Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

+10
Teo
Amyicha
Stevo Largo
minutus
kici
Love
Hell
bittersweet
Hitman
Neu
14 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu ned vel 01, 2009 10:42 am

Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Većina ljudi ne pije dovoljno vode, što uzrokuje različite vrste zdravstvenih problema. No to što većina ljudi ne pije dovoljno vodeje samo jedan problem, a drugi je taj što je voda prilično toksična. U vodi iz slavine se nalaze kemijske tvari klor i flour. Razina toksičnosti klora i floura je poprilično visoka, i konzumacija istih dovodi do oštećenja krvnih žila. Kada su krvne žile oštećene, kolesterol LDL prijanja uz njih i izaziva arteriosklerozu.

Velika je većina ljudi dehidrirala što uzrokuje priličan broj zdravstvenih problema- bolovi, ukočenost, artritis, alergije, astmu, niski tlak. Stanice im nemaju dovoljno tekućine i to utječe na sposobnost izbacivanja toksina i otpadnih tvari iz stanica i tijela. Kada stavite stanicu u tekućinu, ona izlučuje otpadne tvari i otrove,i sve dok čistite vodom njen okoliš i odstranjujete toksine ona ne stari. Fascinantno, zar ne!

Flour štetno djeluje na štitnjaču, on između ostalog usporava metabolizam i izaziva depresiju. Klor je otrov i stavlja se u vodu da bi uništio žive organizme. Bakterije nisu štetne i njima smo izloženi svakodnevno. Tako se jača naš imunološki sustav, tj. Što smo im izloženiji, to nam je zdraviji organizam.

Iz tih razloga sam tražila da voda koju pijem zadovoljava sve reference, što znači da prolazi filtraciju sistemom reversne ili obrnute osmoze. Tim načinom se iz vode odstranjuje i kamenac i štetan natrij,a potom se procesom mineralizacije dodaju soli kalcija i magnezija.


@koliko vi vode pijete na dan?



Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Geh5utjy9zz1gbjxox_thumb


Zadnja promjena: Neu; pet sij 27, 2012 9:41 am; ukupno mijenjano 1 put.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hitman ned vel 01, 2009 10:44 am

4-5 čaša
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty257 / 999257 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by bittersweet ned vel 01, 2009 11:25 am

mi doma kupujemo vodu, vjerojatno nije niš zdravija od ove iz vodovoda, ali bar ne smrdi po kloru ili čemu već. popijem par čaša vode na dan.

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty51 / 99951 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu ned vel 01, 2009 11:53 am

ja nisam nikad kupovala vodu...
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hitman ned vel 01, 2009 12:02 pm

ja jesam prije, ali možeš i napravit tako da voda odstoji malo duže (oko 2 sata) pa će klor i sva ta sranja otić na dno i onda popiješ ovu čistu vodu a ovo na dnu hitiš u sudoper Very Happy
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty257 / 999257 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hell ned vel 01, 2009 12:03 pm

kod mene vodovodna voda ..ok..
kupujem samo jamnicu za gemišt.. :cheers:
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty497 / 999497 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu ned vel 01, 2009 1:01 pm

a šta mislite o vodi iz bunara? to obično ima po selima...
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hell ned vel 01, 2009 1:02 pm

..moja baka ima.. i zdrava je..barem za sada..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty497 / 999497 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hitman ned vel 01, 2009 1:10 pm

čuo sam da ima puževa golača u tim vodama :ij:
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty257 / 999257 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu ned vel 01, 2009 1:11 pm

:ij: nisam to znala....
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Hell ned vel 01, 2009 1:13 pm

... povrača
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty497 / 999497 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Love pon vel 02, 2009 8:12 am

voda iz bunara je najzdravija i prečista i drugačija od obične vode barem po okusu!
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty672 / 999672 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by kici uto tra 13, 2010 4:12 pm

Vodu treba piti u što većim količinama, posebice ako se ima problema sa urološke strane. Tako bi se određena bakterija izmokrila možda.
kici
kici
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 13.12.2009
Broj postova : 61
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty0 / 9990 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by minutus pet tra 16, 2010 9:28 pm

u vodu pišaju ribe
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty0 / 9990 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Stevo Largo pet tra 16, 2010 9:32 pm

voda iz mog zdenca je najbolja za piti... prodajem 20 kuna 5 litara Very Happy



popijem pol litre vode i litru gaziranog na dan fiju
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty20 / 99920 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Amyicha sub tra 17, 2010 4:10 am

ja nikada ne kupujem vodu.. mama ima neko sranje šta ju pročisti. i tako da tu vodu pijem. a pijem dosta vode. ja sam po vodi udaram, nekada po par dana uopće sok ni ne pogledam XD
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty113 / 999113 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu ned vel 26, 2012 11:17 am

Jel pije netko destiliranu ili pijete vodu iz pipe?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Teo ned vel 26, 2012 3:21 pm

Neu je napisao/la:Jel pije netko destiliranu ili pijete vodu iz pipe?

Destilirana nije dobra za piti. To je prazna (nezasićena) voda koja na sebe navlaći minerale i ostale tvari. Uglavnom takva voda iz organizma izvlaći organizmu potrebne tvari, minerale......
Pijem onu iz pipe.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty0 / 9990 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by tanuki pon vel 27, 2012 8:38 am

Ja sam u gradu i imam svoj bunar,
mislio sam se prikljućiti na mrežu, ali neću, kad naprave vodomjere, koji će se vrtiti unazad kad nema vode možda,
ovako svaki njihov kvar, promašaj, investicija, ... plaća potrošać!
razmišljam da investiram i u vlastitu struju Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty700 / 999700 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by diabolik. pon vel 27, 2012 1:17 pm

Najbolja i najzdravija je ona voda koju Zagorci nazivaju vinom. Very Happy
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty74 / 99974 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu sri vel 29, 2012 9:49 pm

tanuki je napisao/la:Ja sam u gradu i imam svoj bunar
E to je predobro, kad imaš vodu iz bunara. Kažu da je to najzdravija voda.

Budeš posliko svoj bunar? Da ga vidimo.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by diabolik. čet oľu 01, 2012 1:10 pm

Neu je napisao/la:E to je predobro, kad imaš vodu iz bunara. Kažu da je to najzdravija voda.


V Zagorju ak se s nekim posvađaš, on ti vrlo rado baci krepanu mačku, psa, štakora, ili slično v bunar.
Pa sad ti znaj šta je v bunaru i koliko jebunarska voda zdrava... Very Happy
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty74 / 99974 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Teo čet oľu 01, 2012 2:53 pm

Voda čini 70% ljudskog tijela- 90% krvi, 85% mozga, 75% mišića, 30% kostiju....

Mislim da je jasno zašto je toliko bitna za piće smajlić
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty0 / 9990 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Neu čet oľu 01, 2012 8:53 pm

Teo je naš statističar, barata brojkama kao od šale. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty999 / 999999 / 999Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty

[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Gost pet oľu 30, 2012 2:59 pm

Neu je napisao/la:a šta mislite o vodi iz bunara? to obično ima po selima...

Đeram je puno bolja i zdravija.
Nema bolje vode iz nje...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti? Empty Re: Istina o vodi - Zašto je voda toliko bitna i koju vodu piti?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.