj slici dovoljno pomisliti sviđali mi se ili ne odnosno koliko mi se sviđa u usporedbi s nekom drugom slikom.
Vjerovao ili ne - istovremeno mi se može sviđati i više slika.

Na takmičenju za pjesmu Eurovizije nitko ne piše kritike. Nikome kritika nije ni potrebna.
Pjesma im se jednostavno sviđa ili im se ne sviđa. I gotova priča.
Pobijedi ona koja je u prosjeku najbolje ocijenjena.

Čak i ako se eminentni stručnjaci za muziku (poput tebe za fotografiju) čudom čude jer pjesma ne odgovara njihom pogledu na kvalitetnu pjesmu.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 9:48 pm

histrion je napisao/la:

Ti misliš da se kvaliteta kritike mjeri brojem slova?
Ako to misliš još si gluplji nego što sam do sad mislio.





Da, to mislim.
Meni je za dodijeliti ocjenu nekoj slici dovoljno pomisliti sviđali mi se ili ne odnosno koliko mi se sviđa u usporedbi s nekom drugom slikom.
Vjerovao ili ne - istovremeno mi se može sviđati i više slika.

Na takmičenju za pjesmu Eurovizije nitko ne piše kritike. Nikome kritika nije ni potrebna.
Pjesma im se jednostavno sviđa ili im se ne sviđa. I gotova priča.
Pobijedi ona koja je u prosjeku najbolje ocijenjena.

Čak i ako se eminentni stručnjaci za muziku (poput tebe za fotografiju) čudom čude jer pjesma ne odgovara njihom pogledu na kvalitetnu pjesmu.
dobru uspredbu si dao iako je evrovizija defile kič i loše glazbe,ali je i natjecanje, pa nitko ne može dati ocjenu za svoj učesbicu ni isti broj bodova za više izvedbi!
fotografija koja jest umjetnost kao takva sama posebi i nije podložna ocjeni, jer je umjetnost bezvremenska, ali natječaj je druga priča!
još uijek ne postoji sistem da je vuk st a ovce na broju Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by histrion sub vel 08, 2014 10:04 pm

tanuki je napisao/la:
evrovizija je defile kiča i loše glazbe ...

Mislio sam da si stručnjak za fotografiju i vino, a sad vidim da si stručnjak i za muziku.  klanjanje 
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Chulpan sub vel 08, 2014 10:12 pm

tanuki je napisao/la:
dobru uspredbu si dao iako je evrovizija   defile kič i loše glazbe,ali je i natjecanje, pa nitko ne može dati ocjenu za  svoj učesbicu  ni isti  broj  bodova za više izvedbi!
Ovo je tocno - nitko ne glasuje za svoje i neu je to danas popravila.
Nadajmo se da ce popraviti i ono drugo - da dvije fotke ne mogu dobiti istu ocjenu.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 10:21 pm

histrion je napisao/la:

Mislio sam da si stručnjak za fotografiju i vino, a sad vidim da si stručnjak i za muziku.  klanjanje 
nism stručnjak za muziku, u njoj samo uživam,
ali mislim da svaka osoba koja uživa u estetici, može uživati i u hrani i piću, u slikama, književnosti, glazbi i filmu...bez potrebe da se s tim kurči!
da konzument jesam i recimo dokazani stručnjak za fotografiju, u svemu ostalom nisam dokazan ,ali ne vidim razloga zbogčega ne bi smio komentirati svoja iskustva i mišljenje!
zar je amaterima zabranjen komentar ?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by histrion sub vel 08, 2014 10:34 pm

tanuki je napisao/la:
ne vidim razloga zbogčega ne bi smio komentirati svoja iskustva i mišljenje!
zar je amaterima zabranjen komentar ?

Neee.

Slobodno komentiraj.
Nikome ne smeta tvoj komentar.

Ali svima smeta što svima sereš uvjeren da si samo ti u pravu.

Shvati da o fotografiji pojma nemaš i da su tvoje ocjene plod prepisivanja mišljenja neuspješnih fotografa koji su postali kritičari (a znamo da su svi kritičari propali umjetnici).

U trenutku kad to shvatiš život će ti postati jednostavniji.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty0 / 9990 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by tanuki sub vel 08, 2014 10:53 pm

histrion je napisao/la:

Neee.

Slobodno komentiraj.
Nikome ne smeta tvoj komentar.

Ali svima smeta što svima sereš uvjeren da si samo ti u pravu.

Shvati da o fotografiji pojma nemaš i da su tvoje ocjene plod prepisivanja mišljenja neuspješnih fotografa koji su postali kritičari (a znamo da su svi kritičari propali umjetnici).

U trenutku kad to shvatiš život će ti postati jednostavniji.
i to prihvačam histrione,
moj komentar ne smeta nikome osim tebi!
svaku fotografiju koju ocjenim je moj stav i moje mišljenje koju nitko ne treba uzimati ozbiljno,a to ni ne tražim,
ali svaku svoju ocjenu za razliku od tebe mogu obrazložiti, pa makar neki to doživljavali kao pljuvanje a i dalje ću učestvovati bez srama u natjecanju u fotografiji sa svojim radovima!
ovaj forum je dobronamjerski, neu se svim silama trudi da zadovolji sve,ali u natjecanju je uvijek netko pobjednik,a netko gubitnik!
zašto misliš da je meni prioritet pobjeda,ako predlažem bolji sistem natjecanja!
vjerovao ili ne , ja stvarno volim fotografiju i u otvorenom natjecanju glasovat ću za tvoju fotografiju sa najvišom ocijenom ako stvarno smatram da je dobra!
nemaš pravo ocjenjivati moju kometentnost ni u jednom elementu, jer apsolutno ni u jednom trenutku nisam pretpostavio autora nad fotografijom i nikada neću!
u natječaju kojeg predlažem da autori budu poznati. tvoju fotografiju bi ocjenio zbog fotografije i ako po mojim kriterijima zaslužuje dobru ocijenu, ocijenio bi je maksimalno bez obzira dali si ti autor ili netko drugi
ali sumnjam u tvoju iskrenost,
stvarno si svašta nasrao neargumentirano Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty700 / 999700 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Hunnerkongen sri tra 16, 2014 3:11 pm

Ajde može neki prijedlog za dslr ili slr fotić koji je solidan a ne opet preskup? :DDa se može kupiti objektiv posebno za njega i da normalno, se mogu raditi dobre slike smajlić Mislim na to da dobro zumira i da ima dobru oštrinu za detalje.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty39 / 99939 / 999DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty

[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Gost sri tra 16, 2014 5:06 pm

Nisam neki strucnjak, ali koliko para toliko muzike...

Najpopularniji u nas su Canon, Nikon i nesto manje Pentax pa za iste ima i najveci izbor rabljenih objektiva, servisi su dostupni te nije problem nabaviti filtere, bateriju etc.

Kazu da je Nikon najbolji izbor u ulaznoj klasi.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

DSLR  I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike Empty Re: DSLR I SLR fotoaparati - značajna razlika i osnovni pojmovi za početnike

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.