Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Građani putem interneta vrebaju varalicu

3 posters

Go down

Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty Građani putem interneta vrebaju varalicu

Postaj by walter uto ruj 29, 2009 9:19 pm

Građani putem interneta vrebaju varalicu
Zagreb, 29.09.2009., 21:38 | Anita Delaš

U siječnju smo objavili priču o skupini forumaša iz Slavonije koji su uz pomoć interneta uhitili i predali policiji čovjeka koji je prevario dvjestotinjak građana nudeći im lažni posao.

Osječki varalica
Srđan Sijaković (Dnevnik.hr)


No, varalica je uspio prevariti i sud. Za njim je ponovno raspisana tjeralica, ali i forumaši ponovno kreću u akciju. Vukovarac Srđan Sijaković jedan je od prevarenih građana. Za lažni je posao varalici dao 1.200 kuna. 'Onda je on meni pričao Sheraton hotel, zimovanje, ljetovanje, službeni golf petica. Tu sam shvatio da je prijevara u pitanju i onda sam malo tražio po internetu i pronašao istu takvu priču', ispričao nam je Sijaković još u siječnju. On je s još dvojicom prevarenih forumaša varalici postavio zamku. Uhvatio ga je i predao policiji te za uspomenu fotografirao. No, devet mjeseci poslije na forumu ponovno ista priča, varalica je opet u akciji. 'Stvar je u tomu da to nije prestalo onda kad smo mi njega uhvatili, nego sad ide i dalje. Pitali su me za njega prije pet dana, znači, on i danas radi', rekao je prevareni građanin.

Opet u akciji

Varalica je uspio prevariti i sud. Čovjek s nekoliko lažnih identiteta nakon saslušanja je pušten iz pritvora. Na suđenje za više od 200 prijevara trebao je dolaziti sa slobode. No, tu mu se gubi svaki trag za sud, ali ne i za forumaše. 'Mi njega želimo i dalje uhvatiti. Mi smo mu ponovo spremali zamku prije jedno mjesec dana', rekao je Sijaković. Prije no što su varalicu uhvatili forumaši, za njim je policija neuspješno tragala dvije godine. 'I policija prati razvoj tehnologije i svakako da se u svakodnevnom radu koristimo blagodatima nove tehnologije', kaže Krunoslav Žgela iz PU vukovarsko-srijemske. Čini se da je krajnje vrijeme da se i policija aktivnije uključi na internetske rasprave. Dvjesto prevarenih građana ipak je previše.
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty80 / 99980 / 999Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty

[Vrh] Go down

Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty Re: Građani putem interneta vrebaju varalicu

Postaj by Neu uto ruj 29, 2009 9:19 pm

čula sam to danas na vijestima.

prestrašno,stvarno nevjerovatno
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty999 / 999999 / 999Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty

[Vrh] Go down

Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty Re: Građani putem interneta vrebaju varalicu

Postaj by Neukrotivi pastuh uto ruj 29, 2009 9:34 pm

katastrofa :piše: možemo o tome divaniti do sutra dimi
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty72 / 99972 / 999Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty

[Vrh] Go down

Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty Re: Građani putem interneta vrebaju varalicu

Postaj by walter uto ruj 29, 2009 9:41 pm

oprez...pogotovo vi mlađi koji nemate posla...
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty80 / 99980 / 999Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty

[Vrh] Go down

Građani putem interneta vrebaju varalicu Empty Re: Građani putem interneta vrebaju varalicu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.