Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakon o sigurnosti prometa na cestama

+5
zbracun
damfisk
Teo
Mihovil
Optimyst
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Vaše mišljenje o Zakonu o mladim vozačima

Postaj by Optimyst sub sij 17, 2009 3:27 pm

U javnosti najčešće spominjane promjene zakonskih odredbi za mlade vozače, pojasnio je načelnik Orlović. U članku 2. stavku 1. točki 67. novog Zakona „mladi vozači“ definirani su kao vozači u dobi od 16 do 24 godine, rekao je Orlović, istaknuvši da je brisana zabrana da mladi vozač upravlja bez pratnje u vremenu od 23 do 5 sati te svladavanje programa sigurne vožnje. Također, mladi vozači će polaganju ispita A kategorije moći pristupiti ako su stariji od 24 godine ili ako imaju važeću dozvolu A2 kategorije najmanje dvije godine i navršenih 20 godina starosti.

Polaganju ispita B kategorije mladi će vozači moći pristupiti s navršenih 18 godina starosti te neće moći upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kw.
Mladi će vozači vozilom na cesti moći upravljati brzinom ne većom od 80 km/h, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila ne više od 100km/h, odnosno 120 km/h na autocesti, a mopedom 40 km/h, kazao je Boris Orlović.
Što se tiče jednog od najčešćih uzroka nesreća na cestama, brzine, za njezino prekoračenje su povećane sankcije, pa ćete tako ukoliko vozite naseljenim mjestom 50 km/h više od dopuštenog platiti kaznu od 5 do 15 tisuća kuna ili možete biti kažnjeni kaznom zatvora do 60 dana.
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty168 / 999168 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Zakon o sigurnosti prometa na cestama: Vozači nakon 65. na pregled: Sposobni za rad, ali ne i za upravljanje vozilom?

Postaj by Neu sri ruj 10, 2014 7:50 pm

najnovije izmjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama predviđaju trajanje vozačke dozvole do 65. godine života, umjesto do 80. kako je bilo dosad. Sindikat umirovljenika Hrvatske u ponedjeljak je pučkoj pravobraniteljici Lori Vidović uputio predstavku. „Umirovljenici nisu rizična skupina vozača, to su mladi vozači, alkoholičari i ovisnici“, rekla je predsjednica Sindikata umirovljenika Jasna Petrović. „Ako možemo dulje raditi, možemo i dulje voziti“, dodao je Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnog hrvatskog sindikata. » Večernji

što velite?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty999 / 999999 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 8:00 pm

Dobro čovjek kaže, nepotrebno je skraćivati trajanje vozačke na samo 65 godina...otkad vozim, stariji me vozači nikad nisu doveli u opasnu situaciju.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty37 / 99937 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Teo sri ruj 10, 2014 8:40 pm

ak je umirovljenik zdrav, mislim sposoban za vožnju zašto ne

paravo veliš mladi vole ludovati po cestama
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by zbracun čet ruj 11, 2014 3:41 pm

Apsurd. U pametnim zemlama je vozačka doživotna, a sami ljudi vide kad nisu više sposobni za vožnju. U stvari, to nije radi sigurnosti, nego radi dodatnog novca. Bit će kao nekada, da se moraju plaćat masno pregledi svake dvije (ili, neznam koliko) godine, šta je dodatna zarada za zdravstvo, plus produženje vozačke, koje isto masno košta. To je očito vladin sistem za izvlačenje novca, i ujeno kontroliranje, tlačenje i ucjenjivanje ljudi.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty3 / 9993 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by damfisk čet ruj 11, 2014 3:58 pm

To sigurno netko gura, samo smo mi glupi i slijepi i ne vidimo dalje od nosa pa ne znamo tko  to gura.

Daj nam ti reci, ti sigurno to znaš...

I reci nam, šta slijedi? Koji je idući potez mračnih sila? Tajna odvođenja starijih u koncentracijske logore? Terorističke akcije protiv starijih?

Prosvijetli nas, o sveznajući i svevideći čarobnjače
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by zbracun čet ruj 11, 2014 7:35 pm

Slijedi da će najmračnija sila doći na vlast. Ti afro .
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty3 / 9993 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina čet ruj 11, 2014 7:43 pm

Neu je napisao/la:najnovije izmjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama predviđaju trajanje vozačke dozvole do 65. godine života, umjesto do 80. kako je bilo dosad. Sindikat umirovljenika Hrvatske u ponedjeljak je pučkoj pravobraniteljici Lori Vidović uputio predstavku. „Umirovljenici nisu rizična skupina vozača, to su mladi vozači, alkoholičari i ovisnici“, rekla je predsjednica Sindikata umirovljenika Jasna Petrović. „Ako možemo dulje raditi, možemo i dulje voziti“, dodao je Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnog hrvatskog sindikata. » Večernji

što velite?
Bit ću sretna ako doživim 65god. Very Happy


Totalno bezveze....vozačka bi trebala biti doživotna...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:16 am

uz liječnički pregled mislim da je ok da ljudi mogu voziti i nakon 65 godina, ne vidim razlog zašto ne, a što se tiče ograničenja na 65 mislim da je i dosad bilo tako, mom starom je zadnja dozvola bila produšena na 13 godina i 3 mjeseca, odnosno točno do 65. rođendana neznam
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by diabolik. sub ruj 13, 2014 3:51 pm

Prijedlozi izmjena zakona su obično zabava za narod.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty74 / 99974 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 8:06 pm

gabi kako misliš produžena do 65?
što mu ne vrijedi odmah do 65?
kako moja vrijedi do 2048...znaći 65god. ću imati tada....


nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:11 pm

ne, produžena kad je mjenjao jugoslavensku za hrvatsku.
a i moja ne vrijedi do 65, dobio sam ju na 10 godina
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 8:12 pm

kad si polagao po novom zakonu,ja sam po starom pa mi vrijedi...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:15 pm

eto vidiš, moj stari je po još starijem polagao pa je mjenjao ju svakih 5 godina iz početka Very Happy
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 8:20 pm

koliko je država izmjenio ništa čudno Very Happy

svakih 5god. idu oni koji imaju problema s vidom hmm
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:39 pm

svakih 5 godina je bilo u jugoslaviji, ne sada
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 8:44 pm

aha, u to vrijeme sam vozala bicikli na točkiće Very Happy

šta ti svakih 10god. moraš na liječnički ili?

nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:46 pm

mislim da nisi ni to Very Happy

ma ne na liječnički, ja sam ti mladi vozač još uvijek Very Happy
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Neu sub ruj 13, 2014 8:47 pm

ak se padne psihotest mora se svakih 10 god na liječnički. glupost. kao da je taj psihotest nekakvo mjerilo.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty999 / 999999 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:49 pm

neam pojma što se toga tiče, nemam nikakvih ograničenja niti napomena, samo vozačka mi vridi 10 godina i to je to.

iako ja mislim da je to doživotno smajlić
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Neu sub ruj 13, 2014 8:51 pm

pa svakom po novom vrijedi 10 godina.

ma daj nemoj zajebavat
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty999 / 999999 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 8:54 pm

nema takvih prolema,mirna sam do 65 Very Happy


ali u svakom slućaju dobar zakon...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Gabriel sub ruj 13, 2014 8:58 pm

Neu je napisao/la:pa svakom po novom vrijedi 10 godina.

ma daj nemoj zajebavat
šta zajebavat?
nikolina je napisao/la:nema takvih prolema,mirna sam do 65  Very Happy
mda, a mi bi ti trebali povjerovat Very Happy
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by nikolina sub ruj 13, 2014 9:01 pm

Gabriel je napisao/la:
mda, a mi bi ti trebali povjerovat Very Happy
ne vjeruješ mi :faceklanjanje: ...položila davne 2001 god. a onda još nije taj zakon bio na snazi..tako da belj
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty0 / 9990 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Neu sub ruj 13, 2014 9:02 pm

da ti je to doživotno
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty999 / 999999 / 999Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty

[Vrh] Go down

Zakon o sigurnosti prometa na cestama Empty Re: Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.