Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostale nogometne vijesti

+17
GUSTI
Ive
WEYLAND-YUTANI
FALKON 2
Dedli Minđa
Prop
THUNDER_DINIX
Iron Man
Sinister
goc
Hitman
House
Purgy
gio_deluxe
Mass
tekilinho
fernando torres
21 posters

 :: Sport :: Nogomet forum

Stranica 6 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 12:53 pm

Laporta: Da mi je znati odakle Realu novac

Real Madrid definitivno je hit ljetnog prijelaznog roka. Dva najbolja nogometaša u protekle dvije godine, Kaka i Cristiano Ronaldo, dovedeni su u “kraljevski klub” za rekordne transfere...

Dok je za Kaku Realov predsjednik Florentino Perez platio 67.2 milijuna eura, za Ronalda je Manchester Unitedu dao 94 milijuna eura, što je očekivano izazvalo brojne reakcije u nogometnom svijetu.

Zanimljiva je tako reakcija Joana Laporte, predsjednika Realova najvećeg rivala Barcelone.

- Barcelona i Real imaju dva potpuno različita modela poslovanja. Mi smo u Barceloni oblikujemo naše igrače tako da oni postanu najbolji, dok ih Real samo kupuje. Trenutno u Madridu samo dovode slavna imena i bit će im jeko teško posložiti ih sve u jednoj momčadi – rekao je Laporta s dozom zavisti.

- Svaka osoba može raditi što želi sa svojim novcem, ali važno je ne zastraniti, posebno u doba ekonomske krize. Mi smo u Barceloni mirni. Uvijek je bilo i bit će pritiska na nama, ali mi imamo plan. Pojačat ćemo se na potrebnim pozicijama i pronaći ćemo igrače koji nam mogu pomoći svojom borbenošću i, naravno, igračkom kvalitetom – dodao je Barcelonin predsjednik, te je na kraju dobacio:

- Volio bih samo znati odakle Realu toliki novac.

S druge strane Realov predsjednik Perez smatra da će se uloženi novac za Kaku i Ronalda Realu višestruko isplatiti.

- Mislimo da ćemo popraviti stanje naših bankovnih računa i to povećanjem prodaje karata, povećanjem bankovnih zajmova i povećanjem klupske ekonomske vrijednosti. Novac uložen u transfere je isključivo klupski, nije moj. Real godišnje zarađuje oko 400 milijuna eura, a izvori prihoda su prodaja karata, prava od televizijskih prijenosa i prodaje klupskih suvenira i obilježja - objasnio je Perez.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 12:55 pm

Jermaine Jones zamijenio njemačku reprezentaciju američkom

Veznjak Schalkea iz Gelsenkirchena, 27-godišnji Jermaine Jones, među prvim je nogometašima koji su iskoristili novo FIFA-ino pravilo promjeni nacionalne vrste...

Da Jones više neće igrati za njemačku reprezentaciju, potvrdili su i iz Njemačkoga nogometnog saveza (DFB). Potvrdio je i on sam.

- Da, opredijelio sam se za Sjedinjene Američke Države – rekao je veznjak.

Za njemačku je seniorsku reprezentaciju Jones odigrao tri prijateljske utakmice. Bio je na širem popisu kandidata za Euro prošle godine u Austriji i Švicarskoj, ali nije izborio mjesto u kadru 23 nogometaša.

Krajem svibnja izrazio je nezadovoljstvo što ga izbornik Joachim Löw i dalje zaobilazi, da bi sada konačno odlučio nastaviti nastupati za reprezentaciju domovine svog oca.

Jones, koji ima američko i njemačko državljanstvo, tako je postao prvi poznati nogometaš koji se pozvao na novu odredbu Svjetske nogometne federacije (FIFA), donesenu na nedavnom zasjedanju njezina kongresa na Bahamima. Tom je prilikom usvojen zahtjev Alžirskoga nogometnog saveza. Alžirci su od FIFA-e zatražili da ukine dobnu granicu za trenutačnu promjenu reprezentacije u slučaju igrača koji nisu nastupali na završnim turnirima kontinentalnih ili Svjetskih prvenstava, kao ni u kvalifikacijskim utakmicama, već samo u prijateljskim dvobojima. Jones zadovoljava sve kriterije.

Prijašnja je granica za promjenu reprezentacije bila 21 godina starosti.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 1:01 pm

Borussia (M) bi Marina zamijenila Sharbinijem

Transfer 20-godišnjega njemačkog nogometnog reprezentativca Marka Marina iz Borussije Mönchengladbach u Werder iz Bremena pitanje je sata...

Pitanje je samo koliko će u klubu iz Mönchengladbacha inkasirati za veznjaka s kojim imaju važeći ugovor do ljeta sljedeće godine. Govori se o osam milijuna eura.

Obzirom na situaciju, u klubu su se dali u potragu za adekvatnom zamjenom. Izbor je pao na Rijekinoga 22-godišnjeg veznjaka Anasa Sharbinija, kojeg bi u klubu rado vidjeli na mjestu ofenzivnoga veznog igrača za sljedeću sezonu.

- Kako ćemo s Markom izgubiti kreativnost u igri, moramo je nekako nadomjestiti. Anas Sharbini je vrlo interesantan igrač. Znamo, međutim, da je Rijekin igrač na listi želja mnogih drugih europskih klubova kao što je i na našoj - izjavio je sportski direktor Borussije Max Eberl.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 1:05 pm

Red Bull Salzburg nudi za Anasa 2,5 milijuna eura?


Čuo sam da se odštetni iznos na koji bi »Rijeka« pristala kreće oko dva i pol milijuna eura – kaže Niko. – Siguran sam da bi »Red Bull« platio te novce da dovede Sharbinija. Čak i više – kaže Niko Kovač. – »Red Bull« je u ovom trenutku pravi klub za mene – poručuje Anas Sharbini.


Iako su ljudi bliski Anasu Sharbiniju i čelnici riječkoga prvoligaša pokušali zavarati trag pričama o pregovorima s njemačkim prvakom »Wolfsburgom«, izvjesno je da su Anasovi zastupnici boravili u Salzburgu i razgovorali s čelnicima »Red Bulla«, koji silno žele ojačati momčad najboljim igračem »Rijeke«. Pritom su navodno spremni Riječanima ponuditi najmanje dva i pol milijuna eura na ime odštetnoga iznosa.

– Pričao sam sa sportskim direktorom Heinzom Hochhauserom, koji mi je potvrdio da je razgovarao s njegovim zastupnicima i jasno dao do znanja da žele dovesti Anasa Sharbinija – kaže Niko Kovač, koji će 10. srpnja u dresu »Red Bull Salzburga« u prijateljskoj utakmici protiv minhenskoga »Bayerna« okončati bogatu igračku karijeru. S obzirom na želje aktualnoga austrijskoga prvaka, nije isključeno da oproštajnu feštu bivšega kapetana »kockastih« uveliča i Anas.

– Čuo sam da se odštetni iznos na koji bi »Rijeka« pristala kreće oko dva i pol milijuna eura – kaže Niko. – Siguran sam da bi »Red Bull« platio te novce da dovede Sharbinija. Čak i više. Problem je samo što su čelnici kluba čuli da Anas zna imati neke bubice u glavi, ali spremni su završiti posao, jer smatraju da je riječ o vrlo kvalitetnom igraču, koji bi bio pojačanje u novoj sezoni.

Vremena za konačan dogovor klubova baš i nema previše, novi trener »Red Bulla« Huub Stevens zakazao je početak priprema već 15. lipnja. Ako Anasa pitate, on je već počeo pakirati kovčege.

– Ono što sam vidio u Salzburgu mi se jako svidjelo – opisuje svoje austrijske dojmove Anas Sharbini. – Odmah je jasno da je riječ o velikom klubu, uostalom ne kažu bez razloga za njega da je mali »Bayern«. Vidio sam stadion i trening centar, uvjeti su zaista odlični. Riječ je o najboljem austrijskom klubu, koji će igrati kvalifikacije za Ligu prvaka. Došao je novi trener, čelnici kluba imaju vrlo ambiciozne planove. Mislim da je »Red Bull« u ovom trenutku pravi klub za mene, prva stanica na putu za još veći europski klub. Kad bih se dokazao u austrijskoj ligi, širom bi mi bila otvorena vrata velikih europskih klubova. S druge strane, Salzburg je na tri sata od Rijeke. I to je velika prednost.

Iako se direktor riječkoga prvoligaša Mario Rubeša nije htio očitovati o skorašnjem odlasku najboljega igrača »Rijeke« u pravcu Salzburga, izvjesno je da je kontakt po pitanju Anasova angažmana u redove aktualnoga austrijskoga prvaka uspostavljen još jesenas. Čeka se, dakle, službena ponuda aktualnoga austrijskoga prvoga pa pregovori mogu početi. »Rijeku« bi navodno zadovoljila svota od dva i pol milijuna eura i kao bonus mogućnost realizacije posudbenoga ugovora s bivšim prvotimcem »bijelih«, Manuelom Pamićem. Uspiju li pregovori s »Red Bull Salzburgom«, »Rijeka« neće dobiti krila, ali hoće financijsku injekciju za preživljavanje u teškim trenucima.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 1:09 pm

Luca Toni na meti Fenerbahçea

Dolazak Marija Gomeza u Bayern za 30 milijuna eura učinio je nemirnim talijanskog centarfora Lucu Tonija, koji se boji da će sljedeće sezone pasti u drugi plan...

Talijanski 32-godišnji nogometni reprezentativac poručio je poslodavcima jasno da želi igrati, ne sjediti na klupi. Ugovor s minhenskim klubom ima do ljeta 2011. godine.

Njegovo izražavanje mišljenja nije prošlo nezapaženo među europskim klubovima. Barcelona, Inter, Milan i Wolfsburg izrazili su interes za njegove usluge, a sada se, prema navodima Bilda, u igru ozbiljno uključio i istanbulski Fenerbahçe.

U turskom su se klubu razočarali španjolskim napadačem Danielom Güizom, koji nije uspio opravdati ogroman novac uložen u njega prošlog ljeta, te se očekuje daće napustiti klub.

Novi njemački trener kluba Christoph Daum, koji je s 2.5 milijuna eura brutto plaće u Njemačkoj došao na 3.5 milijuna eura netto u Turskoj, vabi više bundesligaških zvijezda k sebi. Osim Tonija, iz Bayerna bi želio dovesti i odličnoga turskog veznjaka Hamita Altintopa.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 5:40 pm

Hrvat za Ronalda mora raditi 10.487 godina

Svota koju je Real Madrid platio za Cristiana Ronalda nedostižna je za običnog hrvatskog građanina. On za 94 milijuna eura mora šljakati nekoliko tisuća godina
Dok novo pojačanje madridskog Reala Cristiano Ronaldo svake 34 minute zaradi prosječnu hrvatsku plaću još je šokantniji podatak kad se izračuna koliko Hrvatu s prosječnom plaćom od oko 5.400 kuna treba da kupi Portugalca za 94 milijuna eura, odnosno nešto više od 679,5 milijun kuna.

Tako se dolazi do podatka da čovjek u Lijepoj Našoj mora raditi 10.487 godina da bi sakupio svotu koju je Real bez problema dao Manchester Unitedu. Znači ako naš čovjek sada krene u štednju ove 2009. godine tek 12.496 godine bi si priuštio jednog od najboljih nogometaša svijeta.

Inače, ako je radni vijek Hrvata od 18 do 65 godine, odnosno čak 47 godina, za Cristiana Ronalda bi trebao raditi 223 života.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc pet lip 12, 2009 8:56 pm

Riiseu ukrali medalje za Ligu prvaka i FA kup

Lijevom bočnom igraču Rome John Arne Riiseu nepoznati lopov je ukrao medalje koje je dobio za pobjedu u finalu Lige prvaka 2005. te za FA kup 2006. s Liverpoolom
Norveškog reprezentativca Johna Arnea Riisea čekalo je neugodno iznenađenje kada se je vratio u Oslo s priprema reprezentacije. Nogometaš Rome je shvatio da mu je apartman posjetio lopov te mu uzeo medalje koje je dobio za trijumfe u Ligi prvaka i FA kupu.

'Jako sam tužan. Medalja za Ligu prvaka je najvažnije dostignuće u mojoj karijeri. Borio sam se i radio za to cijeli život i sada je više nema. Bolje da je ukrao televizor', rekao je Riise te dodao:
'Mislim da se neće lako naći kupac za takve stvari i nadam se da će ta osoba odlučiti da mi vrati ukradeno.'

Inače, Norvežaninu to nije prvi puta da ima problema s lopovima. Dok je igrao u Engleskoj, ostao je i bez automobila.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by WEYLAND-YUTANI pet lip 12, 2009 8:57 pm

e stvarno si dosadan ☮
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty133 / 999133 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc sub lip 13, 2009 3:08 pm

Wolfsburg i dalje ne odustaje od Petrića

Odbijenica koju je HSV uputio Wolfsburgu vezano uz Mladena Petrića nije nimalo pokolebala čelnike aktualnog prvaka Njemačke. Iz 'vučjeg grada' nisu odustali od namjere da u svoje redove dovedu hrvatskog reprezentativca, pogotovo ako im ode Edin Džeko
Na ponudu Wolfsburga za Mladena Petrića sportski direktor HSV-a Dietmar Beiersdorf bio je više nego jasan – nema prodaje. Pokušali su u Wolfsburgu slomiti Petrićeve poslodavce, no nisu uspjeli, ali nisu ni odustali.

'Što se nas tiče, Petrić je i dalje u našim planovima', kazat će predsjednik aktualnog prvaka Njemačke Jürgen marbach.

Da prelazak u redove prvaka nije samo puko nagađanje medija, potvrdio je i Petrićev menadžer Volker Struth:

'Ako Džeko ode, sve je moguće. U svakom slučaju, pred nama je zanimljivo vrijeme'.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:27 am

Ima i toga: Clichy odbio ponudu Reala

U ljetu u kojemu se Madrid nametnuo kao nogometni El Dorado posebno dolazi do izražaja vjernost igrača koji se nađu na Realovu nišanu. Kaka, primjerice, nije prošao ispit, dok Gael Clichy jest
Prije nego što je interes Reala poprimio ozbiljne konture i u priču ušao novac, mladi francuski branič rekao je decidirano 'ne'.

'Čuo sam da se u Realu zanimaju za mene, ali ja imam važeći ugovor s Arsenalom i planiram ga nastaviti ispunjavati. Situacija se može promijeniti jedino ako u klubu kažu da trebam otići', kaže 23-godišnji lijevi bek koji je prošle jeseni debitirao za francusku reprezentaciju.

'Nemojte me krivo shvatiti, lijepo je kada vas povezuju s Realom, ali ja još imam neobavljenog posla u Arsenalu', lijepim je tonovima priču zaokružio Clichy.

Realu preostaje tražiti dalje, dotad će im tu poziciju držati Argentinac Heinze koji je došao lani iz Manchester Uniteda.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:31 am

Nigerijski pobunjenici prijete sigurnosti SP-a

Predstojeće svjetsko nogometno prvenstvo za igrače mlađe od 17 godina u Nigeriji moglo bi, nakon prijetećih poruka, doći pod znak pitanja

Fronta za odcjepljenje delte Nigera od matične Nigerije proteklih je dana podmetala požare na naftnim pogonima i prijetila općoj sigurnosti u toj regiji, a u pismu namjere najavljuju da bi se njihove akcije mogle proširiti i na ostale dijelove Nigerije.

Na to u opširnom pismu koje su poslali redakcijama diljem svijeta upozoravaju i Fifu. Smatraju da bi krovna nogometna organizacija trebala preispitati odluku o dodjeljivanju kadetskog SP-a Nigeriji jer vide realnu mogućnost da mladi nogometaši budu u opasnosti tijekom njihovih akcija. Inače, raspored predviđa odigravanje utakmica i u tom dijelu zemlje.

Da je stanje ozbiljno, pokazuje i naputak stanovništvu iz tog (južnog) dijela Nigerije koje se trenutno nalazi u ostalim dijelovima zemlje da se u iduća dva tjedna vrati u deltu Nigera, dok je to još moguće. Situacija koja miriše na građanski rat nikako nije prikladna uvertira za nogometno natjecanje koje bi trebalo započeti 24. listopada i trajati puna tri tjedna.

goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:36 am

Rimski Lazio dobio novog trenera

Lazio, osvajač talijanskog nogometnog kupa prošle sezone, za novoga je trenera angažirao Davidea Ballardinija (45) koji je do svibnja ove godine vodio Palermo
Ballardini će na mjestu trenera Lazija zamijeniti Delija Rossija, koji je podnio ostavku na tu dužnost po završetku sezone nakon četiri godine provedene na klupi rimskog kluba.

Ballardini je s Lazijem potpisao ugovor na dvije godine vrijedan 750.000 eura po sezoni.

Prošle je sezone Palermo pod Ballardinijevim vodstvom zauzeo sedmo mjesto na ljestvici prve talijanske lige.

Novi trener Palerma postao je Walter Zenga koji je prošle sezone vodio Cataniju.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:39 am

Službeno: Martinez novi trener Wigana

Iz nogometnog su Premierligaša Wigan Athletica u ponedjeljak potvrdili španjolskog trenera Roberta Martineza (35) kao novog menadžera...

Martinez dolazi iz novog drugoligaša Swansea Cityja, koji je iz treće doveo u drugu ligu (Championship), i to nakon što su se vodstva dvaju klubova dogovorila oko odštete.

Martinez je potpisao trogodišnji ugovor, a sa sobom dovodi i kompletni stručni stožer koji mu je pomagao u Swanseaju. Naslijedit će Stevea Brucea, koji je klupu Wigana ostavio prešavši na onu Sunderlanda.

Martinez je jedan od najcjenjenijih mladih stručnjaka u Engleskoj. Swansea je promovirao u drugoligaša u svojoj prvoj punoj sezoni na klupi kluba.

Španjolac je na Otok, i to baš u Wigan, stigao kao 21-godišnji igrač 1995. godine, skupa sa sunarodnjacima Jesusom Sebom i Isidrom Diazom. U šest je sezona nastupanja za Wigan skupio 226 nastupa.

- Proveo sam ovdje krasno vrijeme kao igrač. Mogu zato reći da mi je Wigan Athletic klub posebno prisrastao srcu - izjavio je Martinez za potrebe klupskih internetskih stranica.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:46 am

Benfica pronašla novog trenera

Jorge Jesus (55), dosadašnji trener Sportinga iz Brage, trebao bi ovih dana postati novi trener nogometaša lisabonske Benfice...

Dva su kluba dogovorila uvjete trenerova transfera iz Brage u Lisabon. Benficu će angažman Jesusa koštati 700.000 eura odštete.

Sada još najtrofejnijemu portugalskom klubu predstoji dogovoriti uvjete sa samim trenerom. Portugalski mediji taj detalj smatraju pukom formalnošću.

Benfica je lani završila prvenstvo na nezadovoljavajućem trećem mjestu. Otkaz je zbog toga dobio španjolski trener Quique Flores. Jesus je, pak, Sporting iz Brage u prošloj sezoni doveo do petog mjesta u nacionalnom prvenstvu.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 6:54 am

Sevilla i Tottenham se nagodili oko Juandea Ramosa

Prije nepune je dvije godine tadašnji trener nogometaša Seville Juande Ramos u dramatičnom transferu, uz veliku pompu, prešao iz Seville u Tottenham premda je imao važeći ugovor...

Učinio je to svojevoljno, iako ga u andaluzijskom klubu nisu bili skloni pustiti. Zbog toga su u FC Sevilli odlučili tužiti FC Tottenham zbog nezakonitog pristupa njihovu treneru.

Ugovor je Ramos imao do srpnja 2008. godine, a otišao je u listopadu 2007. O izvansudskoj su nagodbi u ponedjeljak izvijestili iz španjolskog kluba ne otkrivši pritom visinu odštete koju su dobili.

Ramos je svoju epizodu u Londonu neslavno završio prošlog listopada, 12 mjeseci nakon dolaska. Dobio je otkaz zbog serije katastrofalnih rezultata. U prosincu je došao na klupu madridskog Reala odradivši sezonu do kraja. Novi predsjednik Florentino Perez doveo je i novog trenera - Čileanca Manuela Pelegrinija
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 12:21 pm

Niko Kovač trener juniora Red Bulla

Niko Kovač nije dugo ostao izvan nogometa. Nakon završetka igračke karijere bivši hrvatski reprezentativac će najmanje do 2011. sjediti na klupi Red Bullove juniorske momčadi
Donedavni kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač (37), koji je prije tri tjedna završio igračku karijeru, ostat će zaposlenik svog dosadašnjeg kluba, austrijskog prvaka Red Bulla iz Salzburga, u kojemu će preuzeti ulogu trenera juniora. Ugovor je potpisan na dvije godine.

Kovač je tijekom proljeća pohađao trenerski tečaj u Hrvatskoj te će mu ovo biti prvi posao u trenerskoj karijeri. Defanzivni veznjak je u dresu hrvatske reprezentacije sakupio 83 nastupa i priprema svoju oproštajnu utakmicu, u kojoj će 10. srpnja ove godine Red Bull ugostiti još jedan od njegovih bivših klubova, Bayern iz Münchena.

U karijeri je Kovač nastupao i za berlinsku Herthu, Bayer iz Leverkusena te HSV.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 12:22 pm

Petrić: Mislim da me HSV želi prodati

Interes Wolfsburga za Mladena Petrića iz HSV-a ne jenjava. Priče o njegovom mogućem prelasku u redove aktualnog prvaka Bundeslige svakog dana dobivaju nove obrise. Tako se javio i sam Petrić, koji tvrdi kako ima osjećaj da ga HSV ipak želi prodati
Bez obzira što je prvu ponudu Wolfsburga za Petrića HSV glatko odbio, čelnici njemačkog prvaka ne odustaju od namjere da u svoje redove dovedu hrvatskog reprezentativca. Tako velikom interesu za Petrića kumuje i situacija s Edinom Džekom koji će najvjerojatnije napustiti 'vučji grad', tako da je Wolfsburgu potreban kvalitetan napadač.

'S obzirom da je HSV bez pardona odbio prvu ponudu Wolfsburga, iznenađuje me koliko su uporni. Naravno da mi njihovo zanimanje imponira, ipak su oni prvaci. Bez obzira što nema nikakvih novosti oko toga, nekako mi se čini kako sve vodi tomu da me HSV ipak želi prodati', kazao je Petrić za Bild.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 12:25 pm

CSKA u budućnosti bez stranaca

Čelnici bugarskog prvoligaša CSKA-a odlučili su napraviti veliki zaokret u klupskoj politici. Stranci više nisu poželjni, a prilika će se dati domaćim igračima.
Najtrofejniji bugarski nogometni klub CSKA iz Sofije, koji je 31 puta bio prvak države, odlučio je u budućnosti igrati samo s bugarskim igračima.

'Odsada će naša politika biti oslanjanje samo na bugarske igrače. Svi u klubu smo uvjereni kako je ova odluka ispravna i da će nam donijeti uspjeh', kazao je izvršni direktor kluba Vencislav Živkov u razgovoru za bugarski sportski dnevnik '7 dni sport'.

No, i on je svjestan činjenice da će se klub teško odmah riješiti svih stranaca, jer ima igrača koji su pod ugovorom s CSKA i za sljedeću sezonu.

'Znate da su želje jedno, a mogućnosti drugo', dodao je Živkov.

U posljednjih nekoliko mjeseci već je šest stranih igrača napustilo CSKA koji u svojim redovima ima još šestoricu stranaca koje će pokušati prodati ili poslati na posudbu.

S obzirom na loše rezultate reprezentacije u posljednje vrijeme, Bugarski nogometni savez je prošloga mjeseca uveo pravilo kako prvoligaški klubovi u svom sastavu smiju imati najviše tri igrača izvan zemalja Europske unije kako bi se dala šansa domaćim igračima.

Inače, CSKA je netom okončanu sezonu završio na drugom mjestu s bodom manje od prvaka Levskog.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto lip 16, 2009 8:29 pm

Celtic doveo trenera koji je ispao iz lige

Nakon što je Gordon Strachan podnio ostavku, za novog menadžera škotskog nogometnog velikana Celtica izabran je Tony Mowbray (45)
Dosadašnji menadžer West Bromwich Albiona tako se vratio u klub čiji dres je nosio od 1991. do 1995. godine. Mowbray je vodio WBA od 2006. godine, a nakon što je momčad sa stadiona Hawthorns ispala iz Premiershipa, dobio je slobodne ruke za preuzimanje škotskog velikana.

Celtic je osvojio 42 naslova škotskog prvaka, no ove sezone titulu je odnio najveći suparnik Rangers. Zbog toga je Strachan, koji je Celtic trenirao od 2005. godine, podnio ostavku.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc sri lip 17, 2009 5:54 pm

Ronaldo nekažnjen zbog razbijenog automobila

Portugalskoj nogometnoj zvijezdi i sada članu madridskog Reala, Cristianu Ronaldu, očito je mnogo toga dopušteno. Naime, iako je ugrozio sigurnost prometa, policija je Ronaldu oprostila prekršaj iz siječnja ove godine
Policija u Manchesteru odlučila je da neće krivično goniti Ronalda koji je u siječnju ove godine slupao Ferrari 599 GTB Fiorano vrijedan 200 tisuća funti, koji pokreće V-12 motor, udarivši u zaštitnu ogradu tunela blizu aerodroma. Nakon istrage nesreće u kojoj je nogometaš, iako nikoga nije ozlijedio, ugrozio sigurnost u prometu, uzeti su u obzir njegova pisana izjava, kao i svjedočenje klupskog kolege, vratara Uniteda Edwina Van der Sara, koji je tada vozio iza njega.

'Na osnovu svih prikupljenih dokumenata i dokaza, nikakvi daljnjii postupci neće biti poduzeti protiv vozača Ferrarija koji je udario u zid tunela u Manchesteru i pritom nikoga nije ozlijedio', rekao je glasnogovornik mančesterske policije.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc sri lip 17, 2009 9:45 pm

Uefa drastično kaznila bijesnog Drogbu

Disciplinska komisija Europske nogometne federacije (UEFA) žestoko je kaznila napadača Chelseaja Didiera Drogbu i njegova suigrača Josea Bosingwu zbog napada na suca Toma Henninga Ovreba nakon polufinalne utakmice u Ligi prvaka protiv Barcelone



Drogba je kažnjen sa šest utakmica neigranja u Ligi prvaka, od čega su dvije utakmice uvjetno, dok će Bosingwa pauzirati četiri utakmice, od kojih je jedna uvjetna ukoliko ponovi nesportsko ponašanje u iduće dvije godine. To znači da korpulentni napadač neće moći nastupati u dvobojima u skupini Lige prvaka, odnosno da će se priključiti tek u osmini finala, ako ga Chelsea izbori.

Kažnjen je i Chelsea, i to sa 100.000 eura. Igrači i klub imaju tri dana kako bi se žalili, no Drogba je prošlog tjedna izjavio da će prihvatiti kaznu i nema se namjeru žaliti na nju.

Drogba je nakon utakmice protiv Barcelone (1:1) potpuno izgubio kontrolu te verbalno napao norveškog suca. Reprezentativac Obale Bjelokosti se smirio tek nakon što su ga zaštitari i njegov trener nekako uspjeli odvojiti od suca. Napadima se priključio i Bosingwa, ali i još neki igrači 'bluesa' koji se nisu mogli pomiriti s ispadanjem u polufinalu Lige prvaka.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto srp 07, 2009 9:42 am

Pele: FIFA bi trebala kontrolirati plaće igrača

Sumanuti transferi koji su kulminirali nevjerojatnim prelaskom Cristiana Ronalda u Real Madrid koji je koštao 94 milijuna eura zabrinuli su i jednog od najboljih nogometaša svih vremena Pelea, koji je javno pozvao Fifu da uvede obavezni budžet za klubove, tzv. salary cup
Vjerojatno se među nogometnim zaljubljenicima nikad neće riješiti dilema tko je najbolji nogometaš svih vremena – Maradona ili Pele. Kako god bilo, iako se već odavno ostavio aktivnog igranja, Peleove riječi i dan danas imaju težinu.

Proslavljeni se Brazilac trenutno nalazi u Nigeriji, gdje promovira kandidaturu Rio de Janeira za Olimpijske igre 2016. godine. Pele je u razgovoru za Reuters objasnio da novac sve više nagriza nogomet pogotovo otkad su klubove preuzeli milijarderi koji ne štede novac za dovođenje zvijezda.

'U moje vrijeme je bilo sve drukčije. Za početak nismo imali velikih sponzora. Današnji nogometaši imaju velike sponzore jer velike kompanije podupiru nogomet. No, po mom sudu, Fifa bi trebala kontrolirati plaće igrača', kazao je Pele.

Bez obzira na to što Pele smatra da bi Fifa trebala imati kontrolu nad 'podivljalim' plaćama igrača, predsjednik Međunarodnog nogometnog saveza Sepp Blatter ne dijeli to mišljenje, već smatra da su veliki transferi i plaće dokaz koliko je nogomet popularan u svijetu.

Pele je također upozorava da bi nogometni imidž mogao potamniti zbog tolike potrošnje novca.

'Danas na predstavljanju igrača u Manchester Unitedu, Real Madridu ili bilo kojem drugom klubu možete vidjeti kako igrači ljube dres s grbom kluba. No, već sljedećeg dana će otići u neki drugi klub i ljubiti drugi grb. To je nešto na čemu bi se trebalo poraditi', završio je Pele.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by Prop uto srp 07, 2009 2:26 pm

Pele puno voli pričati, ali slažem se da se pretjeralo malo! :=U:
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty108 / 999108 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by goc uto srp 07, 2009 2:26 pm

neznam ja tko ti je taj pele hmm
neznam
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty62 / 99962 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by Prop uto srp 07, 2009 2:28 pm

Laughing
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty108 / 999108 / 999Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Ostale nogometne vijesti - Page 6 Empty Re: Ostale nogometne vijesti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 :: Sport :: Nogomet forum

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.