Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slavonia Band

Go down

Slavonia Band  Empty Slavonia Band

Postaj by Gost ned oľu 11, 2012 1:54 am

“Slavonia band” postoji od 2001. godine, iako njeni članovi već deset godina sviraju skupa, pa su stalno prisutni i dobro poznati na tamburaškoj glazbenoj sceni. Nakon četiri godine zajedničkog sviranja u sastavu „Mladi 6“, Branko, Dražen, Alan i Dario odlučuju se na odlazak, te dolaskom Tome počinje novo poglavlje u njihovoj karijeri. Od osnivanja, pa sve do danas, sastav se može pohvaliti brojnim nastupima diljem Hrvatske i Europe, a iza svih članova je i iskustvo turneje po Kanadi i SAD-u. “Slavonia band” su prisutni na svim festivalima tamburške glazbe, pa tako redovito nastupaju na Požeškom festivalu, te vrlo često na Brodfestu, a bilježe i nastup na festivalu u Pitomači. Posebno zapaženi bili su nastupi u HRT-ovim serijalima “Hit do hita” i “Domovnica”, gdje su surađivali s poznatim i popularnim izvođačima hrvatske tamburaške, ali isto tako i pop-rock scene. 2002. godine snimili su svoj prvi CD “Idu kiše”, u izdanju diskografske kuće „Orfej“. Sastav posebno plijeni pohvale i pobuđuje pozornost na svojim nastupima, o čemu najbolje govori citat: “Slavonia band“…., sastav koji tamburaškoj glazbi daje novu dimenziju;… i dok ih gledate i slušate vaše raspoloženje varira od izvrsnog do ushićenja.”, Večernji list, 2005.
Na autorskim pjesmama i svojim studijskim snimcima izvorište nalaze u standardima tamburaške glazbe, s ugođajem folklora slavonske ravnice, ali se ne ustručavaju ubaciti ponekad i modernije elemente u svoj glazbeni izričaj. U travnju 2007. izašao je, konačno, i dugo najavljivani i očekivani album “Zbogom noći“ u izdanju glazbene kuće „Menart“.


DARIO VIDOVIĆ - prim
BRANKO ILAKOVAC - kontra, vokal
DRAŽEN ANČIĆ - bas
ALAN KLADARIĆ - basprim
TOMISLAV KLASAN - basprim
IVICA SENTE - menager





Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slavonia Band  Empty Re: Slavonia Band

Postaj by Gost čet oľu 22, 2012 11:23 am




raduje me, raduje
što se budim pokraj nje
duša moja sretna je
a srce pjeva, smije see


klanjanje klanjanje

Ovi će mi biti dužni jetra..

tršš tršš
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slavonia Band  Empty Re: Slavonia Band

Postaj by Neu pet lip 29, 2012 10:54 am

Boze uzmi zivot
uzmi me al nedaj
jos jedan dan bez nje

klanjanje super mi je pjesma još jedan dan bez nje, baš ono super!

odlični su mi oni, imaju skoro sve dobre pjesme + dobar glas
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Slavonia Band  Empty999 / 999999 / 999Slavonia Band  Empty

[Vrh] Go down

Slavonia Band  Empty Re: Slavonia Band

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.