Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Jackson the King of Pop

+26
sunrise
demo
john blue
diabolik.
fernando torres
tanuki
FALKON 2
Optimyst
bittersweet
sanjich
Prop
WEYLAND-YUTANI
Mr.Cooly
Shtiriputanac
Hell
Arkannen
stidljiva ljubičica
Sinister
m
Mass
House
Neu
THUNDER_DINIX
goc
Love
fosforica
30 posters

Stranica 4 / 26. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Next

Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 6:34 pm

Cylon je napisao/la:čekam da se raspadne


nacekat ceš se Very Happy
tabloidi o famoznom raspadanju pišu ima već 15 godina Very Happy
kak već sami sebi nisu dosadni....
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Prop čet svi 21, 2009 6:36 pm

Nikad nisam slušao njegov "Thriller", a volio bih, nije valjda bez razloga najprodavaniji u povijesti...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty108 / 999108 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Shtiriputanac čet svi 21, 2009 6:46 pm

Dovoljno je reći da su Thriller, Beat It i Billie Jean na tom albumu. Nanizani jedan za drugim. Dovoljan razloga da ga nabaviš Very Happy
Shtiriputanac
Shtiriputanac
Junior
Junior

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 830
Reputacija Reputacija : 65
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty6 / 9996 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 6:51 pm

prop_ovednik je napisao/la:Nikad nisam slušao njegov "Thriller", a volio bih, nije valjda bez razloga najprodavaniji u povijesti...

ajoj...pa to je grehota Very Happy

ove godine je obilježeno 25 godina Thrillera...i imaš za kupiti specal thriller -sve stvari sa tog albuma + obrade + spotovi billie jean, beat it, thriller i billie jean - the legendary perfomance from Motowon 25.



[You must be registered and logged in to see this image.]
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 6:52 pm

Shtiriputanac je napisao/la:Dovoljno je reći da su Thriller, Beat It i Billie Jean na tom albumu. Nanizani jedan za drugim. Dovoljan razloga da ga nabaviš Very Happy

bome Very Happy
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:00 pm

kad smo kod legendarnog performansa...

moram reci nešto o tome.
prije svega, za one mlađe i oni koji još nisu, neka pogledaju:
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:13 pm

slijedi - priča...


Napisao: STEVEN IVORY
04.12.2007.



"Prije par dana odlutah u dio sa elektronikom u jednoj prodavnici i tu neđem nekoliko ljudi kako pilje u ekran prepun Michael Jacksonovih neprevazidenih 'Motown 25' 'Billie Jean' koraka u visokoj rezoluciji (HD) ili kako god da se zove to što televizori danas rade.

Tada nestrpljivi mladi prodavač naiđe i dobaci objašnjenje: 'To je bilo moguće vidjeti jasnije,' igrao se riječima sa udvaračkim stavom prodavača koji je nanjušio plijen, 'samo ako ste BILI tamo.' To je, zatim, ispratio čudnim smiješkom, kao da je biti tamo bilo nemoguće.

Odlučih da mu ne kvarim predstavu i da mu ne kažem da sam ja bio tamo, ali zaista jesam.

To veče, 25.03.1983. sam se odvezao u iznajmljenom automobilu i u iznajmljenom odijelu, koje mi je loše stajalo, u Pasadena Civic Auditorium, gdje je mreža NBC snimala proslavu 25.godišnjice 'Motowna' - Motown 25: Yesterday, Today, Forever. Ono što sada taj snimak vijerno ne pokazuje je ono što se dešavalo u publici - čisto ludilo.



[You must be registered and logged in to see this image.]
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:15 pm

Ono što je sada rutina, tada je bilo čudo; mi do tada nismo vidjeli takvog Michael Jacksona. Čak ni njegova braća, nakon što su imali zajednički nastup, to ranije nisu vidjeli. Michael je, kako se priča, svoj nastup osmislio dan ranije.

Ako ste bili Michaelov obožavalac, bilo vam je drago što se on vraća. A ako ste bili Michaelov obožavalac i pri tom crnac, bili ste preplavljeni ponosom, jer to je prevazilazilo pop muziku, to je bilo kulturno naslijeđe direktno upisano u američku istoriju. Sasvim sigurno, pet minuta koliko je Jackson proveo na sceni je nekako podiglo cijelu rasu - posebno u Pasadena Civic studiju, gdje je, nakon što je Michael napustio scenu, proces snimanja morao biti zaustavljen, da bi se ljudi iz produkcije, a i cijela zgrada, malo smirili i vratili u normalu; tako da su muškarci u publici imali vremena da poprave svoje kravate, a žene da poprave svoje frizure.

Izgledalo je kao da je Jackson bacio bombu i izašao, ostavljajući nas da shvatimo šta se desilo. 'Dame i gospodo,' molio je jaki muški glas, 'molimo vas vratite se na svoja mjesta, i ostatak emisije se mora snimiti. MOLIMO VAS...' Ljudi su brisali suze, grlili jedni druge, iako se nisu poznavali. Nastup? To nije bio samo nastup, mi smo upravo prisustvovali krunisanju. Uskoro, red je zavladao. Učtivo smo gledali ostatak predstave, naša kolektivna svijest je bila zakačena za Jacksona.



[You must be registered and logged in to see this image.]
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 21, 2009 7:16 pm

...volim ga slusat...i bas me briga kaj pisu za njega za mene je on kralj popa ....mislim da sam sve rekao.
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:17 pm

Michael je rekao da je odmah nakon tog nastupa bio razočaran sobom. Njegov plan je bio da kada skoči na vrhove prstiju ostane u toj pozi beskrajno. Sreća pa mu nije uspjelo, jer taj prostor to ne bi mogao izdržati. I ovako su svi poludjeli kada se Michael pojavio na zabavi nakon nastupa, koja je održana u tržnom centru preko puta studija. Ulicu su morali zatvoriti za saobraćaj i pretvoriti u ogromnu diskoteku.

Kada ga je njegov tim obezbjeđenja nekako progurao kroz masu ljudi, Tops, Tempts, Supremes i ostali su pokušavali da se probiju do Michael-a, kao da oni sami nisu bili legende, kao da oni nisu bili upravo ti koji su uticali i inspirisali ovog čovjeka. Uslijedio je haos. Sve što su Jacksonovi tjelohranitelji mogli uraditi je da ga vrate istim putem i uguraju u limuzinu kojom su došli.

Mi, koji smo imali sreću da prisustvujemo snimanju, morali smo sedmicama čekati na emitovanje emisije. Da li je Jacksonov nastup zaista bio onakav kakvim smo ga mi doživjeli i o kojem smo urlali svakome ko nas je htio slušati? Da, čak i za članove Jackson porodice. Rebbie Jackson mi je rekla da su i oni, kao i ostali gledaoci širom Amerike, snimili Michaelov nastup kada je emisija emitovana. Sljedećeg dana, prijatelji, umjetnici i ljudi na visokim položajima, svi su potvrdili da se čudo zaista desilo. Zvali su, slali cvijeće i razne poklone. 'Ljudi su po cijeli dan dolazili do Hayvenhurst-a (kuća porodice Jackson u Encinu), izgledalo je kao da se neko vjenčao ili donio novorođenče kući iz bolnice. Tu kasetu smo stalno puštali iznova sve dok se nije pokvarila,' rekla je Rebbie.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:20 pm

Dan nakon što je emisija 'Motown 25' emitovana, prodaja albuma je bila nezaustavljiva. Na vrhuncu njegove fenomenalne prodajne istorije, album Thriller se u SAD-u prodavao u pola miliona primjeraka sedmično. Samo u LA-u je prodato preko milion kopija, Thriller-u je trebao poseban poštanski broj. Nekoliko godina nakon toga, Quincy Jones mi se povjerio da ga je u jednom momentu cijela situacija oko Thriller-a uplašila.

'Prvo sam se molio da prodaja bude dobra, a onda sam poželio da se prestane prodavati,' rekao je. 'Album je postajao prevelik. Prepao sam se da će zasjeniti cijelu moju karijeru i da će ostati kao jedina stvar po čemu će me ljudi upamtiti.' Zbog ovoga, Jones kaže da je imao manji slom živaca, pa je Jacksona i Bruce Swediena ostavio da počnu rad na albumu 'Bad,' dok se on oporavljao u tropskim predjelima. Uz puno poštovanje Quincy, ali i ja bih volio jednu dozu takvog sloma.

Prošlo je dvadeset pet godina od kada je Thriller, tog 01.12.1982.godine, objavljen. Sa 104 miliona prodatih primjeraka širom svijeta, a i dalje se prodaje, to je, naravno, najprodavaniji album svih vremena. Volio bih da je Jackson napravio i još više muzički avanturističkih snimaka nakon Thriller-a, ali to sad nije ni bitno.

Danas, muzička industrija postoji na osnovu dva istorijska perioda - prije i nakon Thriller-a. Sa ovim albumom, Michael Jackson je promijenio pravila igre. Imajući u vidu kako su hip-hop i drugi slični sadržaji danas neizostavni za MTV i slične kanale, teško je zamisliti da su prije Thriller-a na MTV-u odbijali emitovanje video spotova crnih umjetnika, pa uključujući i spot za pjesmu 'Billie Jean.' Popustili su tek nakon što je Jacksonova izdavačka kuća, CBS Records (današnji Sony) zaprijetila odbacivanjem podrške za umjetnike bijelce, tek tada je 'Billie Jean' dobila svoju šansu. To što je Jackson kasnije potpuno redefinisao ovaj muzički video medijum je bila baš slatka nadoknada.

Ljudi danas govore o Michael Jacksonovom povratku. Da se vrati i radi šta - lebdi? Vraćanja su za smrtnike. Vi se ne vraćate nazad ako ste Michael Jackson. Michael Jackson je jednostavno Michael Jackson. On je posebna globalna kultura, posebna muzička manifestacija. Da se vrati i radi šta? On je uradio sve. Thrillerov Michael Jackson je zauvijek ugraviran u vremenu. Sada je on jednostavno Michael Jackson.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:22 pm

Pored toga, Michael nikada nije ni otišao. On se samo pretopio u svoj jedinstveni žanr, što dokazuju slike koje vidite dok ovo dijete prebacuje sa jednog na drugi kanal na ovom televizoru svemirskog izgleda u prodavnici. Na jednom kanalu je Usher, na drugom Chris Brown; na sljedećem je tu Justin Timberlake i pogledajte, tu je i sveprisutna Britney. Niko od njih nije ni upola uzbudljiv kao Michael, iako izgledaju dobro u ovoj (HD) visokoj rezoluciji.

STEVEN IVORY

[You must be registered and logged in to see this link.] ili [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:27 pm

nostromo je napisao/la:...volim ga slusat...i bas me briga kaj pisu za njega za mene je on kralj popa ....mislim da sam sve rekao.

:pusa:
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Sinister čet svi 21, 2009 7:45 pm

Jel to onaj pedofil?
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1013
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty14 / 99914 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Gost čet svi 21, 2009 7:50 pm

fosforica je napisao/la:
nostromo je napisao/la:...volim ga slusat...i bas me briga kaj pisu za njega za mene je on kralj popa ....mislim da sam sve rekao.

:pusa:
Suspect

Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Mr.Cooly čet svi 21, 2009 7:52 pm

to je velika budala :cooll
Mr.Cooly
Mr.Cooly
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 21.04.2009
Broj postova : 4748
Reputacija Reputacija : 253
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 7:58 pm

ne cy, sad trebaš reci - jel to onaj kaj se izbjeljuje... pedofiliju smo prošli....lol

gaby...kaj?
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 21, 2009 8:03 pm



..posebno lijepa pjesma..
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 8:06 pm

o da...
znaš li da je jedan dio tog spota sniman u Hrvatskoj?
točnije u Karlovcu Very Happy
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 21, 2009 8:09 pm

...nisam znao...uf ima jos predivnih pjesmi....budem neke stavio...
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 8:12 pm

onaj dio o ratu, ratnom razaranju, tenkovi to je iz karlovca...a oni ljudi, hrvatski i bosanski glumci Very Happy
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 21, 2009 8:15 pm



..i ova mi je posebno draga... Very Happy
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica čet svi 21, 2009 8:17 pm

evo i ja cu svoju omiljenu (dobro, jednu od omiljenih) sa dangerous albuma:

Keep the faith..
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet svi 21, 2009 8:21 pm

WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty133 / 999133 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by fosforica pet svi 22, 2009 11:42 am

rekao si da voliš earth song...
evo jedne izvedbe na dodjeli nagrada 96.
vecina nastupa mi je onak, osrednja, dosadnjikava, teatralna...bla...i na play back...ali na kraju, tam negde oko 7,20 kad pusti glas...pogledaj face u publici...
i neke poznate face. Very Happy
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Michael Jackson the King of Pop - Page 4 Empty Re: Michael Jackson the King of Pop

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 26. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.