Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rally WRC

+2
Mass
Neu
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by GUSTI pon sij 25, 2010 3:31 pm

a eurosport 2 prenosi reli!
jedva čekam!
svaka mu čast ako ne izleti odma na prvoj etapi!
GUSTI
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 23.09.2009
Broj postova : 1332
Reputacija Reputacija : 131
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty21 / 99921 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Ive pet vel 12, 2010 11:44 am

Nije izletio, ali je osmi, kasni pet sekundi za prvim...

Evo poretka prvog brzinskog ispita u Švedskoj

1. Sordo (Citroen C4 WRC) 1:31,4
2. Ogier (Citroen C4 WRC) + 2,0
3. Hirvonen (Ford Focus WRC) + 2,1
4. Loeb (Citroen C4 WRC) + 2,3
5. Latvala (Ford Focus WRC) + 2,6
= Gronholm (Ford Focus WRC) + 2,6
7. Wilson (Ford Focus WRC) + 3,9
8. Ostberg (Subaru Impreza WRC) + 5,1
= Raikkonen (Citroen C4 WRC) + 5,1
10. Al-Quassimi (Ford Focus WRC) + 5,2
11. Solberg H. (Ford Focus WRC) + 5,7
12. van Merksteijn (Ford Focus WRC) + 11,0
13. van Merksteijn jr. (Ford Focus WRC) + 12,0
14. Solberg P. (Citroen C4 WRC) + 18,3
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty111 / 999111 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Neu ned vel 14, 2010 2:09 pm

Hirvonen povećao vodstvo


Iako se vodeći dvojac vrlo brzo odvojio od ostatka društva Hirvonenu je trebalo prilično vremena da konačno odradi bolji posao od svog glavnog konkurenta, Sébastiena Loeba koji tako uoči posljednjeg dana švedskog relija zaostaje puno neugodnijih 16,6 sekundi...

Uvod u drugi dan dao je naslutiti novu tešku borbu za čelo na švedskom reliju, no odličnim nastupom drugog dijela dana Mikko Hirvonen uspio se odvojiti i tako povećati vodstvo nad drugoplasiranim Sébastienom Loebom na sasvim solidnih 16,6 sekundi.

Loebu nije pomogla niti kasnija zamjena prednjih guma na automobilu: "Imao sam odlične prednje, ali stražnje gume su bile katastrofa i nikako nisam mogao držati njegov ritam. Ako ništa drugo nešto novo sam naučio - bolje je kad su sve četiri gume uništene nego samo stražnje dvije jer u prvom slučaju barem znaš zašto ne možeš brže."

Da stvari budu još gore za Citroëna pobrinuo se Jari-Matti Latvala preuzevši treću poziciju od Loebovog momčadskog kolege, Danija Sordoa. Do promjene je došlo i na sedmom mjestu koje je preuzeo Matthew Wilson: "Mislim da ću ga (Östberga) moći zadržati iza sebe."

Sasvim je solidan dan i iza Kimija Räikkönena koji je s 47. dogurao do puno ugodnije 35. pozicije pri čemu je upisao i odlično osmo vrijeme na 15. brzincu. S druge strane Grönholmovim problemima kraj se još uvijek ne nazire. Naime, iako je veličanstvenom vožnjom slavio na svojem omiljenom brzincu, Sagenu, nešto kasnije pukla je guma na njegovom automobilu što ga je "natjeralo" na još jedan off-road izlet.

Sutra, posljednjeg dana švedskog relija na rasporedu je preostalih pet brzinaca.

Reli Švedska, drugi dan:
1. M. Hirvonen (FIN/Ford) - 2:14:48,8 sati
2. S. Loeb (FRA/Citroën) + 16,6 sek
3. J.M. Latvala (FIN/Ford) + 51,4 sek
4. D. Sordo (ŠPA/Citroën) + 1:46,2 sek
5. S. Ogier (FRA/Citroën) + 2:42,1 sek
6. H. Solberg (NOR/Ford) + 4:17,9 sek
7. M. Wilson (VB/Ford) + 5:44,1 sek
8. M. Östberg (NOR/Subaru) + 5:57,3 sek

Izvor:sportnet.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by tekilinho ned vel 14, 2010 5:30 pm

ma đabe mu kad je Loeb jednostavno kralj i najbolji u povijesti i opet će osvojit
tekilinho
tekilinho
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 1024
Reputacija Reputacija : 42
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty19 / 99919 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Gost pon vel 15, 2010 1:02 pm

Hirvonen dominantan u Švedskoj


Mikko Hirvonen došao je do prve ovosezonske pobjede na švedskom reliju. Svjetski prvak Sébastien Loeb nije mogao parirati odličnom Fincu, te se smjestio na drugo mjesto ispred drugog Finca u Fordu, Jarija-Mattija Latvale...

Dvjema pobjedama i s tri druga mjesta Mikko Hirvonen došao je do prve ovosezonske pobjede na snijegu i ledu švedskog relija. Nakon jučerašnjih 16 sekundi vodstva pred Sébastienom Loebom Hirvonen je posljednjeg dana odvozio odličnih pet brzinaca, te povećao vodstvo za gotovo pola minute. Ipak, kako je sam priznao, nervoznom Fincu drago je što je pobijedio Loeba i preuzeo vodstvo u prvenstvu. "Nikad nisam pobijedio na otvaranju sezone", kazao je Finac dodavši kako je borba bila odlična.

S druge strane, Sébastien Loeb priznao je kako nije imao brzinu kojom bi pobijedio Hirvonena. "Mikko je odradio odličan reli, a ja sam napravio nekoliko pogrešaka. Unatoč tomu, ne znam bih li ga mogao pobijediti", pravdao se Loeb nakon osvajanja drugog mjesta.

Sretan nakon kraja današnjeg dana bio je drugi Finac u Fordu, Jari-Matti Latvala. Aktualni pobjednik švedskog relija nije dobro krenuo u natjecanje, no kako kako su dani odmicali, tako je i on sve bolje vozio. Na kraju je glavnog konkurenta, Danija Sorda ostavio sa gotovo minutom i pol zaostatka na četvrtom mjestu. "Ovo je dobar start u sezonu i odlična borba za treće mjesto između Sorda i mene", dao je svoje viđenje Finac te dodao kako je ovoga puta ipak on taj koji je odnio pobjedu. "Veselim se ostatku sezone", zaključio je.

Od petog do desetog mjesta nije bilo promjene u odnosu na jučerašnji dan, no odličnih pet brzinaca odvozio je Marcus Grönholm, kojemu je, kako tvrdi, nakon prvog dana krenulo sve bolje i bolje. "Drago mi je da sam se vratio", kazao je dvostruki svjetski prvak ostavivši otvorenim pitanje o sudjelovanju na još ponekom reliju ove sezone. "Vidjet ćemo", kazao je.

Nešto lošiji od Grönholma bio je Kimi Räikkönen. Loši rezultati u prethodna dva dana omogućili su mu nisku startnu poziciju koje je Iceman odlično iskoristio. Nije bilo lako, ali sam puno naučio za vrijeme ovog relija".

Reli Švedska, konačni poredak:
1. M. Hirvonen (FIN/Ford) - 3:09:30,4 sati
2. S. Loeb (FRA/Citroën) + 42,3 sek
3. J.M. Latvala (FIN/Ford) + 1:15,4 sek
4. D. Sordo (ŠPA/Citroën) + 2:41,6 sek
5. S. Ogier (FRA/Citroën Junior) + 4:15,7 sek
6. H. Solberg (NOR/Ford) + 5:53,4 sek
7. M. Wilson (VB/Ford) + 7:53,9 sek
8. M. Östberg (NOR/Subaru) + 9:22,2 sek
9. Petter Solberg (NOR/Citroen) +10:17,5 sek
10. P.G. Andersson (ŠVE/Škoda) + 12:18,9 sek


Rally WRC - Page 2 Sandellflygwebb
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Neu pet oľu 05, 2010 1:01 pm

WRC se vraća u Meksiko

Nakon hladne Švedske WRC kalendar vodi nas na drugi kraj svijeta, u Meksiko, na jedan od najprljavijih relija u sezoni. Staze u Meksiku ne opraštaju jer samo jedna greške koja se u očima promatrača može činiti minijaturna vozačima može značiti kraj natjecanja...

Nakon godine dana pauze zbog rotacija u kalendaru meksički reli vraća se u Svjetsko reli prvenstvo. Uz to, ove se godine poklapa s obilježavanjem sto godina meksičke revolucije i 200 godina Neovisnosti pa će fešta biti zagarantirana.

Meksički reli relativno je novo natjecanje, a svoj je debi imao 2004. godine. Popularnost je stekao dobrom organizacijom i brzim makadamskim stazama kroz planine i oko gradova Guanajuato, Leon i Silao. Brzinci su suhi i pješčani, no mogućnost kamenja na cesti je moguća pa vozači moraju brzinu balansirati s preciznošću.

Najvažniji trenuci meksičkog relija 2008. godine

Pobjednik švedskog relija i vodeći u ukupnom poretku, Mikko Hirvonen nikad nije pobijedio u Meksiku, a najbolji mu je rezultat treće mjesto iz 2007. godine. "Biti vodeći u poretku ima svojih mana, a najveća je ta što ću prvi na stazu u prvom makadamskom reliju ove sezone. Moji će rivali imati bolju poziciju na cesti, ali pokušat ću naći pronaći način da dođem do pobjede", kazao je Hirvonen.

Hirvonen smatra kako je i prvi makadamski reli sezone uvijek zanimljiv jer kao vodeća podloga u prvenstvu daje naznake kako bi se sezona moglo odvijati. Podsjetimo, Mikko je na prvom reliju sezone u Švedskoj došao do pobjede, te je trenutno vodeći u poretku Svjetskog prvenstva.

Njegov najveći rival, Sébastien Loeb, pod svaku cijenu želi doći do pobjede ne samo da bi se približio Hirvonenu već i kako mu ne bi dozvolio da se na početku sezone previše odmakne u poretku. "Možemo slobodno reći da je za nas prvenstvo drugim mjestom loše počelo, no nećemo dopustiti Mikku da pobjegne", počeo je svoju "žalopojku" Loeb dodavši kako bi ih pobjeda izjednačila.

Momčadski mu kolega Daniel Sordo u Švedskoj je odlično vozio sve do problema koji su ga zadesili drugog dana. U Meksiku, premda je drugačija podloga, nada se ponavljanju Švedske.

Ozlijeđenom Kimiju Räikkönenu glavni je cilj završiti utrku. "Moj je plan bio testirati C4 na makadamu kako bi ga bolje upoznao na podlozi koja je za mene nova, no bolovi u leđima zaustavili su me u tom naumu". Dodao je kako je makadam podloga koja se obično povezuje s relijem i samim time nešto je potpuno drugačije od onog na što je on u Formuli 1 navikao.

Izvor:sportnet.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Neu uto oľu 30, 2010 1:18 pm

"Malo mi je žao"

Iako je tek minulog WRC vikenda stigao do najboljeg rezultata u posljednje dvije godine Petter Solberg priznaje da mu je malo žao što je odbio taktizirati...

Drugo mjesto odličan je rezultat za privatnu momčad Pettera Solberga. Zapravo, u protekle dvije godine iskusni Petter nije bio niti blizu ovakvom uspjehu: "Iako mi je malo žao završili smo drugi, a to je odličan rezultat."

Naime, Petterova "pogreška" bila je beskompromisna jurnjava prvog dana koja ga je stavila u prilično nepovoljnu poziciju uoči subote što je iskusni Loeb znao iskoristiti uzevši svoju prvu ovosezonsku pobjedu. "Rezultat bi možda bio drugačiji, no odlučili smo da nećemo taktizirati."

Iako se na prvi pogled ovakva odluka čini prilično nerazboritom pozadina priče otkriva cijelu situaciju: "Unutar momčadi odlučeno je da je bolje da makar jedan dio relija vodimo. Činjenica je da još uvijek tražimo sponzore za ovu sezonu, a prilično je snažna poruka kad si ispred svih ostalih nakon bilo kojeg dijela 'radnog' vikenda."

Izvor:sportnet.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Rally WRC - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Rally WRC - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Gost uto ruj 07, 2010 8:52 am




Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Gost čet lip 14, 2012 11:48 am

Rally WRC - Page 2 389688_475401335808741_717960963_n
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rally WRC - Page 2 Empty Re: Rally WRC

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.