Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

+24
damfisk
Mass
Teo
hogar_grozni
scorpio57
Neukrotivi pastuh
walter
evitaa
Love
mala_lutkica
tekilinho
diabolik.
FALKON 2
sanjich
tanuki
goc
Purgy
Iron Man
stidljiva ljubičica
Prop
Turrican
House
Hell
Neu
28 posters

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 8:36 pm

bokaso1 je napisao/la:

Drugi odgovor je tacan , odnosno to su zvanicni podatci......
Medjutim od skoro sam cuo jednu teoriju po kojoj je Adolf Hitler vambracni sin Otoa Rocilda kod kojeg je Hitlerova majka radila kao sobarica....... navode mnogo detalja itoj teoriji ali da je ne sirim....... To su podatci Austriske obavestajne sluzbe koja je kad je Hitler odao do znacaja skupili podatke o njemu....... Podatci se cuvaju u Ausriji.......

da, o tome sam i ja čitala, no po toj teoriji nije sin ottoa rothschilda već salomona mayera koji je također iz porodice rothshilda.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Purgy uto srp 05, 2011 8:48 pm

A kak se taj famozni Hitler ubio?
Neki izvori (neslužbeni) kažu da se otrovao, drugi (službeni) da se propucao...
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty142 / 999142 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 8:52 pm

navodno se propucao, a eva braun se uz njega otrovala. makar mi je to stvarno čudno. logičnije bi bilo da je recimo pucao prvo u nju, pa onda u sebe kad su već odlučili zajedno umrijeti. navodno su se i dan prije vjenčali.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Purgy uto srp 05, 2011 8:57 pm

Za to vjenčanje znam...
Very Happy

Vele one usmene wikipedije, ili ti ga ljudi koji navodno sve znaju, da se otrovao.
Wiki veli da se propucao.
Very Happy
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty142 / 999142 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 9:02 pm

možda je htio biti 100% siguran. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Purgy uto srp 05, 2011 9:08 pm

Vidis, može i to.
Ili ga je Eva (sw7) htjela ubiti, pa kad je shvatila da neide, onda ga je nagovorila na zajedničko. Very Happy
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty142 / 999142 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Gost uto srp 05, 2011 9:11 pm

Gledao sam negdje prije emisiju, isto tako nagađa se da je Hitler lažirao svoju smrt. Da je umjesto njega bio neko ko mu je bio jako sličan.

neznam
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by tanuki uto srp 05, 2011 9:11 pm

Kada bih mogao, izbrisao bi sve zloćince iz povijesti i sjećanja ljudi, jer to bi im bila najveća kazna-
ovako oni ostaju viječno živi,
napoleon, hitler, staljin.... Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty700 / 999700 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 9:12 pm

Purgy je napisao/la:Vidis, može i to.
Ili ga je Eva (sw7) htjela ubiti, pa kad je shvatila da neide, onda ga je nagovorila na zajedničko. Very Happy

ne! eva mu je bila odana, bez obzira što se svašta o njoj govorkalo. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Purgy uto srp 05, 2011 9:13 pm

Nije.
Uvjeren sam.
Ipak je bila žena.
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty142 / 999142 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Prop uto srp 05, 2011 9:13 pm

Eva nikom nije odana osim sebi samoj!
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty108 / 999108 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 9:15 pm

tanuki je napisao/la:Kada bih mogao, izbrisao bi sve zloćince iz povijesti i sjećanja ljudi, jer to bi im bila najveća kazna-
ovako oni ostaju viječno živi,
napoleon, hitler, staljin.... Wink

ma nemoj! kada bi ih ljudi zaboravili, možda bi se povijest redovito ponavljala pa bi bilo i više takvih zločinaca.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 9:15 pm

Prop je napisao/la:Eva nikom nije odana osim sebi samoj!

stidljivko
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by tanuki uto srp 05, 2011 9:35 pm

eva kant je napisao/la:
tanuki je napisao/la:Kada bih mogao, izbrisao bi sve zloćince iz povijesti i sjećanja ljudi, jer to bi im bila najveća kazna-
ovako oni ostaju viječno živi,
napoleon, hitler, staljin.... Wink

ma nemoj! kada bi ih ljudi zaboravili, možda bi se povijest redovito ponavljala pa bi bilo i više takvih zločinaca.


pa vidi eva, napoleona nitko više ne doživljava kao zločinca, isto tako neće ni hitlera za par sto godina,
da se zloćini nebi ponavljali- društvo se mora razviti,
jedino komunikacija i sloboda informacije može spasiti svijet, a ne sjećanja na vojskovođe i svetce Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty700 / 999700 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 9:43 pm

zaboravio si i pape ubaciti kašalj
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty92 / 99992 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 9:45 pm

eva kant je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:

Drugi odgovor je tacan , odnosno to su zvanicni podatci......
Medjutim od skoro sam cuo jednu teoriju po kojoj je Adolf Hitler vambracni sin Otoa Rocilda kod kojeg je Hitlerova majka radila kao sobarica....... navode mnogo detalja itoj teoriji ali da je ne sirim....... To su podatci Austriske obavestajne sluzbe koja je kad je Hitler odao do znacaja skupili podatke o njemu....... Podatci se cuvaju u Ausriji.......

da, o tome sam i ja čitala, no po toj teoriji nije sin ottoa rothschilda već salomona mayera koji je također iz porodice rothshilda.

Ja sam cuo za Otoa Eva....... No nije bitno zato ne mogu tvrditi pouzdanost informacije......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 9:56 pm

Purgy je napisao/la:A kak se taj famozni Hitler ubio?
Neki izvori (neslužbeni) kažu da se otrovao, drugi (službeni) da se propucao...
Kako je Eva rekla je jedna od verzija...... Medjutim opet malo da mistifikujemo...... Ruski patolozi nisu priznali da je taj les Hitlerov...... To nisu hteli ni Ameri....... Tek posle su zvanicno objavili da je on to.........
U Spaniji se jedan ugledni lekar Hvalio da je Hitlera lecio i da ga je nakon par meseci otpratio..... (Podatci iz FBI arhiva...).
Postoji i Film "ljudi sa liste Alberta Spera...."koji prati ljude i njihova imena koji su bili zapisani u notesu Spera kad su ga Rusi zarobili..... Ima 16 imena i svi su ugledni naucnici i bitni nacisti........ Vecina ih je posle nadjena u SAD..... Navode se niz stvari kojeje Hitler radio u zadnjim mesecima rata koje nikad nije pre toga od ishrane preko oblacenja do izjava.......... Inace film se zavrsava sa kolor filmom kako Eva i Hitler beru cvece....... Nista posebno cudno da taj film koji je nosen na ekspertizu nije SONY izbacio prvi put 56 godine....... Cvece koje beru nalazi se valjda negde u latinskoj Americi........... Inace autor tog dokumentarca je ubin u svom stanu..........

Tako da se sve cesce cuje i treca verzija da je Hitler sklonjen pred kraj rata.........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 10:15 pm

bokaso1 je napisao/la:Ovo je zanimljivo i svidjami se......

Ako neko moze da mi odgovori na pitanja koje sam tek nedavno cuo......

- Kako se zove otac Adolfa Hitlera.......?
- Kako su se zvala ( ili bar nadimci) dva osvajaca sveta ( tada poznatog).pre Aleksandra Makedonskog ....?
- Sa koliko je Aleksandar vojnika krenuo u osvajanje svata ( tada poznatog).?
-Kako se prezivao Aleksandar Makedonski......?


(da ne preteram sa pitanjima jer i ja znam neke odgovore ali pitanje da li su tacni.......)......

-Na prvo je odgovoreno....
-Nino Belov i Serbo Makaridov....
-Posao je sa 25.000 mmakedonaca i 5-6.000 Grka....
-Grci su ga Nazivali Karanidis........

-Odgovoreno za Brdo od milion dolara...
-Bitka se zvala Kurska bitka......
-Vitman se zvao nemacki tenkovski as.........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Purgy uto srp 05, 2011 10:19 pm

Aha.
S koliko vojnika?
Ja sam pročitao s koliko godina.
Very Happy Very Happy
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty142 / 999142 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 10:23 pm

eva kant je napisao/la:zaboravio si i pape ubaciti kašalj
Pa ako cemo pravo Eva ima tu jos kandidata za tu bratiju....... Mogli bi smo da nabrojimo pogolem za tu skupinu......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by tanuki uto srp 05, 2011 10:24 pm

bokaso1 je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:Ovo je zanimljivo i svidjami se......

Ako neko moze da mi odgovori na pitanja koje sam tek nedavno cuo......

- Kako se zove otac Adolfa Hitlera.......?
- Kako su se zvala ( ili bar nadimci) dva osvajaca sveta ( tada poznatog).pre Aleksandra Makedonskog ....?
- Sa koliko je Aleksandar vojnika krenuo u osvajanje svata ( tada poznatog).?
-Kako se prezivao Aleksandar Makedonski......?


(da ne preteram sa pitanjima jer i ja znam neke odgovore ali pitanje da li su tacni.......)......

-Na prvo je odgovoreno....
-Nino Belov i Serbo Makaridov....
-Posao je sa 25.000 mmakedonaca i 5-6.000 Grka....
-Grci su ga Nazivali Karanidis........

-Odgovoreno za Brdo od milion dolara...
-Bitka se zvala Kurska bitka......
-Vitman se zvao nemacki tenkovski as.........
pa evo pitanja
koliko je vrijeme trajanja tenka u ratnim operacijama?
i zašto je moj prijatelj tenkist poginuo u prošlom ratu kad je znao taj podatak Sad
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty700 / 999700 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 10:36 pm

Tanuki nije isto trajanje na svim stranama, na koju mislis.....?

I to je relativan podatak jer tacan podatak se nece nikada utvrditi...... Drugo Nemacki tenkovi su bili za par klasa ispred konkurencije..... Tek su od 43 Rusi mogli da pariraju Nemcima....
Kod Amera su Sermana zvali "Ronsonov Upaljac" jer je palio iz prve cim ga pogode unistavao se..... Strategija SAD je bila da svesno zrtvuju 4-5 sermana na jednog Nemackog Pantera ( kojih je na kraju bilo naj vise). Na kraju rata su naj veci Nemacki gubici bili iz vazduha.......

Sa druge strane Istocni front je gutao sve sto Nemci proizvedu...... I tu su Rusi imali u 1941godini 22:1 nemacki unisten, U 1942 20:1, u 1943 7:1 i 1944 73:1 i 1945 1:1 Ali Rusi su mogli sebi da priuste luksuz da izgube 50 tenkova i da ne zastanu sa napredovanjem...... Nemci ako izgube par tenkova staju.......

Znaci mozda u nekoj od operacija jer je jako tesko izracunati taj podatak Tanuki..........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by tanuki uto srp 05, 2011 10:44 pm

u strategiji tenkovskog ratovanja danas, vrijeme trajanja tenka je 3 minute,
da generali igraju šah, pomiću figure, a ljudi ginu-
zašto boksi?
da jedan piun od 20 g izgubi život u partiji 70 godišnjaka, za indoktrinirane ciljeve, gdje će jedan 70 godišnjak ući u povijest dobivene bitke!
koje bitke boksi?
i za što?
za ideju, teritorij, slavu hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty700 / 999700 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 10:57 pm

Saglasan sam sa tobom za ta pitanja ali ja navodim podatke , ne objasnjavam ih.......

Ja sam mislio da me pitas za WW2 ako sam dobro shvatio....... No recimo po toj racunici je oko 20 minuta zivot Pilota a nekih 30 sekundi vojnika u rovu...... Strasno ali istinito........

Pa na kraju rata su Rusi izgubili generacije 20-25 godina...... U jedinicama su bili ili deca 15-17godina ili matori 40 pa navise.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty120 / 999120 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by tanuki uto srp 05, 2011 11:15 pm

I gle boksi-
ovo je tema povijest, pa ti moram isprićati povijest mog grada-
u mom gradu se nalazila tenkovska jedinica JNA- ali 91 g tenkovi su otišli u bosnu-
2 sata poslje ponoći ružili su kroz moju ulicu!

poslije toga ostala je kasarna sa stotinjak vojnika-i dva tenka
mi smo je blokirali, svaki dan smo imali prebjege-
razvijao se dogovor oko predaje kasarne-
ali jedan braniac u tada paralelnom upravljanju odlućio je napasti i osvojiti kasarnu i sebi pripisati slavu
jedan veterinar!
24 sata je trajala borba!
unatoć blokadi kasarne, jedan fanatik je sjeo u tenk i pucao po gradu,
budući da je bio jedina posada, morao je stati, kad je ispaljivao granate-
po tenku su padale tromblonske mine kao kiša iz kojih nije bio izvućen osigurać,
tenk se 2 puta vraćao u kasarnu da popuni municiju i nasumce puca po gradu, i tek kad su došle obućene jedinice, eliminirale su tenk odmah-
ako te znimaju slike tenka- imam ih jer sam bio prisutan uklanjanju leša iz tenka!
da moja djeca su bila u podrumu,
jedan luđak koji se sada slavi u srbiji kao heroj, dignuo je u zrak barutanu,
komandant grada kovaćević , koji je bio prijatelj, prisutan na sportskim terenima, nađen je ubijen metkom u zatiljak!
da ti tvrdiš a srbija s tim nema veze!
da je onda bila juga,
a pitanje iz povjesti-
TKO JE IZAZVAO RAT U JUGI 1991 hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty700 / 999700 / 999Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty

[Vrh] Go down

Postavi nekoliko pitanja iz povijesti - Page 9 Empty Re: Postavi nekoliko pitanja iz povijesti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.