Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svi smo mi "braća i sestre"

+17
FALKON 2
H[a]D
Neukrotivi pastuh
Amyicha
WEYLAND-YUTANI
tanuki
Hrc@
eva kant
tomtomy
tekilinho
Prop
fosforica
House
stidljiva ljubičica
mala_lutkica
diabolik.
Neu
21 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by diabolik. ned pro 27, 2009 12:31 pm

fosforica je napisao/la:

pa pročitaj bibliju. lol.

...lol.


Predebela je to knjiga za mene Laughing


Ti Fos vješto isprepličeš podatke i vjerovanja iz daleke prošlosti s sadašnjim vjerovanjima, no biraš samo ono što tjera vodu na tvoj melin, jer si stvarno na tom području jebački potkovana, a većina koja ti se ovdje pokušava suprotstaviti (uključujući i mene) ti nije ni do gležnja.
Ti meni više djeluješ kao fanatična vjernica koja nastoji isprovocirati kojekakve poluvjernike koji misle da su Boga za bradu primili samo zato, jer ih neko dao upisati u crkvenu knjigu rođenih.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by H[a]D ned pro 27, 2009 12:37 pm

Amyicha je napisao/la:ne mora značiti da smo potekli od adma i eve ili ti adema i have, ali ja vjerujem u to da jesmo. jer da nismo od njih potekli od kog bi potekli? uvijek mora biti taj netko tko će nešto prvi napraviti pa onda i ostali


Big Bang, više podupirem tezu da smo se razvili iz majmuna nego neka hokus pokus sranja, kad mi netko dokaže da bog postoji,priznat ću mu to i vječno gorjeti kao nevjernik u paklu zbog svoje sumnje i nevjerovanja maza

Biblija su sve laži i gluposti stavljene u jednu knjigu Dignuta obrva

I ne ovo nije napad na krščanstvo i nadam se da se nitko od pripadnika te vjerske zajednice neće uvrijediti, al svaka religija je hrpa sranja i gluposti. belj
H[a]D
H[a]D
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 21.08.2009
Broj postova : 1277
Reputacija Reputacija : 73
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by fosforica ned pro 27, 2009 1:22 pm

skofik je napisao/la: Ti meni više djeluješ

hu kers neznam

skofik je napisao/la: isprepličeš podatke i vjerovanja iz daleke prošlosti s sadašnjim vjerovanjima



sadašnja vjerovanja su i nastala na onima iz daleke prošlosti.
vecina vjernika vjeruje u kompilaciju koju su za njih odabrali i obradili isti oni zbog kojih se velik dio ljudske povijesti naziva - mračno doba.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty21 / 99921 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Neukrotivi pastuh ned pro 27, 2009 4:58 pm

Neukrotiva je napisao/la:Vjerujete li vi da smo svi potekli od adama i eve? pošto su kao oni bili prvi ljudi na zemlji,pa su se sexali pa su nastali drugi i tako je išlo u krug?vjerujete li vi u to da smo svi onda u rodu ili? imate možda neku drugu verziju priče?

Postoje mnoge verzije, ali Adama i Evu ne „konzimiram“. Što je to? Priča za djecu na koje mnogi padaju.
Recimo stavimo te u krug, pala bi na koljena i tražila bi izlaz. Nikad ga nisi našla. Tko će ti otvoriti krug? Znaš li?
Pošto je tema u vezi s religijom dodao sam neke svoje misli koje imaju veliki napredak naspram ljudi koji se nalaze u „krugu“. Rješenje je jednostavno: nogom izbrišem komad kruga i izađeš van.
Bojiš se.
Ne izlaziš.
Ne znaš što te čeka u slobodi.
Nitko te ne zeza.
Sve je čisto u životu...
A srah? Od čega?
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty72 / 99972 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by diabolik. ned pro 27, 2009 5:11 pm

fosforica je napisao/la:



sadašnja vjerovanja su i nastala na onima iz daleke prošlosti.
vecina vjernika vjeruje u kompilaciju koju su za njih odabrali i obradili isti oni zbog kojih se velik dio ljudske povijesti naziva - mračno doba.

Fos, ali tebi je kristalno jasno da je nemoguće uspoređivati neka tumačenja i vjerovanja iz daleke prošlosti sa vjerovanjima i tumačenjima života, svijeta i prirode, u današnjem vremenu.
No Crkva pokušava zadržati neki kontinuitet (sve joj teže to polazi za rukom) i zadžati ljude u nekoj vjeri, jer sama si bila svjedokom raspada sistema koji je sustavno negirao vjeru.
Ljudi imaju izbor i oni koji vjeruju ne smiju biti ni na koji način diskriminirani.
Isto vrijedi i za one koji ne vjeruju.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Neukrotivi pastuh ned pro 27, 2009 5:16 pm

Upravo to pokušavam objasniti. Diskriminacijom, vjerskom, ide se unatrag, k vragu. A nekog silit, pilat mu mozak oko toga je užasno.
-Vjerujem tebi (sigurno ćeš uraditi to ili to...) ne vjerujem ti (sigurno nećeš govoriti istinu i sl.)-
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty72 / 99972 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by fosforica ned pro 27, 2009 6:34 pm

skofik je napisao/la:
Fos, ali tebi je kristalno jasno da je nemoguće uspoređivati neka tumačenja i vjerovanja iz daleke prošlosti sa vjerovanjima i tumačenjima života, svijeta i prirode, u današnjem vremenu.
No Crkva pokušava zadržati neki kontinuitet (sve joj teže to polazi za rukom) i zadžati ljude u nekoj vjeri, jer sama si bila svjedokom raspada sistema koji je sustavno negirao vjeru.
Ljudi imaju izbor i oni koji vjeruju ne smiju biti ni na koji način diskriminirani.
Isto vrijedi i za one koji ne vjeruju.


zašto bi bilo nemoguce?
ne radi se o istom bogu?
o istim spisima?
sve te strahote koje se danas žele negirati su sama srž onoga što se danas gloficira.

a da se crkva bori očuvati makar dogme...koje su bile uvreda za čovjeka i onda...a kamo li ne danas...to svi vidimo.

ne vidim kako su danas vjernici diskriminirani..ali vidim kako se diskriminira sve one koji to nisu.
a to se pak ne mora baš svima sviđati.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty21 / 99921 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by diabolik. ned pro 27, 2009 6:54 pm

[quote="fosforica"]
skofik je napisao/la:



zašto bi bilo nemoguce?
ne radi se o istom bogu?
o istim spisima?
.

Ja se smatram vjernikom (ne nekim baš u pravome smislu riječi) i nimalo me ne smeta to što u nekim starim spisima stoji nešto što je danas totalna glupost, ili notorna laž.
Cijelokupna ljudska povijest se može prikazati apsolutno na isti, dvostruki način.
Bit vjere ne doživljavam na način da ću sad secirati svog župnika,biskupa, papu, ocjejivati njihov moralni lik i djelo, pa onda to vagati, dvojiti, sumnjati...

Vjerujem da nije dobro činiti zlo, bilo ono opisano u zapovijedima ,sakramentima, naređenjima, objavama, ili bilo čemu i to nastojim prenijeti na svoju djecu i okolinu.
No, ja ne visim svake nedjelje u Crkvi, ali ne vidim ni di bi visili ljudi koji osjećaju potrebu "čuti božju riječ"?

Ti si fan M. Jacksona i on za tebe ima posebno značenje u tvom životu, svjetonazoru, u tvojim emocijama, osjećajima i za tebe su njegove pjesme nešto posebno, i siguran sam da ti nećeš secirati njegov život i djelo, dvojiti i sumnjati, prije nego što se odlučiš slušati njegove pjesme.

E, vidiš isto, ili slično je i s vjernicima.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by FALKON 2 ned pro 27, 2009 6:58 pm

[quote="skofik"]
fosforica je napisao/la:
skofik je napisao/la:



zašto bi bilo nemoguce?
ne radi se o istom bogu?
o istim spisima?
.

Ja se smatram vjernikom (ne nekim baš u pravome smislu riječi) i nimalo me ne smeta to što u nekim starim spisima stoji nešto što je danas totalna glupost, ili notorna laž.
Cijelokupna ljudska povijest se može prikazati apsolutno na isti, dvostruki način.
Bit vjere ne doživljavam na način da ću sad secirati svog župnika,biskupa, papu, ocjejivati njihov moralni lik i djelo, pa onda to vagati, dvojiti, sumnjati...

Vjerujem da nije dobro činiti zlo, bilo ono opisano u zapovijedima ,sakramentima, naređenjima, objavama, ili bilo čemu i to nastojim prenijeti na svoju djecu i okolinu.
No, ja ne visim svake nedjelje u Crkvi, ali ne vidim ni di bi visili ljudi koji osjećaju potrebu "čuti božju riječ"?

Ti si fan M. Jacksona i on za tebe ima posebno značenje u tvom životu, svjetonazoru, u tvojim emocijama, osjećajima i za tebe su njegove pjesme nešto posebno, i siguran sam da ti nećeš secirati njegov život i djelo, dvojiti i sumnjati, prije nego što se odlučiš slušati njegove pjesme.

E, vidiš isto, ili slično je i s vjernicima.

upravo sa ovim se slažem što skofik dubokoumno napisa Wink
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by fosforica ned pro 27, 2009 9:04 pm

krivo...malo stvari uzimam zdravo za gotovo...pogotovo ne one koje mi prijete vječnim mukama u ognju.
takvima prvo provjerim krediblitet.

svi bi voljeli biti "pravi vjernici" ali nitko ne zna koja je to vjera - prava...
no da bi bili pravi katolici morate se držati propisanih direktiva, jer inace to niste.
inace ste heretici.

a ja se uopce ne bavim time što bi Vi Željeli da vaši bogovi budu.
ja se bavim biblijom, crkvom i njihovim nefunkcioniranjem u praksi.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty21 / 99921 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Murray uto sij 12, 2010 6:18 pm

o ovome sam i ja razmisljao!
Murray
Murray
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 23.09.2009
Broj postova : 141
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty7 / 9997 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Ly uto sij 12, 2010 10:56 pm

Braća i sestre smo ako uzmeš da je Bog svima otac,a mi njegova djeca.To nema veze s fizičkim.A sa fizičkim ima veze jedino genetika,odnosno genetička istraživanja sve više potvrđuju da smo potekli od muškarca i žene negdje u Africi par stotina godina unatrag.Od "mitohondrijske" Eve i "kromosomskog" Adama,s tim da je od te Eve poteklo nebrojeno linija.Između tih linija imaš 7 koje su označene ženskim imenima(Ursula,Tara,Velda,Jasmina,Katarina,Xenija,Helena),a od Adama su potekli haplotipi koje prenose samo muškarci.Haplogrupe označene ženskim imenima prenose samo žene.Dakle,ako je cijelo čovječanstvo poteklo od jednog muškarca i jedne žene onda smo svi na neki način braća i sestre.Tu onda i crkva može doći na svoje i to samo ako prestane bibliju tumačiti doslovno.Onda ni rasizam nema osnovu.Značilo bi da nema nadljudi ni podljudi nego da smo svi samo ljudi.Što se mene tiče,ja sam za.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty61 / 99961 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Nessie pon vel 15, 2010 6:47 pm

Nismo mi nikakvi braća i sestre.
Ni po religiji. Ono što opisuju je samo preneseno značenje.
Adam = svi muškarci
Eva = sve žene
Zabranjena Jabuka = sex
Zmija (Đavo) = strast
Nessie
Nessie
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 12.12.2009
Broj postova : 1962
Reputacija Reputacija : 138
Godina imam : 25
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty86 / 99986 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by vector ned vel 12, 2012 12:52 am

Nismo bas svi ima i "braca i braca" i "sestre i sestre" fiju tršš
vector
vector
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 08.03.2011
Broj postova : 58
Reputacija Reputacija : 13
Započeo/la tema :
Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Svi smo mi "braća i sestre" - Page 2 Empty Re: Svi smo mi "braća i sestre"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.