Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Licemjerje ateista

+15
m
silent
Sinister
Prop
Amyicha
tanuki
Stevo Largo
Ly
Teo
Hell
pustinja
Dawor
scorpio57
Hunnerkongen
Neu
19 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Licemjerje ateista Empty Licemjerje ateista

Postaj by Neu sub sij 08, 2011 3:15 pm

Ateisti na ovom forumu često uznemiravaju kršćane, često otvaraju provokativne teme o kršćanima, zašto im mi ne bi uzvratili?

Pitaju nas glupa pitanja poput ovoga a ni sami ne znaju što bi na isto pitanje odgovorili samo da je riječ o ateistima- KLIK ako te zanimaju detalji

Traže smisao reliigije, a ni sami ne znaju odgovor na to pitanje [url=http://www.crofriends.com/t4538-smisao-religije]KLIK AKO TE ZANIMAJU DETALJI

Misle da smo mi kršćani krivi za bolesti,klik za detalje a ujedno mi njih možemo kriviti jer ne vjeruju u Boga pa možemo to protumačiti kao da nas Bog kažnjava zbog njih.

A na kraju nam zavide klik ako te zanimaju detalji.

Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty999 / 999999 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hunnerkongen sub sij 08, 2011 3:48 pm

To se danas kulturno zove trollanje. Very Happy
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty39 / 99939 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost sub sij 08, 2011 3:55 pm

Neu je napisao/la:

Pitaju nas glupa pitanja poput ovoga a ni sami ne znaju što bi na isto pitanje odgovorili samo da je riječ o ateistima- KLIK ako te zanimaju detalji

zar upravo ti ne reče da ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori?

a ćemo tu skupljat linkove glupih tema po cjelom forumu, ili samo iz ovog pdf-a? hmm
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Neu sub sij 08, 2011 4:05 pm

To pitanje je meni glupo, tebi naravno da nije jer dolazi od fosforice.

Nećemo tu stavljati linkove, samo želim da i kršćani imaju svoju temu za pljuvanje ateista.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty999 / 999999 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost sub sij 08, 2011 4:21 pm

ja sam prerastao te fore da onaj tko mi se sviđa je uvjek u pravu, ta teza ti ne drži vodu,
meni se sasvim ispravnim čini pitanje tko je mjerodavan za tumačenje i na koji
način je mjerodavan, ako mi se pokvari auto, za savjet ću uvjek prije pitati
mehaničara već veterinara..
što se pljuvanja tiče, jedna je stvar argumentirana rasprava,
drugo je trolanje.....pljuvanje je nešto sasvim treće....meni osobno moj karakter,
pa i vjera ne dozvoljavaju da pljujem po bilo kome Wink
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by scorpio57 sub sij 08, 2011 4:34 pm

neču pljuvat po ateistima kao npr.tanuki po krščanima,prijavio sam ti taj
post i šta si učinila-ništa.Svatko ima pravo vjerovat i nevjerovat ali tanuki sustavno pljuje po KC.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty65 / 99965 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Dawor sub sij 08, 2011 4:44 pm

Neu je napisao/la:
Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?

Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by scorpio57 sub sij 08, 2011 4:47 pm

Daj ti ne seri tko veliča vjeru osim kada tanuki i ti počnete
pljuvati po svim vjerama.- za laži,da se ovdi pisalo ili u reali
da su ateisti loši ljudi
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty65 / 99965 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost sub sij 08, 2011 4:58 pm

Dawor je napisao/la:Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
nema tu Mi vjernici niti Vi ateisti,
radi se o pojedinim ljudima, ne o generalno svima, tu griješe mnogi,
ti si sad vjernike i ateiste strpao u dva kalupa, jednako kao i neu
i nasjeo na njenu provokaciju, ja sam neki vjernik i ne smatram se zbog svoje
vjere niti boljim niti lošijim čovjekom od tebe kao ateista, nevjernika.
po meni osobno, za biti čovjek (dobar) ne treba ništa, niti vjera niti
nevjera, samo se bude takav..by svjetlonoša.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by pustinja sub sij 08, 2011 5:13 pm

A sada u neu stilu:
Kad je vjernicima tako čvrsta vjera, koj se pipmek uopće upuštaju u rasprave sa ateistima osim ako se boje za svoju vjeru i čvrstoču svojih vjerskih stavova.
I sami su svjesni da ne mogu ispuniti sve ono što od njih zahtjeva biblija i zbog toga su sretni/nesretni (kako se tko iščitava).
Atesiti su bar rekli da je biblija knjiga bajki, laži i obmana a vjernici se svakim danom sve više uvjeracaju u to ali ne žele priznati gorku istinu a ta je da ih je svakim danom sve manje u svijetu.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by scorpio57 sub sij 08, 2011 5:27 pm

Odakle tebi pravo da ocjenjuješ jesam li npr.ja sretan ili nesretan,
ja za tebe to neću reći.Zašto bi priznao neistinu-za tebe gorka istina.
Vidim da opet napadate-tema nije ni trebala biti otvorena jer vidim da
vi koji ne vjerujete opet pljujete-ni fer.Iako nisam imao namjeru dati ću Neu +
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty65 / 99965 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell sub sij 08, 2011 7:49 pm

Dawor je napisao/la:
Neu je napisao/la:
Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?

Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
jedan od najbolje pisanih i meni najdražih postova na cijelom forumu..bravo.. klanjanje klanjanje klanjanje klanjanje
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Teo sub sij 08, 2011 8:05 pm

[quote="Hell"]
Dawor je napisao/la:
Neu je napisao/la:
Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?

Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
Ako pojedinac poziva na linč a vjernik je ne znači da su svi vjernici takvi, isto vrijedi i za ateiste
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell sub sij 08, 2011 8:13 pm

Teo je napisao/la:
Dawor je napisao/la:
Neu je napisao/la:
Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?

Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
Ako pojedinac poziva na linč a vjernik je ne znači da su svi vjernici takvi, isto vrijedi i za ateiste

nisu svi takvi..istina..ali jel objektivna činjenica da su krščani vodili rat, a ateisti ne?
je li objektivna činjenica da su su krščani tijekom povijesti mučili mnogo ljudi(inkvizicija, pa i danas taj "egzorcizam"), a ateisti nisu...(barem ja neznam)..
je li objektivna činjenica da papa, sveukupno svečenstvo diskriminira žene, pa homoseksualce, i sve koji nisu njima podobni... takav slučaj kod ateista nisam čuo (a i oni su uvijek za slobodu)
je li objektivna činjenica da krščanstvo traži siromaštvo, a sve pape, kardinali žive u palačama, i bili su prije najmočniji ljudi svijeta...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Teo sub sij 08, 2011 8:19 pm

Hell je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Dawor je napisao/la:
Neu je napisao/la:
Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?

Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
Ako pojedinac poziva na linč a vjernik je ne znači da su svi vjernici takvi, isto vrijedi i za ateiste

nisu svi takvi..istina..ali jel objektivna činjenica da su krščani vodili rat, a ateisti ne?
je li objektivna činjenica da su su krščani tijekom povijesti mučili mnogo ljudi(inkvizicija, pa i danas taj "egzorcizam"), a ateisti nisu...(barem ja neznam)..
je li objektivna činjenica da papa, sveukupno svečenstvo diskriminira žene, pa homoseksualce, i sve koji nisu njima podobni... takav slučaj kod ateista nisam čuo (a i oni su uvijek za slobodu)
je li objektivna činjenica da krščanstvo traži siromaštvo, a sve pape, kardinali žive u palačama, i bili su prije najmočniji ljudi svijeta...
Boljševici, komunisti... bili su ateisti pa su ubijali ljude radi svojih ideologija ja no ja ne gledam na to da su za to odgovorni ateisti, a isto tako na ono što je činila inkvizicija ne gledam na to da su to činili kršćani nego kler koji je dobio "blagoslov" od pape.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by scorpio57 sub sij 08, 2011 8:20 pm

nisu svi takvi..istina..ali jel objektivna činjenica da su krščani vodili rat, a ateisti ne?
je li objektivna činjenica da su su krščani tijekom povijesti mučili mnogo ljudi(inkvizicija, pa i danas taj "egzorcizam"), a ateisti nisu...(barem ja neznam)..
je li objektivna činjenica da papa, sveukupno svečenstvo diskriminira žene, pa homoseksualce, i sve koji nisu njima podobni... takav slučaj kod ateista nisam čuo (a i oni su uvijek za slobodu)
je li objektivna činjenica da krščanstvo traži siromaštvo, a sve pape, kardinali žive u palačama, i bili su prije najmočniji ljudi svijeta...

Ma ti si totalno aut...ovo šta si napisao mislio si na vjerske ratove(onda tako napiši)
šta misliš koliko je ateista ratovalo u Kambođi,Vijetnamu,Afganistanu,Iraku,1,2 sv,ratu
Hell ne seri u vremena koja sponinješ ljudi su vjerovali u tisuće Bogova-di su onda bili ateisti No
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty65 / 99965 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell sub sij 08, 2011 8:27 pm

scorpio57 je napisao/la:
nisu svi takvi..istina..ali jel objektivna činjenica da su krščani vodili rat, a ateisti ne?
je li objektivna činjenica da su su krščani tijekom povijesti mučili mnogo ljudi(inkvizicija, pa i danas taj "egzorcizam"), a ateisti nisu...(barem ja neznam)..
je li objektivna činjenica da papa, sveukupno svečenstvo diskriminira žene, pa homoseksualce, i sve koji nisu njima podobni... takav slučaj kod ateista nisam čuo (a i oni su uvijek za slobodu)
je li objektivna činjenica da krščanstvo traži siromaštvo, a sve pape, kardinali žive u palačama, i bili su prije najmočniji ljudi svijeta...

Ma ti si totalno aut...ovo šta si napisao mislio si na vjerske ratove(onda tako napiši)
šta misliš koliko je ateista ratovalo u Kambođi,Vijetnamu,Afganistanu,Iraku,1,2 sv,ratu
Hell ne seri u vremena koja sponinješ ljudi su vjerovali u tisuće Bogova-di su onda bili ateisti No
pa 2 i 3 činjenica i danas stoje.. nije teško primjetiti raskalašenost svečenstva...

komunizam je bio ideologija, a ideologija je skup i vjerskih uvjerenja i političkih,gospodarskih ciljeva, znači to je pojam viši od vjere same. ( ali nije komunizam niti bio tako agresivan, u jugoslaviji, nije bilo prisile od strana ateista, svi ljudi koje ja znam govore,kako su prije slavili blagdane isto, ili bolje nego danas..)
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Teo sub sij 08, 2011 8:35 pm

Hell je napisao/la:
scorpio57 je napisao/la:
nisu svi takvi..istina..ali jel objektivna činjenica da su krščani vodili rat, a ateisti ne?
je li objektivna činjenica da su su krščani tijekom povijesti mučili mnogo ljudi(inkvizicija, pa i danas taj "egzorcizam"), a ateisti nisu...(barem ja neznam)..
je li objektivna činjenica da papa, sveukupno svečenstvo diskriminira žene, pa homoseksualce, i sve koji nisu njima podobni... takav slučaj kod ateista nisam čuo (a i oni su uvijek za slobodu)
je li objektivna činjenica da krščanstvo traži siromaštvo, a sve pape, kardinali žive u palačama, i bili su prije najmočniji ljudi svijeta...

Ma ti si totalno aut...ovo šta si napisao mislio si na vjerske ratove(onda tako napiši)
šta misliš koliko je ateista ratovalo u Kambođi,Vijetnamu,Afganistanu,Iraku,1,2 sv,ratu
Hell ne seri u vremena koja sponinješ ljudi su vjerovali u tisuće Bogova-di su onda bili ateisti No
pa 2 i 3 činjenica i danas stoje.. nije teško primjetiti raskalašenost svečenstva...

komunizam je bio ideologija, a ideologija je skup i vjerskih uvjerenja i političkih,gospodarskih ciljeva, znači to je pojam viši od vjere same. ( ali nije komunizam niti bio tako agresivan, u jugoslaviji, nije bilo prisile od strana ateista, svi ljudi koje ja znam govore,kako su prije slavili blagdane isto, ili bolje nego danas..)
pa i inkvizicija je bila uspostavljena zbog političkih odnosvo interes jer u srednjem vijeku vladari su sve činili kako svećenstvo kaže no i tome se stalo na kraj recimo Marija Terezija je zabranila progon tzv. vještica, Napopleon je oduzeo državnost Vatikanu no Musolini 1929. vratio tu državnost e od onda papa opet se petlja u politiku.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell sub sij 08, 2011 8:40 pm

..pa da je krščanstvo ono što piše u bibliji, nebi bilo potrebe i nebi došlo do svih tih stvari i mnogo više..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Ly sub sij 08, 2011 8:43 pm

Ateisti se često znaju postaviti u stilu "vjernici su zatucani". I to je jedan oblik diskriminacije, a kad netko NJIH proziva zbog njihovog nevjerovanja onda se bune. To im zamjeram, a vjernicima zamjeram što jedan dio njih ima potrebu svima nametati svoja uvjerenja i što se panično boje ateizma-kao da će njegova osobna vjera biti uzdrmana samim time što neki časopis propagira ateizam ili što su mu svi susjedi oko njega ateisti.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty61 / 99961 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Teo sub sij 08, 2011 8:49 pm

Hell je napisao/la:..pa da je krščanstvo ono što piše u bibliji, nebi bilo potrebe i nebi došlo do svih tih stvari i mnogo više..
pa kršćanstvo je ono što u bibliji piše pa upravo zbog toga je i došlo do raskola drugog 1517.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Ly sub sij 08, 2011 8:56 pm

Raskol je došao jer je dijelu vjernika dopizdio način života klera sličan načinu života onih kojima je Isus porazbijao štandove po hramu.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty61 / 99961 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Teo sub sij 08, 2011 9:01 pm

Ly je napisao/la:Raskol je došao jer je dijelu vjernika dopizdio način života klera sličan načinu života onih kojima je Isus porazbijao štandove po hramu.
Zapravo do raskola mislim onog 1517. došlo je krivicom Varikana jer je Martina Luthera koji je bio rimokatolički svečenik iz reda augustinaca ekskomunicirao iz rimokatolike crkve koji je želio da se provedu unutar rimokatoličke crkve. Njegovih 95 teza pisano je na latinskom tako da su samo svećenici znali što piše
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Stevo Largo sub sij 08, 2011 11:29 pm

Gabrijel je napisao/la:
Dawor je napisao/la:Vi vjernici veličate vjeru u čije ime su mnogi ubijeni, mučeni i diskriminirani. Branite vjeru koja poziva na linč homoseksualnih osoba, nejednakost među spolovima i propagira siromaštvo iz zlatom popločenih palača a mi ateisti koji nikoga nismo nabili na kolac zbog toga što nevjeruje smo loši ljudi. hmm
nema tu Mi vjernici niti Vi ateisti,
radi se o pojedinim ljudima, ne o generalno svima, tu griješe mnogi,
ti si sad vjernike i ateiste strpao u dva kalupa, jednako kao i neu
i nasjeo na njenu provokaciju, ja sam neki vjernik i ne smatram se zbog svoje
vjere niti boljim niti lošijim čovjekom od tebe kao ateista, nevjernika.
po meni osobno, za biti čovjek (dobar) ne treba ništa, niti vjera niti
nevjera, samo se bude takav..by svjetlonoša.


+ u potpunosti se slažem s ovim.....

isto tak su katolici ustaše,a pravoslavci četnici... ko da se cijeli svijet okreće oko Hrvata i Srba Laughing
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty20 / 99920 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 7:29 am

Neu je napisao/la:Ateisti na ovom forumu često uznemiravaju kršćane, često otvaraju provokativne teme o kršćanima, zašto im mi ne bi uzvratili?

Pitaju nas glupa pitanja poput ovoga a ni sami ne znaju što bi na isto pitanje odgovorili samo da je riječ o ateistima- KLIK ako te zanimaju detalji

Traže smisao reliigije, a ni sami ne znaju odgovor na to pitanje [url=http://www.crofriends.com/t4538-smisao-religije]KLIK AKO TE ZANIMAJU DETALJI

Misle da smo mi kršćani krivi za bolesti,klik za detalje a ujedno mi njih možemo kriviti jer ne vjeruju u Boga pa možemo to protumačiti kao da nas Bog kažnjava zbog njih.

A na kraju nam zavide klik ako te zanimaju detalji.

Zašto ateisti ako su ateisti i ne vjeruju u Boga otvaraju toliko tema o Bogu, vjeri, i uopće ulaze u ovakve rasprave? Zašto jednostavno ne žive u svom svijetu bez da drugima pljuju po Bogu?
idemo redom krivi naziv teme-
zašto licemjeri?
svi se rađamo i odrastamo okruženi vjerom-

neki je prihvačaju zdravo za gotovo (logikom zašto je sjever na karti gore), većina ide linijom manjeg otpora po sistemu :
moji majka i otac su bili vjernici, njihovi roditelji također, pa zašto ne i ja? prihvačam tu argumentaciju, ali za mene osobno je neprihvatljiva.

neki jednostavno traže smisao i logiku, pa tako postaju deisti , panteisti, agnostici..., ateisti!
zar je licemjerje tražiti smisao?
zašto se banalna pitanja na, koje učeni teolozi nemaju odgovor, moruju odmah ateiste svrstati u kategoriju neprijatelja?
svi vjernici prate poruke svoje crkve, ali opet traže nekakvog svog boga a ne crkvenog-
crkva kaže ne jebite se prije braka, a svi to rade-
zašto?
zato što to radi većina, a nije bog valjda pizda da će nekog zbog toga strpati u pakao-
uostalom zašto je stvorio nagon koji je jači i od straha od smrti (pročitajte o stravičnim doživljajima muslimanki)

zar je licemjerje što ja gledam misu na TV- slušam arhaične pričice iz usta uvaženih svečenika i čudom se čudim kako te bajkice mogu okupljati takovu masu ljudi?-
dali je licemjerje kada ateista kaže:
"Doći će dan kad će mistični postanak Isusa, po Vrhovnom Biću kao njegovu ocu, u utrobi djevice, biti svrstan zajedno sa bajkom o nastanku Atene iz glave Zeusove"
dali je licemjerje kada se ja javno čudim kontraverznim, licemjernim izjavama božjeg izaslanika na zemli..
ne to je uvreda vjernicima, a ne uvreda ljudskom razumu!
i neu, ne zavidim ja vjernicima
to je bila samo stilska vježba za one koji to žele, jer nevjernik ne postajš slobodnom voljom- kao što ne biraš dali ćeš biti muško ili žensko!
znam da si uvodnu tezu uzela kao odgovor meni-
ali pitati se zašto ateisti više razmišljaju o bogu i to nazvati licemjerjem je u najblažu ruku čudno,
honne bi rekao trolanje Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.