Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rukomet - općeniti topic

+14
Nemo
tekilinho
rider331
Hunnerkongen
tanuki
nikolina
Love
Prop
Teo
Neu
damfisk
Iron Man
Purgy
Mass
18 posters

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by RobinUd čet sij 29, 2015 1:18 pm

Sve manje-vise stoji (bez citiranja).
Samo, moram naglasiti, ne treba nikad iz vida izgubiti pojam "SPORT".
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by damfisk čet sij 29, 2015 1:21 pm

Nitko ga ne gubi iz vida.

Sport je u svojoj osnovi natjecanje. A natjecanje, u svojoj osnovi, sadrži pobjedu.

Ergo...


Onom majmunu koji je zauzimao prostor na trenerskoj klupi treba reć:

Imaš li kvalitetu za pobjedu? Imaš.
Jesi li već ranije pokazao i dokazao da pobjeđuješ? Jesi.

E pa onda je neuspjeh kad ne pobijediš. Izvoli iznijet razloge zašto se to dogodilo, ili odjebi.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by RobinUd čet sij 29, 2015 1:42 pm

Prilicno brutalno, no u osnovi tocno.
Goluza nije "trener od formata".
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by damfisk čet sij 29, 2015 1:55 pm

Jedini aspekt o kojem bi se moglo razgovarat je koje točno mjesto na pobjedničkom postolju se ima smatrat uspjehom.

Dio promatrača je mišljenja kako bi samo zlatna medalja bila uspjeh, a sve ostalo neuspjeh.

Dio ih smatra kako je nastup u finalu uspjeh, a zlatna medalja samo "šlag na vrhu torte".

Dio promatrača tvrdi kako je svaka medalja uspjeh, bez obzira o kojoj medalji je riječ.

Dio promatrača vjeruje kako je i polufinale - odn. izravna borba za medalju - uspjeh a sve ostalo je bonus.


Svako od tih gledišta je djelomice ispravno, i protiv niti jednog od tih gledišta ne postoje nepobitni argumenti.


Ali, apsolutno svatko se slaže (ili bi se trebao složit) kako je "borba" za peto ili šesto mjesto neuspjeh, a priče o "plasmanu na Olimpijadu" su tek jeftino, glupo i kukavičko pravdanje.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by RobinUd čet sij 29, 2015 2:02 pm

damfisk je napisao/la: Jedini aspekt o kojem bi se moglo razgovarat je koje točno mjesto na pobjedničkom postolju se ima smatrat uspjehom.
Ali, apsolutno svatko se slaže (ili bi se trebao složit) kako je "borba" za peto ili šesto mjesto neuspjeh, a priče o "plasmanu na Olimpijadu" su tek jeftino, glupo i kukavičko pravdanje.


S ovim se slazem bez pogovora.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by nikolina čet sij 29, 2015 2:44 pm

žao mi samo mojih cura što su plakale kad su izgubili....a njih niti malo...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Purgy čet sij 29, 2015 3:22 pm

RobinUd je napisao/la:


Samo si djelomicno u pravu (i to je nesto !!).
I svakom sportu, u svakoj drzavi, postoje oscilacije.
Da je tako, onda bi Madjari (u nogometu) mogli sebe uvjeravati da su, eto, najbolji na svijetu, i da kod njih treba nesto kritizirati. I tako pedesetak godina.
Nema u sportu narucenih pobjeda (bar ne legalnih), nema pretplate na prav mjesta.
Mi jesmo loptacka nacija (leze nam svi sportovi s loptom), no, i u porazu treba biti velik.

Naravno, to ne znaci da ne treba kritizirati, ali, kao sto rekoh, mi sami sebi reziramo i poraze... i pobjede.

Da, ali te se oscilacije u tim sportovima/državama događaju iz razloga što nemaju talentirane generacije.

Od nas nitko u nogometu očekuje da budemo treći na svijetu jer realno tamo ne pripadamo.
U rukometu pripadamo. I po talentu i po kvaliteti i po svemu.

Pa jebemu mater, imaš jednog solidnog golmana, i jednog odlicnog mladog golmana koji samo čeka da mu daš priliku.
Na desnom krilu imaš par kakav nema nitko na svijetu. (A pitanje je jel imao ikada)
Desni vanjski, točnije Kopljar je igrač koji igra standardno u jednom PSGu. Zamjena je promašena, ili možda čak točnije, nije joj ni pružena prava prilika.
Na srednjem vanjskom imaš najboljeg klupskog igrača na svijetu. Zamjena mu je Karačić koji sasvim ravnopravno igra sa najjačim protivnicima u svom klubu. Imaš i... Ma nema veze. Prestar je.
Lijevii vanjski nam je problem, istina, nema svjetske klase ali ima jako puno rješenja kojima se ono pokriva. Ako šutere ne ide, pametnom selekcijom se može odlično pokriti Duvnjakom, Karačićem, Vukovićem i tako...
Na lijeovom krilu imaš Štleka koji možda nije TOP klasa, ali je ona stepenica ispod nje, dakle jedno odlično krilo, dok mu je zamjena Ninčević koji odradi sve što treba.
Na pivotu imaš najboljeg igrača Lige Prvaka 2014. godine na svojoj poziciji, ali mu mjesto uzimaju raspadnuti, prepotentni Vori, Brozović kojem se neda prilika pa da i Vori promaši 9 zicera, te Musu koji je specijalist obrambeni. A nije se baš pokazao nikada što se mene tiče. Onako igrati zna svatko sa tim predispozicijama.

Ako pogledaš obranu, kvalitete na bacanje, rezultata nikakvog.

Gdje je onda problem nego u izborniku?

Da je slučajno na njegovom mjestu netko tipa Veselina Vujovića, pa mi bi pričali, garantiram, o nikada jačoj Hrvatskoj. A i uvjeren sam da bi njegov Zagreb rješio sa puno manje muke Brazil, a sa jednom Poljskom, ako ništa bi se barem pošteno potukao.

Na stranu priče o Gobcu, terorima nad svim hrvatskim sportovima, guranje igrača u reprezentaciju, ali kako ta "djeca" protiv Hansena, Duvnjaka, Vorija, Narcissea, Abaloa, Omeyera znaju, a u reprezentaciji ili su grijači klupe ili prvenstvo prate sa trosjeda?

Kako je moguće da u 6. mandatu, sa gotovo identičnom napadačkom linijom(pomladivanje, hm) ti nemaš suvislu napadačku akciju i ne napraviš tri križanja u napadu? A ako se slučajno samovoljno iskrižaju, onda završe trojica jedan drugom ispred glave.
Kako je moguće da ti obrana zna igrati samo jedan sistem igre, i to sistem koji očigledno ne prolazi protiv imalo ozbiljnih ekipa?
Kako je moguće da ti Alilović šesto prvenstvo nema preko 30% obrana, dok mu zamjene imaju znatno bolji postotak, a dotični starta utakmicu te se drugi golman gura na -2 u 58. minuti.
Kako je moguće da ti Štlek prvu loptu dobije u 59:30? Pa mater mu jebem, ako ne ide iz vana, pa gurni na krilo, prođe prođe, ne ne.

I za kraj svega, kako je moguće da nakon svega ovog što svi vide vjerojatno, Goluža ostaje trener i još pita kakva ostavka.

Ma goni se u 17 pički materini.
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty142 / 999142 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Hunnerkongen čet sij 29, 2015 3:53 pm

Zbog čega bi Ćupić bio precjenjen? Daje puno golova, a dal je on kriv što lopta ne dolazi do njega i što se stalno forsira igra kroz sredinu i na debilnog Vorija koji na kraju umjesto iza glomana pogodi ravno u njega? Što se vanjska trojka nabija jedan na drugoga umjesto da šire? Kad se got počelo širiti i igrati na krila, krila su zabijala puno golova.

Imati dva igrača više i dva gola prednosti i uopće ne iskoristiti takav praktički šah mat je nevjerojatno i neoprostivo. Ne znam koja dobra reprezentacija nebi iskoristila takav poklon. I tu sve isprike praktički su bezveze.

Ne mogu se izvlačiti na umor. To je najgluplja isprika ikad. Imaš mjesec i pol priprema zato da dođeš na turnir spreman, a ne umoran. Imaš najbolji tim fizioterapeuta i liječnika, pristup najboljim regeneracijskim napicima i tretmanima, da si dvije utakmice odmaraš najbolje igrače. Prije svega, da su to dečki od 30 godina.
Ne možeš mi tu prodavati spike o umoru.

Ne može se reprezentacija temeljiti na jednom čovjeku. Reprezentacija je kolektiv.

Nemreš mi govorit da je loša igra jer su igrači virozni, a onda drugi dan prehodat 20 km po gradu u šetnji.

Ne možeš govoriti kako ne odgovara 4-2 obrana Brazilaca, a onda 6-0 poljaka...
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty39 / 99939 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by RobinUd čet sij 29, 2015 11:15 pm

Purgy je napisao/la: Da, ali te se oscilacije u tim sportovima/državama događaju iz razloga što nemaju talentirane generacije.

Od nas nitko u nogometu očekuje da budemo treći na svijetu jer realno tamo ne pripadamo.
U rukometu pripadamo. I po talentu i po kvaliteti i po svemu.


Svaka cast na analizi.
Mogu samo dometnuti da je Vorija "napravio... ili bolje reci izmislio" Ivano Balic.
Od kad mu on ne daje lopte, taj covjek nista nije napravio.
A o Goluzi... ne bih trosio rijeci.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by THUNDER_DINIX sri sij 27, 2016 9:20 pm

bajo moj, pojeli smo Poljake
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty889 / 999889 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Mihovil sri sij 27, 2016 11:15 pm

Nevjerovatno se dogodilo

smajlić
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty37 / 99937 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Mihovil sri sij 27, 2016 11:49 pm



Neka pati kome smeta

Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty37 / 99937 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by RobinUd sri sij 27, 2016 11:57 pm

Da ova budaletina Babic ne pretjera... pa da nas izbace iz natjecanja zbog igraca vise na terenu.
Kaze da je igrao i izvjesni Isus. A nije bio ni u postavi....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Mihovil čet sij 28, 2016 8:23 am

Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty37 / 99937 / 999Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Rukomet - općeniti topic - Page 11 Empty Re: Rukomet - općeniti topic

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.