Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakon o pušenju!

+17
m
Teo
Stevo Largo
scorpio57
Neukrotivi pastuh
WEYLAND-YUTANI
eva kant
walter
4 od 1
evitaa
diabolik.
FALKON 2
Prop
sanjich
THUNDER_DINIX
Neu
tanuki
21 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zakon o pušenju! Empty Zakon o pušenju!

Postaj by tanuki čet lip 11, 2009 12:22 pm

Nisam pušać i zagovornik sam svih akcija protiv pušenja, ali ovaj zakon je glup!
Ako država ne želi da se puši, onda neka zabrani proizvodnju i distribuciju duhanskih proizvoda-
Ugostteljima treba pržiti mogučnost- ako imaj objekt za pušaće, nek plačaju veći porez- odnsno ugosttelma koj se odlće za lokal bez pšenja, treba pržiti stimlans za razvoj!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty700 / 999700 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Neu čet lip 11, 2009 12:24 pm

Ako država ne želi da se puši, onda neka zabrani proizvodnju i distribuciju duhanskih proizvoda
e s ovim se definitivno slažem. super tema btw.

s ovim su samo postigli da im opada promet,kad dođe zima bankrotirat će,jel im skoro niko neće ić na kave
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty999 / 999999 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by THUNDER_DINIX čet lip 11, 2009 1:47 pm

mos mislit sto ce zabranit kad sebi pune buđet s time
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty889 / 999889 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by sanjich čet lip 11, 2009 2:08 pm

meni nikako nije jasno.... kako se pušači sada samo usude žaliti na ovaj zakon.....

Do sada su kafići bili puni dima... ne mogu oči otvoriti kako treba a da mi ne zasuze... kosa mi smrdi...odjeća smrdi... ne mogu disati kako treba.... i što sam mogla učiniti? jedno veliko NIŠTA...ili otići iz kafića...
Sada se pušači našli pametni govoriti o diskriminaciji...i povredi ljudskih prava... yeah right, a gdje su do sada moja prava bila? Gdje je bila moja mogućnost izbora kafića?

Jel tko zabranio pušenje? NIJE.... jel ih se tjera da prestanu NE TJERA... šta još hoće?
Tako da me niti malo ne zanima kako će pušači jadni, sada živjeti bez cigarete u kafićima... nitko ni mene nije pitao kako je meni bilo kad nisam vidjela prst pred nosom od dima...ili kada netko pleše pokraj mene i zakvači me cigaretom...
E,da...i malo prelistati Ustav nebi škodilo.... Ima jedan stavak koji kaže da se ne smije zabranjivati osobna sloboda građana, sve dok ista NE UGROŽAVA SLOBODU DRUGE OSOBE....

sanjich
Trajno baniran/a

Registriran/a : 29.05.2009
Broj postova : 980
Reputacija Reputacija : 55
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty0 / 9990 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Neu čet lip 11, 2009 2:11 pm

tanuki nije pušač,ali se žali jer su ovako diskrimirani pušači. jednostavno treba birt 2 prostorije,jedna za pušače i jedna za ne pušače
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty999 / 999999 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by THUNDER_DINIX čet lip 11, 2009 2:12 pm

istina gore rep+ imas

za zdravlja nas nepušača nitko nije pitao ni brinio. sad su se pusaci odjednom sjetili da njima ne odgovara jel ne smiju pusit. diskriminacija pusaca ku*ac moj. bila je diskriminacija nepusaca cijelo ovo je*eno vrijeme. na to nitko nije ni mislio. stoka pusacka, samo na svoje dupe misle. misle si u glavi, ja pusim, a ti majmune kraj mene udisi smrdljivi dim i unistavaj si pluca.

ma ministru Milinovicu treba spomenik dic klanjanje

ovi pusaci sad kao prosvjede rade. ma daj, ko je od nepusaca ikad radio prosvjede?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty889 / 999889 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost pet lip 12, 2009 4:27 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:istina gore rep+ imas

za zdravlja nas nepušača nitko nije pitao ni brinio. sad su se pusaci odjednom sjetili da njima ne odgovara jel ne smiju pusit. diskriminacija pusaca ku*ac moj. bila je diskriminacija nepusaca cijelo ovo je*eno vrijeme. na to nitko nije ni mislio. stoka pusacka, samo na svoje dupe misle.

zakon je glup,ne iz razloga jer je zabranjeno pušenje,već iz razloga što je dozvoljena proizvodnja duhana,
to ti je ista stvar ko da se dozvoli proizvodnja i prodaja kokaina a ostane zabrana konzumiranja....
@tanuki slažem se definitivno.......
@dinix,sereš kvake..........
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Prop pet lip 12, 2009 4:31 pm

sanjich je napisao/la:


E,da...i malo prelistati Ustav nebi škodilo.... Ima jedan stavak koji kaže da se ne smije zabranjivati osobna sloboda građana, sve dok ista NE UGROŽAVA SLOBODU DRUGE OSOBE....

Moš mi pojasniti nešto oko ustava, jer mi nije jasno, a ti se kontaš u to...
Dakle, ako sam ja vlasnik kafića i želi da se u mom kafiću puši, kako to ugrožava tvoje pravo?
I da, zar zakon koji direktno utječe negativno na moje poslovanje nije ugrožavanje moje slobode?
Ponavljam, ne kontam to previše, pa samo da mi ja pojasniš...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty108 / 999108 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by tanuki pet lip 12, 2009 4:49 pm

da se razumjemo, većinu pušaća smatram za bezobraznim i agresivnim ljudima, koji su bezobzirni, nemaju uopće osječaj da bi njihovo pušenje nekome smetalo i sad kukaju kako su obespravljeni! moj prtest protiv zakona o pušenju uopće ne ide u korist pušaća, već je protiv glupog zakona koji ne štiti ni nepušače-
ako se 30 godina rklamiralo pušenje, i država debelo zarađivala na tom, logićno je da se država ne želi odreći svojih primanja, a zbog trenda u eu i želji pristupa donose se drakonski i nelogićni zakoni!
I što sad- popušit ćemo ljeto na balkonima, a jesen na mala vrata uvodi pušaće u lokale, koji će ko mala djeca, po skrivećki pušiti i gledati, hoće li tata naići na vrata!
gadi mi se prića i pametovanje i glupi zakon!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty700 / 999700 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost pet lip 12, 2009 5:03 pm

tanuki je napisao/la:da se razumjemo, većinu pušaća smatram za bezobraznim i agresivnim ljudima,.........

.......... gadi mi se prića i pametovanje i glupi zakon!
istina,ja isto govorim da nisam protiv zabrane pušenja,iako sam pušač,
ali mi je zakon glup...
i istina ovo što si rekao većina vjerovatno,ali ne svi...........
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by sanjich pet lip 12, 2009 6:12 pm

prop_ovednik je napisao/la:Moš mi pojasniti nešto oko ustava, jer mi nije jasno, a ti se kontaš u to...
Dakle, ako sam ja vlasnik kafića i želi da se u mom kafiću puši, kako to ugrožava tvoje pravo?
I da, zar zakon koji direktno utječe negativno na moje poslovanje nije ugrožavanje moje slobode?
Ponavljam, ne kontam to previše, pa samo da mi ja pojasniš...

Ne, ovaj zakon ne ugrožava tvoju slobodu...ni u kojem smislu! A to da će vlasnici kafića lošije zarađivati, su priče za malu djecu!
Ovako, da bi ti u svom kafiću omogućio ljudima da puše, prvo i osnovno što trebaš napraviti je otići u gospodarsku komoru, pa na sud...i reći kako to više neće biti kafić, nego klub! Samim time, MORAŠ početi naplačivati članarinu (tjednu, mjesečnu, godišnju) kako god ti hoćeš.... E, onda je to u skladu sa zakonom.
U OS ima jedan klub..( koji je bio klub i prije ovog zakona) i u njemu smiješ sada zapaliti, jer ne možeš ući unutra bez da platiš ulaz...tj. imaš člansku iskaznicu koju plaćaš jednom godišnje, mislim da je 20-ak kn... Very Happy

sanjich
Trajno baniran/a

Registriran/a : 29.05.2009
Broj postova : 980
Reputacija Reputacija : 55
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty0 / 9990 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by FALKON 2 pet lip 12, 2009 6:14 pm

sa tim zakonom su samo se prestali diskriminirati nepušači, da mogu doći u kafić na kavu i sad konačno vidjeti sugovornika sa kojim sjede a stolom....... :=U:
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty9 / 9999 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by diabolik. pet lip 12, 2009 6:34 pm

Neukrotiva je napisao/la:
Ako država ne želi da se puši, onda neka zabrani proizvodnju i distribuciju duhanskih proizvoda
e s ovim se definitivno slažem. super tema btw.

s ovim su samo postigli da im opada promet,kad dođe zima bankrotirat će,jel im skoro niko neće ić na kave

Zakaj nitko ne razmišlja na način da imamo puno previše kafića i ako ih dvije trećine bankrotira neće svijet propasti.
Imaš tih prčvajza koliko hoćeš. Baja složi v prostor četiri sa četiri metra šank par stolića, stolica, nekoliko zvučnika i ožežei kume. Birtija je tu. A WC je manji neg v turističkom autobusu.
Osoblje najčešće radi na crno, gazda ima prijavljen sanduk pive i četiri flaše žestice, pet litara sokova i kilu kave , pa raspali po davanjima i porezima u minimali manjoj od mikrona.
E, kad taj zakon o pušenju izbaci iz igre sve ove kojima tu nije mjesto, onda će naš vrli i dični ministar Milinović promijeniti zakon i dozvoliti većim ugostiteljiskim objektima da imaju prostorije za pušenje u kojima će se moći pušiti do mile volje, i to one dimne, a i one bezdimne. Very Happy

Nemoj sad da netko pomisli nekaj bezobrazno!
Pod bezdimnima podrazumijevam ove nove , elektronske... :=U:
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty74 / 99974 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Prop pet lip 12, 2009 6:48 pm

sanjich je napisao/la:
prop_ovednik je napisao/la:Moš mi pojasniti nešto oko ustava, jer mi nije jasno, a ti se kontaš u to...
Dakle, ako sam ja vlasnik kafića i želi da se u mom kafiću puši, kako to ugrožava tvoje pravo?
I da, zar zakon koji direktno utječe negativno na moje poslovanje nije ugrožavanje moje slobode?
Ponavljam, ne kontam to previše, pa samo da mi ja pojasniš...

Ne, ovaj zakon ne ugrožava tvoju slobodu...ni u kojem smislu! A to da će vlasnici kafića lošije zarađivati, su priče za malu djecu!
Ovako, da bi ti u svom kafiću omogućio ljudima da puše, prvo i osnovno što trebaš napraviti je otići u gospodarsku komoru, pa na sud...i reći kako to više neće biti kafić, nego klub! Samim time, MORAŠ početi naplačivati članarinu (tjednu, mjesečnu, godišnju) kako god ti hoćeš.... E, onda je to u skladu sa zakonom.
U OS ima jedan klub..( koji je bio klub i prije ovog zakona) i u njemu smiješ sada zapaliti, jer ne možeš ući unutra bez da platiš ulaz...tj. imaš člansku iskaznicu koju plaćaš jednom godišnje, mislim da je 20-ak kn... Very Happy

Lijep odgovor, ne studiraš za vraga, samo me to zanimalo... :tnx:
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty108 / 999108 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by THUNDER_DINIX pet lip 12, 2009 8:48 pm

FALKON 2 je napisao/la:sa tim zakonom su samo se prestali diskriminirati nepušači, da mogu doći u kafić na kavu i sad konačno vidjeti sugovornika sa kojim sjede a stolom....... :=U:
bas to gore vise nista ni ne treba reci. ostala blebetanja su suvisna. rep+
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty889 / 999889 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost sub lip 13, 2009 11:00 am

ništa tu nije rečeno,........al ja ću prešutit
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by tanuki sub lip 13, 2009 11:33 am

Ponovo ja, ponavljam da sam nepušać, i bilo bi mi drago da nitko ne puši, ali
slažem se i da je dobar dio pušača agresivan i bezobrazan, da ne razmišljaju o drugima, i uzimaju si pravo da je njihov porok nedodirljiv,
Činjenica je da me je i novi zakon razveselio kao nepušaća, ali-
---- kad sam razmislio o svemu, shvatio sam da tu nešto ne štima!
50 godina su ljudi sistematski stimulirani da puše, i nitko im nije govorio da se truju-
generacije srednjoškolaca ( nažalost sada i osnovnoškolaca) su se trudili ući u svijet odraslih sa zapaljenom cigaretom-
A sada odjedamput hajka :?
Neki dan sretnem frenda i odemo na kavicu, (odnosno ja ne pijem kavu već čaj)
i frend izvadi kutiju camela
Moja reakcija je bila, bravo- nisi podljegao reklami da fumaš ona sranja od extra light cigareta-
odgovorio mi je- čuj stari, ja ovu kutiju plačam 8 kn.

Ali nije u tome prića, smisao je u tome da moj prijatelj puši 35 godina,- da je u svom pušačkom vijeku popušio najmanje dva automobila srednje klase ili jedan stan ili kuću ( i tog je svjestan),
a sad pi zakon trebao riješiti problem pušenja carskim rezom?
Jesam za edukativni pristup iskorjenjavanju ovisnosti o pušenju, ali mi je glup ovaj zakon!
Prića o klubovima je samo još jedan način zaobilaženja zakona i traženja rupa u zakonu!
Zbpog ćega se nebi dozvolila kategorizacija lokala, pa da postoje lokali u kojima je dozvoljeno pšenje i koji bi plaćali dodatni porez, a ta sretsva da se kanaliziraju i stimuliraju lokali u kojima se ne puši-
- naravno znam da sam utopist- jer sva sretstva koja država ubire na račun poreza i kazni, završavaju na drugim mjestima i koriste se na drugi način!
Pa evidentno je da je za državu i povrat poreza koma, jer potrošili su već lovu koja nije njihova Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty700 / 999700 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost sub lip 13, 2009 3:26 pm

tanuki ovdje je problem što jedino ti i ja govorimo o temi-"zakon o zabrani pušenja"
svi ostali se uvatili pušenja neznam
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by THUNDER_DINIX sub lip 13, 2009 4:58 pm

zakon je teorija, mi pricamo o praksi
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty889 / 999889 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost sub lip 13, 2009 5:52 pm

a ovdje je tema da je ta teorija glupost
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by diabolik. sub lip 13, 2009 9:27 pm

tanuki je napisao/la:
Jesam za edukativni pristup iskorjenjavanju ovisnosti o pušenju, ali mi je glup ovaj zakon!
:

Naravno da je glup, jer je donesen radi kompatibilnosti našeg zakonodavstva sa zakonodavstvom EU.
Kad bumo mi postigli osnovne životne i civilizacijske standarde najrazvijenijih država EU tada će nam biti i jasno zakaj je zabranjeno pušenje v birtiji.
Ja sam bančil i pjeval v bnirtiji, pa je došel gazda i rekel nek se smirim.
Odgovoril sam mu da ja doma ne smijem pjevati, galamiti, piti i bančiti, i da je za te stvari stvorena birtija, a on mi je stisnul šaku v gubec i rekel da više nismo na Balkanu, nego v civilizirani Evropi i ja to više ne činim.
Tak bu zgleda trebalo i pušačima objasniti da smo sad s tim zakonom malo bliže Švedskoj, nego Albaniji. Very Happy
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty74 / 99974 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Gost sub lip 13, 2009 10:20 pm

nije problem u zabrani pušenja,problem je u zakonu,meni ak gazda kuće kaže da nesmijem zapalit,ja niti neću,
ako smo u birtiji i ti mi kažeš da ti smeta dim jebeš mi mater ako ja zapalim,al zakon je u kurcu totalno
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by THUNDER_DINIX ned lip 14, 2009 9:19 am

Gabrijel je napisao/la:a ovdje je tema da je ta teorija glupost
kako kome neznam
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty889 / 999889 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by evitaa pon ruj 21, 2009 3:46 pm

Ovakav zakon donesen preko noći je vrlo loš i neodgovoran potez vlade,donesen na više na štetu građana(ugostitelja) koji su preko noći ostajali bez posla i masovno zatvarali lokale,a tvrdnja da je zakon posljedica brige za zdravlje građana pada u vodu,jer smo to vidjeli iz reforme zdravstva uvođenjem dodatnog zdravstvenog osiguranja,te nerealno velikim participacijama koje građani plačaju ako nemaju dzo.Novom izmjenom od 10.rujna opet su napravljeni veliki propusti i nepravednost zakona je očita.Dopušteno je pušenje u kafičima,psih.bolnicama i zatvorima,a u restoranima,bolnicama,staračkim domovima.. zabranjeno..Koja je razlika i potrebitost negdje dozvoliti pušenje a negdje strogo braniti.Na osnovu svega viđenog vjerujem da bi moglo doći do njegove skore izmjene ili ukidanja,jer država bilježi ogromne gubitke u državnoj blagajni radi provođenja ovog zakona,što vlada sigurno neće zanemariti te smo na najboljem putu da budemo prva država u Europi koja je donijel zakon o nepušenju te ga ukinula.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty0 / 9990 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by diabolik. sri ruj 23, 2009 6:38 pm

evitaa je napisao/la:Ovakav zakon donesen preko noći je vrlo loš i neodgovoran potez vlade,donesen na više na štetu građana(ugostitelja) koji su preko noći ostajali bez posla i masovno zatvarali lokale,a tvrdnja da je zakon posljedica brige za zdravlje građana pada u vodu,jer smo to vidjeli iz reforme zdravstva uvođenjem dodatnog zdravstvenog osiguranja,

Ugostitelja ionako ima previše, a o nekim kriterijima koje bi morali zadovoljavati neki ugostiteljski objekti da i ne govorimo.
Zakonom o zabrani pušenja se vlada jako odgovorno ponijela prema svojim građanima, a da bi to mogli shvatiti najednostavnije vam je to usporediti s obavezom korištenja sigurnoosnih pojaseva u vozilu.
Ukoliko se netko ne želi vezati u vozilu bit će kažnjen, ne zato što je njemu (neodgovornome) svejedno za njegovo zdravlje, već zato što ovo društvo ne želi izdvajati dodatni novac za njegovo dugotrajno liječenje koje je posljedica prometne nesreće i toga što se on ne želi zaštititi.

Isto je i s pušenjem.
U V. Britaniji su se nakon zabrane pušenja za trećinu smanjli troškovi liječenja bolesti koje su povezane s pušenjem.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Zakon o pušenju! Empty74 / 99974 / 999Zakon o pušenju! Empty

[Vrh] Go down

Zakon o pušenju! Empty Re: Zakon o pušenju!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.