Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

+40
Prijateljska Zezancija
damfisk
zbracun
Krsto
sunce
Kyra
Noidan Kirot
Teo
tanuki
Purgy
Hate
Iron Man
pustinja
Amyicha
Prop
slavonka
Angie
Hunnerkongen
THUNDER_DINIX
Stevo Largo
m
AryMan
BAGIRA
eva kant
Dorian Gray
4 od 1
evitaa
gio_deluxe
frozenka
bittersweet
Mass
Shtiriputanac
Sinister
mrkyblu
Hitman
Love
goc
Sasuke
Neu
44 posters

Stranica 2 / 15. Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by damfisk pet vel 06, 2009 2:40 pm

tanuki je napisao/la:Vina se djele na suha, polusuha i slatka, ovsi o kolićini provrelog šećera! šampanjci su slatki zato što co2 zaustavlja proces vrenja! to što su zagorci poznati po delancima za gemište, nema veze sa vinarstvom i kvalitetom vina! ne poznajem previše vinare, ali siguran sam da i u zagorju ima dobrih vinara koji rade i ledeno vino-a to sigurno nije kiselo vino! preduvjet za dobro vino je prvenstveno dobar vinar, a tek onda sorta!
Naši vikend vinogradari u pravilu beru grožđe prerano ( da se ne ospe i ne pojedu ga čvorci smajlić ) i zbog toga je tako "dobar) glas zagorskim vinima!

Jebate koji si ti filozof...

Ka prvo, naveo sam da mi ne pada na pamet proglašavat se poznavateljem vina... proizvodnja vina je znanost & umjetnost u jednome, a ja ne posjedujem ni jedan promil potrebnog znanja da bi mogao držat predavanja o vinima.

Za mene su vina dobra i loša - i to isključivo na temelju vlastitog osjeta i okusa i ukusa. Toliko.

Kontinentalna vina - vina proizvedena u kontinentalnoj Hrvatskoj. Dalmatinska vina - vina proizvedena u (vjerovao ili ne) Dalmaciji.

Uglavnom su MENI kontinentalna kiselija od dalmatinskih. Ne tvrdim da su kontinentalna isključvio kisela, nego uglavnom.

Uostalom, sve sam to manje više rekao i u svom prvom postu... tko je želio shvatit, shvatio je, tko je želio filozofirat, srao... pardon, filozofirao je.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by tanuki pet vel 06, 2009 2:51 pm

e pa ja serem da i ostali razumju šta su kisela a što slatka vina, prihvaćam podjelu na dobra i loša, ali ako si blebnuo glupost o podjeli vina na kontinentalna i dalmatinska, onda moram reagirati- to je ista kao da tako podjeliš pivo!- istina je da se nekada razlikovala tehnologija u proizvodnji vinana priobalju i unutrašnjosti, ali sada su svi prešli na francusku tehnologiju!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by damfisk pet vel 06, 2009 3:02 pm

Ja blebnuo glupost?

Ajde neka... vidim da si ti neki connoseur...

Lijepo ti kažem:
vina iz kontinentalne Hrvatske = kontinentalna vina
vina iz Dalmacije = dalmatinska vina

Ne vidim u čemu je problem. Nigdje nisam tvrdio da je to međunarodno priznata terminologija, niti da je to kategorizacija sa francuskog studija za sommeliere. Samo sam napravio jednu uopćenu (a to sam i naglasio - UOPĆENU) distinkciju između vina proizvedenih u kontinentalnoj Hrvatskoj i onih koja su proizvedena u Dalmaciji.

Ako ti nisi u stanju pojmit tako jednostavnu koncepciju, ja ti nisam kriv

Osim ako nisi izvolio ustvrdit kako nema nikakve razlike između iločkog tramnica i, recimo, Dingača?

Ali, ponavljam... ti si, izgleda, poznavatelj... a ja sam u startu rekao da ja nisam.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by tanuki pet vel 06, 2009 3:05 pm

pa vidiš da mješaš kruške i jabuke, jedno je sorta grožđa, a drugo lokacija- usporedi ti npr istarsku malvaziju sa kontinentalnim muškat otonelom pa reci koje je kiselije Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by bittersweet pet vel 06, 2009 3:09 pm

ili još jednostavnije-kontinentalna vinogorja u kojima uspijevaju određene sorte
i primorska vinogorja-u kojoj rastu određene sorte
te određene sorte daju određena vina-kontinentalna, ili primorska -suha, polusuha, slatka-kakva već.
u kontinentalnoj hrvatskoj su zastupljenije kiselkastije sorte.

dam.. je govorio općenito o kontinentalnim vinima, nije uspoređivao dvije sorte.
al da se tema nebi zasrala- da tanuki, pričamo gluposti, ti si u pravu.

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty51 / 99951 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by damfisk pet vel 06, 2009 3:13 pm

tanuki je napisao/la:pa vidiš da mješaš kruške i jabuke, jedno je sorta grožđa, a drugo lokacija- usporedi ti npr istarsku malvaziju sa kontinentalnim muškat otonelom pa reci koje je kiselije Laughing

Ajde uhvati me za guzicu, molim te. Kad me jebu, volim da me drže za guzicu.


Jel' se ti praviš glup, ili ti to prirodno dolazi, a?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by bittersweet pet vel 06, 2009 3:15 pm

nego, koja su vam najbolja desertna vina? Laughing

Ajde uhvati me za guzicu, molim te. Kad me jebu, volim da me drže za guzicu.


Laughing Laughing Laughing

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty51 / 99951 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by tanuki pet vel 06, 2009 3:22 pm

a jesu li i makedonska vina kontinentalna Laughing kaj se funjiš, ako ulazišđ u temu o kojoj nemaš pojma :maudri
najbolja desertna vina su ledena vina i šampanjci Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by bittersweet pet vel 06, 2009 3:26 pm

jel makedonija u hrvatskoj?
mi pričamo o hrvatskim kontinentalnim vinima, ti mlatiš praznu slamu.

nemam love za ledena vina, predloži mi neko pristupačnije.

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty51 / 99951 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by damfisk pet vel 06, 2009 3:33 pm

tanuki je napisao/la:a jesu li i makedonska vina kontinentalna Laughing kaj se funjiš, ako ulazišđ u temu o kojoj nemaš pojma :maudri
najbolja desertna vina su ledena vina i šampanjci Wink

Imam pojma. Rekao sam da nisam ekspert. A ukoliko ti ne posjeduješ valjanu diplomu nekog enološkog instituta, onda ni ti nisi ekspert nego seronja.

A u načelu, seronje mi idu nakurac. Kužiš?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by tanuki pet vel 06, 2009 3:39 pm

Jeli je tema hrvatska vina, nisam to nigdje pročitao!
Ja sam hedonista i uvjek me je zanimala razlika između vina (sira, ...) od 20 kn i 200 kn, sad kad znam razliku, radje ću popiti butelju vina za 200 kn jednom godišnje nego jeftina vina!
Ok ledena vina jesu malo preskupa-zato ti preporučam muškat otonel, mislim da je butelja oko 50 kn!- meni se lično ne sviđa previše- ali sve žene su bile oduševljene Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by tanuki pon vel 09, 2009 7:40 pm

Naučno je dokazano, da ako pijemo dnevno 1 litru vode, u godini dana pojedemo više od 1 kg bakterija Escherichia coli, koja se nalazi u govnima.



To znači, drugim riječima, da pojedemo 1 kg govana.



Takvo nešto ne može se dogoditi, ako pijemo vino.



Zbog alkohola u vinu nema bakterija Escherichia coli ( isto zato što vinova loza prefiltrira vodu koju ugrađuje u grožđe)



Zato: Mnogo je primjernije, da pijemo vino i >>seremo gluposti<< nego da pijemo vodu i jedemo govna
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Mass pon vel 09, 2009 8:38 pm

tanuki je napisao/la:
Mnogo je primjernije, da pijemo vino i >>seremo gluposti<< nego da pijemo vodu i jedemo govna

Laughing Laughing Laughing
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by goc pon vel 09, 2009 8:40 pm

aahahhahaha čemu sad ovo Laughing
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty62 / 99962 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Neu čet oľu 05, 2009 2:55 pm

^^nemojte spamat. koja vam je naj marka vina?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by frozenka pon tra 27, 2009 9:15 pm

Draže mi je crno, radije ga pijem.
frozenka
frozenka
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.12.2008
Broj postova : 223
Reputacija Reputacija : 13
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Gost pon tra 27, 2009 9:25 pm

samo bjelo..........od crnog sam tjedan dana bolestan,mislim od čaše crnog,ne da se nalijem
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Mass pon tra 27, 2009 9:26 pm

Neukrotiva je napisao/la:koja vam je naj marka vina?

jedno od najboljih koje sam pio

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Traminac_Ilocki-podrumi
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by gio_deluxe pon tra 27, 2009 9:28 pm

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 174small1
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Mass pon tra 27, 2009 9:30 pm

ruzna boca, a i etiketa..za okus, miris i boju vina neznam..
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by gio_deluxe pon tra 27, 2009 9:37 pm

štrigova?
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Mass pon tra 27, 2009 9:39 pm

sta pitas? strigova? sta s tim..? to je pretpostavljam naziv podruma koji prave to vino sto si stavio..po nazivu bi reko da je okolica zagreba..neznam sta si mislio pitat
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by gio_deluxe pon tra 27, 2009 9:42 pm

nisi čuo?a onda ti preporučam.probaj kad ćeš biti u prilici
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Mass pon tra 27, 2009 9:44 pm

hocu..jednom..sigurno, al neznam kad..cim uvatim priliku
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by gio_deluxe pon tra 27, 2009 9:46 pm

inače vino je iz Međimurja
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje? - Page 2 Empty Re: Crno ili bijelo vino-koje vam je bolje?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 15. Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.