Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

+6
Xaveon
Love
vanessastjepa
Sasuke
tanuki
Neu
10 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by tanuki sub stu 30, 2013 2:11 am

Kapetan Kirk je napisao/la:Sigurno stoji to sto govoris,ali u ovoj slabijoj klasi Sony je bio odlican izbor...Imao sam nekoliko Sonyja, jednog Olympusa i Canona....Sony kralj,Olympus najgori, Canon sredina.

Danas u dSLR klasi Sony gazi naprijed....ima odlicnih vlastitih modela, a
jos sam negdje  procitao da je upravo on dostavljac senzora Nikonu ili Pentaxu)
to nije upitno, a moguće je i da se sve radi u kini!!
eto kada sam već imao asahija izrajbanog još uvijek sa navojem kada su svi prešli na bajonet, u austriji na jednoj akciji sam kupio rollei, jer me je isto fascinirao taj brend i onda sam našao utisnuto made in singapur, oslobodio sam se tog fotiča na brzinu ne zaradivši na njemu ni marku!
mislim da sony ne gazi naprijed u dslr klasi, dok god postoje imena poput nikona canona, asahija, pa makar se svi oni proizvodili u tvornici sony, mada mi se sve više čini da se sve to proizvodi u kini, samo japan drži brend Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost sub stu 30, 2013 9:04 am

tanuki je napisao/la: moguće je i da se sve radi u kini!!
Moj Sony je Made in Japan, sto je jedan od razloga zasto sam ga kupio i zasto je ovoliko potrajao Wink

Mislim da Sony sve bolje modele radi doma, a ove jeftinije koji crkavaju u Kini!

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 7yfj


Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 sub stu 30, 2013 9:06 am

Može se uvijek kupiti samo body, a objektiva ne bi bilo loše imati dva tri ne znam širokokutni pa telefoto objektivi, standard i makro objektivi . Svi  DSLR fotoaparati trebali bi biti puno bolji od onih običnih digitalnih. A naravno tu je i cijena veća.  

Imao sam baš sony H7 nije bio loš fotić ali na kraju dao sam ga nećaku i uzeo sony HX100V digitalni fotić, i nisam nešto pretjerano zadovoljan.
Exmor R™️ od 16,2 megapiksela, zumiranje od 30x / širokokutni objektiv od 27 mm, Full HD 50p, 3D, LCD dijagonale 7,5 cm, Sweep Panorama, GPS

A sad bi ovog canona d600. To bi mi bio prvi DSLR fotić. ima mi ga prijatelj, i slike su mu bolesno dobre, i po noći i po danu. Kristalno čiste. Ali to ne znači da ostali DSLR u toj klasi ne valjaju.

Ako čovjek ne zna osnovne stvari fotografiranja... recimo, koj će mu vrag Canon 1D... kojemu tijelo košta 11.000,00 dolara... Wink

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost sub stu 30, 2013 9:16 am

Da, slazem se za Sony-ja....nije los, ,ali nije bas nesto, pogotovo po noci i u uvjetima slabe svjetlosti (crkva i zatvoreni prostori).

Zato i ja ganjam, ili bas taj 600D, ili 100D (nove,sa stabiliziranim objektivom), a razmatram i mogucnost kupovine polovnog tijela 600D+Tamron objektiv.....

Novi 600D+kit objektiv je cca 4300 kn
Novi 100D+kit objektiv je cca 5000 kn
Rabljeni 600D+Tamron = 5000 kn

Tako nisam siguran, da li rabljena opcija pametna ?
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 uto pro 03, 2013 12:08 am

Kapetane imaš pravo, pogledao sam par usporedbi i to ne sa Canon 600D
nego sa 650D vs Nikon D5200... Bolji izbor je definitivno Nikon smajlić

Nikon D5200 je bolji i od canona T4i
Nikon bolji i od sony-a SLT A65
Sony SLT A65 bolji od canona 650D smajlić
Razlike u cijenama su ispod 50 eura!

Tek canon 70D i nikon D7000 je bolji od
nikona D5200 ali su zato skuplji za čak 400 eura!!

nikon D5200 pobjednik!

evo i usporedbi...  

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-650D-vs-Nikon-D5200

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5200-vs-Sony-A65

http://snapsort.com/compare/Canon-Rebel-T4i-vs-Nikon-D5200

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-650D-vs-Sony-A65

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-70D-vs-Nikon-D5200

Wink



Ide slipati 

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by evitaa uto pro 03, 2013 12:11 am

Ne razumijem se bas u fotice ali sam vidjela na ekupi akcije

http://www.ekupi.hr/Digitalni-fotoaparati-g2314.aspx
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost uto pro 03, 2013 7:34 am

rider331 je napisao/la:Kapetane imaš pravo, pogledao sam par usporedbi i to ne sa Canon 600D
nego sa 650D vs Nikon D5200... Bolji izbor je definitivno Nikon smajlić
To je Histrionova pamet, ne moja plese 

Tko zna zna, tko ne zna - nek slusa onog koji zna !

@evitaa

Pregledao sam brzinski.....cijene nisu neka sreca, i jos eventualni nedostaci web trgovine...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by histrion uto pro 03, 2013 8:21 am

Kapetan Kirk je napisao/la:
Tko zna zna, tko ne zna - nek slusa onog koji zna !
Kao što rekoh: Slušaj mene i radi što hoćeš. Smile 2 

A sad ozbiljno!

Balašević kaže: ... ma di ćeš naći boljeg (momka) za te pare ...

Mislim da je omjer kvaliteta/cijena ono što spomenutog Nikona u ovom trenutku čini (mojim) favoritom.

Ako te pozovu da slikaš za NG morati ćeš kupiti klasiku. Digitalnih fotoaparata koji zadovoljavaju njihova očekivanja nema. I neće ih biti još 5, a možda ni 10 godina.

Ali za to što ti očekuješ ... Nikon5200 je makina koja će te uveseljavati godinama.



p.s. - hvala na komplimentu
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 4:10 am

Kako ipak nisam poslusao Histriona
(vec kupio jeftiniji rabljeni entry-level aparat koji je sasvim slucajno i povoljno uletio, a spomenute milje iskoristio za besplatan flash)

sad gledam ovaj

Nikon D7100

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Images-1

Ako sve bude kako sam zamislio, mogao bih ga se docepati krajem ljeta.


Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 6:57 am

Meni poklonis nikon koji sad imas... Wink

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 7:03 am

Već mi ga je stariji sin rezervira Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 7:05 am

onda ništa... smajlić

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 7:06 am

Bas je bezobrazan (na mater) kewl
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 7:09 am

Ma je.. nije.. pametan je mali.. vidjeti ćeš još malo pa će tražit pasata smajlić

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 7:11 am

Hahahaha
Već je (to mi je mlađi reka, da je stariji uvjeren da će to njemu ic za prvo auto)

Mislim da ću ga tu ipak zeznit , eno mu materin Wink
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 7:14 am

a nemoj... daj mu pasat neka se vozi kao treba!
Koji fotić kupiti do 4500 kn ? da je DSLR?

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 7:24 am

D5200 koji je histrion preporučio je strašan model (bar za nas amatere) ,ali je u međuvremenu izašao i d5300, oni bi mogli bit u tom cjenovnom rangu .

Od jeftinijih , prinova je D3300.

Nemoj odbaciti ni mogucnost kupnje rabljenog, ja sam svoga stvarno povoljno nabavio,a velika razlika u odnosu na non-dSLR.

Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 7:40 am

A gledam taj D3200... nije skup a konkurira bome i skupljima... vidim da je dobio dobru ocjenu na usporednim stranicama (snapsort.com ocjena 73!!)... a recimo canon d650 koji je skuplji za 200 dolara je dobio 59 ocjenu!!
taj d5200 je dobio ocjenu 80 što nije neka velika razlika.. a cijena je bome različita!!

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Gost čet oľu 27, 2014 7:58 am

http://usporedi.hr/novosti/nikon-d3300-je-idealan-dslr-za-pocetnike

Iskreni savjet : D3200 je početni (sada već i stari početni) model i moglo bi ti se desiti (kao i meni) da brzo pozelis bolji.

Na tvom bih mjestu ili uzeo najnoviji pa makar početni model (D3300), ili osjetno jeftiniji rabljeni D3200/D3100

Onog kojeg si kupio novog nećeš željeti brzo prodati jer puno gubis (pa ako si ga već kupio novog i misliš ga zadržat par godina, bar nek je pri kupnji najnoviji model), dok s već rabljenim nemaš puno za izgubiti pa ako osjetis da ti treba bolji, prodas i nadoplatis za boljega.

Objektiv(i) koji dolazi s aparatom također (jako) utječe na cijenu.

Za usporedbu modela imaš dpreview.

A možda ti je i bolje da ne kupujes SLR, zaraza je to Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by rider331 čet oľu 27, 2014 8:10 am

Neka neka njega kod mene.. dosta mi je mutnih slika... ima da se naučim i ja slikati! do ljeta ću nešto ubost pa što bude bude... smajlić

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat - Page 2 Empty Re: Slike fotoaparata koji se vama sviđaju i koji bi vi tjeli imat

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.