Ostale nogometne vijesti Empty Ostale nogometne vijesti

Postaj by fernando torres uto pro 23, 2008 3:59 pm

Kovačević: Veselim se Europi s Dundeejem

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac u redovima škotskog Dundee Uniteda, 20-ogodišnji Mihael Kovačević, standardizirao se u prvoj momčadi škotskog Premierligaša...

Kovačević je briljirao u domaćem remiju (2-2) Dundeeja protiv Glasgow Rangersa u pretposljednjem kolu škotskog Premiershipa, čime je zaokružio niz impresivnih partija na mjestu krajnjega desnog braniča momčadi s Tannadicea.

Dundee trenutačno drži treće mjesto na ljestvici, odmah iza nedodirljivih Celtica i Rangersa. Uspiju li ga sačuvati, ili ga pokvare samo za jednu stepenicu, izborit će nastup u Kupu UEFA-e sljedeće sezone. Nada se tome i mladih hrvatski reprezentativac.

- Sviđa mi se sve u Škotskoj. Na početku nije bilo tako, mučio sam se, no sada se ovdje uistinu ponašam kao kod kuće. Sad kad sam se počeo osjećati ugodno mogu se komotno koncentrirati na moj nogomet.

Hrvatskog "wunderkinda" proganjaju Chelsea i Liverpool

PRIJE samo nekoliko dana potpisao je petogodišnji ugovor s austrijskim Red Bull Salzburgom, a danas za njim već lude otočki giganti Chelsea i Liverpool.

Velikom talentu hrvatskog nogometa koji je ponikao u omladinskoj školi Zagreba, Anti Ćoriću, tek je 11, a već više od godinu dana oblijeću ga lovci na talente i menadžeri europskih klubova.

Špekuliralo se da bi mogao u Njemačku, no Red Bull je bio najkonkretniji. Ponudio je "paket" za cijelu obitelj: otac Miljenko skautirat će po Hrvatskoj tražeći mlade talente poput svog sina, a osamnaestogodišnji brat Josip trebao bi zaigrati za neki od austrijskih drugoligaša.

Iako ih ugovor za Red Bull veže punih pet godina, engleski mediji već su objavili informaciju da Liverpool i Chelsea nisu izgubili interes za hrvatskog megatalenta. I dalje će pratiti njegov razvoj i "uletiti" s nekom "nemoralnom" ponudom koja se ne odbija.
Junior
Junior

Postaj by fernando torres sri pro 24, 2008 2:06 pm

Pranjić: Bilo bi lijepo da se s odmora ne vratim u Heerenveen

Praznični odmor za nogometaše u Nizozemskoj još nije počeo, prije stanke pred njima je još jedno kolo. No čekajući božićne blagdane Danijel Pranjić dan je proveo u Amsterdamu, u kupnji.

Gležanj ponovo boli
- Cijeli dan bio sam u kupnji, znate kako je to kad idete sa suprugom, onda to traje - šaleći se kaže Pranjić.

Ozlijeđeni gležanj izdržao je cijelu utakmicu prošloga kola, ali nije baš u najboljem stanju.

- Boli me, nakon utakmice opet mi je taj gležanj natekao. Poslije Božića, 28. prosinca, igramo posljednju utakmicu, kod Groningena. Dotad neću trenirati da bih mogao igrati. Već dan kasnije idem na odmor u Hrvatsku.

Heerenveen sada igra promjenjivo, a na početku sezone bili ste hit.

- Protiv najboljih igramo odlično, ali gubimo od lošijih od nas. Na kraju ćemo biti među prvih pet u ligi.

Nova godina, veselje, kulen, neće valjda pretjerati?

- Bez brige, nisam taj tip. Uostalom, već 6. siječnja moram se javiti u klub, pa ne može biti nekog velikog opuštanja.

Da, 6. siječnja mora se javiti u Heerenveen, iako bi volio da se mora javiti u neki drugi klub.

Ajax je aktualan
- Bilo bi lijepo kad bih dogovorio nekakav transfer, da se više ne vraćam u Heerenveen. Ali, ne bude li ništa ove zime, sigurno ću otići na ljeto - poželio je Danijel.

Ajax i Panathinaikos bili su dosad najaktualniji.

- Ajax je stara priča, ali traje i dalje. Čitam ovdje u novinama da me žele, da bi me u momčadi rado vidio trener Marco van Basten, prijatelj sam s njihovim napadačem Sulejmanijem, i on mi kaže da me žele. A iz Grčke me zvalo 20 novinara, mislim da je bilo nekih kontakata na razini klubova, ali ne znam dokle se došlo.

Pranjić dvoji o tomu bi li išao u Atenu, k Mariju Galinoviću i Anti Rukavini.

- Panathinaikos mi je zanimljiv jer igra u Ligi prvaka, ali grčka liga mi baš i nije nekakav magnet.
Junior
Junior

Postaj by tekilinho sub sij 17, 2009 11:02 am

Pranjić zabio i 12 gol ove sezone za herenven. Pranjić nije fer prema herenvenu. TZako govorit os vom klubu nije u redu. Kad dođe službena ponuda koja će sve zadovoljit neka onda ode, a sada trebapoštovati svoj klub.

Tragedija u Nigeriji: U autobusnoj nesreći poginulo 15 nogometaša

Nakon što je autobus koji je vozio momčad Jimeta na utakmicu u Abuju naletio na cestovnu zapreku, survao se u provaliju...

Jedanaest igrača profesionalne momčadi Jimeta iz Adamawe poginulo je na licu mjesta, još četvorica su podlegli ranama u bolnici, a za živote još dvojice nogometaša bore se liječnici.

- Momčad Jimeta putovala je na utakmicu profesionalne lige u Abuju gdje su se trebali sastati s momčadi Prisons. Nažalost, putem je došlo do tragične nesreće u kojoj je do sada živote izgubilo 15 nogometaša – potvrdio je povjerenik za natjecanje Nigerijskog nogometnog saveza, Mohamed Sanusi.

Slična se tragedija u Nigeriji dogodila u prosincu prošle godine kada je, također u prometnoj nesreći, poginulo 18 nogometašica.
Junior
Junior

Postaj by Mass ned oľu 01, 2009 3:33 pm

Rumunj osvojio kup i razbjesnio Arape

Trener Al-Hilala Cosmin Olaroiu je u subotu usred slavlja ljutit na pod bacio majicu s prinčevim likom zbog čega je dobio otkaz i zapovijed da u roku od 24 sata mora napustiti UAE.

Rumunjski trener Cosmin Olaroiu, glavni strateg kluba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Al-Hilala, dobio je otkaz i izgon iz zemlje u roku od 24 sata nakon što je njegova momčad u subotnjem finalu Crown Prince Cupa svladala Al-Shabab 1:0.

Naime, trener je usred slavlja poželio svoje junake odvesti na glavni podij i prolaviti pobjedu ispred najvećih državnih moćnika, no osiguranje mu to nije dopustilo pa se naljutio i napravio ogromnu pogrešku bacivši na pod majicu na kojoj je bio otisnut lik princa Sultana bin Abdula Aziza.

Ostale nogometne vijesti 0057007.17

"Nogometni savez Ujedinjenih Arapskih Emirata odlučio je suspendirati trenera Al-Hilala Cosmina Olaroiua i u budućnosti ne dopustiti mu ulazak u zemlju zbog neprihvatljivog ponašanja nakon finala Crown Prince Cupa", stoji u izjavi uvrijeđenih Arapa, dok je Rumunj shvatio kakvu je frku izazvao tek kad se ohladio:

"Zaista mi je jako žao. Nisam namjeravao to učiniti i nisam znao da je na majici njegova slika, a bio sam jako umoran i nervozan. Želio bih iskazati najdublje osjećaje prema arapskom narodu i kralju Abdullahu bin Abdulu Azizu i princu Sultanu bin Abdulu Azizu. Zahvaljujem svima", pokunjeno je poručio Olaroiu prije nego što je napustio zemlju.

Ostale nogometne vijesti 0001007.17

Hrvatski reprezentativac je u 39. minuti zabio svoj četvrti ovosezonski gol, no gosti su na samom kraju uspjeli izjednačiti preko Paillota. Killer je s terena povučen u 69. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić je u 26. kolu francuskog prvenstva ponovno bio raspoložen te je Nantesu osigurao vodstvo protiv Grenoblea.

Killer je pogodio gol gostiju u 39. minuti i tako zabio četvrti pogodak ove sezone pospremivši loptu u mrežu nakon što je vratar Grenoblea Wimbee odbio udarac N'dawa.

Ostale nogometne vijesti 0083007.17

Nantes je sekundama bio daleko od osme prvenstvene pobjede kada je mrežu domaćina u petoj minuti sudačke nadoknade zatresao Sandy Paillot.

Bivši napadač Werdera je igrao do 69. minute kada ga je zamijenio David De Freitas.

Klasnić je bio i strijelac u prošlome kolu kada je pogodak postigao pogodak za remi Nantesa kod Valenciennesa.

Ostale nogometne vijesti 0576007.17

Pretposljednja momčad ukrajinske lige držala je bod u džepu sve do 82. minute, no hrvatski je reprezentativac savršeno izveo slobodan udarac s otprilike 25 metara za konačnih 2:1.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna omogućio je Šahtaru da osvoji sva tri boda protiv Iljičevca u 18. kolu ukrajinskog prvenstva, odnosno, na otvaranju proljetnoga dijela.

Srna je u pogodio vrata gostiju iz slobodnog udarca u 82. minuti za konačnih 2:1, te je tako ujedno zaslužio titulu igrača utakmice.

Ostale nogometne vijesti 0592007.17

Ne znamo što je to bilo toliko prokleto u vikendu iza nas, da li nam se čini ili je doista bilo puno više grubih nasrtaja no inače, ali znamo da siroti Tomi Maanoja nije imao sreće poput Mandžukića.

Prema posljednjim vijestima do kojih smo uspjeli doći na internetskoj stranici AIK-a iz Stockholma, 22-godišnji je vratar u ponedjeljak ponovo operiran.

Klupski liječnik Karol Zyto je potvrdio da je zahvat uspješno izveden, te se očekuje da će Tomi Maanoja narednih dana napustiti bolnicu.

Potkoljenična kost mu je pričvršćena vijcima, te zasad nema najava koliko će oporavak trajati.

Stravična se nesreća dogodila tijekom subotnjeg prijateljskog dvoboja s Assyriskom.

(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Ostale nogometne vijesti Empty142 / 999142 / 999Ostale nogometne vijesti Empty

Postaj by fernando torres čet oľu 05, 2009 3:16 pm

BiH izbornik Miroslav Ćiro Blažević u noći sa srijede na četvrtak nazvao je u emisiju na Novoj TV te pitao voditeljicu: Kakav mi je perspektiva?

Ćiro: Džabe sam zvao, ja nju pitao za perspektivu, a ona meni o ljubavi!

Ostale nogometne vijesti 0109007.17

Killer je na gostovanju kod St. Etiennea zabio peti put ove sezone, dovevši Nantes u vodstvo već u 5. minuti, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Domaći su na kraju slavili 2:1.

U posljednjem susretu 27. kola francuskog prvenstva St. Etienne je pobijedio Nantes 2:1, a jedini pogodak za gostujući sastav zabio je hrvatski napadač Ivan Klasnić.

Pogodak je postigao već u petoj minuti utakmice, no domaćin je vrlo brzo uspio preokrenuti rezultat. Oba pogotka je zabio Ilan, u 11. minuti za izjednačenje iz jedanaesterca te u 30. za konačnih 2:1.

Klasnić strijelac protiv Grenoblea Klasnić je na terenu proveo 85 minuta, a bio je to njegov peti pogodak ove sezone za Nantes. Dva je zabio Lyonu, te po jedan Valenciennesu, Grenobleu i sinoć St. Etienneu.

Na ljestvici vodi Lyon s 53 boda, jedan bod manje ima PSG, dok je na trećem mjestu Marseille s 49 bodova.

Ostale nogometne vijesti 0612007.17

Veznjak Gremija Jonas ima odličan dribling kojim s lakoćom prolazi svoje protivnike, ali i poteškoće s ubacivanjem lopte u prazan gol. Brazilac je dva puta uspio promašiti nemoguće.

Na susretu Copa Libertadores između brazilskog Gremija i kolumbijskog Boyaca Chica nije bilo spektakularnih pogodaka, driblinga ili zapanjujućih navijačkih koreografija, no jedan se igrač ipak pobrinuo da ova utakmica ipak ne ode prebrzo u zaborav.

Naime, veznjak Gremia Jonas je u 80. minuti dvoboja potpisao jedan od najnevjerojatnijih promašaja u posljednje vrijeme, zapravo dva, te tako izludio svoje navijače i suigrače.

I dok prvi pokušaj varanja vratara kolumbijske momčadi spada u kategoriju oprostivih, ono što je Brazilac nakon toga uspio promašiti je zaista teško shvatiti.

Za vrijeme utakmice ubijen nogometaš

Za vrijeme utakmice u gradu Hillu između dviju lokalnih momčadi Sinjara i Buhayra ubijen je nogometaš. Nesretni trenutak dogodio se u posljednjoj minuti utakmice kada je neimenovani igrač krenuo prema golu suparnika da zabije izjednačujući pogodak. No jedan od gledatelja upucao ga je u glavu.

Kako piše BBC, gledatelj je odmah uhićen te je pokrenuta istraga da bi se saznali razlozi ovog suludog čina.