Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

+6
scorpio57
bokaso1
cokakoka
Ive
THUNDER_DINIX
Neu
10 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Dal je vaš ljubimac ikad dobio krpelja

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 I_vote_lcap75%Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 I_vote_rcap 75% 
[ 6 ]
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 I_vote_lcap25%Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 I_vote_rcap 25% 
[ 2 ]
 
Ukupno glasova : 8
 
 

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by scorpio57 pon sij 24, 2011 4:20 pm

pa i napisao sam Meningitis-no ovo mi ni jasno...20-30 krpelja?koje bolestine dobijaju?
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty65 / 99965 / 999Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by bokaso1 pon sij 24, 2011 4:48 pm

Ma napisao sam dok nisam video tvoju postu a Marko je pitao kako se to zove.....

Da bas je tako rekao..... Da bi dokazao da se od krpelja ne prenosi Piroplazmoza i Meningitis pustio je da ga ujede 20-30 zarazenih Krpelja i po njegovim recima dokazao da je u pravu..... To je rekao u jednoj od emisija ali su skakali sa teme na temi jer je njegov zivot toliko zanimljiv da je malo bilo 3 emisije da se dotaknu svih tema....... Tu ga je voditelj prekinuo i poceli su pricu kako je lecio decu nekih posnatih ljudi iz sveta ali nije hteo da kaze njihova imena (Ja sam razumeo od Side).....

Ne kazem da je u pravu ali sam tako cuo i to od njega licno...... (u toj tv emisiji).... Inace jos spektakularnije je dao informacije za Sidu..... Nije to neki sarlatan i lelemud vec jedan od naj poznatijih virusologa... Ima pristup na naj vise nivoe u SAD u njihovom cenrtu za proucavanje zaraznih bolesti..... (mislim da samo 6 ljudi u svetu ima taj pristup od doktora koji ne rade u tom institutu)....

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty120 / 999120 / 999Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by scorpio57 pon sij 24, 2011 8:17 pm

Čuj to je šarlatan,moje kumće je jedva ostao živ od krpelja koji mu je uzroćio meningitis,da se nepatim evo wiko

Malo je među nama onih koji će sa simpatijom pogledati krpelja koji se, priljubljen uz kožu, hrani našom krvi. Razlog tome nije količina krvi koju krpelj konzumira, jer je taj gubitak za nas neznatan, već činjenica da nam krpelji mogu prenijeti uzročnike nekih bolesti.

U Hrvatskoj krpelji prenose dvije bolesti: Lyme boreliozu i virusni krpeljni meningoencefalitis.

1. Lyme borelioza je bakterijska bolest koja se manifestira pojavom kožnog crvenila koje se koncentrično širi na mjestu uboda. Rubovi crvenila obično postaju izraženiji, a sredina blijedi. Uz ovu kožnu manifestaciju može se javiti i povišena temperatura te osjećaj slabosti i malaksalosti. Bolest se uspješno liječi antibioticima i prolazi bez posljedica. Ukoliko se zanemari i antibioticima ne tretira crvenilo kože, borelioza se može zakomplicirati uzrokujući meningitis, paralizu određenih mišića, artritis i dr. Međutim, ukoliko se liječi, bolest prolazi bez posljedica. Borelioza je prisutna u svim dijelovima Hrvatske, izuzevši krajnji jug Dalmacije.
2. Druga bolest koju izazivaju krpelji je virusni krpeljni meningoencefalitis (KME). Iz samog naziva bolesti jasno je da se radi o virusnoj upali mozga i ovojnica koje obavijaju mozak. S obzirom da je središnji živčani sustav zajedno s endokrinim sustavom glavni regulator svih funkcija u našem tijelu, njegovo oštećenje ili nefunkcioniranje svakako je nepoželjno, opasno, a potencijalno i fatalno. Za ovu bolest ne postoji specifični lijek.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty65 / 99965 / 999Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by bokaso1 pon sij 24, 2011 8:30 pm

Ne kazem da je u pravu i ja sam cuo to isto i moje je kuce uginulo, veterinar kaze od krpelja...... Zato nisam stao iza njegove teze vec sam je samo naveo kao cudnu..... Veoma smela izjava od tako uglednog doktora..... Ima on jos izjava ali da ne zamaram i nije tema..... Nije on sarlatan pre bi rekao da nesto je krivo shvaceno ili se mozda nisu razumeli on i voditelj..... Ja i dalje ih skidam i ubijam gde god ih nadjem......

Jednom sam nosio na neku operaciju jedno kuce (lutalica) i posto je bila u totalnoj anesteziji odjedamput sam video da jedno 20 krpelja seta po njij..... Valjda ih je anestezija nesto omantala........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty120 / 999120 / 999Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by scorpio57 uto sij 25, 2011 4:37 pm

ma tip je šarlatan,napisao san ti gore šta mi se dogodilo
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty65 / 99965 / 999Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca - Page 2 Empty Re: Krpelj- opasan parazit za vašaeg kućnog ljubimca

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.