Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

+4
Neu
Mass
pustinja
Iron Man
8 posters

Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost pet pro 03, 2010 3:02 pm

Rješenja su donesena nakon provedenog stručnog nadzora nad sva tri operatora usluga u pokretnim elektroničkim komunikacijskom mrežama – T-HT-u, VIPnetu i TELE2

Iz HAKOM-a su objavili da su "proveli stručni nadzor nad provođenjem odredbi propisanih člankom 108. Zakona o elektroničkim komunikacijama nad sva tri operatora koji pružaju usluge u pokretnim elektroničkim komunikacijskim mrežama".

Ovim člankom se, između ostalog, uređuje obveza trenutačne identifikacije korisnika usluga te je nadzorom utvrđeno da niti jedan od operatora nije u potpunosti omogućio trenutačnu identifikaciju korisnika usluga operativno-tehničkom tijelu nadležnom za nadzor elektroničkih komunikacija. Iz tog je razloga donesenim rješenjima naređeno uklanjanje utvrđenih nepravilnosti u jedinstveno određenim rokovima.

Za sve nove korisnike operatori moraju omogućiti trenutačnu identifikaciju do 1. ožujka 2011. godine, a za postojeće korisnike, za koje u ovom trenutku ne mogu omogućiti trenutačnu identifikaciju, određen je rok 1. rujna 2011. godine.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Iron Man pet pro 03, 2010 3:03 pm

A šta ako netko neće hmm
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty336 / 999336 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost pet pro 03, 2010 3:04 pm

Iron Man je napisao/la:A šta ako netko neće hmm
Mislim da ti onda ugase broj kao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Iron Man pet pro 03, 2010 3:07 pm

Zar ti stvarno misliš da će se neka djeca ili tinejdžeri registrovati, baš i ne znam...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty336 / 999336 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by pustinja pet pro 03, 2010 3:14 pm

Broj ti ne mogu ukinuti jer si ga platio i redovito plačaš obveze, dakle ostaje im sistem ponude i potražnje, ako im dostaviš podatke oni tebi tutnu 30 KN na račun poput TELE2 trenutno, ako se registriraš sa brojem telefona dobiješ 30 KN na račun i možeš i dalje imati broj nedostupan u imeniku.
Isto će napraviti i ostali operateri, ili će otvoriti nagradne igre za prijavu ulaziš u bubanj za kaj ja znam HTC recimo, djelimo 10 HTC-a a u nagradnu igru ulaze svi koji su se registrirali do 01.01.2011. i slično
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty0 / 9990 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost pet pro 03, 2010 3:28 pm

Pa nije ovo za javnost, nego za riju kao
Morati će se registrirati broj tako da policija može lakše pratiti
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Iron Man pet pro 03, 2010 3:30 pm

pa normalno da je zbog policije, te neće zbog nečeg drugog...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty336 / 999336 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by pustinja pet pro 03, 2010 6:55 pm

Kaj se mene tiće mogu cijeli dan prisluškivat moje sve telefone i mobitele samo mi je žal kaj plačam tolku struju uzalud kroz poreze.
Telefoni se budu prodavali ko i auti, ugovor sa brojem mobitela i kod javnog bilježnika. A ako netko ne nadoplati bon i izgubi broj postoji opasnost da ga policija proglasi nestalim ili umrlim. smajlić
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty0 / 9990 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Mass pet pro 03, 2010 6:59 pm

To mi je totalna bedastoća. Zašto bi ja morao prijavit svoj broj ako nisam na pretplati..? Glupost
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty200 / 999200 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Neu sri pro 08, 2010 8:23 am

Ja sam prijavljena, bar mislim da jesam. Kako mogu provjerit jel jesam?

BTW ja sam na simpi, ja ne moram. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty999 / 999999 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by njaska pon oľu 07, 2011 7:59 pm

Neki dan sam kupila mobitel u Simpa paketu i odmah su registrirali broj na mene. Tako da se to odnosi na sve, a ne samo na pretplatnike.

njaska
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 06.03.2011
Broj postova : 3
Reputacija Reputacija : 4
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty0 / 9990 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gajtana. uto oľu 08, 2011 7:36 am

Meni se to isto desilo krajem 2010 godine. Kupovala simpa paket i odmah su me registrirali.
Ono što mi je najviše diglo tlak je to što je registracija trajala točno 21 minutu, a meni se žurilo kao
Gajtana.
Gajtana.
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 14.02.2011
Broj postova : 60
Reputacija Reputacija : 31
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty5 / 9995 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost uto oľu 08, 2011 11:40 am

Za sve nove korisnike operatori moraju omogućiti trenutačnu identifikaciju do 1. ožujka 2011. godine, a za postojeće korisnike, za koje u ovom trenutku ne mogu omogućiti trenutačnu identifikaciju, određen je rok 1. rujna 2011. godine.

U rujnu je za sve ostale mn
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by njaska uto oľu 08, 2011 4:47 pm

zlocesti-ivek je napisao/la:Za sve nove korisnike operatori moraju omogućiti trenutačnu identifikaciju do 1. ožujka 2011. godine, a za postojeće korisnike, za koje u ovom trenutku ne mogu omogućiti trenutačnu identifikaciju, određen je rok 1. rujna 2011. godine.

U rujnu je za sve ostale mn

dodala bih... DO rujna ako je rok 01.09. Wink

njaska
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 06.03.2011
Broj postova : 3
Reputacija Reputacija : 4
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty0 / 9990 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost čet oľu 31, 2011 2:09 pm

Gamad jedna... Isključili mi broj koji mi je bio u pričuvi Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Neu čet oľu 31, 2011 6:07 pm

nemoj zezat
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty999 / 999999 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost čet oľu 31, 2011 6:12 pm

Neu je napisao/la:nemoj zezat
Samo neka me kod identifikacije pitaju više od imena, prezimena i adrese... pa pa mobitel, ode ja na govornicu hammer

Mobitel kad padne on se pokvari a ovo čudo dobije batina pa opet radi XD

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Dugave-govornica3vjpg
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Neu čet oľu 31, 2011 6:12 pm

joj koliko dugo nisam pričala na govornici....
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty999 / 999999 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost čet oľu 31, 2011 6:14 pm

Neu je napisao/la:joj koliko dugo nisam pričala na govornici....
Ja zadnji put kad sam bio drugi, treći razred osnovne. Bilo je to davno jao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Neu čet oľu 31, 2011 6:23 pm

Tako nekako i ja
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty999 / 999999 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Gost čet oľu 31, 2011 6:33 pm

Najbolje je kad je puno ljudi na stanici pa nazoveš tu govornicu odmah pored njih Laughing
Svih zanima tko zove al se ne usude baš javiti Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Neu čet oľu 31, 2011 6:49 pm

Laughing
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty999 / 999999 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by ne_zna_se čet oľu 31, 2011 7:13 pm

Iron Man je napisao/la:A šta ako netko neće hmm

Nema "nece",zivimo u policijskoj drzavi,ako si obican gradjanin drugog reda za svako "nece" snosis posljedice.....

Cuo sam da ce se uvesti i posebni filtri u kucanstva koji ce biljeziti razinu zagadjenosti....nema vise da ako prdnes ne snosis posljedice zagrijavanja i zagadjenja zraka u rh....na to treba poseban porez,naravno sa popustom za HRVI ili za osobe sa psihickim poremecajem(onaj tko je dokazano lud,ne placa)
ne_zna_se
ne_zna_se
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 06.03.2011
Broj postova : 309
Reputacija Reputacija : 75
Godina imam : 53
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty0 / 9990 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by walter čet tra 07, 2011 8:34 am

Osobno sam za to da se registriraju svi mobilni brojevi. Pa neka se zapitaju oni kojima mobitel služi za noćna pozivanja bez predstavljanja, pljačke, kriminal u vidu prostitucije i lažnog oglašavanja itd...

Jedino si postavljam pitanje npr: odlučim prodati mobitel, da li sam tada obvezatan broj odjaviti kod operatera, ili moram li raditi kupoprodajni ugovor, mora li se raditi prijepis broja i sl.

Evo nove prilike za javnobilježničke zarade..hahaha
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty80 / 99980 / 999Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty

[Vrh] Go down

Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela Empty Re: Od sljedeće godine obavezna identifikacija vlasnika mobitela

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.