Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katolička Crkva

+22
makaj
Blesavi
Weekend_Warrior
Ly
Teo
Stevo Largo
minutus
m
Mass
H[a]D
Angie
pustinja
scorpio57
Dr.Kiyu
Prop
Hunnerkongen
evitaa
Love
THUNDER_DINIX
diabolik.
Neu
tanuki
26 posters

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj sri oľu 09, 2011 6:35 pm

bokaso1 je napisao/la:Ne znam odakle si izvukao tu paralelu ali postujem i to...... Vlasnici svih vrednih stvari su Evropljani ili Evropske korporacije ( nemoj bas bukvalno ali je gotovo tako)...... Crnci su samo masa za podkusurivanje...... Svaku od frakcija podrzava neko i na neki nacin utice na njih i njihove planove....... Iz tog haose se naj vise bogate gle cuda Evropljani....... Zato kazem da su tu igre Evropljana sa Crncima...... Ekonomija je u takvom stanju da je drze opet gle Evropljani......

Ponasas se pomalo cudno..... Izvlacis malo cudne paralele i zakljucke ali postujem...... Nemoj zaboravit da i na tranvaju pise Banka ali pare neces podici u tranvaju.....

Kad sam pomenuo Gebelsa ( za koga licno smatram da je genije ali nazalost po losem) mislio sam na njegovi genijalni misao

-" Napravi problem, a onda donesi i resenje.....".

Seti se kad su hteli da skinu Mobutu Meseseka to je u stavri bio sukob Engleza i SAD protiv Francuza koje su hteli istisnuti i preuzeti poslove sa dijamantima.........


AHHAH zanimljivo , kažeš CRNCI su MASA , pa sad ti pljuješ po njima, smatraš ih idiotima koji ne razmišljaju svojom glavom , ej , si ti rasista može bit ili ćeš sad mene u slijedećem postu za to optužit
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 sri oľu 09, 2011 6:43 pm

makaj je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:Da ne smaram previse ljude ali koliko se secam da su u Rodeziji sva sranja uz podrsku belaca ili ti placenika koji su bili podpomognuri Evropskim osvajacima Na prvom mestu Potuglom......


što se događalo prije sranja , ne u toku sranja , prije sranja... kako je ekonomski napredovala Rodezija , ono google je vrag ne , ja inače i ne googlam , pišem iz glave , ali pazi s kojom ti tezom dolaziš mene trolat , ej , ono bjelac je kriv jer je crnca naučio recimo orat TRAKTOROM , ovaj je išao orat pa je izorao tuđu njivu , došlo je do sukoba i CRNAC koji je orao je UBIJEN , znači indirektno je ipak bijelac kriv jer da ovaj nije znao orat ne bi izorao pogrešnu njivu , ne bi došlo do sukoba .... bla, bla


Pazi, nisam ja toliko ekstreman..... Ne kazem, u kontaktu kultura ne moze biti samo lose pa sve da hoce..... Ali nije rec o tome...... Nemoj mesati dve razlicite stvari...... Lepo je da je crnac naucio da ore sa traktorom ali taj isti traktot ima samo Belac i crnac moze samo da ore za Belca.... Svoju zemlju mora da ore plugom i konjem jer nema za traktor...... Nije se cinilo da se pomogne crnackom stanovnistvu vec da se ono nauci da koristi belcima...... Vecina je i dalje bila u losem stanju........... Posto su morali da prepuste vlast Crncima onda su zadrzali ekonomiju, a ona upravlja zemljom..... Naravno na tom sukobu pogodi ko zaradjuje.......

Ni ja ne goglam pisem iz glave ( tema o kojoj pisem mi je zanimljiva pa pomalo i znam.......)
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj sri oľu 09, 2011 6:47 pm

ma nemoj , ostala ekonomija u vlasti bjelaca kojih više nema , ostali i strojevi , ostalo i oružje a oni odmah umjesto da nastave s radom krenuli u rat
ma da , nevjerovatno
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by scorpio57 sri oľu 09, 2011 6:49 pm

bokaso krivo raspoređuješ
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty65 / 99965 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 sri oľu 09, 2011 6:52 pm

makaj je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:Ne znam odakle si izvukao tu paralelu ali postujem i to...... Vlasnici svih vrednih stvari su Evropljani ili Evropske korporacije ( nemoj bas bukvalno ali je gotovo tako)...... Crnci su samo masa za podkusurivanje...... Svaku od frakcija podrzava neko i na neki nacin utice na njih i njihove planove....... Iz tog haose se naj vise bogate gle cuda Evropljani....... Zato kazem da su tu igre Evropljana sa Crncima...... Ekonomija je u takvom stanju da je drze opet gle Evropljani......

Ponasas se pomalo cudno..... Izvlacis malo cudne paralele i zakljucke ali postujem...... Nemoj zaboravit da i na tranvaju pise Banka ali pare neces podici u tranvaju.....

Kad sam pomenuo Gebelsa ( za koga licno smatram da je genije ali nazalost po losem) mislio sam na njegovi genijalni misao

-" Napravi problem, a onda donesi i resenje.....".

Seti se kad su hteli da skinu Mobutu Meseseka to je u stavri bio sukob Engleza i SAD protiv Francuza koje su hteli istisnuti i preuzeti poslove sa dijamantima.........


AHHAH zanimljivo , kažeš CRNCI su MASA , pa sad ti pljuješ po njima, smatraš ih idiotima koji ne razmišljaju svojom glavom , ej , si ti rasista može bit ili ćeš sad mene u slijedećem postu za to optužit

Zasto tako.....? ako si primetio ja nikoga od diskutanata ne napadam za svoje misljenje..... Daleko da crnci ne umeju da razmisljaju vec je kod njih Kapital u rukama Belaca i oni rade sta rade (to se vidi)..... Tu se crnci samo ne pitaju mnogo a ne da su glupi...... Otprilike isto sto se desava i kod nas a mi smo belci.......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 sri oľu 09, 2011 8:21 pm

makaj je napisao/la:ma nemoj , ostala ekonomija u vlasti bjelaca kojih više nema , ostali i strojevi , ostalo i oružje a oni odmah umjesto da nastave s radom krenuli u rat
ma da , nevjerovatno

Da Ekonomiju drze belci i ne moraju biti tu da bi bili vlasnici necega u nekoj zemlji...... Jeste ostavili su sve i to se zove sukob interesa reprodukovan preko crnaca...... Sto nisi uzeo primer Sjera Leonea ili Somalije u principu je sve slicno....... Mislim da je Sjera Leona jos tragicniji primer...... Ali i tu pogledaj ko profitira.........

Skorpio, moguce da ne sagledavam realno situacij i da gresim ili mozda ne umem da iskazem ono sto misim...... I prilicno smo se odaljili od teme koja je KC..... I dalje mislim da iza svakog sukoba u novijoj istoriji na teritoriji Afrike stoje Evropljani i evropske korporacije......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by Ly sri oľu 09, 2011 9:16 pm

makaj je napisao/la:1. kolonijalisti jesu crpili nacionalna bogatstva kolonija , opet te direktno pitam za Rodeziju i njihov gospodarski sumrak poslije odlaska kolonizatora iako nisu iscroili njihova bogatstva , naime velik dio koonizatora se tamo bavio stočarstvom ... znači nisu bili u stanju nastavit proizvodnju u relativno niskom tehnološkom procesu , bzvz.

Zemlja ima velika nalazišta bakra, a vadi se i kobalt. U postkolonijalnom razdoblju zambijska privreda je uglavnom stagnirala ili nazadovalo, dijelom i zbog nacionalizacije rudarske industrije i posljedičnog lošeg upravljanja, a dijelom i zbog nepovoljnog svjetskog tržišta bakra, glavnog izvoznog proizvoda. U posljednjih nekoliko godina program privatizacije i liberalizacije te rast cijena bakra na svjetskom tržištu pomogli su ekonomskom oporavku zemlje. Izvozi se i značajna količina struje dobivene u hidroelektranama.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Zambija


makaj je napisao/la:2.mislim da me nisi dobro razumijela , hvatali su robove i prodavali ih robovlasnicima koji su ih prevozili u ameriku , znači , mislim na plemena crnaca koji su hvatali supaarničke plemena crnce

To su svi radili oduvijek, a crnci koji su to radili drugim crncima su za to bili plaćeni od bijelaca.



makaj je napisao/la:3.oni daju moguća objašnjenja , kažem MOGUĆA ali niti jedan znanstvenik nije 100% siguran i sa tom vjerojatnošću ne tvrdi svoj zaključak vjerodostojnim , nego jednom od mogućnošću . recimo objasnili su i moguće objašnjenje paljenja nekog odra kojeg je zapalio prorok Ilija s vodom , nisu tvrdili da je 100% tako bilo ali su otprilike rekli kako bi to trebal izgledat , kažem , NISU 100% sigurni

Pa naravno da nisu. Kako mogu biti 100% sigurni? Najprije nisu sigurni ni jesu li se biblijski događaji uopće zbili.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty61 / 99961 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 10:09 am

ajmo sad reć i ovako za kraj , ako vučemo paralelu u bilo čemu , uvijek dolazimo do ugnjetavanja nečijih prava , nema te zemlje na svijetu koja to nije radila , jel tko to ne pstoji , čak ni kod vjere ne možemo bit tako isključivi i reć " BOLJE BI BILO ..bla ...bla " to je čar civilizacijskog napretka , jedno se uništava da drugo može napredovat
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 čet oľu 10, 2011 11:55 am

Izvini Makaj ali ne slazem se sa tvojim epilogom..... Ti si uzeo elemente koji su tacni ili tacni u nekim slucajevima i pokusavas da ih primenis na ovo..... Mislim da ne ide......Ili si uzeo kako stvari funkcionisu u priiodi i primenio ih na ovo.....
(od kraja)

Tacno je da kad se nesto unisti krece nesto novo ali da li je to dobro i u ovom slucaju to mislim da nije jer pricamo o ljudima i o civilizacijama......

Zasto kod vere ne moze...? Kad je svaka vera u principu vera i verovao u jedno ili drugo u cemu je razlika.....?

I na kraju ono prvo...... To sto si rekao je sasvim tacno nema takve ni zemlje ni vere..... Ali tu sad dolazimo do konkretnih cinjenica..... Znas li koliko je latinska Amerika imala stanovnika pre i posle Kolonizovanja..... I za koliko je miliona odgovorna sama KC.....

E sad tu isto stoi kao tacna tvoja paralela ali nemozemo je uzeti kao pozitivan primer evropske civilizacije ako nista drugo previse je zivota placena.........

Po toj tvojoj logici zastos su se pokorene zemlje u Evropi borile protiv Nemaca u WW2 kad su nemci u tom trenutku imali naj razvijeniju nauku u svetu i zauzimanjem tih zemalja su in doneli kulturu i napredak.......?
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by Ly čet oľu 10, 2011 11:58 am

S ovim se slažem, makaj, ali je bitno tko i što stradava u ime napretka. Za našu civilizaciju bi bilo bolje da se nije makla iz kamenog doba kad vidim koliko ljudi je unesrećeno u ime napretka i kolika šteta je nanesena prirodi. Da ne spominjem doprinos religije svemu tome, pošto ona nikad nije prevše držala do prirode, a ni do ljudi koji se nisu slagali s njenom ideologijom.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty61 / 99961 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by Neu čet oľu 10, 2011 12:37 pm

Ly što se više mi širimo, to se više priroda smanjuje, tako da...
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty999 / 999999 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 12:39 pm

bokaso1 je napisao/la:Izvini Makaj ali ne slazem se sa tvojim epilogom..... Ti si uzeo elemente koji su tacni ili tacni u nekim slucajevima i pokusavas da ih primenis na ovo..... Mislim da ne ide......Ili si uzeo kako stvari funkcionisu u priiodi i primenio ih na ovo.....
(od kraja)

Tacno je da kad se nesto unisti krece nesto novo ali da li je to dobro i u ovom slucaju to mislim da nije jer pricamo o ljudima i o civilizacijama......

Zasto kod vere ne moze...? Kad je svaka vera u principu vera i verovao u jedno ili drugo u cemu je razlika.....?

I na kraju ono prvo...... To sto si rekao je sasvim tacno nema takve ni zemlje ni vere..... Ali tu sad dolazimo do konkretnih cinjenica..... Znas li koliko je latinska Amerika imala stanovnika pre i posle Kolonizovanja..... I za koliko je miliona odgovorna sama KC.....

E sad tu isto stoi kao tacna tvoja paralela ali nemozemo je uzeti kao pozitivan primer evropske civilizacije ako nista drugo previse je zivota placena.........

Po toj tvojoj logici zastos su se pokorene zemlje u Evropi borile protiv Nemaca u WW2 kad su nemci u tom trenutku imali naj razvijeniju nauku u svetu i zauzimanjem tih zemalja su in doneli kulturu i napredak.......?

mislim da brkaš pojmove , ono napredak u Latinskoj Americi su ionako donijeli kolonizatori samim time što su uništili neke napredne ali primitivnije civilizacije , nažalost ali je tako , ono , dinamit je ipak izum koji je omogućio i napredak iako i masakr ne , mislim , za koju god stvar , temu ... naći ćemo isto dobrih i loših stvari , jel tako , zamisli samo koliko je životinja stradalo recimo radi kozmetike , lijekova ... , ljubitelji životinje imaju puno toga za reć na tu temu , od prahistorije su poznate te metode među ljudima , uništavaanje , JAČI slabijeg ... mislim meni je bzvz bit tako isključiv u rečenici da nije bilo bijelog čovjeka bilo bi , kako bi bilo molim lijepo , kako , možda bi još živjeli kao nedavno otkriveni domorodci u slivu Amazone , bil tad raspravljali o ovome prek neta , mislim da ne
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 12:42 pm

Ly je napisao/la:S ovim se slažem, makaj, ali je bitno tko i što stradava u ime napretka. Za našu civilizaciju bi bilo bolje da se nije makla iz kamenog doba kad vidim koliko ljudi je unesrećeno u ime napretka i kolika šteta je nanesena prirodi. Da ne spominjem doprinos religije svemu tome, pošto ona nikad nije prevše držala do prirode, a ni do ljudi koji se nisu slagali s njenom ideologijom.

vidi Ly , istina , samo da smo u kamenom dobu ne bi sad ovako debatirali ne , idemo polako stopama napretka , polako se budi svijest ljudi o uništavanju ,moraš ptiznat da ova tehnološka era ipak kratko traje , nekih 40 god. mislim ipak na velike napretke u tehnologiji , bližimo se polako i proizvodnji energije iz obnovljivih i ekoloških izvora ....
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 12:43 pm

Neu je napisao/la:Ly što se više mi širimo, to se više priroda smanjuje, tako da...

što ti više rastaš ja sam MANJI , istina ili laž Very Happy
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by Neu čet oľu 10, 2011 12:51 pm

Mit. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty999 / 999999 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 12:52 pm

Neu je napisao/la:Mit. Very Happy



a sunce li ti MITOMANSKO Very Happy
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 čet oľu 10, 2011 1:21 pm

Makaj, ne kazem da sam u pravu i mozda gresim a to ne znam...... Ja neki napredak merim po tome kolika je cena tog napretka...... Naravno da sve nije crno ili belo vec su uglavnom sive nijanse..... Po meni ti ispravno razmisljas ali su ti izvodjenja pogresna...... Odnosno po meni je ono sto ti nazivas napšredkom vise masakr nego napredak ( ali je i njega bilo)..... Za mene su ne prihvatljive tolike zrtve da bi neko isao u korak sa civilizaciom odnosno da bi bio ekonomski rob...........

A KC je i tolikoj meri minimalno doprinela napredku tih oblasti da je njena uloga gotovo crna........ Do duse ona i ne krije da je sirenje na ta podrucja bilo podstaknuto pohlepom a ne brigom za te oblasti....... E o tome ja govorim...... ( mozda ne znam da se izrazim......)
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 čet oľu 10, 2011 1:26 pm

Neu je napisao/la:Ly što se više mi širimo, to se više priroda smanjuje, tako da...

Tacno Ney, smanji malo bajadere i bice vise mesta za prirodu ( Laughing )
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by minutus čet oľu 10, 2011 1:28 pm

makaj je napisao/la:ajmo sad reć i ovako za kraj , ako vučemo paralelu u bilo čemu , uvijek dolazimo do ugnjetavanja nečijih prava , nema te zemlje na svijetu koja to nije radila , jel tko to ne pstoji , čak ni kod vjere ne možemo bit tako isključivi i reć " BOLJE BI BILO ..bla ...bla " to je čar civilizacijskog napretka , jedno se uništava da drugo može napredovat
zabuna je da su sva društva/kulture kao ono jedino koje poznaš i ona koje je to agresivno društvo nadvladalo. još uvijek (!) ima mnoga društva/kulture koja ne žele podbaciti svijet pod svoje moralne norme, koja žive samodostatno i ne napuštaju svoja područja s ciljem nametnuti se drugima. ekspanzionizam zapada sveo bi na neumjerenost i pohlepu, što nije judejski patent, ali odrednica.


Zadnja promjena: minutus; čet oľu 10, 2011 1:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 1:31 pm

bokaso1 je napisao/la:Makaj, ne kazem da sam u pravu i mozda gresim a to ne znam...... Ja neki napredak merim po tome kolika je cena tog napretka...... Naravno da sve nije crno ili belo vec su uglavnom sive nijanse..... Po meni ti ispravno razmisljas ali su ti izvodjenja pogresna...... Odnosno po meni je ono sto ti nazivas napšredkom vise masakr nego napredak ( ali je i njega bilo)..... Za mene su ne prihvatljive tolike zrtve da bi neko isao u korak sa civilizaciom odnosno da bi bio ekonomski rob...........

A KC je i tolikoj meri minimalno doprinela napredku tih oblasti da je njena uloga gotovo crna........ Do duse ona i ne krije da je sirenje na ta podrucja bilo podstaknuto pohlepom a ne brigom za te oblasti....... E o tome ja govorim...... ( mozda ne znam da se izrazim......)

najprije sam mislio da ti odgovorim , onao baš da ti odgovorim ali neću , ne možeš negirat povijest , prva zgrada u novom naselju koju su pravili kolonizatori bila je crkva , KC , jebi ga , možemo reć da su kršćani zapadne europe i širili kršćanstvo na druge kontinente istodobno šireći napredak ali i donoseći sranje onima koji se ne slažu s tim napredkom , za trenutno stanje u svijetu , posebice u ZAP Europi , mislim na kulturu , civilizaciju je ipak nekim dijelom zaslužna KC , to joj se ne može negirat , da ja tebe sad pitam ,otkud toliko ogorčenja Kc-om , vidim da si iz Zemuna , jel to možda uzrok
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 1:33 pm

minutus je napisao/la:
makaj je napisao/la:ajmo sad reć i ovako za kraj , ako vučemo paralelu u bilo čemu , uvijek dolazimo do ugnjetavanja nečijih prava , nema te zemlje na svijetu koja to nije radila , jel tko to ne pstoji , čak ni kod vjere ne možemo bit tako isključivi i reć " BOLJE BI BILO ..bla ...bla " to je čar civilizacijskog napretka , jedno se uništava da drugo može napredovat
ovo ne stoji. zabuna je da su sva društva/kulture kao ono jedino koje poznaš i ona koje je to agresivno društvo nadvladalo. još uvijek (!) ima mnoga društva/kulture koja ne žele podbaciti svijet pod svoje moralne norme, koja žive samodostatno i ne napuštaju svoja područja s ciljem nametnuti se drugima. ekspanzionizam zapada sveo bi na neumjerenost i pohlepu, što nije judejski patent, ali odrednica.


di su ti NOMADI
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by scorpio57 čet oľu 10, 2011 1:41 pm

Neu je napisao/la:Ly što se više mi širimo, to se više priroda smanjuje, tako da...

ovo mi baš ni jasno,jel misliš na širenje katoličanstva kao
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty65 / 99965 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by bokaso1 čet oľu 10, 2011 1:58 pm

Makaj ja ne krijem moju netrpeljivost prema KC (kojaje ovde samo tema) inace isto je ogorcenje prema bilo kojoj crkvi....... Da ti napomenem da sam rekao da je ona za mene parazitska i nakaradna tvorevina....... Pojedinci koji su casnih namera u njoj su samo deo nakaradnog sistema...... (ovo pricam za CRKVU generalno.....)
Da li stvarno mislis da ovo sto pricam je zato sto zivim u Zemunu.....?
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty120 / 999120 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by makaj čet oľu 10, 2011 2:03 pm

bokaso1 je napisao/la:Makaj ja ne krijem moju netrpeljivost prema KC (kojaje ovde samo tema) inace isto je ogorcenje prema bilo kojoj crkvi....... Da ti napomenem da sam rekao da je ona za mene parazitska i nakaradna tvorevin....... Pojedinci koji su casnih namera u njoj su samo deo nakaradnog sistema...... (ovo pricam za CRKVU generalno.....)
Da li stvarno mislis da ovo sto pricam je zato sto zivim u Zemunu.....?

znači netrpeljiv si prema KC , koliko imaš deklariranih vjernika pripadnika te iste crkve ili bilo koje crkve , si i prema nima netrpeljiv , to ti inače nije dobro , po meni sam ja ipak blaži i demokratskijo oblik čovjeka , ja prema nikom ne pokazujem netrpeljivost , ono , jebe mi se , inače sam htio ovo s Zemunom da pitam iz razloga netrpeljivosti vjernika ove dvije crkve , mislima na KC i SPC na ovim našim područjima ali znam da u Zemunu ima i puno Hrvata , imam neke i rođake tamo - Hrvate
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty0 / 9990 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by scorpio57 čet oľu 10, 2011 2:51 pm

bokaso1 je napisao/la:Makaj ja ne krijem moju netrpeljivost prema KC (kojaje ovde samo tema) inace isto je ogorcenje prema bilo kojoj crkvi....... Da ti napomenem da sam rekao da je ona za mene parazitska i nakaradna tvorevina....... Pojedinci koji su casnih namera u njoj su samo deo nakaradnog sistema...... (ovo pricam za CRKVU generalno.....)
Da li stvarno mislis da ovo sto pricam je zato sto zivim u Zemunu.....?

e bokaso sada si sve rekao da ne kriješ svoju netrpeljivost prema KC
pa onda za crkvu generalno....to ti neprolazi
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Katolička Crkva - Page 21 Empty65 / 99965 / 999Katolička Crkva - Page 21 Empty

[Vrh] Go down

Katolička Crkva - Page 21 Empty Re: Katolička Crkva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.