Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

+5
Teo
Amyicha
tanuki
Neu
Žužika
9 posters

Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Žužika uto kol 19, 2014 9:15 pm

svjedoci smo brojnih razvoda,,ali najviše me brine kako zapravo on utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

djeca pate,to je neupitno,,,ali kolike su dugoročne posljedice izazvane razvodom? prati li ih taj traumatični događaj cijeli život ili ipak prerastu to i izrastu u zdrave i normalne osobe?

jel razvod manje zlo od života s oba roditelja gdje je nasilje oblik ponašanja?

ima li ovdje tko da je dijete rastavljenih roditelja i kako je to utjecalo na njega kroz život?
Žužika
Žužika
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 1085
Reputacija Reputacija : 125
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Neu ned kol 24, 2014 8:54 am

Niakako, ako je dijete malo, ono će to podnijeti normalno, a ako je veliko, pa shvatit će da nije brak funkcionirao i prihvatiti tu odluku roditelja.

Zašto bi netko ostao u lošem braku, time ne da sam pati, već i dijete pati gledajući svađe.

Razvod je savršen izlaz iz lošeg braka i svakako hrabar potez hvale vrijedan.

Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty999 / 999999 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by tanuki ned kol 24, 2014 9:16 am

ne znam,ja sam se oženio zbog prvog djeteta i razveo se nakon 4 godine i drugog djeteta!
imam taj osječaj krivnje da nisam bio dobar roditelj, ali nema veze ti moji klinci su danas odrasli ljudis kojima se ponosim i nema veze kada me sutra više nće biti
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty700 / 999700 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Amyicha čet kol 28, 2014 5:18 am

vjerujem da razvod utječe na djete, ali sva ta djeca uspiju izrasti u normalne osobe, čak normalnije i bolje od onih koji imaju oba roditelja. jer ipak ta djeca svašta prođu kroz život i svašta vide i čuju, te nemaju dovoljno ljubavi oba roditelja, jer budimo realni, kada se ljudi rastaju vjerovatno im nije do ničega, kasnije neki nađu nekog novog, djetetu to možda i ne paše, ali moraju se pomiriti s činjenicom kakva je i biti dovoljno jaki. nisam bila u situaciji to preživjeti, i nadam se da će tako i ostati, iskreno ja nikada to ne bih mogla tako primiti lako, i nikada ne bih mogla život zamisliti takvim, toliko jaka osoba nisam.
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty113 / 999113 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Teo čet kol 28, 2014 5:26 am

Za dijete razvod može biti velik stres i da djete kasnije posjećuje psihologa jer roditelji mi nisu u stanju objasniti zašto su se razveli i sl. Osobno znam za takav primjer.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by diabolik. čet kol 28, 2014 6:17 am

Mislim da sve ovisi u kakvim odnosima ostanu roditelji nakon razvoda. Razvod ne mora biti nužno trauma za dijete. Ima dosta parova koji radi prirode posla žive odvojeno i o djeci brine samo jedan partner koji s njima provodi i većinu vremena, pa su djeca više vezana za njega.
Isto mi se čini i sa razvodom. Ukoliko roditelji se ne ponašaju ko pas i mačka, dijete ne bi trebalo previše snažno osjećati tu rastavu kao nešto jako loše.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty74 / 99974 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Teo čet kol 28, 2014 7:23 am

neu je napisao/la:Zašto bi netko ostao u lošem braku, time ne da sam pati, već i dijete pati gledajući svađe.
Naravno zašto bi netko ostao u lošem braku. Roditelji koji se svađaju ako već moraju zbog nesuglasiac u braku onad svakako to ne bi trebali činiti pred djecom ukoliko im je stalo da djeca nemaju trume.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by rider331 čet kol 28, 2014 9:10 am

Žužika je napisao/la:svjedoci smo brojnih razvoda,,ali najviše me brine kako zapravo on utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

djeca pate,to je neupitno,,,ali kolike su dugoročne posljedice izazvane razvodom? prati li ih taj traumatični događaj cijeli život ili ipak prerastu to i izrastu u zdrave i normalne osobe?

jel razvod manje zlo od života s oba roditelja gdje je nasilje oblik ponašanja?

ima li ovdje tko da je dijete rastavljenih roditelja i kako je to utjecalo na njega kroz život?

Mislim da svakako utječe, ali naime pitanje je isto koliko imaju godina djeca. Nisam siguran u kojim godinama su roditelji najpotrebniji djeci. Ako su djeca već starija, lakše će podnijeti to. Ili pak ona malena koja još nemaju pojma di su...

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by igor malteze čet kol 28, 2014 12:08 pm

Žužika je napisao/la:svjedoci smo brojnih razvoda,,ali najviše me brine kako zapravo on utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

djeca pate,to je neupitno,,,ali kolike su dugoročne posljedice izazvane razvodom? prati li ih taj traumatični događaj cijeli život ili ipak prerastu to i izrastu u zdrave i normalne osobe?

jel razvod manje zlo od života s oba roditelja gdje je nasilje oblik ponašanja?

ima li ovdje tko da je dijete rastavljenih roditelja i kako je to utjecalo na njega kroz život?

moji roditelji su se rastavili dok sam imao 4-5 godina i to mi je dosta sjebalo psihu pošto nisu bili ljudi već monstrumi koji su svoju netrpeljivost jedno prema drugom nisu mogli nadvladati zbog dobrobiti dijeteta već im je dijete bilo objekt i instrument osvete a bili su emocialno nezreli i s ograničenom empatijom i potrebom da shvate potrebe i želje dijeteta iako mi materijalno u djetinjstvu ništa nije falilo dosta sam za ljepoga zakinut.

dijete kao dijete uvijek roditeljima oporašta i time gubi samopouzdanje i teško se zauzima za sebe pošto su mu uvijek na umu potrebe da se svidi roditeljima.

to je bilo naročito u mom slučaju gdje su se roditelji ponovo preudali i preoženili ali su i dalje vodili nesređene nesretne živote.

u svakom slučaju je bolje po zdravlje dijeteta rastaviti se nego da dijete bude svjedok nasilja.

odrastao čovjek zalječi rane ali ožiljci su tu....



igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Žužika ned kol 31, 2014 12:09 pm

@igore,žao mi je što si to prošao Sad

teško je svakako,živjeti nesređeno i razvesti se,ali ipak i dalje mislim da sam izabrala manje zlo...jako je važno da se bivši supružnici ne prepucavaju preko djece i da je to uvjet da u  budućnosti nemaju takve traume kao što si ti imao...
činim sve da se to ne događa,izbjegavam konflikte,djeci govorim o ocu pozitivno koliko god je to moguće ili ne,tu sam da mu budu blizu i da mogu kad god žele otići k njemu,spavati kod njega bez obzira na sudsku presudu,,,i nikad im nisam ni u jednom trenutku branila nešto u vezi s njim,čak ni kad smo bili u tijeku razvoda jer tada se najmanje gleda na djecu a najviše na to kako napakostiti jedno drugome..
koliko mogu vidjeti kroz njihovo ponašanje i razgovor,mogu zaključiti da im stvarno ne fali jer su tamo kad god požele i koliko god imaju želje ostati...
Žužika
Žužika
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 1085
Reputacija Reputacija : 125
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by silent pon lis 27, 2014 7:39 pm

Žužika je napisao/la:
jel razvod manje zlo od života s oba roditelja gdje je nasilje oblik ponašanja?

ima li ovdje tko da je dijete rastavljenih roditelja i kako je to utjecalo na njega kroz život?
Kao sto su rekli neu i igor malteze, a s obzirom da pitas u slucaju gdje je nasilje prisutno definitivno bolje razvod.
Moji roditelji su se rastali, tata je volio popit, a policija je bila cest gost u obiteljskoj kuci. Ne bih znao reci kako je to utjecalo na nas ... eto recimo otac mi je bio "uzor" sto ne biti u mnogim stvarima, sto ne postati, sto ne ciniti i tako.

silent
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.07.2009
Broj postova : 90
Reputacija Reputacija : 69
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty0 / 9990 / 999Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty

[Vrh] Go down

Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost? Empty Re: Kako razvod roditelja utječe na razvoj djeteta i njegovu budućnost?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.