Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

5 posters

Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by tanuki ned sij 04, 2015 6:53 pm

eto jedan mali primjer, prije desetak godina čini mi se, donijet je zakon da biciklisti mlađi od 16 godina obvezno moraju nositi kacige,
tu i tamo se u mom gradu može vidjeti biciklist s kacigom, ali u pravilu stariji biciklist na sopotskim biciklima, a nisam vidio ni jednog mlađeg biciklistu s kacigom na glavi.
ima tu još tisuće primjera, a vi se slobodno nadopunite.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty700 / 999700 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by eva kant ned sij 04, 2015 7:19 pm

pravilno pitanje bi bilo zašto se ne poštuju, nego krše određeni zakoni?
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty92 / 99992 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by tanuki ned sij 04, 2015 7:38 pm

eva kant je napisao/la:pravilno pitanje bi bilo zašto se ne poštuju, nego krše određeni zakoni?
pa gle, da se vratimo na kacige za bicikliste, jednostavno nisu stvoreni preduvjeti za taj zakon, ja sam nećaku poklonio kacigu za rođendan, a na njegovoj faci je bilo vidno razočaranje, jer samo frikovi nose kacige za bic !
dakle da bi se uveo nekakav zakon, za njega se trebaju stvoriti i preduvjeti , edukacija,
a ovako napamet doneseni zakoni stvaraju nas od svih prekršitelje,
ponekad kršimo zakone da ni ne znamo kako ih kršimo,
dakle Eva ne slažem se s tobom.
U Sloveniji ćeš svako malo zateći na izletu cijelu porodicu na biciklima s kacigama na glavi, a u Hrvatskoj je to izuzetno rijedak prizor.
ili bacanje opušaka, rijetko koji pušač zna uopće da je bacanje opušaka na javnu površinu kazneno djelo ,
a zašto ne znaju,
zato što nitko nije bio kažnjen, kao ni za pomenute kacige.
Država primjenjuje strogoću tamo gdje joj odgovara, iako vezanje pojasa npr u gradskoj vožnji i nema nekakvog smisla, zavezat će te se automatski, mada pogledajte naše redarstvenike u autima, još nisam ni jedanput vidio da imaju pojaseve, kakva država takvi i zakoni i oni koji ih provode Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty700 / 999700 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by Hunnerkongen ned sij 04, 2015 7:39 pm

Takva tema postane aktualna kad nastrada djete na biciklu i udari glavom po pločniku. Gdje je kaciga, gdje su ti roditelji koji ju nisu kupili, gdje je pravna država koja nije bila stroža i redovito kontrolirala dal djeca nose kacige....gdje, gdje, zašto, zašto???

Pa ljudi voze neprilagođenim brzinama, razgovaraju na mobitel dok voze, ne vežu pojaseve, piju i voze, zakoni su donešeni, al se krše jer u pravilu ima pametnih pojedinaca koji misle da u nekom trenutku da su pametniji od zakona. To ne znači da je zakon loš, nego da su ljudi loši.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty39 / 99939 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by tanuki ned sij 04, 2015 7:50 pm

da, za sve što si pomenuo donose se kazne, ali reci mi dali si čuo da je kažnjen i koji roditelj stoga što su mu sin ili kći vozili bic bez kacige i dali si možda čuo da je netko kažnjen što je bacio opušak u travu?
ne naravno jer to bi među građanima stvorilo dojam policijske države i dodatno ogadilo već dovoljno omražene političare
da naši redarstvenici stoje iza busije vrebajući radarom zbog prekoračenja brzine, jer tako je najlakše napuniti državnu kasu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty700 / 999700 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by Hunnerkongen ned sij 04, 2015 8:02 pm

Roditelju je dovoljna kazna dok nastrada djete. Ta ''edukacija'' bi trebala početi od obitelji. Dakle, da roditelji djetetu daju do znanja da treba nositi kacigu jer štiti glavu od udarca, da bi svaka vožnja na cesti mogla biti potencijalna opasnost i da se nošenjem kacige smanjuje potencijalna opasnost od opasnh ozljeda. A ne da se kaciga stigmatizira kao nešto ružno, što će pokvariti frizuru, jer će mi se smijati prijatelji ili što će susjedi reći...

Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty39 / 99939 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by eva kant ned sij 04, 2015 8:05 pm

tanuki je napisao/la:
pa gle, da se vratimo na kacige za bicikliste, jednostavno nisu stvoreni preduvjeti za taj zakon,

preudvjeti su stvoreni onog trenutka kad je dijete sjelo na bicikl.
ja sam svog klinca vozila na biciklu od kad je imao godinu dana, u posebnoj sjedalici, i uvijek sam mu stavljala kacigu na glavu. svoje sam dijete vozila i vezivala u autu u sjedalicama predviđenima za njegovu dob dok nije dosegao visinu od 1,40 m. za njega je danas kad ima skoro 17 godina sasvim normalno da stavi kacigu i na biciklu i na skijanju, kao i da se veže kad sjedne u auto.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty92 / 99992 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by tanuki ned sij 04, 2015 8:06 pm

Hunnerkongen je napisao/la:Roditelju je dovoljna kazna dok nastrada djete. Ta ''edukacija'' bi trebala početi od obitelji. Dakle, da roditelji djetetu daju do znanja da treba nositi kacigu jer štiti glavu od udarca, da bi svaka vožnja na cesti mogla biti potencijalna opasnost i da se nošenjem kacige smanjuje potencijalna opasnost od opasnh ozljeda. A ne da se kaciga stigmatizira kao nešto ružno, što će pokvariti frizuru, jer će mi se smijati prijatelji ili što će susjedi reći...

potpuno si u pravu, ali to nije predmet rasprave uvodnog posta.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty700 / 999700 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by eva kant ned sij 04, 2015 8:08 pm

Hunnerkongen je napisao/la:Roditelju je dovoljna kazna dok nastrada djete. Ta ''edukacija'' bi trebala početi od obitelji. Dakle, da roditelji djetetu daju do znanja da treba nositi kacigu jer štiti glavu od udarca, da bi svaka vožnja na cesti mogla biti potencijalna opasnost i da se nošenjem kacige smanjuje potencijalna opasnost od opasnh ozljeda. A ne da se kaciga stigmatizira kao nešto ružno, što će pokvariti frizuru, jer će mi se smijati prijatelji ili što će susjedi reći...


slažem se..
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty92 / 99992 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by tanuki ned sij 04, 2015 8:14 pm

eva kant je napisao/la:

preudvjeti su stvoreni onog trenutka kad je dijete sjelo na bicikl.
ja sam svog klinca vozila na biciklu od kad je imao godinu dana, u posebnoj sjedalici, i uvijek sam mu stavljala kacigu na glavu. svoje sam dijete vozila i vezivala u autu u sjedalicama predviđenima za njegovu dob dok nije dosegao visinu od 1,40 m. za njega je danas kad ima skoro 17 godina sasvim normalno da stavi kacigu i na biciklu i na skijanju, kao i da se veže kad sjedne u auto.
o kojoj državi ti pričaš Eva hmm
ja se sjećam priča šoping turista iz kasnih sedamdesetih koji su prepričavali kako su plaćali debele kazne u Austriji zbog bacanja opušaka Very Happy
ili npr. ljetos na terasi sjede dva klinca svojih 15 g i piju pivo, misliš da ih je konobar tražio osobnu ili da su policajci koji su prolazili obratili pažnju na to ili npr, poslije 23 h koliko ima osoba ispod 18 g bez pratnje starijih osoba.
lako je donositi zakone, ali treba postojati i volja za njihovu provedbu.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty700 / 999700 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by eva kant ned sij 04, 2015 8:36 pm

a ja sam ljetos bila svjedok kako prodavačica u lokalnom mini marketu nije htjela prodati pivo 17-godišnjim njemačkim klincima, iako su oni pokšavali objasniti da je kod njih dozvoljeno pivo kupovati sa 16 godina (što je btw. istina, a oni nisu znali hr zakon).

u HR klinci od 14 - 16 godina smiju biti vani bez pratnje odrasle osobe do 23 sata, a nakon 16. mogu biti cijelu noć..

i btw. te kontrole se itekako provode, barem u istri, jer su mi poznati slučajevi i slučajevi kad su roditelji morali ići po svoje klince u policijsku postaju..
a evo ti i čalanak o tome..

A podaci koje smo od policije dobili, zaprepašćujući su – svake godine policija, temeljem Obiteljskog zakona koji kaže da dijete do 16 godina starosti ne smije biti vani bez pratnje odrasle osobe između 23 i 5 sati, u policijsku postaju dovede oko tri tisuće tinejdžera mlađih od 16 godina, zateknutih na ulici, u parkovima, kafićima, ispred disco klubova, i slično. Štoviše, noću je na ulici sve više djece mlađe od 14 godina. A kad dijete doveze u postaju, policija zatim naziva roditelje da po dijete dođu, opominje ih te prijavu šalje nadležnom centru za socijalnu skrb, bilo da je dijete vani zatečeno prvi, ili peti put.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Policija-lani-s-ulica-nocu-pokupila-410-djece-mlade-od-14-godina
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty92 / 99992 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by Tuky ned lis 15, 2017 7:39 pm

zbog tatinih sinova a to govorim vezanu uz prometnu problematiku.dolaze sve rigorozniji prometni zakoni zato što tatini sinovi i lovaši ubiju i prođu nekažnjeni.onda se javi prometni stručnjak ing marušić i traži stroži zakon.vrtimo se u krug bogati se izvuku i onda najebemo mi obični mali ljudi.pukne ti kaznu višestruko veću od plaće i tko te jebe.doduše ima budala zbog kojih možeš u zatvor završiti jer koliko su rigorozne kazne samo te čudo može spasiti.

Tuky
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 14.10.2017
Broj postova : 203
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty0 / 9990 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by zita uto lis 17, 2017 5:00 pm

Ljudski faktor je zakazao, kao i u svemiu drugome.

zita
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 29.01.2017
Broj postova : 427
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty0 / 9990 / 999Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty

[Vrh] Go down

Zašto se donose zakoni koji se ne provode? Empty Re: Zašto se donose zakoni koji se ne provode?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.