Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

+3
Neu
gio_deluxe
mentalistica
7 posters

Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by mentalistica pet oľu 05, 2010 1:13 pm

Južnokorejski bračni par, zaokupljen internetskom igricom u kojoj su odgajali virtualno dijete, zanemario je svoju tromjesečnu djevojčicu i pustio je da umre od gladi, priopćila je u petak policija.

Otac (41) i majka (25) djevojčice uhićeni su u četvrtak, pet mjeseci nakon djetetove smrti, od kada su bili u bijegu, dodaje policija Suweona, grada južno od Seula.

Djevojčica koja je rođena prerano pronađena je mrtva 24. rujna, a obdukcijom je ustanovljeno da je umrla zbog neishranjenosti.

Nezaposleni roditelji, koji su se upoznali preko interneta, hranili su dijete samo jednom na dan, a cijele dane su provodili u obližnjem internet-kafeu skrbeći se za virtualnu djevojčicu Animu iz popularne igrice Prius Online.

"Čini se da su izgubili osjećaj za stvarnost, jer su bili bez posla, a stanje je pogoršano prijevremenim rođenjem djeteta", rekao je policajac Chung Jin-won.

Nedavno su u Južnoj Koreji prijavljeni i drugi nesretni slučajevi zbog korištenja interneta. Prošlog mjeseca novine su pisale o 32-godišnjem muškarcu koji je umro nakon što je pet dana gotovo bez prekida igrao igrice.

Danas.hr

---------------------------------------------------------

Može li mi netko objasnit kako netko može izgubiti osjećaj za stvarnost?

Infromatičar sam po struci, igram igrice i volim ovo čime se bavim, ali mi se nikad do sada nije dogodilo da sam ovisna o bilo čemu što je u VL-u.

Znam da kada te preplavi nekakv osjećaj te sreće, da nešto ne propustiš, ali da ne jedem po 5 dana ili da mi djete ne dobije jest, to je bolest i ne mogu shvatit da ljudski mozak može bit toliko sheban.

Imam frenda koji 20h (da, 20h) igra WoW, ne doživljava curu, nikoga. Dobro da jede i pije.

mentalistica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 03.02.2010
Broj postova : 343
Reputacija Reputacija : 50
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty0 / 9990 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by gio_deluxe pet oľu 05, 2010 1:17 pm

pa dobro da još ima curu , mislim da i ona ima nekih problema ( oskudica )
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty41 / 99941 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by mentalistica pet oľu 05, 2010 1:19 pm

Ne, radi se o tome da je ovisan. Ne ide na posao, nego je uzeo bolovanje da igra WoW.

mentalistica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 03.02.2010
Broj postova : 343
Reputacija Reputacija : 50
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty0 / 9990 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by Neu pet oľu 05, 2010 1:20 pm

Opsjednutost virtualnim svijetom, igricama, i sličnim, je posljedica vjerovatno nedostatka dobrog života u RL.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty999 / 999999 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by gio_deluxe pet oľu 05, 2010 1:22 pm

pa shvatio sam da je ovisan , ali kažeš da ni curu ne doživljava , a ja kažem da je pravo čudo da ju još i ima . znam slične priče , a takvi tipovi ne da nemju cure nego su potpuno asocijalni i skloni zatvaranju u 4 zida.
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty41 / 99941 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by eva kant pet oľu 05, 2010 1:32 pm

neobjašnjivo da se i ovakvi slučajevi dešavaju, ali očito da ljudi prolupaju, izgube osjećaj za vrijeme, glad, i sve oko sebe.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty92 / 99992 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by mentalistica pet oľu 05, 2010 1:37 pm

Ali kako možeš ignorirati glad 5 dana?

Pa ja bi se valjda skljokala nakon 2 dana Laughing

mentalistica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 03.02.2010
Broj postova : 343
Reputacija Reputacija : 50
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty0 / 9990 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by gio_deluxe pet oľu 05, 2010 1:37 pm

neznam kak se točno zove taj fenomen , ali u Japanu postoje ljudi koji se zatvaraju u svoje sobe , s 30 , 40 godina žive s roditeljima i s nikim ne komuniciraju .
imaju strah od vanjskog svijeta i sve ih je više . nije baš isto kao i ovo , ali je sličan poremečaj . nemam pojma , neki ljudi jednostavno funkcioniraju tako da realnost zanemare i oblikuju svoju u svojoj glavi
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty41 / 99941 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by mentalistica pet oľu 05, 2010 1:45 pm

Ok, to mi je jasno nekako, ima svakakvih poremečaja i ovo jedan od toga, ali da ne osjetiš glad 5 dana i da to uspješno ignoriraš, to mi nije jasno.

mentalistica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 03.02.2010
Broj postova : 343
Reputacija Reputacija : 50
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty0 / 9990 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by gio_deluxe pet oľu 05, 2010 1:46 pm

a možda ni nisu imali što za jesti , pa su si internetom skretali pažnju s gladi
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty41 / 99941 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by tanuki pet oľu 05, 2010 2:17 pm

Nitko ne umire od gladi, nakon 5 dana-
za 3 mj. bebu neznam, ali ćini mi se da je ovo još jedna u nizu novinarskih "patki"
jedina istina u koju vjerujem, je da je djete umrlo-
sve ostale prićice su upitne!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty700 / 999700 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by Turrican pet oľu 05, 2010 4:20 pm

Znam jednoga koji zbog WoW-a nije spavao oko 2 dana. Rekao je da si je glavu močio u kantu punu hladne vode da ostane budan i da može igrat.

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty55 / 99955 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by scorpio57 pet oľu 05, 2010 7:38 pm

eva kant je napisao/la:neobjašnjivo da se i ovakvi slučajevi dešavaju, ali očito da ljudi prolupaju, izgube osjećaj za vrijeme, glad, i sve oko sebe.
pričaj mi priču-inače ovo je tragično
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty65 / 99965 / 999Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty

[Vrh] Go down

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete Empty Re: Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.