Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows 8

+18
Laurus
rider331
Purgy
µFUCK3R
Hate
zbracun
SAS
Narco
Turrican
THUNDER_DINIX
Hell
Amyicha
pustinja
ne_zna_se
tomtomy
Neu
tanuki
Stevo Largo
22 posters

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by zbracun pon stu 18, 2013 7:17 am

Mini tool partition wizard je dobar alat za sređivanje nekih problema jer vidi neke stvari koje ne vide niti komercijalni programi.
Problem (ili prednost) kod predinstaliranih sistema je to da je osigurano ako ti se desi havarija, možeš bez problema vratiti komp u početno, ispravno stanje upravo sa te skrivene particije, pošto je na njoj kompletan OS u izvornom obliku, a i pripremljen na restauraciju. Pošto ima i izvorni oblik, može se skinuti na DVD u ISO datoteci. To je dobro napraviti za svaki slučaj, ako se predomisliš u budućnosti. A dobro je i napraviti ghost te particije, opet, ako se predomisliš u budućnosti.
Možeš probati sa Linux live CD - om ako je na njemu neki program za particioniranje koji vidi i sakrivene particije. Inače, za takve zahvate je dobar Hiren´s boot CD, pošto na njemu imaš i mini Windows XP i onda radiš u poznatom okruženju.
Bit je u tome, da ako ostaviš tu sakrivenu particiju i slučajno nekako pokreneš povrat sistema, vratit će sistem u početno stanje sa oblikom i sadržajem particija kako su inicijalno bile. Upravo to se je i meni desilo, tako da sam izgubio neke datoteke.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty3 / 9993 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gabriel pon stu 18, 2013 7:30 am

inače sam particije radio sa Paragon partition managerom, a ovdje me ne pati ta skrivena particija, bar ne u tome djelu da će se vratiti u prvotno stanje jer radim ljudima koji ne brljaju tam gdje neznaju, brine me više to da ak formatiram particiju da li će mi tad dozvoliti instalaciju novog sustava.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by zbracun pon stu 18, 2013 1:15 pm

Ako formatiraš, više ti nema šta kontrolirat šta se nalazi na particiji. Znači, kao novi komp bez sistema. Preporučio bi ti da napraviš prije bilo čega ghost sistemske particije. Ako ti je trenutno prevelika, preparticioniraj disk, tako da ti sistemska bude 50 GB, pa onda napraviš. Na taj način si spreman na sva iznenađenja. Onda formatiraj pa probaj. Ako ni onda ne dozvoli, znači da tu igra ulogu i skrivena particija, pa ju moraš obavezno maknut, tako da cijeli disk bude čist. Onda particioniranje po želji (ja radim obično sistemsku 50 GB, a ostatak druga particija, ili još dvije veće). Nakon toga nebi smjelo bit nikakvih problema.
Ali, daj mi reci, zašto ne pokušaš sa Win 8? Postaviš mu Start izbornik i onda više nije tolika razlika. Mene je u početku mučilo sve u njima, ali postavljanjem toga se sve promijenilo, tako da sam se brzo naviknuo. Možeš i preskočiti dizanje sa pločicama, pa se direktno diže u desktop. Makar ni bez toga nije problem, pošto samo treba jednom kliknuti za prelazak na desktop i imaš opet sve kao u Win 7, osim lijepog aera, pošto je to u Wun 8 napola izbačeno. Probaj par dana prije nego ideš u zamjenu, ništa te ne košta, a možda ti se na kraju i svidi.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty3 / 9993 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gabriel pon stu 18, 2013 5:04 pm

ma jedna je particija, nije uopće podjeljen disk od 500 giga, to sam i mislio, a ovisno veličine diska i ja radim od 35-50 giga u "c" a ostatak u "d", što se tiče osmice, još ću pokušati sa apdejtom skinuti engleski jezik pa možda i ostavim, ili hrvatski ako ima, stvar je u tome što komp nije moj već od prijatelja koji se, kao i tanuki, boji novosti...al vidjet ću, probam skinuti taj apdejt i start pa ću vidjeti, u svakom slučaju hvala na pomoći smajlić
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by zbracun pon stu 18, 2013 6:07 pm

Možda imaš (zapravo,99%) engleski jezik već u njemu, samo ga treba promijenit u postavkama. A mislim da bi bilo dobro da mu promijeniš i particije, jer kad sistem padne iz bilo kojeg razloga, odoše i važne stvari, ako se neće znati snaći. Za start meni ja koristim besplatni Vistart i dobar mi je. Mali programčić.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty3 / 9993 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gabriel pon stu 18, 2013 9:50 pm

partition wizard je odradio svoje, osmice nema ni u tragovima, sedmica on line Very Happy
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by zbracun uto stu 19, 2013 8:14 am

Eto, i sigurno nije bilo problema. Sve se može kad se hoće (i zna).
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty3 / 9993 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gabriel uto stu 19, 2013 8:33 am

Naravno, a što se nezna to se pita smajlić
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gost ned pro 22, 2013 1:18 am

Osmica je najvece sranje otkad je Microsofta......nije mi legla, srećom imam je samo na poslovnom laptopu.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by compadre ned pro 22, 2013 3:24 am

I Vista je bila govno, ali osmica je proljev.

compadre
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2013
Broj postova : 126
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gost ned pro 22, 2013 4:07 am

Vista je bila nestabilna, ali je zato Win7 ispao pun pogodak, bas kao XP svojevremeno.

Win8 je tek pokusaj da se Microsoft jedinstvenim proizvodom probije na trziste tableta i mobitela, totalno neadekvatan za PC.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by compadre ned pro 22, 2013 4:09 am

Win7 je najbolji nakon legendarnog XP.

Win8 je izreklamiran i pušten nedorađen, prije vremena, otud većina sranja.

compadre
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2013
Broj postova : 126
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Gost ned pro 22, 2013 4:24 am

Potpisujem napisano gore
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by zbracun ned pro 22, 2013 5:49 pm

Ja već duže vrijema koristim Win8 sa Start menijem, i nije tako loše šta se dosta stvari tiče. Za dosta stvari je sranje. Naprimjer, nema šanse da instaliram Office, jer svakih par sekundi zajebava sa ovlastima, neće prečace postavljat, i na kraju kaže da ne može i prekine instalaciju. Takvo sranje je i sa Adobe alatima, i još dosta stvari.
Dobri su šta se tiče drajvera, ali u Win8.1 su dodatno pokvarili i to. O Win7 nemam previše hvale, jer su generalno sranje isto za puno stvari. Jedino Win XP su upotrebljivi, svi noviji su za instaliranje nekoliko programa, što manje dodatnog hardvera. Onda još rade podnošljivo. Kompatibilnost im je nikakva.
Uglavnom, svi su odlični za one kojima su dovoljni Windowsi, pošto svaki daljnji korak stvara probleme. Ili sam ja prezahtjevan korisnik, čim očekujem da mi na kompu normalno radi od 50 pa preko 100 programa, satelit, tv digitalni, analogni sa radiom, irda, dodatni disk kontroler, nekoliko diskova (5), nekoliko optičkih (4), i još ponešto. Samo Win XP podržava to sve, zapravo većinu. Sve u svemu, bilo bi dobro jedino da se spoje svi dosadašnji, jer svakom pojedinačno nešto fali.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Windows 8 - Page 7 Empty3 / 9993 / 999Windows 8 - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Windows 8 - Page 7 Empty Re: Windows 8

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.