Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laptop

+25
Chulpan
evitaa
tanuki
zbracun
SAS
jozefk
Narco
Amyicha
Iron Man
pustinja
diabolik.
fosforica
stitch
art
Turrican
Prop
sanjich
eva kant
Mass
Hitman
THUNDER_DINIX
Sasuke
Love
Neu
House
29 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by fosforica ned srp 25, 2010 6:55 am

Gabrijel je napisao/la: dobro

novi trend na vidiku

Laughing Laughing Laughing

fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty21 / 99921 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost ned srp 25, 2010 9:10 am

to umjesto vriiiišt, hehe

Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost ned srp 25, 2010 10:32 am

mn niš mi nije jasno
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Turrican ned srp 25, 2010 12:43 pm

Kakvo je to offtopičarenje, ovo što Gabi gleda da bi kupio nisu laptopi nego netbookovi. Njihova namjena je za surfanje netom, provjeravanje maila i sl. sitnice, cilj im je da su dovoljno mali za relativno lako nošenje sa sobom i što je moguće dulje trajanje baterije (autonomnost) dok su u isto vrijeme veći od "pametnih" mobitela i PDA-ova tako da se može udobnije surfati, provjeravati mailove i sl. na nešto većem ekranu i nešto većoj QWERTY tipkovnici nego što ima mobitel ili PDA. Nisu namijenjeni za ikakvu ozbiljniju poslovnu primjenu jer su premali i neudobno je raditi na njima nešto ozbiljnije (i hardverske specifikacije su im slabije, npr. Intel Atom procesor je u rangu onih prvih shitnih jednojezgrenih Pentiuma 4 bez HyperThreadinga).

Evo vam slika netbooka na laptopu pa da vidite razliku u dimenzijama (ako ne vidite dobro, ono malo bijelo je netbook);
Laptop - Page 5 Netbookvslaptop
http://pcpharmacy.us/blog/media/blogs/PCPHelp/netbook_vs_laptop.jpg


Više slika;
http://www.gadgets-reviews.com/uimg/lg-icecream-netbook-300.jpg
http://www.trendbird.co.kr/attach/1/1104261745.jpg

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty55 / 99955 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost ned srp 25, 2010 1:34 pm

Pa i pričamo o tim malim atomima kao
Ako mu nije hitno - ja to ne bi kupovao. kavica
Jer koliko često čovjek putuje. Ako treba stalno imati pristup mailu onda da, neka kupi.
Moja preporuka da skupi još malo pa kupi možda onaj veći laptop (pravi) ili potroši pare na nešto pametnije :jastukić: kavica
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by stitch ned srp 25, 2010 2:18 pm

zlocesti-ivek je napisao/la:Moja preporuka da skupi još malo pa kupi možda onaj veći laptop (pravi) ili potroši pare na nešto pametnije :jastukić: kavica

Upravo je i svrha netbooka da bude manji i lakši za prenošenje... Šta će mu jači laptop od 17" težak par kila, ako je i sam rekao da mu treba da ga nosi okolo.
A neznam šta bi bilo pametnije za kupit, u tom kontekstu.
stitch
stitch
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 09.02.2010
Broj postova : 1021
Reputacija Reputacija : 429
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty15 / 99915 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost ned srp 25, 2010 5:18 pm

nije ovdje toliko problem u cijeni, bar ne u samoj cjeni,
ja niti sa ovim računalom ne radim neke zahtjevne zadatke da bi mi
trebao laptop od 5-6 iljada kuna, treba mi, kao što sam napisao i kao
što su stitch i turrican skužili, nešto za pogledat mail i biti fosy stalno
dostupan..jedino je "problem" što u naslovu teme nisam napisao netebook
već laptop. neznam

Edit; nije mi hitno, nisam siguran da ću uopće kupiti ga,
čisto informativno sam pitao u slučaju da ipak budem kupio, koji
bi bio najbolji od navedenih, a ako i budem kupovao, opet neću
kupiti ništa jači niti veći od nekog od tih.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost čet ruj 02, 2010 1:13 pm

Imam laptop.
Dosta je koristan ako vam treba računalo u pokretu (studenti, poslovno...)
Prvi laptop sam kupio prije 4 godine
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Neu ned lis 02, 2011 3:56 pm

gabi, kakav ti imaš laptop? jesi zadovoljniji laptopom ili kompom?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty999 / 999999 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost ned lis 02, 2011 4:52 pm

HP 6735s ak se ne varam, a isti to kurac, naj zadovoljniji sam bio dok nisam imo ni jedno od tog, trenutno sa lapom jer sam komp ubio do smrti
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by pustinja ned lis 02, 2011 5:07 pm

Trenutno gazim toshibu a300 strai laptop kojega će uskoro pregaziti vrijeme (več je i sad) ali za sada radi. I ja bi kupio novi vrlo rado ali nema se para kao i kod večine nazočnih.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Iron Man ned lis 02, 2011 5:44 pm

Zločesti je napisao/la:Imam laptop.
Dosta je koristan ako vam treba računalo u pokretu (studenti, poslovno...)
Prvi laptop sam kupio prije 4 godine

Također sve navedeno samo što sam svoj kupio ima 2 godine
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty336 / 999336 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Neu uto lis 04, 2011 9:20 am

5 najpopularnijih gejmerskih laptopa

Alienware M18x
Vjerojatno najpoznatija tvrtka kada su u pitanju gejmerski laptopi. Kod nas nisu previše zastupljeni jer nismo još u Europskoj uniji i ne možemo ih uvoziti mnogo, no s druge strane, Alienware ne može zadovoljiti američko i japansko tržište, tako da je razumljiv potez da se samo 10 posto računala izvozi van. Ali, ako imate sreće i bili ste u Americi (ili imate tamo rodbinu), mogli ste za pristojne novce doći do osnovnog modela, bilo 18” ili kojeg manjeg brata.

Ovaj model je došao ove godine (kao i 14”) i ne donosi mnogo promjena u dizajnu, no ako zavirimo ispod haube, tada ostajemo očarani. I sad je pitanje – da li je osnovni model dovoljno jak? S početnom cijenom od 1999.00 dolara nudi dosta. Procesor Intel Core i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz w/Turbo Boost, 6MB Cache), 4GB Dual Channel DDR3 na 1333MHz (2 DIMMS), 1.5GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX 460M, full HD display veličine 18.4”, 1 TB HDD, baterija sa 12 ćelija (može raditi i do tri sata ako surfate po internetu ili gledate filmove / slušate glazbu), hrpa portova, odlično kućište, zvučna kartica. Da ne nabrajamo dalje. Stvarno puno toga za cca. 11 000 kuna (kod nas preko 15 000). Ako ga idete nadograditi tako da uzmete najjači i7 procesor (Intel Core i7 2920XM Overclocked Turbo Boost to 4.0GHz (8MB Cache)), 16 gb DDR3 RAM-a, dvije grafičke kartice (2GB GDDR5 AMD Radeon HD 6970M - AMD CrossFireX), SSD disk itd., cijena se penje na vrtoglavih 4 000 dolara, što bi ovako bilo oko 22 000 kuna. Kod nas to nije niti dostupno, a da je, koštalo bi vjerojatno bliže 30 000 kuna. O ovako nečemu možemo samo sanjati. Da ste to isto stavili u stolno računalo, mogli biste u Hrvatskoj proći ispod 13-14 000 kuna. Sad, pitanje je i brenda. Alienware je stvar prestiža i to se plaća. Daleko od toga da ne vrijedi ove novce. 99 posto korisnika je zadovoljno i hvale ga na sva usta. Nažalost, mi nismo u mogućnosti da ga koristimo.

Čak i ako vam ova zvijer ne treba samo za igrice, možete apsolutno sve raditi. Iako, šteta je na njemu pisati dokumente u Wordu i biti na Skypeu i pričati sa prijateljima. Ovo se kupuje samo za jednu stvar – imati najbolje računalo u kvartu (ako ne i šire).

Dell XPS 17
Ako ne znate, Dell posjeduje Alienware. To im je odsjek za gejmerska računala, no isto tako ima i svoj proizvod pod imenom XPS. XPS je zapravo serija laptopa koji direktno konkuriraju Alienwareu. Kako? Pa malo je čudno, ali nižom cijenom i za nijansu slabijim hardverom, no to je dovoljno da ljudi ipak kupe XPS, a ne Alienware. I možete se čuditi ovoj situaciji, no ovo je pravi marketing. Imate praktički dvije serije laptopa koje se bore za tržište, a koju god da prodate, zaradili ste novce. Super, zar ne?

Ako ovaj model direktno uspoređujemo sa M17X ili M18X, tada on gubi u svim poljima – osim u cijeni. Ona kod osnovnog modela iznosi 899.00 dolara, no ipak ćemo ga malo pojačati i onda vidjeti kako stoji. Procesor koji nas najviše privlači (od 4 ponuđena) je Intel Core i7 2720QM sa 2.2 GHz i Turbo Boostom 2.0 koji diže takt i to 3.4 GHz, grafička kartica NVidia GeForce GT 555 M sa 1.5 GB GDDR5 memorijom, 16 gb DDR3 memorije na 1333 MHz, 1 TB HDD na 7200 okretaja, 17.3” full HD display, blu-ray uređajem i baterijom sa 9 ćelija (cca. 2 i pol sata sata rada) i cijena je realnih 2500 dolara (14 000 kuna).

Previše ili premalo? Za ovo što smo dobili unutra je i više nego dobra cijena. Kućište je odlično, Dell je pouzdana tvrtka, imate 3 godine garancije, Windowse 7 (kao i kod Alienwarea), no ipak nam nešto fali. Možda je to stvar osobnog odabira, no ipak bismo radije uzeli osnovni model M18X i stavili za ovih 500 dolara razlike jaču grafičku karticu i RAM memoriju (ne treba čak ni biti 16 gb, dovoljno je 8 ili 12).

S druge strane, ovaj laptop nije namijenjen samo gejmerima, jer dolazi sa 3D displayem (prema čemu smo malo skeptični), odličnim zvukom, HDMI izlazima za spajanje na eventualno veliki televizor, odličnom HD kamerom za video pozive i multimediju, hrpu portova, jakim TV-tunerom, tvrdim i robusnim kućištem i slično. Imamo osjećaj da je ovaj laptop ima veći raspon sadržaja od „izvanzemaljca“. Čak je i pregrijavanje dobro riješeno.

Apple MacBook Pro
Među nama postoji i velika grupa ljudi koja voli Apple proizvode (nemojte ih odmah osuđivati), pa da njih ne zapostavimo, odlučili smo među najbolje laptope svrstati i MacBook Pro laptop i to najveći i najjači model (17”). Kako to obično biva sa Apple proizvodima, cijena je previsoka u odnosno na ono što nude. To je slučaj i sa iMacom, MacBook Airom, iPadom itd.

Nemojte nas krivo shvatiti, svi današnji laptopi su samo za one koji nemaju problema sa financijama, a uz to su zaljubljenici u igrice i tehnologiju.

Početni model ovog laptopa kreće sa cijenom od 2100.00 dolara, no nećemo previše vremena gubiti na njega jer je stvarno preslab. Odlučili smo ga malo modificirati. To možete sa većinom ovih uređaja (na službenim stranicama), uz pretpostavku da ne živite u Hrvatskoj. Opet se javlja problem dostave i naplate, ali nije ih nemoguće nabaviti preko trgovina u Velikoj Britaniji, Francuskoj i Njemačkoj. Da ne kompliciramo previše, bacamo se na hardver.

Kako to obično biva, krećemo sa procesorom. I ostajemo iznenađeni. Nažalost, ne ugodno. Na izbor imamo samo dva procesora. Ruku na srce, oba su i7 i nećemo cjepidlačiti oko toga, ali da je mogao biti veći izbor…

Biramo između i7 procesora sa taktom 2.2 GHz ili 2.3 GHz. Odlučujmo se na „jači“ model i za to dižemo cijenu za 250 dolara. Nakon prvog šoka, dolazimo do drugog. Ne možemo si izabrati grafičku karticu. 17” model dolazi sa ATI-jevom karticom: HD 6750M sa 1GB GDDR5 memorijom. Ok, nije loše, ali ipak smo željeli nešto jače (eventualno 69xx seriju).

Ostalo je sve standardno. Odabiremo 8 gb DDR3 rama, full HD ekran sa anti-glare slojem, HDD od 500 gb na 7200 okretaja (za istu cijenu možete uzeti i 750 gb ali sa 5400 rpm). SSD je ipak preskup za ovu konfiguraciju. I to je to otprilike. Cijena? Prava sitnica – 2999.00 dolara. Ako ste Apple fan, samo naprijed, ako ne, nastavite čitati dalje.

HP Envy 17

HP Envy je serija laptopa nastala 2009.godine, nakon što je HP kupio VoodooPC. Neko vrijeme je postojala i serija Voodoo Envy, dok je kasnije jednostavno skraćena u Envy. U prvi mah postojala su dva osnovna modela – Envy 13 i Envy 15. Logično, brojevi su označavali veličinu displaya. Ubrzo su čelni ljudi HP-a shvatili da trebaju nešto čime će privući mlađe generacije. Vodeći se za time, bilo je izvjesno da će napraviti jača računala kako bi mlađa populacija mogla igrati igre na njima, dok će stariji korisnici možda ova računala iskoristiti i za neke složenije i zahtjevnije aplikacije poput 3D Maxa ili možda AutoCAD-a.

Također, HP ima elitnu seriju laptopa – Elitebook. No, ona ipak ne može biti ravnopravna Envy seriji (osim po cijeni). Probook i Elitebook su serije laptopa za ljude niske ili srednje platežne moći.

S tim dolazimo do našeg uređaja, koji izgleda prilično skromno. Ali samo tako izgleda. Odmah na početku biste mogli zamijetiti da se Envy 17 „grana“ na dva modela. Obični (da se tako izrazimo), te modelom sa 3D displayem (već viđeno kod Dell XPS-a). Razlika u cijeni nije zanemariva – 1300 dolara naspram 1600.

Ipak, danas nemamo limitiran budžet, stoga se bez imalo razmišljanja bacamo na modificiranje skupljeg modela, da ga dovedemo u viši cjenovni razred, imajući pritom na umu da nam trebaju što bolje performanse.

I tu opet ostajemo iznenađeni. Možete ga personalizirati kako vi želite, ali grafičku karticu ne možete dirati. Za razliku od Apple MacBook Pro-a koji daje seriju 67xx, ovdje imate seriju više 68xx sa 1 GB GDDR5 memorijom. Zašto krećemo od grafičke kartice? Zato jer nam je to prvo zapelo za oko, a i ona je srce svakog gejmerskog računala. RAM-i su također bitni, ali njih najčešće možemo proširivati čak i kada po defaultu dobijemo pločicu od 4 gb. Ovdje to nije slučaj – kreće se od 6 gb DDR3 rama, pa sve do 16 gb. Procesor koji pokreće ovu zvijer je već viđeni Intel Core i7-2820QM (2.3 GHz, 8MB L3 Cache) sa Turbo Boostom do 3.4 GHz. Tu su još blu-ray uređaj za multimediju, HDD od 750 gb do 2 TB (ovisi koliko vam treba), s time da nemate mogućnost ugradnje SSD diska, što nas pomalo i čudi. To su probali nadoknaditi ostalim kvalitetnim komponentama poput: HD kamere, full HD 17.3” displaya, velikom numeričkom tipkovnicom (uključeno pozadinsko osvjetljenje), odlična wireless kartica, nekoliko Adobe aplikacija, baterijom sa 9 ćelija… Cijena se penje i do 3000 dolara, a i teško ga je nabaviti kod nas.

Toshiba Qosmio X775-3DV78
Za kraj smo ostavili Toshibinu zvijer koja je dala potpuno novo svjetlo spomenutoj tvrtki. Serija Qosmio se sastoji od 6 modela koje praktički ne možete nadograđivati. Osnovni model košta 1200 dolara, dok ovaj naš (najjači) model ima cijenu od 1900 dolara i za tu cijenu nudi dosad najviše. Iznenađeni ste? Ne morate biti jer ova tvrtka u cijeni ne naplaćuje ime. I Alienware i Apple i ostalo društvo sve te „elitne“ serije laptopa naplaćuje. To je kao Ferrari među automobilima. Osim onog što zapravo dobivate, plaćate i ime. Tako je i ovdje.

Za 1900 dolara ovdje dobijete 3D display veličine 17.3 inča (full HD), Intel Core i7-2630QM procesor, NVIDIA GeForce GTX 560M (3D vision) – 1.5 GB GDDR5, 8 GB DDR3 memorije na 1333 MHz, 1.25 TB HDD (500 gb na 7200 rpm 750 gb na 5400 rpm), blu-ray uređaj, HD kameru, odlične zvučnike, mikrofon, USB 3.0, Bluetooth, bateriju sa 8 ćelija, Memory Card Reader, S/P DIF Digital Audio Port, Touch pad sa Multi-touch gestama, HDMI i još mnogo toga. Ovaj bismo laptop proglasiti „Best-buy“ opcijom. Svaka čast Toshibi na ovakvom uređaju. Kod nas cijena ide prema 15 000 kuna, no ipak ga se može nabaviti.

Dotaknimo se još samo dizajna koji je prekrasan. Crveno crna kombinacije je zaštitni znak ove serije. Možda X500 model bolje izgleda, ali to je stvar nijansi. Gdje god da se pojavite s ovim modelom, zasigurno ćete privući pozornost.

Izvor: pcchip.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty999 / 999999 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Amyicha uto lis 04, 2011 9:40 am

imam laptop. i po meni je on bolji od kompa. možeš s njim kud hoćeš. ak ti se neda sjediti odeš izvališ se na krevet uzmeš laptop i muke riješene. meni je predobar smajlić
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty113 / 999113 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by THUNDER_DINIX uto lis 04, 2011 10:00 am

sto se tice ležanja i nošenja je, ostalo je sve komp bolji
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty889 / 999889 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Narco uto lis 04, 2011 11:24 am

paaa,ja se izvalim u krevet pa iz kreveta cackam po kompu smajlić
Narco
Narco
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 10.09.2009
Broj postova : 3494
Reputacija Reputacija : 333
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty30 / 99930 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Amyicha uto lis 04, 2011 5:21 pm

ma kako god. meni je opet laptop bolji Very Happy možda je vama komp jer imate neke važnije stvari za raditi na njemu. ja imam samo face, forume i blog smajlić i muzika naravno
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty113 / 999113 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by jozefk pon pro 19, 2011 2:16 pm

Mislim da je laptop buducnost. Ali dekstopovi nece nikad nestati jer igrice ce uvek raditi bolje na desktopu nego na laptopu. I laptop, inace, nije predvidjen za igrice nego za prezentacije.
Mada ima nekih modela laptopova specijalno izradjenih za igrice.
jozefk
jozefk
Junior
Junior

Registriran/a : 19.12.2011
Broj postova : 697
Reputacija Reputacija : 133
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by THUNDER_DINIX uto pro 20, 2011 12:56 pm

ima ali za 7 milja kn
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty889 / 999889 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by SAS sri pro 21, 2011 11:02 pm

U svojem vlasništvu nemam laptop, ali imao sam prilike koristiti razne laptope.
Uglavnom priča jeste takva da ovisi za koju namjenu želite koristiti svoj laptop.

Ako je za face, forum, video, prezentacije, itd. onda je dobar i onaj od 3000 kn.


Al ako namjeravate nešto ozbiljnije tipa baš za posao raditi i igranje igara što zahtijeva računalnu snagu, onda ništa ispod 5000 kn !


Razlika između desktop PC-ja i laptopa jeste ta kaj desktop računalo možeš i nadograditi ili zamijeniti neki dio koji je crknuo. Dok laptop ima tu prednost kaj moš snjime kud oćete, zauzima puno manje prostora. Baterija na laptopu inače po starom običaju traje sat do dva sata puno rijeđe ima ovih s tri sata, tako da vam 230V negine.

To bi bilo onako ugrubo opisano za lajke koja je razlika.
Inače topla preporuka jeste da kod laptopa uzmete monitor/ekran koji je mat, a ne onaj kaj glumi ogledalo jer vam takav netreba ! Baš iz tog razloga čim bude malo tamnija slika na ekranu budete se gledali u njega ko u ogledalo, a da vam negovorim kada bude neki jači odsjaj od nečega, na njemu nećete baš ništa vidjeti !


Inače sam na desktop računalu i imam novi monitor od 23" koeg sam kupio ove godine i pošto nisam trenutno zahtijevan korisnik planiram kupit laptop i onda njega povremeno peštekati na taj veliki monitor u kombinaciji s vanjskim mišem i tipkovnciocm na USB i opet će to biti ko desktop računalo ! Al će zato zauzimati puno manje mijesta.
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Laptop - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Laptop - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost sri tra 18, 2012 9:07 pm

Spameru, ajd preporuči neki laptop do 2000 kuna i to novi Very Happy
Bitno da je ekran 15 inča massy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost sri tra 18, 2012 9:29 pm

zrine89 je napisao/la:Spameru, ajd preporuči neki laptop do 2000 kuna i to novi Very Happy
Bitno da je ekran 15 inča massy
2000 hmm kao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost sri tra 18, 2012 9:33 pm

Jbg, ne treba mi nikaj jako, ništa posebno.
Jedino za dijagnostiku auta i traktora... kao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost sri tra 18, 2012 9:36 pm

zrine89 je napisao/la:Jbg, ne treba mi nikaj jako, ništa posebno.
Jedino za dijagnostiku auta i traktora... kao
budem sutra potražio, sad mi se baš neda kjutic migic
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Gost sri tra 18, 2012 9:39 pm

Ok pivo
Nemora biti baš 2000 može varivati 200 kuna više...

Ne treba mi za nikakve igrice, kojekakvih bjesni programa i šta ti ja znam
Imam komp, laptop mi treba za dijagnostiku auta i traktora. I to je to.
Ništa posebno...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Laptop - Page 5 Empty Re: Laptop

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.